Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Przewlekły katar u dziecka

Zgłoś nadużycie #31 28 września 2017, 9:04

Wercia26 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Cze, 2015 Posty: 183 Podziękowania: 0
Jak dwójka moich pociech złapie katar (a zawsze mają go jednocześnie, albo jeden po drugim) to jest koszmar z narzekaniem i brakiem snu. Dlatego kupiliśmy aspirator do nosa https://aptekaprima24.pl/aspirator-do-nosa-novama-pingo , który odciąga katar i usuwa wydzielinę z nosa. To super sprawa i przy małych dzieciach zdecydowanie polecam. Ma wgrane dodatkowo moelodyjki dzięki czemu jest łatwiej namówić dzieciaki na oczyszczenie :)

Zgłoś nadużycie #32 15 października 2017, 9:57

Zabafffki_pl Świeżo upieczona
Rejestracja: Paź, 2017 Posty: 20 Podziękowania: 1
Aspiratorek jest niezbędny jeżeli u małego dziecka występuje katar, zresztą polecam też maść majerankową i Nasivin, który też jest skuteczny i pomaga pozbyć się kataru.

Zgłoś nadużycie #33 1 grudnia 2017, 11:06

antosiak Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2015 Posty: 61 Podziękowania: 0
takiego kataru zwłaszcza u dziecka nie wolno lekceważyć. Zobacz np tu http://dolecz.pl/ też o tym pisza. Niestety takie maluchy mają tak że w 1 dzień katar, a na trzeci już zapalenie oskrzeli. Ja mogę ci polecić od siebie tylko inhalacje u nas profilaktycznie działają super :)

Zgłoś nadużycie #34 1 lutego 2018, 0:23

bronna Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lip, 2017 Posty: 106 Podziękowania: 0
jest dużo takich oczyszczających nosek kropelek dla dzieci - https://eapteka.pl/mama-i-dziecko u nas się sprawdzały nawet na uciążliwy katarek, ale trzeba stosować według zaleceń, nie mozna omijać ani dodawać dawek

Zgłoś nadużycie #35 20 lutego 2018, 15:35

aniablw Świeżo upieczona
Rejestracja: Lut, 2018 Posty: 2 Podziękowania: 0
Taki przewlekły katar może mieć też związek z ząbkowaniem. Mój 2-letni maluch od miesiąca ma katar, ale nieco dziwny - w ciągu dnia niezbyt dokuczliwy, nagle wieczorem nos tak zapchany że smarki co chwila idą. Nie cieknie z nosa (jak przy alergii), ale sporo flegmy jest w nosie. Powoduje problemy z zasypianiem na noc. A do tego zero innych objawów - zero gorączki, kaszlu (chyba że odkasłuje się flegma z gilów), złego samopoczucia. Poszliśmy w końcu do pediatry, która stwierdziła że dziecko jest zdrowe, tylko ząbkuje - i od wyrzynających się zębów ma spuchniętą jamę ustną, co powoduje problem z katarem. Może to trwać ponoć aż do 2 miesięcy.
Może u Was też ma to związek z wyrzynaniem się zębów?