Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

przygotowania do in vitro

Zgłoś nadużycie #11 10 sierpnia 2012, 14:19

Ania1275 Początkująca
Witam dziewczyny!!! Po dłuższej nieobecności znów wróciłam do Was na forum. Nie mogam długo się pozbierać po stracie kolejnej ciąży( 2 razy poronienie po naturalnym poczęciu-cud z parametrami męża, i 2 poronienia po inseminacji-w sumie podchodziłam 6 razy do inseminacji), tym razem z najgorszym finałem-ciąża pozamaciczna prawidłowo rozwijająca się, pęknięcie i usunięcie jajowodu. Ponieważ owuluję przeważnie z jajnika gdzie nie mam jajowodu postanowiłam z mężem podejść do in vitro. W związku z tym moje pytanie... Nie wiecie jak wyglądają przygotowania, jak długo to trwa i ...wogóle jak to wygląda.

Zgłoś nadużycie #12 11 sierpnia 2012, 9:59

Ona_123 Supermama

Ania1275 napisał(a)

Witam dziewczyny!!! Po dłuższej nieobecności znów wróciłam do Was na forum. Nie mogam długo się pozbierać po stracie kolejnej ciąży( 2 razy poronienie po naturalnym poczęciu-cud z parametrami męża, i 2 poronienia po inseminacji-w sumie podchodziłam 6 razy do inseminacji), tym razem z najgorszym finałem-ciąża pozamaciczna prawidłowo rozwijająca się, pęknięcie i usunięcie jajowodu. Ponieważ owuluję przeważnie z jajnika gdzie nie mam jajowodu postanowiłam z mężem podejść do in vitro. W związku z tym moje pytanie... Nie wiecie jak wyglądają przygotowania, jak długo to trwa i ...wogóle jak to wygląda.

Na takie pytania najlepiej odpowiedzi udzieli Ci Twój ginekolog bądź pielęgniarkapołożnalekarz w klinice w której zamierzasz przystąpić do in vitro.
Wydawało mi się, a może działo się to naprawdę? Że widziałam Anioła. A może to był zwykły człowiek? Powiedział, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Potem zniknął, a może poprostu odszedł?

Zgłoś nadużycie #13 11 sierpnia 2012, 18:52

Ania1275 Początkująca
Dzięki :) za odpowiedź. Chodziło mi o to, że może ktoś-któraś z Was przechodziła ten zabieg i chciałam się zorientować jak to wygląda "na żywo" ;)

Zgłoś nadużycie #14 11 sierpnia 2012, 18:54

Ania1275 Początkująca
Chciałam od osób "doświadczonych' zebrać informację na ten temat

Zgłoś nadużycie #15 11 sierpnia 2012, 18:54

Ona_123 Supermama

Ania1275 napisał(a)

Dzięki :) za odpowiedź. Chodziło mi o to, że może ktoś-któraś z Was przechodziła ten zabieg i chciałam się zorientować jak to wygląda "na żywo" ;)

Z tego co się orientuje to chyba - powtarzam CHYBA - żadna z tych użytkowniczek, które znam nie miała tego zabiegu.
Wydawało mi się, a może działo się to naprawdę? Że widziałam Anioła. A może to był zwykły człowiek? Powiedział, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Potem zniknął, a może poprostu odszedł?

Zgłoś nadużycie #16 11 sierpnia 2012, 19:01

Ania1275 Początkująca
Dzięki za szybką odpowiedź. Nic :( narazie pozostaje tylko czekać, może ktoś się taki kiedyś trafi ;)

Zgłoś nadużycie #17 13 sierpnia 2012, 19:47

Niespodziewanka Gotowa na wszystko
Aniu polecam Ci zupełnie inne forum, tam znajdziesz mnóstwo informacji na temat, jak się leczyć, gdzie się leczyć, znajdziesz pogaduszki dziewczyn, które podchodzą lub podchodziły do in vitro itp.

Tu masz link:

http://www.nasz-bocian.pl/
http://fajnamama.pl/blog/niespodziewanka/

Zgłoś nadużycie #18 13 sierpnia 2012, 19:52

A tak na marginesie- editwil, z tym zagnieżdżeniem w macicy to by było fajnie, ale to akurat nie jest etap in vitro, tylko już kwestia uda się- nie uda. Po pobraniu jajeczek są one zapładniane "w szkle", czyli właśnie "in vitro" i odbywa się transfer zapłodnionych jajeczek bezpośrednio do macicy. A czy się zagnieżdżą- to już kwestia szczęścia...

Zgłoś nadużycie #19 13 sierpnia 2012, 20:44

Ania1275 Początkująca
Dzięki Wam dziewczynki za odpowiedzi. Jesteście kochane. Byłam u lekarza, zastanawiałam się czy coś nie tak. Najpierw przepisał mi antykoncepcję, którą miałam przyjmować przez 6 tygodni bez robienia 7 dniowej przerwy, następnie wizyta i.... podczas kolejnej wizyty znów mi dał tabletki antykoncepcyjne na min. 2 tygodnie, nie wiem dlaczego tak to trwa ile jeszcze tych hormonów. Nie mógł odrazu mi dać 3 opakowań tabletek. Dlatego napisałam do Was, że może któraś przechodziła przez to i czy to podobnie wyglądało. Co potem po tych tabletkach antykoncepcyjnych mnie czeka, jak długo dlatego pytałam :)

Zgłoś nadużycie #20 13 sierpnia 2012, 21:39

Aniu ja miałam dwie inseminacje, nie podchodziłam do in vitro, ale właśnie nasz-bocian.pl był dla mnie skarbnicą wiedzy pod względem tego, jak się leczyć, ale też pomógł mi bardzo, bo znalazłam tam grono dziewczyn w podobnej do mojej sytuacji, z którymi mogłam pogadać.

Kojarzę, że często przed in vitro najpierw jest antykoncepcja, ale szczegółów przygotowań do tego zabiegu nie znam, także może lepiej tam poszukaj.

Powodzenia!!!

Zgłoś nadużycie #21 14 sierpnia 2012, 15:21

Ania1275 Początkująca
Dzięki NIESPODZIEWANKA za wyczerpującą informację. Widzisz ja miałam z 6 inseminacji i nawet nie wiedziałam o takim forum.... ;)

Zgłoś nadużycie #22 14 sierpnia 2012, 18:11

harnas Zadomowiona
Aniu tez ci polecam BOCIANA w Białystok ul. Akademicka dr.GRZEGORZ MRUGACZ jest rewelacyjny moja szwagierka tam jezdziła ma blizniaków

Zgłoś nadużycie #23 14 sierpnia 2012, 18:22

Ania1275 Początkująca
Dzięki dziewczynki. jesteście kochane. za mną chodzi ten Białystok cały czas w duchu, lecz ja mam do Białegostoku ok.500km i nie dam rady. Muszę się leczyć tu gdzie jestem, choć coś mnie tu "nie kręci". Mąż po "odwirowaniu"do inseminacji miał nawet dobre parametry, dużo żywych, ruchliwych plemniczków, a u mnie w klinice robią tylko ICSI, jakoś mnie to "odpycha" nie wiem, ale chciałam by choć 'to" było naturalne, a nie lekarz mi wybierze, jaki plemnik ma "wejść" do jajeczka. Dla mnie ICSI jest dobre dla osób, gdzie występują pojedyncze żywe, ruchliwe plemniczki, no ale może się mylę, może ICSI jest bardzo dobre, tylko ja marudzę...

Zgłoś nadużycie #24 14 sierpnia 2012, 18:22

Ania1275 Początkująca
Dzięki dziewczynki. jesteście kochane. za mną chodzi ten Białystok cały czas w duchu, lecz ja mam do Białegostoku ok.500km i nie dam rady. Muszę się leczyć tu gdzie jestem, choć coś mnie tu "nie kręci". Mąż po "odwirowaniu"do inseminacji miał nawet dobre parametry, dużo żywych, ruchliwych plemniczków, a u mnie w klinice robią tylko ICSI, jakoś mnie to "odpycha" nie wiem, ale chciałam by choć 'to" było naturalne, a nie lekarz mi wybierze, jaki plemnik ma "wejść" do jajeczka. Dla mnie ICSI jest dobre dla osób, gdzie występują pojedyncze żywe, ruchliwe plemniczki, no ale może się mylę, może ICSI jest bardzo dobre, tylko ja marudzę...

Zgłoś nadużycie #25 14 sierpnia 2012, 19:24

harnas Zadomowiona
Ania jeżeli finanse pozwalają ci przejechać te 500km to nie zwlekaj szwagierka pokonywała 450km dużej różnicy nie ma w kilometrach i się opłaciło

Zgłoś nadużycie #26 25 maja 2013, 20:37

Konto usunięte
Jakby ktoś był zainteresowany. TVN robi serial dokumentalny o tematyce niepłodności. Każda para, która zgodzi się na udział w dokumencie uzyska bezpłatne leczenie niepłodności w klinice z in vitro włącznie
https://www.facebook.com/aurelia.sawicka/posts/10200236952343603

Zgłoś nadużycie #27 27 maja 2013, 17:52

PinacoLady Gotowa na wszystko
Nie mam doświadczenia, ale powodzenia ;)
http://nynusiek.blox.pl/html

Zgłoś nadużycie #28 11 lipca 2017, 18:42

Lenoreek121 Gotowa na wszystko
Myślę, że najlepiej iść do kliniki gdzie wykonuje się in vitro bo tam udzielą Ci szczegółowych informacji na ten temat. Wiem ,że wiele kobiet przed zapłodnieniem in vitro przyjmuje Inofem, który pomaga przywrócić właściwą częstość cykli i zajść w upragnioną ciążę. Myślę, że warto spróbować. Możesz też zapytać o niego lekarza który Cię prowadzi :)

Zgłoś nadużycie #29 10 sierpnia 2018, 8:43

magda906 Zaprawiona w bojach
Mam podobne zdanie. Zapłodnienie in vitro jest bardzo dobrze poznaną procedurą medyczną, ale w pacjentkach zawsze budzi wątpliwości. Myślę, że najlepiej szukać informacji u źródeł. Masz np. klinikę leczenie niepłodności Polmedis, która takie zabiegi wykonuje. Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.