Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Podstawka czy fotelik?

Zgłoś nadużycie #51 21 stycznia 2017, 22:18

MamaAni Zaprawiona w bojach
Dokładnie tym bardziej że już za 400 zł można dostać fotelik (np. BabySafe Husky), który starczy na wiele lat.

Zgłoś nadużycie #52 17 grudnia 2017, 13:33

amanda2918 Świeżo upieczona
Też muszę pomyśleć o nowym foteliku widzę ,że można tu sporo się dowiedzieć na ten temat.

Zgłoś nadużycie #53 2 stycznia 2018, 18:52

Korrek Początkująca
Na początku to oczywiście fotelik ale w chwili gdy moje dziecko miało już 15 kg to zastosowałam Smart Kid Belt http://smartkidbelt.com/sklep/produkt/smart-kid-belt/. Pas z klamrami, który dopasowuje pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Bardzo funkcjonalny, łatwy do przenoszenia pomiedzy autami bo miesci się w torebce i możliwy do zastosowania w taksówkach czy na zagranicznych wakacjach w UE w chwili wypożyczenia samochodu. Jest bardzo bezpieczny, przeszedł pomyślnie testy zderzeniowe i co najważniejsze posiada homologacje.
Czy zapomnieć o kimś boli bardziej niż pogodzić się z jego błędami?

Zgłoś nadużycie #54 1 marca 2018, 18:16

aniulaxx Gotowa na wszystko
Myślę, że jeśli dziecko jest już w wieku troszkę starszym niż niemowlę to wystarczy mieć siedzisko ;) Ze swojej strony mogę Wam polecić stronkę https://www.abcdomu24.pl/siedziska-caretero-c-629_630_632.html . Sama z niej korzsytałam wraz z mężem i stamtąd zakupiliśmy takie siedzisko ;) Zerknijcie sobie na to okiem ;) Kluczowe jest tutaj bezpieczeństwo i wydaje mi się, że jeśli dziecko będzie przypięte pasami bezpieczeństwa na siedzisku, to takie właśnie będzie

Zgłoś nadużycie #55 13 kwietnia 2018, 23:03

ela111 Świeżo upieczona
Foteliki są dla małych dzieci .A podstawki dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Zgłoś nadużycie #56 2 sierpnia 2018, 17:06

doktorka Zaprawiona w bojach
Moim zdaniem o wiele bardziej bezpieczną opcją jest kupno fotelika. Co powiesz o takim modelu kiddy guardianfix 3 Znajoma nie dawno kupiła taki model dla swojego synka i bardzo sobie chwali.

Zgłoś nadużycie #57 1 października 2018, 12:23

szelka Zaprawiona w bojach
Dużo zależy od wieku i wagi dziecka :) Moja córka ma 5lat i jeździ w foteliku od Easy Go. Mamy dokładnie ten model EXTREME, który przeznaczony jest dla dzieci od 15-36kg. I szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie teraz zmienić tego fotelika na zwykłą podstawkę. Chociażby ze względu na wygodę, czy bezpieczeństwo. Taki fotelik chroni też główkę dziecka - miejcie to na uwadze, dokonując wyboru :)

Zgłoś nadużycie #58 1 października 2018, 15:11

kiniamama Zaprawiona w bojach
Dokup https://smartkidbelt.com/ będzie bezpieczniej. Bardzo dobry produkt i nie drogi. Możesz śmiało zakupić on-line.

Zgłoś nadużycie #59 4 października 2018, 16:30

Korrek Początkująca
Po dłuższym użytkowaniu przyznaję, że Smart Kid Belt jest idealny. Mały, poręczny, łatwy w montażu, a bezpieczeństwo naszego dziecka w podróżowaniu zapewnione idealnie. Świetnie sprawdza się w taksówkach i na wyjazdach zagranicznych oraz podczas roku szkolnego gdy muszą go odebrać dziadkowie, którzy nie mają fotelika w aucie.
Czy zapomnieć o kimś boli bardziej niż pogodzić się z jego błędami?

Zgłoś nadużycie #60 29 listopada 2018, 9:42

klarka Początkująca
zecydowanie fotelik, bez dwóch zań. Pewnie sporo zależy też od wagi i wieku dziecka. Moja córcia waży obecnie 10 kg i jezdzi w foteliku Tinto z Easy Go ( przeznaczony dla dzieci od 0 do 25 kg ). To co jest w nim fajne to fakt, że dziecko może jezdzić tyłem do kierunku jazdy aż do 13 kg. Ma wszystkie niezbędne certyfikaty bezpoeczeństwa , w tym homologację UE. Cena też bardzo rozsądna.

Zgłoś nadużycie #61 29 listopada 2018, 12:46

viveeka Początkująca
tylko fotelik i tylko tyłem, póki co. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Nie rozumiem jak można kupwać wózek za 2 tys. a na fotelik szkoda. Tylko takie, które mają test plus. Dobrane do dziecka i auta i prawidłowo zamontowane.

Zgłoś nadużycie #62 14 grudnia 2018, 0:32

mireczka Świeżo upieczona
tylko i wyłącznie fotelik! mam dziecko ktore jezdzi w foteliku transformer x-bag. Osobiscie traktuje podstawkę jako antymandat, bo bezpeczenstwo dla dziecka zadne

Zgłoś nadużycie #63 28 kwietnia 2019, 16:15

kewwal Świeżo upieczona
dfces

Zgłoś nadużycie #64 30 kwietnia 2019, 11:47

Erectpo Świeżo upieczona
Ja osobiście dwulatka czy roczniaka na podstawce sobie nie wyobrażam. Moja znajoma tak woziła swoją trzylatkę. Bo przecież siedzi, duża jest, to po co jej fotelik. Do czasu aż nie miały stłuczki. Zwykły, miejski ruch. Dziecko wyleciało z pasów i tak uderzyło głową w szybę, że wylądowało w szpitalu, a mama do dziś walczy o odszkodowanie. Moje zawsze w fotelikach, chociaż mają 9 i 6 lat...

Zgłoś nadużycie #65 6 maja 2019, 15:50

Erectpo Świeżo upieczona

Erectpo napisał(a)

Ja osobiście dwulatka czy roczniaka na podstawce sobie nie wyobrażam. Moja znajoma tak woziła swoją trzylatkę. Bo przecież siedzi, duża jest, to po co jej fotelik. Do czasu aż nie miały stłuczki. Zwykły, miejski ruch. Dziecko wyleciało z pasów i tak uderzyło głową w szybę, że wylądowało w szpitalu, a mama do dziś walczy o odszkodowanie. Moje zawsze w fotelikach, chociaż mają 9 i 6 lat...

Dziś nastąpił przełom, spotkała się z przedstawicielami firmy https://www.kompensja.pl/odszkodowania/ i odszkodowanie ma odzyskać bardzo szybko. Zobaczymy jak to będzie i czy się czegoś nauczy.

Zgłoś nadużycie #66 8 maja 2019, 15:50

kiniamama Zaprawiona w bojach
Zamiast podstawki zdecydowanie Smart Kid Belt. To taki specjalny pas, który skraca i dopasowuje do dziecka ten samochodowy. Kosztuje coś okolo 99zł i jest bardzo łatwy w montażu. Oczywiście posiada wszystkie potrzebne certyfikaty.