Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

przeziebienie

Zgłoś nadużycie #11 22 listopada 2012, 21:48

ania21 Zaprawiona w bojach
witam  moj synek ma 6 i pol miesiaca ja sie przeziebilam ion chyba ode mnie sie przeziebil nie ma temperatury aleale zaczal kaszlec i psikac i strasznie niespokojnie wnocy spi nie wiem czy to na zabki czy poczatek choroby?dolekarza mam wolny termin dopiero na poniedzialek w razie co  co moge malemu podac zeby mu ulzyc

Zgłoś nadużycie #12 23 listopada 2012, 9:30

Konto usunięte
idz do innej przychodni. albo wymus zeby Cie wcisneli. toz to male dziecko, jesli jest faktycznie cos nie tak to kazdy dzien jest wazny
u dzieci szybko sie chorobska rozwijaja.
jedyne co mozesz podac to wit. c i wapno w syropie. ew przeciwgoraczkowy jak bedzie goraczka.

na wlasna reke nie ma co podawac...
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #13 23 listopada 2012, 11:16

marrta Fajna mama
W srode bylam umowiona na szczepienie z Julka..a Ona rano obudzila sie z goraczka 38,5..lekarka Ja osluchala, niby stwierdzila czerwone gardlo ale mysle ze to rownie dobrze moze byc od glosnego, gardlowego placzu bo uwierzcie Julcia potrafi zaplakac..dziasla zaczerwienione dodam ze rownoczesnie 2 dolne zeby Jej ida..i pediatra przepisala mi nurofen i cebion(vit.C)..no i tez sie zastanawiam czy cos sie rozwija czy to od zebow :/ Zbliza sie weekend wiec tez nie wiadomo jak bedzie..eh..

Zgłoś nadużycie #14 23 listopada 2012, 11:18

Konto usunięte
Marta moj Mlody od urodzenia jest (w sumie byl) mocno ryczacy. 2 pietra w gore i dol bylo go slychac :P i gardla od tego nigdy nie mial czerwonego :D ba - nawet chrypy nigdy nie mial :)

cebion napewno nie zaszkodzi. a nurofen dziala przeciwbolwo, przeciwgoraczkowo i przeciwzapalnie :) ja przy zabkach daje i jest o niebo lepiej :)

Zgłoś nadużycie #15 23 listopada 2012, 11:38

marrta Fajna mama

Aga.W napisał(a)

Marta moj Mlody od urodzenia jest (w sumie byl) mocno ryczacy. 2 pietra w gore i dol bylo go slychac :P i gardla od tego nigdy nie mial czerwonego :D ba - nawet chrypy nigdy nie mial :)

cebion napewno nie zaszkodzi. a nurofen dziala przeciwbolwo, przeciwgoraczkowo i przeciwzapalnie :) ja przy zabkach daje i jest o niebo lepiej :)

Nooooo wlasnie, jak Julka zaplacze (mieszkamy na 2gim pietrze) to slychac Ja na parterze :P

Moze to rzeczywiscie przeziebienie..zeby?..podejrzewam tez trzydniowke..czekam ewentualnie na czerwone plamki :/

Najwazniejsze ze Mala ma ochote na zabawe, ma apetyt..poczekamy, zobaczymy..

Zgłoś nadużycie #16 23 listopada 2012, 11:41

madzik1984 Fajna mama

ania21 napisał(a)

witam  moj synek ma 6 i pol miesiaca ja sie przeziebilam ion chyba ode mnie sie przeziebil nie ma temperatury aleale zaczal kaszlec i psikac i strasznie niespokojnie wnocy spi nie wiem czy to na zabki czy poczatek choroby?dolekarza mam wolny termin dopiero na poniedzialek w razie co  co moge malemu podac zeby mu ulzyc

jesli duzo kicha to mozesz mu prysnac do noska sol morska, kilka razy dziennie. nie zaszkodzi napewno a jelsi to zblizajace sie przeziebienie to moze pomoc

Zgłoś nadużycie #17 23 listopada 2012, 11:42

Konto usunięte
wiesz co, jak ma apetyt, humorek dobry to ja bym zeby obstawiala :)

ostatnio jak bylismy u alergolog (bardzo bardzo madra babka, wielbie ja :P ) to mi mowila, ze jak ida zeby, to dziecko jest znacznie podatniejsze na wszelkie infekcje.... po prostu, zabkowanie to taki okres kiedy wszystko moze sie przyplatac :) nam przy 4kach przyplatala sie ANGINA. szal.

przy zebach moze byc katar, kaszel, biegunka, wymioty, goraczka, zczerwieniona skora na policzkach... no wszystko!! :)
grunt ze lekarz Mloda obejrzal :)

Zgłoś nadużycie #18 23 listopada 2012, 11:43

Konto usunięte
Madzik dobrze mowi, sol morska nie zaszkodzi,a jak cos to pomorze :)

Zgłoś nadużycie #19 23 listopada 2012, 15:45

aaolciaa Supermama
Dziewczyny chyba mają na mysli wodę morską? :)

Jesli tak to owszem. Ja polecam tez inhalator. Jest on troche kosztowny, ale to zakup na dluzej. Nawet na kilka lat. A najwazniejsze, ze pomaga :)
Nasza Oliwcia już jest z nami ;)

Zgłoś nadużycie #20 23 listopada 2012, 15:51

madzik1984 Fajna mama

aaolciaa napisał(a)

Dziewczyny chyba mają na mysli wodę morską? :)

a jaka jest roznica?

Zgłoś nadużycie #21 23 listopada 2012, 15:54

Konto usunięte
haha racja jest woda morska a sol fizjologiczna :)

a racja, inhalator to dobra rzecz. ja kupuje od stycznia ubieglego roku.... i wiecznie kasy szkoda! ale kiedys kupie...

Zgłoś nadużycie #22 23 listopada 2012, 15:55

aaolciaa Supermama
nie wiem jaka jest roznica, ale z tego co mi wiadomo to roztwory, ktore podajemy dzieciaczkom to są: woda morska i sól fizjologiczna.

sol morską ja mam w przyprawach kuchennych

Zgłoś nadużycie #23 23 listopada 2012, 16:00

aaolciaa Supermama
My inhalator kupilismy jakies dwa tyg. temu, bo juz mielismy dosyc faszerowania dziecka roznymi specyfikami, ktore lekarz wymyslal. Dobra sprawa. Ja sama się inhaluje :)

Zgłoś nadużycie #24 23 listopada 2012, 16:59

madzik1984 Fajna mama

aaolciaa napisał(a)

nie wiem jaka jest roznica, ale z tego co mi wiadomo to roztwory, ktore podajemy dzieciaczkom to są: woda morska i sól fizjologiczna.

sol morską ja mam w przyprawach kuchennych

i z dokladnie takiej wlasnie soli mozna zrobic roztwor i podawac do noska

Zgłoś nadużycie #25 23 listopada 2012, 17:21

Konto usunięte
ja jednak wole ta gotowa :D wiec przystanmy przy roztworze soli morskiej :D

Zgłoś nadużycie #26 23 listopada 2012, 21:54

udalo mi sie malego wciasnac ijest przeziebiony mamy czyscic nosek woda morska zapisala syrop fosidali kropelki do nosa nasivin oraz nurofen bo tez zabki oczywiscie no i moge robic nhalacje mam kropelki olbas

Zgłoś nadużycie #27 23 listopada 2012, 22:53

madzik1984 Fajna mama
mozesz tez skropic troszeczke olbasem lozeczko Synka, tylko nie blisko twarzy bedzie mu sie lepiej oddychalo w nocy.
ja stosuje kropelki Karvol ale to w uk i nie wiem czy sa dostepne w polsce, ale maja dzialanie tak jak olbas

Zgłoś nadużycie #28 23 listopada 2012, 23:07

Konto usunięte
ja proponuje okropic ochraniacz lozeczka, troszke wyzej zeby buzka nie tykal :)
dobrze ze Was przyjeli ;)
a czyszczenie noska to juz polowa sukcesu :D

Zgłoś nadużycie #29 24 listopada 2012, 12:15

no dzisiaj przespal cala noc spokojnie po lekarstwach i dzis juz jest duuzo lepiej

Zgłoś nadużycie #30 24 listopada 2012, 12:24

Konto usunięte
to najwazniejsze :)
duzo zdrowka zycze :)