Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Podejrzenie ciąży

Zgłoś nadużycie #11 14 maja 2014, 11:03

maja_321 Świeżo upieczona
Witam serdecznie. Od 6 dni odczuwam zmęczenie organizmu. Towarzyszy temu stan podgorączkowy, pieczenie twarzy, uczucie zimna, dreszcze, senność i od dziś ból w dole brzucha. Wczoraj byłam u lekarza ponieważ podejrzewałam początki grypy - pojawiła mi się opryszczka wargowa, powiększyły również węzły chłonne, odczuwałam również ból kości. Pani doktor zleciła morfologię z rozmazem i badanie białka. Wyniki są w normie a temperatura powyżej 37 wciąż się utrzymuje. Dziś rano zrobiłam test ale wyszedł negatywny. Do zapłodnienia mogło dojść 3/4 maja. Ostatnią miesiączkę miałam 20 kwietnia. Następnej spodziewam się 18 maja. Cykl trwa przeważnie 28 dni. Mimo negatywnego wyniku nie opuszcza mnie myśl, że jestem we wczesnej ciąży. Proszę o opinię.

Zgłoś nadużycie #12 14 maja 2014, 11:37

Szpilkka Supermama
Wiesz te wszystkie objawy które opisujesz zupełnie nie przypominają objawów ciąży........ po za tym jeszcze jesteś przed terminem okresu, to troszkę za wcześnie na tak zaawansowane objawy. Jeśli faktycznie była byś w ciąży to na test troszkę za wcześnie proponuje powtórzyć go za tydzień, będziesz już po terminie miesiączki, więc będzie wiarygodny.

Zgłoś nadużycie #13 14 maja 2014, 12:07

maja_321 Świeżo upieczona
No właśnie kiedy byłam u lekarza, Pani doktor zasugerowała, że mogę być w ciąży. Tu zaczęły się moje ''domysły" :) Poczekam kilka dni i zrobię test jeszcze raz. Dziękuję za odpowiedź.

Zgłoś nadużycie #14 16 maja 2014, 10:25

tusiaczek87 Świeżo upieczona
Witam, mam mały problem. Stosuje z mężem stosunek przerywany. Tak tez było 5 maja. 20 maja powinnam mieć @. Wiem to za kilka dni. Lecz od ponad tygodnia dziwnie sie czuje, cześciej oddaje mocz, boli mnie podbrzusze, kręgosłup, jestem zmęczonai temperatura w pochwie waha sie w granicy 37-37,5 i mam od 3 dni mdłości. Czy to możliwe ze jestem w ciąży? Zrobiłam dzis test ale jedna kreska choć moze byc za wczesnie :( CZy możliwe ze sobie wkręciłam?

Zgłoś nadużycie #15 16 maja 2014, 12:36

maarieminn Supermama

tusiaczek87 napisał(a)

Witam, mam mały problem. Stosuje z mężem stosunek przerywany. Tak tez było 5 maja. 20 maja powinnam mieć @. Wiem to za kilka dni. Lecz od ponad tygodnia dziwnie sie czuje, cześciej oddaje mocz, boli mnie podbrzusze, kręgosłup, jestem zmęczonai temperatura w pochwie waha sie w granicy 37-37,5 i mam od 3 dni mdłości. Czy to możliwe ze jestem w ciąży? Zrobiłam dzis test ale jedna kreska choć moze byc za wczesnie :( CZy możliwe ze sobie wkręciłam?

Możliwe, że poziom hormonu w moczu jest jeszcze zbyt mały, aby wykrył go test. Mi też na początku wychodziły negatywne testy. Stosunek przerywany to nie metoda antykoncepcji, więc jest spore prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży. Badanie beta hcg w diagnostyce nie kosztuje wiele więcej niż test, a wykryje już nawet wcześniutką ciążę.

Zgłoś nadużycie #16 18 maja 2014, 0:59

tusia82 Świeżo upieczona
tusiaczek87 tak jak wspomniała maarieminn, stosunek przerywany nie jest skuteczną formą antykoncepcji, statystyki pokazują, że co czwarta kobieta zachodzi w ciążę, używając tej metody. Zrób betę, a na przyszłość pamiętaj o tabletkach po, jeśli nie chcesz mieć teraz dzieci ;) Daj znać jak wyszło badanie.

Zgłoś nadużycie #17 19 maja 2014, 13:00

asq22 Fajna mama
Powiem tak,ze Ja mialam takie objawy I bylam swiecie przekonana,ze to grypa a okazalo sie,ze ciaza.Co do testow to zrobilam ixh bardzo duzo I Byly negatywne,dopiero beta wyszla pozytywnie.