Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Przejście na butelkę

Zgłoś nadużycie #31 20 listopada 2011, 19:05

Brioszka Gotowa na wszystko

Anna209269 napisał(a)

Ja córkę karmiłam piersią 16 miesięcy mimo iż początki do łatwych nie należały, syna też planuję karmić piersią ale moja rada dla ciebie jest taka nic na siłę.Jeśli karmisz z przyjemnością to świetnie ale jeśli jest to dla ciebie zbyt duży stres to nie wiem czy warto się męczyć. To że dziecko jest karmione butelką nie czyni kobiety gorszą mamą. Jeśli zaś chodzi o wymioty to zwróć uwagę czy dziecko nie je zbyt łapczywie, bo gdy się nałyka powietrza wypchnie ono pokarm z żołądka i zwymiotuje (  mleko z cyca jest tłustsze ale żadsze od tego z butli więc więcej się wyleje) i najważniejsza rzecz nie przekarmiaj, bo łatwo to zrobić gdy karmi się piersią/butelka ma podziałkę i wiesz ile dziecko zjadło, pierś nie ma podziałki, więc nawet jeśli ci sę wydaje ,że za mało zjadł nie wariuj tylko zaufaj dziecku ono wie kiedy ma dość. Dziecko przejedzone jest niespokojne i zwymiotuje na bank.

jutro ide porozmawiać z pediatrą, jestem bardzo zmartwiona, bo widze, że poki mały nie dostanie butli to nie jest najedzony. chociaz może to moja paranoja... już sama nie wiem
ewidentnie mały jest leniem, bo gdy go karmie to pierwsze mleko, które jeci łatwo szybciutko wypije, a potem sie denerwuje, że nie leci. gdy nacisne na pierś to leci mleko... jest przyzywyczajony do butelki i nie chce mu sie pracować nad moja piersia...

Zgłoś nadużycie #32 22 listopada 2011, 22:56

Brioszka Gotowa na wszystko
chyba będę musiała przejść na butelkę... młody waży 5700g, mam mu dawać 120ml nutramigenu 3 razy i więcej, jeśli będzie głodny, więc prawie pewne, że strace mleko... jestem zmęczona przestrzeganiem diety i nawet przez chwile się cieszyłam, że będę mogła normalnie jeść, a marka nic nie uczuli, ale po chwili dochodzi do mnie, że jestem straszną egoistka i myśle tylko o sobie :( chcę dla mojego bobka jak najlepiej i nie wiem, może przejście na butle bedzie najlepszym rozwiązaniem... lubie go karmić piersią, będzie mi tego brakowało :(

Zgłoś nadużycie #33 23 listopada 2011, 16:52

Konto usunięte

Brioszka napisał(a)

chyba będę musiała przejść na butelkę... młody waży 5700g, mam mu dawać 120ml nutramigenu 3 razy i więcej, jeśli będzie głodny, więc prawie pewne, że strace mleko... jestem zmęczona przestrzeganiem diety i nawet przez chwile się cieszyłam, że będę mogła normalnie jeść, a marka nic nie uczuli, ale po chwili dochodzi do mnie, że jestem straszną egoistka i myśle tylko o sobie :( chcę dla mojego bobka jak najlepiej i nie wiem, może przejście na butle bedzie najlepszym rozwiązaniem... lubie go karmić piersią, będzie mi tego brakowało :(

pamiętaj że to Twoja decyzja
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #34 5 listopada 2014, 19:36

Konto usunięte
...

Zgłoś nadużycie #35 19 marca 2015, 21:37

Mamunia Świeżo upieczona
Pozwolę odświeżyć wątek, gdyż mam pytanie w związku z przejściem z karmienia piersią na butelkę. Siostra moja karmi piersią ale chce już na butelkę przejść. Karmi wieczorem i rano 210ml.mlekiem modyf. ale w nocy też się dziecko wybudza i ona wtedy przystawia do cyca ale jak chce odstawiać właśnie od cyca to musi dać dziecku MM, Czyli maleństwo mając 10 miesięcy karmiony może być tyle razy butlą? Bo do cyca to w każdej chwili można przystawić a jak zrobić przejście z natury na butelkę?

Zgłoś nadużycie #36 24 marca 2015, 20:14

Madzienka Świeżo upieczona
spróbuj trochę dawać cyca na zmianę z butelką i tak metodą prób i błędów jest szansa, że przyzwyczaisz :) trochę to czasu jednak zajmie

Zgłoś nadużycie #37 31 marca 2015, 11:04

hakunahakuna80 Świeżo upieczona
Cześć. Chcąc czasami zostawić mojego synka pod opieką kogoś z rodziny, musiałam wprowadzić mu karmienie butelką. Zaczęłam dość wcześnie. I zdecydowanie polecam wam firmę Canpol babies, która wprowadziła na rynek butelkę Haberman. Po każdorazowym uzyciu byłam zachwycona. Przede wszystkim każda mama boi się, że dziecko się rozleniwi - mogę wam powiedzieć, że z tą butelką nie ma szans. Smoczek jest tak dostosowany, że dziecko musi się ładnie napracować aby zassać pokarm. Ponadto smoczek jest swoista komorą która nie kumuluje powietrza, a co za tym idzie młody nie ma już kolek. Jestem niesamowicie zadowolona :) A wy próbowałyście już tą butelkę? Macie podobne spostrzeżenia?