Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Przepisy na sałatki i surówki

Zgłoś nadużycie #71 5 czerwca 2014, 10:34

ciezarna_mama Gotowa na wszystko
Ostatnio w restauracji jadłam sałatkę cezar, zjadłam ją chyba w 5 min była taka smaczna :) Potem chciałam ją odtworzyć w domu, przeszukałam mnóstwo przepisów i w sumie ten mi najbardziej pasuje do smaku tamtej sałatki http://www.sprawdzonydrob.pl/smaczny-drob/przepisy-kulinarne/dania-z-drobiu/art,... (już ją robiłam dwa razy :) Może komuś tez posmakuje :)

Zgłoś nadużycie #72 5 czerwca 2014, 13:14

gosiaczekroza Świeżo upieczona
Składniki (na ok. 1 kg surówki):

60 dag kapusty białej
1 średnia marchew (15 dag)
1 średni ogórek kiszony (15 dag)
kawałek pora (7 dag)
½ papryki konserwowej (10dag)
3 łyżki majonezu
1 płaska łyżeczka soli
2 płaskie łyżki cukru
sól, pieprz mielony czarny do smaku

Wykonanie:

Kapustę, ogórek i marchew ścieramy na tarce o dużych oczkach. Por kroimy w talarki, paprykę w drobną kostkę. Wszystkie warzywa mieszamy, dodajemy cukier, sól i majonez. Całość jeszcze raz mieszamy, dajemy pieprz mielony czarny i ewentualnie sól do smaku. Odstawiamy w chłodne miejsce na ok. 1 godz przed podaniem do stołu.
Coaching
Polska http://coachingtrojmiasto.pl

Zgłoś nadużycie #73 5 czerwca 2014, 13:16

gosiaczekroza Świeżo upieczona
Składniki (na ok. 1 kg surówki):

60 dag kapusty białej
1 średnia marchew (15 dag)
1 średni ogórek kiszony (15 dag)
kawałek pora (7 dag)
½ papryki konserwowej (10dag)
3 łyżki majonezu
1 płaska łyżeczka soli
2 płaskie łyżki cukru
sól, pieprz mielony czarny do smaku

Wykonanie:

Kapustę, ogórek i marchew ścieramy na tarce o dużych oczkach. Por kroimy w talarki, paprykę w drobną kostkę. Wszystkie warzywa mieszamy, dodajemy cukier, sól i majonez. Całość jeszcze raz mieszamy, dajemy pieprz mielony czarny i ewentualnie sól do smaku. Odstawiamy w chłodne miejsce na ok. 1 godz przed podaniem do stołu.
Coaching
Polska http://coachingtrojmiasto.pl

Zgłoś nadużycie #74 26 czerwca 2014, 21:12

Lala Zaprawiona w bojach
Sałatka wysokokaloryczna. Serwuję ją głównie na większe imprezy.
Proporcje składników wg uznania
Ser żółty tarty na dużych oczkach, kukurydza, ananas kostka, czosnek (sporo aby było pikantnie), kilka łyżek majonezu

Zgłoś nadużycie #75 14 kwietnia 2015, 14:05

ilona1111 Początkująca
Sałatka z kurkami i kurczakiem

Tego potrzebujesz:
- 8 płatów makaronowych lasagne
- 30–40 dag kurek
- 2 łyżki masła
- podwójny filet z kurczaka
- 2 ząbki czosnku
- 5–10 połówek suszonych pomidorów
- biały ocet balsamiczny
- 1/2 pęczka natki
- sól
- pieprz
- oliwa

wykonanie

1. Makaron ugotuj w posolonej wodzie. Odcedź, przelej zimną wodą, osącz, płaty posmaruj oliwą, pokrój na połówki i pozostaw do przestygnięcia.

2. Na maśle uduś kurki, pod koniec duszenia grzyby oprósz solą oraz pieprzem.

3. Na drugiej patelni na oleju zeszklij jeden ząbek czosnku, dodaj mięso pokrojone w paski i razem podsmaż.

4. Mięso wymieszaj z kurkami i makaronem. Dodaj pokrojone na kawałki suszone pomidory.

5. Przygotuj sos. Łyżkę octu balsamicznego utrzyj z drugim ząbkiem czosnku przeciśniętym przez
praskę i odrobiną soli do smaku. Dalej, ucierając, powoli dolewaj 4–5 łyżek oliwy.

6. Gotowym, letnim sosem polej sałatkę. Obficie oprósz pieprzem oraz posyp drobno posiekaną natką.
ozdoba ślubna

Zgłoś nadużycie #76 23 lipca 2015, 15:10

mamuska25 Zaprawiona w bojach
Zobacz tu :) http://mamnatosposob.pl/ - jest mnóstwo fajnych przepisów na sałatki i wiele innych rzeczy. I nie tylko sposoby na gotowanie są ale i an wiele innych problemowych spraw ;)

Zgłoś nadużycie #77 13 sierpnia 2015, 9:22

Ingusia777 Zadomowiona
podzielę się pysznym i prostym przepisem na sałatkę: seler naciowy ze słoiczka, kukurydza konserwowa, garść żurawiny suszonej, łyżka majonezu, przyprawa curry do smaku, ilość wedle uznania ;) jeść łychami bo pyszne ;)

Zgłoś nadużycie #78 14 listopada 2015, 21:32

mamaemilka Świeżo upieczona
Ingusiaa już ją robiłam pychaaaaa. Tylko najgorzej, że majonez ma duzo tłuszczu :)

Zgłoś nadużycie #79 27 listopada 2015, 10:44

agaposzek Gotowa na wszystko
Raz na jakiś czas można sobie pozwolić. Ja bardzo lubię sałatkę z tortellini oraz z majonezem.

Zgłoś nadużycie #80 19 maja 2016, 18:16

Konto usunięte
Wiele ciekawych przepisów na zdrowe dania znajdziecie na stronie www.natural.pl. Tam również możecie poczytać ciekawostki na temat zdrowego żywienia i suplementacji :)

Zgłoś nadużycie #81 24 maja 2016, 10:37

Sporo przepisów na sałatki pojawia się też na blogu Facet i Kuchnia. Ja dość często z niego korzystam.

Zgłoś nadużycie #82 7 czerwca 2016, 16:14

kardia Początkująca
Ostatnio robiłam fajną sałatkę z rukoli, truskawek, zielonych szparagów, sera feta i sosu na bazie oliwy, przypraw i miodu.

Zgłoś nadużycie #83 23 czerwca 2016, 9:55

Brzmi pysznie! Chyba sobie zrobię ją jutro do pracy.

Zgłoś nadużycie #84 9 sierpnia 2016, 13:21

Mama.maki Świeżo upieczona
Kocham połączenie rukoli i truskawek ! Nigdy nie podejrzewałam siebie, że takie smaki mnie dopadną ;) Ostatnio też na nowo odkryłam smak kukurydzy . Fajną sałatkę możecie zrobić z tego przepisu https://www.przepisy.pl/przepis/salatka-z-kukurydza , łatwa i prost w przygotowaniu, a i trochę majonezu raz na czas nie zaszkodzi ;) Zresztą ja czasami żeby obniżyć kaloryczność sosu, mieszam majonez z jogurtem naturalnym - polecam wypróbować .

Zgłoś nadużycie #85 10 sierpnia 2016, 14:49

Szkoda tylko, że to przepis sponsorowany przez firmę knorr. Doprawdy nie wiem po co dawać ich sos sałatkowy zamiast całkowicie naturalnego vinegretu.

Zgłoś nadużycie #86 13 września 2016, 12:08

mikii Zaprawiona w bojach
Na upalne dni fajna jest taka japońska sałatka z ogórka zielonego: http://wkrainiesmaku.pl/20206/sunomono-czyli-japonska-salatka-z-ogorka

Zgłoś nadużycie #87 19 października 2016, 22:38

klarysaa Zaprawiona w bojach
Wiele fajnych przepisów- dzięki :) Dorzucam coś od siebie- sałatkę w stylu meksykańskim:
składniki: ser żółty pokrojony w kostkę- uprzednio marynowany w oliwie z dodatkiem chili i octu pomarańczowego, papryka (jako składnik dość dominujący), pomidor, czerwona cebula, czerwona fasola z puszki, kukurydza, ogórek konserwowy lub kiszony, kawałek surowego strączka ostrej papryczki, oliwki, przyprawy.
Proporcje składników dobierajcie według uznania, u mnie dominuje papryka i ser. Warzywa kroję w drobną kostkę, ser w kostkę ok 1cm, oliwki w krążki, doprawiam sosem w którym marynował się ser (przez około 12 godzin).
Sam marynowany ser to też świetna przekąska :)

Zgłoś nadużycie #88 15 listopada 2016, 9:12

A lubicie takie proste surówki? Np. z kapusty kiszonej i z marchewki?

Zgłoś nadużycie #89 13 grudnia 2016, 10:57

mikii Zaprawiona w bojach
A jakich olejów do sałatek używacie? Polecacie jakieś dobre tłoczone na zimno? Mi posmakował lniany ale ma krótką datę ważności więc myślałam jeszcze o takim: http://drpelc.pl/oleje/428-bio-olej-slonecznikowy-tloczony-na-zimno-virgin-ekologiczny-500ml-ekogram-zielonki.html

Zgłoś nadużycie #90 6 października 2017, 20:03

jjusti18 Gotowa na wszystko
Ja planuję zakupić oliwę z oliwek, którą znalazłam na tej stronce http://www.oliwa-z-oliwek.com.pl . Czytałam, że nawet Marco Oreggia w swoim przewodniku oznaczył ją jako najlepszy produkt. Dlatego sądzę tym bardziej uważam, że warto ją zakupić.