Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2011

Zgłoś nadużycie #27991 24 stycznia 2015, 10:48

imperfecto Gotowa na wszystko
Czy wasze dzieciaki tez tak zaczynaja pyskowac i mowic zaskakujace teksty ? :)

Zgłoś nadużycie #27992 11 lutego 2015, 16:04

monia25 Fajna mama
TAk. Młody jest jak kalka i odwzorowuje moje i nie tylko moje zachowanie. Mówiąc: " nie rozumiem co w tym jest zaskakującego" kiedyś, powiedziałam tak do koleżanki w rozmowie, kilka dni później, jak narysował żyrafę, i zrobiłam wow,ale mnie zaskoczyłeś. Powiedział dokładnie jak powyżej.
A teksty, nie mam teraz na to ochoty, zrób to sama coraz częsciej goszczą.

Zgłoś nadużycie #27993 27 marca 2015, 19:33

konwalia Fajna mama
Halo, halo? Jest tu ktoś jeszcze. :) Co u Was? U nas wszystko w porządku, chłopcy jak zawsze mają mnóstwo energii, ja dalej pracuję gdzie pracowałam, w październiku mam zamiar skończyć wreszcie studia i zrobić roczne studium na asystentkę albo higienistkę stomatologiczną. Mam chęci do nauki a poza tym myślimy nad wyjazdem to przyda się jakiś dodatkowy fach w ręku. Jeśli ktoś mnie słyszy to odezwijcie się. ;)
W końcu mamy naszych Przystojniaków. :)

Zgłoś nadużycie #27994 28 marca 2015, 12:22

edyta.s Fajna mama
Ja slysze :) Konwalia podziwiam za checi do nauki :) u nas ok, Daria zakochana w siostrzyczce :) od wrzesnia rusza do przedszkola :) a reszta po staremu :)

Zgłoś nadużycie #27995 29 marca 2015, 10:42

konwalia Fajna mama
Edytka, własnie - gratulacje! :) Jak drugi poród? I jak córeczka? Jakie wybraliśie imię? Spokojna jest czy wręcz przeciwnie? ;)

Zgłoś nadużycie #27996 19 maja 2015, 20:43

neri84 Fajna mama
Witajcie. 😊
A cóż to za pustki tutaj? Co u Was słychać? Jak dzieciaczki? Pozdrawiam. 😊
Zmień myślenie, a świat zmieni się dookoła Ciebie. :)

Zgłoś nadużycie #27997 24 maja 2015, 10:59

monia25 Fajna mama
Hej,
nasz wątek umiera śmiercią naturalną. Im starsze dzieciaki tym czasu coraz mniej. U nas ok, Adi rośnie jak na drożdzach, czas leci jak szlony. W skrócie wszystko ok. Pozdrawiamy :)

Zgłoś nadużycie #27998 28 maja 2015, 15:19

konwalia Fajna mama
Hej! U nas też czasu mało. Neri, Ty dalej w Irlandii? Przyzwyczailiście się już z Michałkiem? Ja już odliczam tygodnie do urlopu. :) Poza tym od września chłopcy idą do przedszkola. :) Ja zakuwam język. W przyszłym roku najprawdopodobniej wyjeżdżamy. Możliwe, że Przemek szybciej więc być może że przez jakiś czas będę sama z chłopcami. Trochę sobie tego nie wyobrażam ale damy radę. :) Monia, a jak u Ciebie, już po rozwodzie czy coś się zmieniło? Jeśli można wiedzieć. I jak Adaś?

Zgłoś nadużycie #27999 28 maja 2015, 22:23

neri84 Fajna mama
Hej. 😊
Tak, my nadal w Irlandii i już tutaj zostajemy. Michał chodzi do przedszkola, zaczął mówić po angielsku, czego nie można powiedzieć o mnie, bo u mnie nauka idzie jak po grudzie. Bez jakiegoś kursu sama już nie dam rady się poduczyć, bo pracuję, wracam do domu zmęczona i nauka to ostania rzecz o jakiej mam wtedy siłę myśleć.
Ola, dokąd wyjeżdżacie?
Ja ostatnio miałam dość intensywną rozmowę telefoniczną z moja koleżanką, której córka w czerwcu kończy pięć lat i ona chce ją od września puścić do pierwszej klasy. Uważam, że to trochę za wcześnie, ale ona nie dała się przekonać, więc już nie wiem, jakich użyć argumentów. Tłumaczyłam, że i tak już dzieciaki idą do szkoły w wieku sześciu lat, więc nie ma sensu jeszcze tego przyspieszać, ale ona twierdzi, że Ala zna już dobrze wszystkie literki, sama już czyta proste czytanki i pisze ładnie proste wyrazy, więc da sobie radę. Problem w tym, że mała nie chce iść jeszcze do szkoły, chce chodzić ze swoimi koleżankami do zerówki w przedszkolu. Nie wiem już, co o tym myśleć. Koleżanka poprosiła mnie o moje zdanie, ja jej powiedziałam, co o tym myślę, ale może to ja się mylę, a ona ma rację. Może Wy mi jeszcze podsuniecie jakieś argumenty dla niej, a może też zdecydowalybyscie się na taki krok i posłały Wasze maluchy do pierwszej klasy w wieku pięciu lat? Ja tylko liczę na to, że psycholog, do którego moja koleżanka idzie z małą właśnie w związku z tą szkołą, wybije jej to z głowy bardziej profesjonalnie ode mnie.
Pozdrawiamy Was z Michałkiem serdecznie. 😊

Zgłoś nadużycie #28000 1 czerwca 2015, 13:11

konwalia Fajna mama
Neri, jedziemy prawdopodobnie do zachodnich Niemiec, Nadrenia Północna Westfalia ale to wszystko się jeszcze okaże. W każdym razie, mam nadzieję, że się uda bo chcę w końcu zacząć odkładać na mój mały pensjonacik nad morzem, który będziemy prowadzili na emeryturze. :)

Zgłoś nadużycie #28001 1 czerwca 2015, 22:26

neri84 Fajna mama
Nadrenia Północna Westfalia to bardzo ładne miejsce. Moja babcia tam mieszka ze swoim drugim mężem, Niemcem, a że nie miałam innego dziadka, to zawsze do Willego mówiłam, dziadek. Mieszkają w miejscowości Hamm, niedaleko Düsseldorfu. Sama też myślałam nad wyjazdem do Niemiec, zawsze to bliżej do Polski niż z Irlandii. No i język szybciej mi w głowę wchodził niż angielski. Nawet teraz, kiedy mam coś powiedzieć, najpierw to zdanie układa mi się po niemiecku. Może za rok, dwa spróbuję wyjechać do Niemiec. Mam duszę podróżnika i czuje, że długo tutaj miejsca nie zagrzeje, tak już mam, że ciągnie mnie w świat. Jeszcze nie znalazłam swojego miejsca w życiu, więc nie zaszkodzi spróbować osiedlić się w Niemczech. Byłam u babci kilka razy, więc wiem, jak się tam żyje. No ale na razie jestem uwiazana w Irlandii różnymi zobowiązaniami i żeby móc myśleć o kolejnym wyjeździe, musiałabym uporządkować i pozamykac sprawy tutaj. 😊 

Wszystkim dzieciaczki życzę wszystkiego najlepszego z okazji ich dzisiejszego święta. 😊 Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #28002 1 czerwca 2015, 22:40

neri84 Fajna mama
Poza tym wciąż tęsknię za Polska, pomimo że żyło mi się w kraju trudniej niż tutaj. Jednak Polska to moja ojczyzna i zawsze chyba będzie już to we mnie siedziało, ta tęsknota za rodzinnymi stronami. Kilka dni urlopu to za mało, żeby zdążyć się nacieszyć pobytem w Polsce. To nie tylko moje odczucia, tak ma większość emigrantów. W dziwnych czasach żyjemy, że żeby móc w miarę godnie żyć i realizować marzenia, trzeba wyjechać, bo w kraju np żeby zarobic na własne mieszkanie nie starczyłoby życia. Jakieś mnie refleksje naszły na wieczór. 😊 😛

Zgłoś nadużycie #28003 3 czerwca 2015, 10:11

konwalia Fajna mama
Marta, mi też się tam podoba. :) Byliśmy tam nie raz bo P siostra mieszka tam już 20 lat. Poza tym, ja lubię Niemców, niemiecki język i niemiecki sposób bycia. Na pewno bardziej niż wiecznie naburmuszonych Polaków. Także mam nadzieję, że się uda. :) Mnie chyba tęsknota za krajem nie dotknie bo większość bliskich mi osób i tak się porozjeżdżała po świecie. W każdym razie mam nadzieję, że tam znajdziemy nasze nowe miejsce. :)

Zgłoś nadużycie #28004 22 czerwca 2015, 16:09

neri84 Fajna mama
Witajcie. :)
Co u Was słychać? Macie już wakacje, czy rok szkolny jeszcze trwa? Tutaj niektóre szkoły mają już wakacje od dwóch tygodni, inne od tygodnia, niektóre zaczynają w tym tygodniu. Nie mam pojęcia skąd w Irlandii taki rozrzut w terminach rozpoczęcia wakacji.
W piątek rozmawiałam z mężem mojej koleżanki, tej, która chciała wysłać swoją pięcioletnią córkę do pierwszej klasy od września, bo byłam ciekawa, jak się ta sytuacja rozwinęła i okazało się, że już w marcu nauczycielka w przedszkolu próbowała wybić jej to z głowy, a potem moja koleżanka poszła z małą do poradni pedagogiczo-psychologicznej, bo jakoś ciężko było ją od tego pomysłu odwlec i tam psycholog postawiła ją do pionu i powiedziała jej, że ludzie przychodzą do niej z sześciolatkami, żeby odroczyć pierwszą klasę dla dziecka, a nie w taki sposób przyspieszać obowiązek szkolny i że Ala nie wykazuje jeszcze gotowości szkolnej. Ona chciała chyba na siłę zrobić z niej geniusza, bo ta psycholog powiedziała jej również, żeby odpuściła małej i dała jej szansę cieszyć się dzieciństwem, a nie zmuszała do czytania i pisania, bo na naukę to przyjdzie jeszcze czas, a dzieci i tak najszybciej uczą się poprzez zabawę, a nie kiedy są do tego zmuszane. Tak więc córka mojej koleżanki zostaje w przedszkolu. :)
Mi natomiast trochę się pokomplikowało. Wczoraj w pracy miałam wypadek i złamałam nogę, zostałam uziemiona w domu na 9 tygodni i musiałam wziąć zwolnienie z pracy. :/ Potknęłam się na schodach, kiedy schodziłam, noga skręciła mi się tak niefortunnie, że spadłam ze schodów. Na dole nie mogłam się podnieść, ale na szczęście poza tą nogą nie potłukłam się za bardzo, bo spadłam chyba z pięciu czy sześciu ostatnich stopni. :( Mam teraz przymusowe wakacje w domu. :P Wykorzystam ten czas na podszkolenie języka angielskiego. Niestety nie będę miała zasiłku chorobowego, ponieważ do takiego zasiłku uprawniają dopiero 104 składki zebrane w ciągu dwóch lat pracy, a ja siłą rzeczy tyle jeszcze nie przepracowałam, ponieważ przebywam tutaj dopiero ponad rok. :( No cóż, pech to pech i na to wpływu nie mamy. :P

Zgłoś nadużycie #28005 23 czerwca 2015, 21:57

monia25 Fajna mama
Hej, jejku ale tu dlugo nie zagladała az siara. Olu, tak rozwiodła sie juz w listopadzie. Wszytko sie układa tak jak powinno, jest ok. Teraz M zabrał Adasia na tydzień d siebie. Dogadujemy się i jest dobrze. Adaś to największe szczęście które mnie w życiu spotkało, jest chyba najcudowniejszym dzieckiem pod słońce :)
Neri wracaj do zdrowia. Olu trzyam kciuki za powodzenie panów :) i mam nadzieje na zniżke w pensjonacie :)

Zgłoś nadużycie #28006 24 czerwca 2015, 14:54

ewelinaPF Fajna mama
cześć dziewczyny :) widze że czasem ktoś tu jeszcze zagląda.U nas po staremu, ja nadal w domu.Zośka jest bardzo rozgadana i prawie tak wysoka jak brat :) Franio jutro koniec roku szkolengo ma,zostaje jeszcze rok w zerówce bo więcej go nie było niż był tyle chorował od wrzesnia że masakra :/

Zgłoś nadużycie #28007 24 czerwca 2015, 14:57

ewelinaPF Fajna mama
Ola i Neri powodzenia na obczyźnie,doróbcie się wielkich majątków i wracajcie do Polski :)

Zgłoś nadużycie #28008 2 lipca 2015, 10:35

konwalia Fajna mama
Neri, zdrówka i powrotu do formy. Szkoda, że nie dostaniesz zasiłku. Mam nadzieję, że masz jakieś oszczędności. :) Monia, zapraszam serdecznie. :) Jeszcze 3 tygodnie i urlop... ;)

Zgłoś nadużycie #28009 28 lipca 2015, 16:54

emilka21 Supermama
Hej kobietki nie bylo mnie tu bardzooo dlugo az wstyd:/ ale brak kompa robi swoje a z tel nie moglam sie zalogowac. Co tam u was? U nas ok julcia chodzi do przedszkola od wrzesnia idzie juz panstwowo do grupy zerowkowej czyli 2lsta zaliczy zerowke heh. Ogolnie teraz ok bo tamten rok tzn koncowka to jedna wielka masakra. Ale teraz zyje wielka nadzieja ze bedzie tak jak tego chcemy. Pozdrawiamy
Nasza córeczka już z nami...Kochamy Cię Julio :)

Zgłoś nadużycie #28010 29 lipca 2015, 21:08

ewelinaPF Fajna mama
hej Emilka :) widzę nowy suwaczek więc gratulacje ;) teraz wszyscy żadko zaglądają bo czasu brak.Moje dzieciaki ciąglę w bieku.Zośka ostatnio pyskata się robi,dama z własnym niezależnym zdaniem ;) teraz w sobote na weselisko idziemy drugie w miesiącu,dzieciaki sie doczekać nie mogą,lubia impreski ;)