Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

powrót do formy po porodzie

Zgłoś nadużycie #51 24 września 2011, 23:15

mamaela Supermama
W`październikowym numerze Poradnika Domowego są artykuły o dietach- chyba 4 kobitki opisują jak chudły, skuteczne te diety były i z opisu proste do stosowania- może zerknijcie sobie te, które się zabierają za odchjudzanie ??

Zgłoś nadużycie #52 25 września 2011, 11:34

Brioszka Gotowa na wszystko

mamaela napisał(a)

no też ostatnio czytałam, że rujnuje najbardziej nerki. I robi ogromne spustoszenie w organiźmie

nie wierzyłabym temu tak do konca. dukan pozwał do sądu gościa, który takie twierdzenia wygłaszał i sąd przyznał racje dukanowi, bo nie ma badań potwierdzających takie działanie diety na organizm. wydaje mi się, że każda dieta stosowana z głową jest dobra. chyba gorsza od dukanowskiej jest dieta gdzie sie je tylko jeden składnik odżywczy, a takich diet jest masa.

Zgłoś nadużycie #53 25 września 2011, 11:47

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

nie wierzyłabym temu tak do konca. dukan pozwał do sądu gościa, który takie twierdzenia wygłaszał i sąd przyznał racje dukanowi, bo nie ma badań potwierdzających takie działanie diety na organizm. wydaje mi się, że każda dieta stosowana z głową jest dobra. chyba gorsza od dukanowskiej jest dieta gdzie sie je tylko jeden składnik odżywczy, a takich diet jest masa.

nie wiem, nie upieram się, tylko tak czytałam że jest. Bo tak naprawdę to ja nigdy na żadnej diecie w swoim życiu nie byłam. Jak tyłam, to zazwyczaj ze zjadania stresu lub pofolgowania sobie z jedzeniem, więc stosowałam dietę MŻ- czyli mniej żryj ;) i do tego troszkę ruchu i  sauna ;) ale nigdy nie katowałam się żadnymi dietami.  Zobaczymy jak mi pójdzie teraz gubienie zbędnych kg po porodzie ;) Ja jakoś jak chcialam schudnać- to słodycze szły w zupełną odstawkę, dużo wody niegazowanej (min. 1,5 l butla dziennie), ze 3 herbaty zielone, muesli i płatki owsiane na śniadanie z chudym jogurtem naturalnym i do tego jeszcze jakieś ziarna, morelki suszone dla poprawienia trawienia. I duszone warzywka na obiad- odstawiałam białe pieczywo, ziemniaki, makarony - jadłam mieso i surowkę na obiad i zawsze max. 1-2 miesiące i waga byłą taka jak chciałam. Ale każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na odchudzanie.

Zgłoś nadużycie #54 25 września 2011, 14:57

Kasiula260 Fajna mama
Ja postanowiłam, że po porodzie wrócę do areobiku i myślę, że to wystarczy...zostało mi jeszcze 1,5 miesiąca ciąży, a przytyłam póki co mało, wiec może nie bede musiała dużo zrzucać :)
Nasz Okruszek urodził się 04.11.2011r. :)

Zgłoś nadużycie #55 25 września 2011, 15:36

Konto usunięte
Wampirella ja bylam na tej diecie i moge Ci ja polecic spokojnie, jesli nie masz klopotow z nerkami, pecherzem, to walcz :)
ja na niej schudlam 17 kg! i ciezko nie bylo :) tylko te slodycze ahh...
od ubieglego poniedzialku tez sie dietuje, ale tym razem juz tak lekko nie idzie :) za drugim razem zawsze jest gorzej...
i przytylam dopieeeero jak bylam w ciazy :)
bylam na tej diecie, rok pozniej zaszlam w ciaze, bez planowania i starania, wyniki wszystko super... takze nie wiem czy to nie mit z tym wyniszczaniem. jak sie robi cos z glowa, to nikomu nic sie nie stanie :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #56 25 września 2011, 16:37

MADZIUNIA Gotowa na wszystko
moja przyjaciółka jest dietetykiem i ona mówiła że dieta dunkana źle wpływa na organizm, a dietę powinno się dostosować indywidualnie do osoby

Zgłoś nadużycie #57 26 września 2011, 11:53

wampirella Zaprawiona w bojach
Cześć Mamuśki jestem na 3 dniu diety. Jeszcze się nie ważyłam, nie mam odwagi. Czytałam że waga powinna spaść sporo w pierwszej fazie, ale ja jak narazie nie czuję efektów :( , może dlatego że mam za dużo do zrzucenia. Dzisiaj pójdę i się zważę, no i oczywiście zaczynam kolejny tydzien z siłownią :) . Po siłowni czuję się świetnie tyle że po półtora tygodnia nie schudłam ani grama i stąd to moje dietowanie. Postaram się wytrwać, dieta jest fajna nie czuję się głodna i mogę sobie powcinać grilowane mięso mniam. Moja mama ma w sklepie rożno :) więc mi griluję kurczaczki i wołowinkę. Z tym nabiałm mam trochę kłopotu i i owszem bardzo lubię ale mam skazę białkową i trochę jestem zaczerwieniona. Jak się zważę napiszę wam wieczorem... :P jak sie nie będę wstydzić :P
Wampirella

Zgłoś nadużycie #58 26 września 2011, 11:59

Donia1982 Gotowa na wszystko

wampirella napisał(a)

Cześć Mamuśki jestem na 3 dniu diety. Jeszcze się nie ważyłam, nie mam odwagi. Czytałam że waga powinna spaść sporo w pierwszej fazie, ale ja jak narazie nie czuję efektów :( , może dlatego że mam za dużo do zrzucenia. Dzisiaj pójdę i się zważę, no i oczywiście zaczynam kolejny tydzien z siłownią :) . Po siłowni czuję się świetnie tyle że po półtora tygodnia nie schudłam ani grama i stąd to moje dietowanie. Postaram się wytrwać, dieta jest fajna nie czuję się głodna i mogę sobie powcinać grilowane mięso mniam. Moja mama ma w sklepie rożno :) więc mi griluję kurczaczki i wołowinkę. Z tym nabiałm mam trochę kłopotu i i owszem bardzo lubię ale mam skazę białkową i trochę jestem zaczerwieniona. Jak się zważę napiszę wam wieczorem... :P jak sie nie będę wstydzić :P

wampirella powodzenia ! mój mąż był na diecie dukana pół roku. Na poczatku bardzo schudł ale teraz przytył znowu strasznie ;( Poza tym to dieta dla zdrowych osób, a a on m achora watrobe, wiec ta dieta to mu tylko zaszkodziła. 
Co ci moge powiedziec to PIJ WIELKIE ILOŚCI WODY MINERLANEJ. i jedz płatki owsiane lub otręby- dobrze wpływaja na układ pokarmowy.
Powodzenia :)
Kochamy naszą słodką córeczkę : *

Zgłoś nadużycie #59 26 września 2011, 13:44

Karolinia Supermama
Ja jak chodziłam regularnie na siłownię, to waga mi wcale dużo nie spadął, ważyłam jakieś 62 kg, ale jaka forma, jakie ciało!! Zadnego flaka, żadnych zwisów, a teraz pomimo ze 9 kg przytyłam, niby niedużo od wyjściowej 65, to jestem zbudowana z cellulitu i jakiejś wstrętnej galarety cellulitopodobnej; I czuję się jak wielki żelek;/ Jak ktoś mnie dotknie to wszystko się trzęsie;/
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #60 26 września 2011, 22:20

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Ja jak chodziłam regularnie na siłownię, to waga mi wcale dużo nie spadął, ważyłam jakieś 62 kg, ale jaka forma, jakie ciało!! Zadnego flaka, żadnych zwisów, a teraz pomimo ze 9 kg przytyłam, niby niedużo od wyjściowej 65, to jestem zbudowana z cellulitu i jakiejś wstrętnej galarety cellulitopodobnej; I czuję się jak wielki żelek;/ Jak ktoś mnie dotknie to wszystko się trzęsie;/

no jak ćwiczyłaś to zamieniłaś  tkankę tłuszczową na mięśniową- waga podobna ale rzeźba ciała ładna a nie flakowata :) dlatego siłownia to kiepski pomysł na spalanie wagi, raczej na rzeźbienie ciała. Spalanie wagi to już bardziej oprócz diety ćwiczenia aerobowe i sauna po nich.

Zgłoś nadużycie #61 27 września 2011, 7:50

Konto usunięte
ja b. duzo pilam wlasnie wody na tej diecie :)
Wampirella moze po prostu tak jest, ze po ciazy troche ciezej niz normalnie :) bo u mnie 1 faza sie konczy, a tu nedzne 1,5 kg poszlo w dól :)

Zgłoś nadużycie #62 27 września 2011, 9:25

marzena8888 Supermama
moja mama i przyjaciółka była na Dukanie mama schudła ponad 20 kg przyjaciółka jakieś 10 obie się dobrze czują moja mama wręcz rewelacyjnie, C  do szkodliwości tej diety to hmmm ona się bardzo szkodliwa zrobiła wtedy kiedy stała sie popularna strasznie jakoś wczęsniej nikt o niej nie mowił że szkodzi... a wszystko ponoć zaczeło się od tego że ten drugi słynny dietetyk nie pamiętam nazwiska rozpętał tą dyskusje o szkodliości tej diety. Moim zdaniem wszystko z rozsądkiem i  będzie ok
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #63 27 września 2011, 12:29

Karolinia Supermama

mamaela napisał(a)

no jak ćwiczyłaś to zamieniłaś  tkankę tłuszczową na mięśniową- waga podobna ale rzeźba ciała ładna a nie flakowata :) dlatego siłownia to kiepski pomysł na spalanie wagi, raczej na rzeźbienie ciała. Spalanie wagi to już bardziej oprócz diety ćwiczenia aerobowe i sauna po nich.

No dokładnie, dla mnie fajna napięta skóra i mięśnie których istnienie czuję są ważniejsze niż kg :) Zresztąja nigdy do szczupłych nie należałam, lubię jeść i nigdy na żadnej diecie nie byłam, najważniejsze to dobrze się czuć w swoim ciele, a czy ważysz 50, czy 80 to już sprawa drugorzędna wg mnie.
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #64 27 września 2011, 12:54

marzena8888 napisał(a)

moja mama i przyjaciółka była na Dukanie mama schudła ponad 20 kg przyjaciółka jakieś 10 obie się dobrze czują moja mama wręcz rewelacyjnie, C  do szkodliwości tej diety to hmmm ona się bardzo szkodliwa zrobiła wtedy kiedy stała sie popularna strasznie jakoś wczęsniej nikt o niej nie mowił że szkodzi... a wszystko ponoć zaczeło się od tego że ten drugi słynny dietetyk nie pamiętam nazwiska rozpętał tą dyskusje o szkodliości tej diety. Moim zdaniem wszystko z rozsądkiem i  będzie ok

no nie to raczej nie tak...
myslę że każda dieta monotematyczna jest szkodliwa. w Dukanie jesz TYLKO np. białko przez długi okres czasu a potem warzywa  bez mięsa i tak na przemian. to wyniszcza watrobe i nerki, dlatego jest dla osób zdrowych, lecz otyłych. Moj m.  zdecydował się na nia gdyz plusy zwyciezyły nad minusami.Jesli jestesmy zdesperowani, wybieramy mniejsze zło :) Czasem priorytetem jest schudnięcie, a reszta (efektami ubocznymi)  się zajmiemy po zrzuceniu zbednych kg . Życze wszystkim powodzenia w zrzucaniu wagi :) Po porodzie i ja do was dołączę - 37 tc i 17 kg na + .

Zgłoś nadużycie #65 27 września 2011, 14:47

Konto usunięte
no, taki dluuuuugi okres czasu to to nie jest, bo max 10 dni bez warzyw i to w przypadku b. duzej otylosci. ale dla osob ktore maja z 10 kg do zrzucenia spokojnie moze byc 5 dni, albo i mniej... 
dobry sezon na ta diete, owocki sie koncza :P mi najbardziej tego brakowalo na diecie :D

Zgłoś nadużycie #66 27 września 2011, 19:04

Aga.W napisał(a)

no, taki dluuuuugi okres czasu to to nie jest, bo max 10 dni bez warzyw i to w przypadku b. duzej otylosci. ale dla osob ktore maja z 10 kg do zrzucenia spokojnie moze byc 5 dni, albo i mniej... 
dobry sezon na ta diete, owocki sie koncza :P mi najbardziej tego brakowalo na diecie :D

wszystko sie zgadza :)  zapomniałam napisac że mój m. miał do zrzucenia 40 kg .... :)

Zgłoś nadużycie #67 30 września 2011, 14:38

Helenne Początkująca
Dziewczyny, a czy gdybyście miały szansę, to czy zdecydowałbyście się na plastykę brzucha po ciąży? Coraz więcej młodych mam decyduje się na taką operację (w Warszawie można ją wykonać np. u dr Piotra Osuch), jest bolesna, ale przynosi niesamowite efekty - jak myślicie, czy to wynik braku chęci pracy nad własnym ciałem?

Zgłoś nadużycie #68 30 września 2011, 14:59

Brioszka Gotowa na wszystko

Helenne napisał(a)

Dziewczyny, a czy gdybyście miały szansę, to czy zdecydowałbyście się na plastykę brzucha po ciąży? Coraz więcej młodych mam decyduje się na taką operację (w Warszawie można ją wykonać np. u dr Piotra Osuch), jest bolesna, ale przynosi niesamowite efekty - jak myślicie, czy to wynik braku chęci pracy nad własnym ciałem?

nigdy z własnej woli nie dam się pokroić. dla mnie operacja to tylko wyzsza konieczność. zdecyzowanie bardziej wole dietę i ćwiczenia.

Zgłoś nadużycie #69 30 września 2011, 15:11

Brioszka napisał(a)

nigdy z własnej woli nie dam się pokroić. dla mnie operacja to tylko wyzsza konieczność. zdecyzowanie bardziej wole dietę i ćwiczenia.

jestem tego samego zdania :) po operacji mogą byc powiklania. słyszałam o wielu, po powiększniu piersi.

Zgłoś nadużycie #70 30 września 2011, 16:11

Black_rose Supermama
Powiem tak: raz mnie już pokroili ->z musu. Do najprzyjemniejszych rzeczy to nie należało, także sama dobrowolnie zdecydowałabym się jedynie gdybym była już maks zdesperowana. Bo z dwojga złego wolę bliznę po operacji niż lata leczenia depresji u psychoterapeuty.
Na chwilę obecną nie zrobiłabym plastyki brzucha, bo brzych tego nie wymaga. Co najwyżej ćwiczeń i balsamów.