Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Płaskie brodawki

Zgłoś nadużycie #51 7 listopada 2013, 13:09

kaes Początkująca
Rejestracja: Paź, 2013 Posty: 41 Podziękowania: 2
cięzka sprawa z tymi brodawkami. nie mogłoby to być wszystko normalnie zawsze musi byc jakis problem

Zgłoś nadużycie #52 7 listopada 2013, 13:36

mamaela Supermama
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 12319 Podziękowania: 1587
Dziewczyny ja miałam przy pierwszej ciąży mega płaskie brodawki i powiem Wam szczerze pierwsza położna w szpitalu jak zobaczyła moje piersi to powiedziała, że dziecka nie wykarmię, przyszła inna dała kapturki, nauczyła przystawiać, pokazała jak podawać pierś i że dziecko musi chwytać dużą częśc piersi a nie brodawkę i na serio zadziałało, po krótkim czasie kapturki poszły w kubeł a syn się przyssał aż za bardzo- odstawić się długo nie chciał :)
Podstawa to technika karmienia, dziecko ma chwytać otoczkę brodawki a nie samą brodawkę, warto przed karmieniem odciągnąć trochę mleka by pierś była dość miękka bo jak jest napięta, pełna mleka to dziecku ciężko właśnie chwycić otoczkę, chwyta wtedy tylko brodawkę więc robi źle i nie może normalnie ssac a brodawkę rani.
To czy brodawki są mega płaskie to położna mi mówiła, że się sprawdza testem temperatury jak pod wpływem zimna brodawka się uwypukla to znaczy, że spokojnie da się karmić dziecko. No wymaga to dużo cierpliwości to fakt ale ja uważam, że warto powalczyć :)


Zgłoś nadużycie #53 23 stycznia 2014, 18:16

elizka84 Fajna mama
Rejestracja: Cze, 2013 Posty: 1668 Podziękowania: 511
Dziewczyny ja polecam muszle formuujace z Medeli, kosztują około 40 zł a mi ogromnie pomogły! Noszę je pomiędzy karmienuami, wyciągają mi brodawke i jak podaje małemu to ładnie chwyta :)

Zgłoś nadużycie #54 11 października 2016, 13:34

Gosiia Świeżo upieczona
Rejestracja: Paź, 2016 Posty: 18 Podziękowania: 0
Ja mam płaskie brodawki i karmienie niestety było dla mnie koszmarem... Córka w ogóle nie chwytała, więc przez 5 mcy odciągałam i karmiłam wyłącznie odciąganym. Do tego miałam nieustanne zastoje. Masakra... Na początku próbowałam karmić przez nakładki, polecam nakładki Medela http://www.matkaporazpierwszy.pl/2014/09/osonki-na-brodawki-medela-i-avent.html . Ale z czasem przeszłam po prostu na odciąganie. Jeśli będę mieć drugie dziecko, to może spróbuję z tymi muszlami, o których piszecie.