Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Początek porodu?

Zgłoś nadużycie #31 29 marca 2012, 22:38

angelika Zaprawiona w bojach
ze mnie ostatnio taka zakrecona mama...

Zgłoś nadużycie #32 12 grudnia 2016, 9:12

Barrin Zaprawiona w bojach
U mnie przed samym porodem nasiliły się skurcze, miałam okropne bóle w podbrzuszu i zaraz potem nastąpiło odejście wód płodowych. Z objawów wcześniejszych to już na 3 tygodnie przed poczułam tzw. opadnięcie brzucha - łatwiej mi się oddychało, ale wciąż musiałam biegać do toalety...Poza tym nudności i biegunki - organizm w ten sposób się "oczyszcza", żeby dziecku było łatwiej przyjść na świat. Oznak porodu jest jednak dużo więcej, u każdej z nas mogą być różne i występować w różnym czasie. Tutaj znajdziesz wszystko dokładnie opisane: http://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/232 Już na kilka tygodni przed rozpoczęciem akcji porodowej nasze ciała wysyłają nam rozmaite sygnały, trzeba tylko wiedzieć, jak je odczytać :)

Zgłoś nadużycie #33 14 grudnia 2016, 20:45

JagaJ Świeżo upieczona
u mnie pierwszy poród był dosyć szybki i od momentu gdy poczułam ból pleców, odeszły wody i po 2 godzinach dziecko było na świecie. Ale zwiastunek był ból pleców i podbrzusza jak na okres

Zgłoś nadużycie #34 28 grudnia 2016, 10:58

Aga_Krk Początkująca

JagaJ napisał(a)

u mnie pierwszy poród był dosyć szybki i od momentu gdy poczułam ból pleców, odeszły wody i po 2 godzinach dziecko było na świecie. Ale zwiastunek był ból pleców i podbrzusza jak na okres

Na kilka dni przed porodem dziecko przesuwa się do kanału rodnego. Następuje obniżenie dna macicy, co można zauważyć gołym okiem, brzuch jest położony niżej niż do tej pory. Jednym z syndromów tego zjawiska są częstsze wizyty w toalecie. Macica zaczyna uciskać pęcherz, dlatego masz potrzebę ciągłego oddawania moczu. Można więcej o tym poczytać na zdrowych maluchach. :)

Zgłoś nadużycie #35 14 czerwca 2017, 9:31

Rock73 Świeżo upieczona
Prophylactically they took me to the ultrasound and saw the siblings. Quickly under the KTG (180-190 spasms) and I did not feel anything at all so I do not know what to predict birth. Only a week before somehow I started to talk with all births 13stycznia on Friday and I was born in 13stycznia Friday at 13.28 (not well with a 13.13 hehe) by cc.

-----------------------------
coverlet