Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Problemy wychowawcze

Zgłoś nadużycie #71 16 grudnia 2019, 21:32

czosnekwrg Zaprawiona w bojach
U naszego dziecko okazazało się, iż nie są to zwykłe problemy wychowawcze a autyzm. Dziecko zdecydowaliśmy się poddać tzw Terapii Tomatisa http://www.tomatis-swidnica.pl/ . Powoli widzimy pozytywne skutki takiego działania!

Zgłoś nadużycie #72 27 stycznia 2020, 17:46

lusesitka774 Gotowa na wszystko
Mając problemy wychowawcze naprawdę warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa. To żaden wstyd - dzięki niemu można naprawdę poradzić sobie z wieloma problemami. Jeśli miałabym polecić Ci jakieś konkretne miejsce, które mogłoby Ci pomóc, byłoby nim to centrum: https://www.centrumdobrejterapii.pl/specjalisci/ruczaj/

Zgłoś nadużycie #73 7 marca 2020, 8:39

broszka Gotowa na wszystko
Wszystko zależy od tego, jakiej natury są to problemy. Wiele młodych osób ma obecnie problemy z samoakceptacją z różnych powodów. Polecam wizytę u psychologa - myślę, że pan Dominik Haak to będzie dobry wybór.

Zgłoś nadużycie #74 8 kwietnia 2020, 21:49

dinera Gotowa na wszystko
można zauważyć, że młodzież często miewa problemy z nawiązywanie kontaktów społecznych i taka sama sytuacja zdarzyła się w przypadku mojego dziecka. pierwotnie chodziłam na spotkania z psychologiem, ale nie były one zbyt efektowne i postanowiłam skorzystać z oferty warsztatowej poradni psychologicznej warszawskiego Centrum CBT, o których już wcześniej słyszałam całkiem pochlebne opinie. takie co tygodniowe spotkania w grupie plus pomoc trenerów naprawdę dużo dały :) córka coraz lepiej radzi sobie z panowaniem nad swoimi emocjami, już nie ma takich problemów z rówieśnikami jak wcześniej, wszystko jest na dobrej drodze :)

Zgłoś nadużycie #75 9 kwietnia 2020, 0:55

dickens.makayla Świeżo upieczona
Dzieci mają różny charakter i do niektórych dotrzeć niestety jest ciężej.

Zgłoś nadużycie #76 14 kwietnia 2020, 13:59

kordi Zadomowiona
Z dziećmi trzeba umieć rozmawiać, jak wiadomo, pomijanie problemu i udawanie, że go nie ma, wcale nie pomaga. Dotyczy to także sytuacji trudnych, warto poczytać o tym, jak rozmawiać z pociechami na trudne tematy: https://czasdladzieci.pl/jak-rozmawiac-o-problemach-rodzinnych-dzieckiem-w-wieku-szkolnym/, bo nie zawsze jest to takie oczywiste. Dzieci są bardziej rozgarnięte niż sądzimy i jak pojawiają się problemy w rodzinie, one to widzą i czują.