Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Prywatne czy państwowe?

Zgłoś nadużycie #91 29 stycznia 2016, 21:31

Ola83 Gotowa na wszystko
Ja w tamtym roku szkolnym posłałam córkę do prywatnego przedszkola - grupy żłobkowej miała skończone 2lata i 3 miesiące. Teraz jest w grupie przedszkolnej. Minusy - oplaty 450zł / miesiąc w Toruniu. Plusy - przedszkole jest zamknięte w Wigilię, Sylwestra i dwa tygodnie wakacji o czym wiemy z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem. Jak patrze na koleżanki, które mają dzieci w publicznych placówkach, jak kombinują gdzie malucha "upchnąć", żeby móc jakoś normalnie pracować, to dziękuję sobie za podjęcie takiej decyzji. Poza tym ciotki są fantastyczne zarówno w jednej jak i drugiej grupie. Zajęcia dodatkowe w cenie to angielski, rytmika, logopeda i taniec lub karate do wyboru, teatr raz w miesiącu. Oprócz tego raz w miesiącu przychodzi fanatyk muzyki i dzieci poznają instrumenty z całego świata. Jestem bardzo zadowolona.

Zgłoś nadużycie #92 12 lutego 2016, 12:40

kamilla Zaprawiona w bojach
ja jestem bardzo zadwolona z prywatnego przedszkola wesołe siodemki w katowicach. panie są badzo dobrze przygotowane do pracy z dziećmi, dodatkowo bardzo sie staraja zeby zapewnic dzieciakom efektywne zajęcia :) samo przedszkole jest bardzo dobrze zagospodarowane

Zgłoś nadużycie #93 15 lutego 2016, 13:47

Madzik2013 Świeżo upieczona
Tak jak już wcześniej wspomniano i prywatne i publiczne przedszkola dzielą się na te lepsze i gorsze. Ja cały czas żyłam w przekonaniu że moja córcia pójdzie do tego samego publicznego przedszkola co ja. Niestety życie zweryfikowało i poszła do prywatnego i z perspektywy czasu nie żałuję tej decyzji.

Gdy chciałam zapisać dziecko do publicznego przedszkola okazało się że nie będzie miejsc dla dzieci poniżej 3 lat, moja córcia we wrześniu kończyła dopiero 2,5 więc dlatego poszła do prywatnego.

Jak rozmawiam teraz z mamami których dzieci chodzą do publicznych przedszkoli to jest pewna bardzo ważna kwestia która automatycznie dyskwalifikuje te przedszkola w mojej ocenie. Otóż o godzinie 14.30 praktycznie nie ma już żadnych dzieci. Z racji tego że pracuję do 15 to po córcie byłabym ok.15.15 a o tej godzinie niestety panie przeskakują z nogi na nogę i szykują się do wyjścia.

W prywatnym przedszkolu tego nie ma, bo chodzą tam głównie dzieci rodziców pracujących a w publicznych, w większości rodzice dzieci nie pracują, a prowadzają je tylko na 5h które są darmowe.

Jeśli chodzi o koszty to są porównywalne w moim przypadku. Ja obecnie płacę 260zl za 9h pobytu dziecka w przedszkolu bez żadnych dodatkowych opłat więc warto. A atmosfera w przedszkolu jest na pewno taka sama jak w każdym innym przedszkolu.

Zgłoś nadużycie #94 27 lipca 2016, 12:15

obityno Zadomowiona
Wiem też, że bardzo dobre warunki spotkasz we Wrocławiu w http://www.sloneczneprzedszkole.pl/. Dzieci mają zajęcia z j.angielskiego, ruchowe i muzyczne. Kuchnia też jest zdrowa, a Panie bardzo przyjazne.

Zgłoś nadużycie #95 1 sierpnia 2016, 14:14

Aguchan Gotowa na wszystko
Według mnie lepiej w prywatnym - więcej zajęć i lepsze podejście do dzieci.

Zgłoś nadużycie #96 7 sierpnia 2016, 13:41

kamilla Zaprawiona w bojach
Dziewczyny, poradźcie! Jestem z Katowic i szukam odpowiedniego przedszkola dla mojego malucha.. Przejrzałam już mnóstwo opinii i na tle innyh wybijają się Wesołe Siódemki na Granicznej. Podobno naprawde jest super. Ktoś coś wie?

Zgłoś nadużycie #97 7 lutego 2018, 13:46

april13 Gotowa na wszystko
Z doświadczenia wiem że lepiej jest powierzyć swoje dziecko prywatnym placówkom. Dlatego córka uczęszcza do Te Vizja na Ochocie. Opieka zapewniona jest od 7 do 18, nauka na najwyższym poziomie i dużo zajęć pozalekcyjnych.

Zgłoś nadużycie #98 7 lutego 2018, 19:29

parabola Początkująca
Lepiej państwowe bo nie płacisz a z doświadczenia koleżanek wiem, że opieka na podobnym poziomie. Problem w tym, że do państwowego ciężko się załapać i dzieci poszły do prywatnego.

Zgłoś nadużycie #99 9 lutego 2018, 15:05

monia02 Zaprawiona w bojach
A co myślicie o przedszkolu http://krainaemocji.edu.pl/ ? Oferują program opart na metodzie Montessori i przede wszystkim dbają o rozwój inteligencji emocjonalnej.

Zgłoś nadużycie #100 12 lutego 2018, 13:32

Aguchan Gotowa na wszystko
Bałabym się posłać dziecko do prywatnego przedszkola. Tam dzieciaki mogą być nieco zmanierowane.

Zgłoś nadużycie #101 18 lutego 2018, 13:54

karolina1918 Świeżo upieczona
Ja zapisałam swoją córkę do prywatnego przedszkola, mimo, że wszyscy mi mówili, że niczym się to nie różni, że to moje widzi mi się. Ale jestem bardzo zadowolona, grupy są 10 osobowe, 2 panie przedszkolanki na każdą grupę. Jedna Pani z pięciorgiem dzieci sobie poradzi, ale z 15 dziećmi już raczej może być ciężko. Podejście też jest inne, dni adaptacyjne na początku, mnóstwo dodatkowych zajęć. Dzieci nigdy nie zostają pozostawione same sobie.

Zgłoś nadużycie #102 12 marca 2018, 11:21

Elzbieta245 Świeżo upieczona
Dla swojego syna wybrałam http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/ , przekonała mnie bogata oferta edukacyjna (języki obce, oraz zajęcia dodatkowe - takie jak gimnastyka), wyspecjalizowana kadra, a przede wszystkim indywidualne podejście do dziecka. - takich warunków nie znalazłam w żadnej publicznej placówce. Jezeli macie możliwosć posłania swojego dziecka do przedszkola prywatnego to polecam - wbrew powszechnej opinii nie chodzą tam małe "snoby" ;)

Zgłoś nadużycie #103 19 marca 2018, 9:36

MojeKLocki24_pl Zaprawiona w bojach
Ważne jest to czy personel w przedszkolu przypadnie nam do gustu oraz jakie opinie krążą na temat danej placówki, do tego moim zdaniem trzeba uzależnić wybór.

Zgłoś nadużycie #104 12 września 2018, 17:58

ikonka Gotowa na wszystko
ooo april13 moje dziecko też chodzi do przedszkola te vizja ale w Gdańsku :) podzielam Twoją pozytywna opinię pod każdym względem. Mi osobiście najbardziej podoba się fakt, że maluchy spędzają tu czas nie tylko na zabawie ale też na nauce, dostosowanej do ich potrzeb i możliwości :) P.S tu przedszkole jest czynne do godziny 17 :)

Zgłoś nadużycie #105 20 września 2018, 11:45

blankaa Zaprawiona w bojach
Wychodzę z takiego założenia, iż w moim mniemaniu leczenie prywatne jest dużo lepsze i szybsze. Nie musimy stać w ciągnących się kolejkach, lecz rejestrujemy się na określony dzień i konkretną godzinę. W niektórych placówkach publicznych mamy podobne możliwości, jednak umówienie takiej wizyty nie gwarantuje nam, że właśnie o tej godzinie wejdziemy do lekarza. Sama przy każdym problemie zdrowotnym leczę się prywatnie i tak dla przykładu od dużego już czasu borykałam się z problemem dokuczliwych kurzajek występujących na moich stopach. Niestety na tyle zaniedbałam ten temat w początkowej fazie, iż niestety groziła mi nawet interwencja chirurgiczna. Znajoma poleciła mi wtedy skorzystanie z usług http://satin.pl/zabiegi-podologiczne/usuwanie-kurzajek-brodawek/. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz ogromnej wiedzy, bez problemu zdiagnozowali przyczynę mojej dolegliwości, a także rozpoczęli skuteczne leczenie. Na szczęście obyło się bez konieczności operowania.

Zgłoś nadużycie #106 20 września 2018, 12:16

MalyBucik_pl Początkująca
Wszystko tak na dobrą sprawę zależy od konkretnej placówki, moim zdaniem warto udać się tam wcześniej osobiście i zobaczyć jak to wygląda, jak Panie zajmują się dziećmi itd, to niezwykle istotna sprawa, zarówno w przedszkolu prywatnym jak i państwowym.

Zgłoś nadużycie #107 26 września 2018, 21:43

Tintanka Zaprawiona w bojach
Moje dziecko chodzi akurat do państwowego przedszkola. Tak akurat wyszło bo po prostu było miejsce. Co do szkół. To ja zdecydowanie jestem za prywatnymi. Szkoła to szkoła. Sama chodziłam do najpierw do podstawowej a potem do liceum. Ja chodziłam w Warszawie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 49 przy ulicy Banacha. bardzo wiele z tych szkól wyniosłam. I przede wszystkim, nauczyciele są bardzo życzliwi.

Zgłoś nadużycie #108 28 grudnia 2018, 10:08

krystynia Zaprawiona w bojach
U nas prywatne, mamy niedaleko świetna placówkę która działa według pedagogiki Marii Montessori - http://przedszkolealbercik.com.pl/ Nie brałam nawet pod uwagę innego miejsca dla dzieci :)

Zgłoś nadużycie #109 29 grudnia 2018, 14:12

Paola_33 Supermama
Moje dzieci lubią i prywatne i panstw
Ale zaczynały od pryw. Do dziś wspominają z sentymentem. Najbardziej wycieczki fajne.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #110 29 grudnia 2018, 14:13

Paola_33 Supermama
W panstw. prawie nie ma wycieczek 😔
Melissa    
Idalia