Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Przedszkolak u dentysty

Zgłoś nadużycie #11 12 września 2017, 14:37

melania Świeżo upieczona
Rejestracja: Lip, 2017 Posty: 13 Podziękowania: 0
Mam problem z moim 5-letnim synkiem, pewnie dośc powszechny bo chodzi o dentyste. Miłosz po prostu dostaje szału jak wchodzi do gabinetu zanim go ktokolwiek dotknie. Kopie, gryzie, po prostu okrutnie sie boi. Z jednego gabinetu to nas nawet wyprosili bo sobie nie życzyli takiego zachowania… tak jakbym ja dziecko specjalnie podpuszczała. Brzuch mnie boli na samą myśl o kolejnej wizycie. Nie wiecie czasem czy są w Krakowie gabinety dedykowane dla dzieci? Chciałabym żeby w chociaż jednym ktoś mi pomógł zapanować nad dzieckiem a nie biernie czekał az ja go uspokoje. Takie niemiłe te baby czasem że sama bym nie miała ochoty siadac u nich na fotel. Bede wdzięczna za wszelkie polecenia

Zgłoś nadużycie #12 13 września 2017, 15:42

malwa Świeżo upieczona
Rejestracja: Cze, 2017 Posty: 3 Podziękowania: 0
jak ja cie doskonale rozumiem! u nas jest to samo chociaż Marlenka odrobine starsza od twojego synka. z tym że my mieszkamy na wsi gdzie jest dwóch dentystów na krzyż i niestety nie ma w czym wybierać

Zgłoś nadużycie #13 14 września 2017, 10:01

Agmadent Świeżo upieczona
Rejestracja: Lip, 2017 Posty: 2 Podziękowania: 0
Witam! Problem, który opisujecie dotyczy mnóstwa dzieci i ich rodziców. Zapraszam do naszego studia stomatologicznego Agmadent :) Specjalizujemy się w pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej - wiemy, jak traktować małych pacjentów, aby wizyta u dentysty była dla nich ciekawą przygodą, a nie koszmarem. Wczesne doświadczenie z gabinetów stomatologicznych rzutuje na późniejsze systematyczne wizyty kontrolne, dlatego bardzo ważne jest, aby dziecku pozytywnie się kojarzyły. Praktykujemy tzw. wizyty adaptacyjne, które stopniowo oswajają malucha z gabinetem. Polegają na poznaniu lekarza, zaznajomieniu się z narzędziami, jakich używa w pracy. Dziecko nie jest potem zaskoczone czynnościami, jakie się wokół niego wykonuje, więc jego niepokój jest znacząco zminimalizowany.

Zgłoś nadużycie #14 15 września 2017, 15:41

melania Świeżo upieczona
Rejestracja: Lip, 2017 Posty: 13 Podziękowania: 0
Szkoda ze nie trafilismy na coś podobnego od razu, Miłosz już jest uprzedzony i wystarczy mu wygląda fotela i biały fartuch zeby wpaść w panike. Może to okrutne ale czasami najchętniej samego bym go tam zostawiła bo mi sie serce kraje jak na to patrze

Zgłoś nadużycie #15 18 września 2017, 10:25

Agmadent Świeżo upieczona
Rejestracja: Lip, 2017 Posty: 2 Podziękowania: 0
Obecność rodzica w gabinecie stomatologicznym ma olbrzymie znaczenie. Przed wizytą mama powinna przede wszystkim dużo rozmawiać z dzieckiem, rozwiewać jego wątpliwości, absolutnie nie ukrywać faktu zbliżającej się wizyty. W samym gabinecie liczy się dobry przykład. Na naszej stronie internetowej można znaleźć nieco wskazówek oraz dane kontaktowe: http://agmadent.pl/encyklopedia/dzieci/pierwsza-wizyta. W razie dodatkowych pytań służę radą.

Zgłoś nadużycie #16 19 września 2017, 11:05

Cocomini_pl Świeżo upieczona
Rejestracja: Wrz, 2017 Posty: 12 Podziękowania: 0
Zgadza się, obecność rodzica przy dziecku u dentysty ma bardzo duże znaczenie, natomiast sam gabinet również odgrywa istotną rolę, powinien być jak najbardziej przyjazny dla naszego dziecka, tak aby chciało tam wracać.

Zgłoś nadużycie #17 12 stycznia 2018, 21:55

adik356 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Mar, 2015 Posty: 130 Podziękowania: 1
Warto z dzieckiem pójść na wizytę zapoznawczą, potem na właściwą. Im wcześniej, tym lepiej według mnie. Sama bałam się dentysty ale leczenie w znieczuleniu podtlenkiem azotu (na https://www.borczyk.pl/diagnostyka-i-opieka/leczenie-w-podtlenku-azotu/ możesz poczytać na czym polega), spowodowało, że nie mam już oporów i zrobiłam porządek z buzią. Dzieci tez mogą być uspokajane gazem rozweselającym.

Zgłoś nadużycie #18 16 stycznia 2018, 9:39

MojeKLocki24_pl Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2015 Posty: 283 Podziękowania: 2
Tutaj pełna zgoda, taka wizyta zapoznawcza plus obecność rodzica robią swoje i dziecko czuje się wtedy bezpieczniej, pewniej. Inna sprawa, że lekarz również powinien mieć odpowiednie podejście do dzieci.