Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Poród w maju - wyprawka.

Zgłoś nadużycie #11 3 grudnia 2013, 14:58

Syska Supermama
Hej. Odkąd dowiedziałam się ze moje dziecko urodzi się pod koniec maja przyszłego roku jedna myśl nie daje mi spokoju. Mianowicie ciuszki. A konkretnie to w co mam ubrać dziecko na wyjście ze szpitala. Z Oliwierem nie miałam tego problemu poniwaz rodził się 24 lutego wiec wiadomo , kombinezon zimowy. Teraz termin mam na 22 maja. Jakby nie patrzeć to juz prawie czerwiec. Proszę Was o pomoc w tym temacie bo kompletnie nie mam pomysłu co do ciuszków wyjściowych. Będę wdzięczna za opis lub linka do ciuszków :) Najprawdopodobniej będzie dziewczynka

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #12 3 grudnia 2013, 15:32

Celina Fajna mama
Hej, ja urodzilam 11 maja, noce byly dosyc zimne, ale w dzien calkiem, calkiem. Na wyjscie ze szpitala mialam kombinezon polarkowy, powiedzialabym, ze raczej grubszy niz cienszy. Pod spodem body z krotkim rekawem, pajac i czapka.
W moeszkaniu trzymalam dziecko w samym bodziaku, do tego skarpetki, na noc pajaca. Ale ja raczej w ogole trzymam dziecko "chlodno".

Zgłoś nadużycie #13 3 grudnia 2013, 15:37

nitka73 Supermama
Juz chcialam wesprzec rada, ale widze, ze zrobilas to idealnie :-)

Zgłoś nadużycie #14 3 grudnia 2013, 15:40

Fobia Fajna mama
Ja Jagódke urodziłam 2 maja i jadac do szpitala ledwo zdązył snieg stopniec :P a wychodzac juz byly liscie na drzewach :)
Napewno to wszystko bd zalezało od temperatury bo roznie bywa w maju.
Ale ja pewnie ubrałabym w body z krótkim rekawkiem połspiochy i kafranik badz jakis sweterek/bluze, do nosidelka i w zaleznosci od temp. na wierzch kocyk no i oczywiscie na główke jakas czapeczke ciensza badz grubsza, wszystko w zaleznosci od temp zaleznosci od temperatury.

Zgłoś nadużycie #15 3 grudnia 2013, 16:35

Fobia Fajna mama
o widze że mnie wyprzedziłyscie :P
dopisze ze ja Jagodke przywiozłam w spiochach body z krotkim, skapretkach cienkich i cienkiej bluzie owinieta kosykiem i nosidlo/fotelik a na glowce cienka czapa :)

Zgłoś nadużycie #16 3 grudnia 2013, 17:43

Olensja Fajna mama
hej :) nigdy nie wiadomo jaka pogoda będzie w maju. ja rodziłam we wrześniu i wzięłam cieplejsze oraz bardziej przewiewne ubranka. Radzę zabrać obydwa rodzaje ubranek :) nie zaszkodzi :)
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #17 3 grudnia 2013, 18:48

nanu Supermama
U mnie Gabi była ubrana w body z krótkim rękawem, na to zwykły pajac, na to taki polarowy pajac i przykryta była cienkim kocykiem. Akurat wychodziłyśmy ze szpitala późno, bo koło 19 i było już wtedy chłodniej. Aha, to był 21 maja. Pamiętam, że akurat kilka dni przed było dość gorąco ale tydzień po wyjściu padał deszcz i było dosyć chłodnawo.
Najlepiej więc ubrać na cebulkę :)

Zgłoś nadużycie #18 3 grudnia 2013, 18:59

Syska Supermama
Dziękuję za rady. Mam nadzieje ze jednak będzie juz ładna pogoda :) Wkoncu koncowka maja. Oczywiście zakładam też opcje ze dzidzia zechce wyjść nieco wcześniej :D Pierwsza dzidzia w terminie i mam nadzieje ze teraz też tak będzie :)

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #19 18 grudnia 2013, 10:44

domela Supermama
Syska nie martw sie zamowimy pogode - wszystkie majowki sie zkrzyknie i bedzie juz lato :-) ja w sumie rodzilam w drugiej polowie wrzesnia ale pamietam ze by lo bardzo cieplo AZ zal mi by lo w szpitalu siedsiec jak za oknem slonce i temp jak w srodku lata :-) no ale Niunia miala body, spioszki i kombinezon pilarkowy i czapeczke nie cienka i nie grub a taka posrednia :-) ale mam nadzieje ze Tera jak bedsiemy wychodzic to bedzie cieplej :-) kocham takie nozki w samych skarpecioszkach mmmmm :-)

Zgłoś nadużycie #20 2 stycznia 2014, 13:39

Koralina Gotowa na wszystko
Syska ja córkę rodziłam w sierpniu. Akurat nie było jakoś specjalnie gorąco. I małą wracała w pajacu i cienkiej czapeczce, przykryta rożkiem. Teraz mam niby rodzić w połowie maja, więc pewnie zabiorę coś cieplejszego ale i przewiewna wersja znajdzie się w torbie i wtedy będę kombinować :) Oby było ciepło :)

A co do wyprawki dziewczyny, co w ogóle planujecie zakupić na początek dla swoich maluchów, bo czas się za to wziąć a ja jakoś nie pamiętam co miałam dla córeczki, ups

Zgłoś nadużycie #21 11 stycznia 2014, 22:56

Konto usunięte
Ja mam przelom maja/czerwca i juz chce tych coeplych dni! Dzieci takie polubrane sa najslodsze :)

www.babymommy.pl

Zgłoś nadużycie #22 1 lutego 2014, 19:30

eviczenia Początkująca
Witam dziewczyny, ja tak z innej beczki, sprowadzam ciuszki z UK dla dzieci, uzywane ale w idealnym stanie, jesli bylaby ktoras zainteresowana kupnem to prosze mnie zaprosic do znajomych na facebooku! ciuszki sa dobrych marek i w niskich cenach! tutaj link: https://www.facebook.com/tanieubranka.dzieciece.3

Zgłoś nadużycie #23 18 stycznia 2017, 17:03

marysia8383 Zaprawiona w bojach
MI bardzo się przydał kokon dla dziecka o taki: https://www.tinystar.pl/KOKONY-NIEMOWLECE/79 , warto go sobie kupić i mieć w domu. Czasem się zastanawiam co bym bez niego zrobiła. Wiele takich na wyprawkę rzeczy tam znajdziesz.

Zgłoś nadużycie #24 18 stycznia 2017, 20:25

fidanna Świeżo upieczona
Witam, moją drugą córeczkę rodziłam właśnie w maju a dokładnie 27. Było bardzo gorąco, jak wychodziłyśmy ze szpitala, mała miała ubrane body z długim, spodenki, skarpetki, czapeczkę i lekki kocyk. Wszystko zależy od pogody, nas zastały upały i w zasadzie mała na spacerach była w samych bodach, sukienkach, czasem ubierałam skarpetki, czapki już potem w ogóle nie ubierałam, chyba że musiałam ją wyciągnąć do karmienia. Na noc ubierałam pajaca, a jak mieszkanie się fest nagrzało to body z krótkim rękawkiem. Ale miałam też ciuszki np, z długim rękawkiem, sweterki itd. Czasem sama nie wiedziałam co jej ubierać, ale starałam się jej nie przegrzewać. Z pierwszą córką nie miałam takiego problemu bo urodziła się w październiku, więc nie mogłam tak poszaleć ;)

Zgłoś nadużycie #25 19 stycznia 2017, 14:19

Askim Fajna mama
Ja mam termin na przełom maja i czerwca, ale ze mieszkam w UK, to nie nastawiam się na zbyt upalną pogodę :P Wychodzę z założenia, ze lepiej mieć więcej, i nie użyć, niż zabrać za mało rzeczy i potem kombinować. Zamierzam zabrać do szpitala kilka sztuk body i śpiochów, czapeczkę, może jakąś bluzę czy sweterek na wyjście, i kocyk na to wszystko, ale prawdopodobnie nie użyjemy wszystkiego. Z tego, co pamiętam, to w salach mają dość ciepło, a autem można podjechać praktycznie pod same drzwi, wiec nie będzie potrzeby ubierać małego jakoś specjalnie grubo, nawet, jeśli pogoda będzie średnia.

Zgłoś nadużycie #26 25 lipca 2017, 1:49

karolina86 Początkująca
Wiele mam popełnia błąd i nawet, jak jest ciepło w trosce o maluszka ubiera go za grubo. Jak będzie ciepło nie ma co przesadzać. Jeżeli chodzi o wyprawkę to ja z ciuszkami nie miałam problemu, ale z wózkiem i fotelikiem chyba największy. Zdecydowaliśmy się na markę adamex, sprzedają wózki i foteliki, solidne mają produkty.

Zgłoś nadużycie #27 12 września 2017, 10:52

Aguchan Zaprawiona w bojach
To prawda, należy dziecko ubierać stosownie do pogody, bo przegrzanie tez wcale dobre nie jest.

Zgłoś nadużycie #28 30 września 2017, 15:43

fuksssja Zaprawiona w bojach
A jeśli chodzi o wyprawkę to na jaki materacyk do łóżeczka się zdecydowałyście? My mamy sensitive ms 11. Jest bardzo fajny, można prać pokrowiec a na tym mi zależało no i pozytywna opinia instytutu matki i dziecka też jest dobra

Zgłoś nadużycie #29 4 października 2017, 11:40

Maksik Zadomowiona
Pamiętam przygotowania do swojego pierwszego porodu. Ile to ja ofert typu https://www.mytummy.pl/koszula-nocna-ciazowa-olivia-koszula-do-karmienia.html naprzeglądałam. Ile atestwanych rzeczy kupiłam. Dziś się z tego śmieję, bo część okazała się zbędna lub skorzystałam z nich bardzo późno. Warto, szczególnie przy pierwszej ciąży podejść do wszystkiego z dystansem.