Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1971 7 czerwca 2016, 22:33

allanka Fajna mama

Marzenaa napisał(a)

Mam nadzieje, ze juz się nie będziesz denerwowac :)

No co Ty już się denerwuje... chyba nie byłabym sobą ;)
U mnie też dużo ludzi jeszcze nie wie, albo może inaczej, nie wiedziało do czasu, kiedy dwa tygodnie temu byłam u rodziców na wsi i poszłam z mamą do kościoła. Myślę, że zaraz potem wiedzieli już wszyscy :D

Jak mnie strasznie dzisiaj plecy bolą :/

Zgłoś nadużycie #1972 7 czerwca 2016, 22:34

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja po wizycie wszystko z dzidzia w porządku i będzie prawdopodobnie dziewczynka ale lekarz nie byl pewien bo dzidzia bokiem byla i tylko pupę bylo widac ( na podstawie tego ze nic nie wystaje powiedzial ze dziewucha ale równie dobrze klejnoty mogly sie schować). Czyli dalej nie wiem na czym stoję :/ jutro sie umowie do innego gina prywatnie i niech on spojrzy kto to w koncu jest

Zgłoś nadużycie #1973 7 czerwca 2016, 22:43

Marzenaa Gotowa na wszystko
Gratulacje Adzik535 :) Najważniejsze, że wszystko z dzidziusiem w porzadku :)
A nie chcesz mieć kinder niespodzianki jak Karolajla ? ;)

Zgłoś nadużycie #1974 8 czerwca 2016, 3:26

izabela23 Supermama
Hejo ja sobie nie od 2:30 i slucham jak ptaszki cwierkaja hihi.

Marzena a wiadomo kto u Ciebie się kryje ?? Super ze wszystko dobrze :-)

Adzik twoje ydziecie zawziete tak jak i jedno z moich :-) jednak najważniejsze,ze wszystko dobrze :-)

Zgłoś nadużycie #1975 8 czerwca 2016, 7:28

Laviaa Fajna mama
Iza współczuję bezsenności, może zadzwoń do lekarza i zapytaj czy możesz pochodzić troszkę, ale wydaje mi się.,że na pół godziny dziennie dostaniesz pozwolenie, a nawet więcej. Mi lekarka wczoraj powiedziała,że już nie muszę leżeć całymi dniami. Mogę iść na spacer zakupy itd tylko nie dźwigać nie przemeczac się i na słońce nie wychodzić za dużo.

Zgłoś nadużycie #1976 8 czerwca 2016, 7:46

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Iza współczuję bezsenności, może zadzwoń do lekarza i zapytaj czy możesz pochodzić troszkę, ale wydaje mi się.,że na pół godziny dziennie dostaniesz pozwolenie, a nawet więcej. Mi lekarka wczoraj powiedziała,że już nie muszę leżeć całymi dniami. Mogę iść na spacer zakupy itd tylko nie dźwigać nie przemeczac się i na słońce nie wychodzić za dużo.

A juz do poniedziałku jakos wytrzymam tak czesto dzwonie do lekarza,że glupio mi takietakiej sprawie dzwonić :-) o to fajnie ze juz nie musisz lezec,bo to okropne
V

Zgłoś nadużycie #1977 8 czerwca 2016, 7:56

aga907 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny. U mnie na wizycie na szczescie tez wszystko ok, chociaz z crl wyszedl 15t1d a powinien 15t4 , mam nadzieje ze to o niczym nie swiadczy... Serduszko 140 . a na prenatalnym w 12t6d , ktore mialam ginekolog powiedzial, ze na 80% dziewczynka :) zobaczymy jak bedzie na kolejnym.

Mam do Was pytanko. Od jakiegos tygodnia zmagam sie z bolami podbrzusza w nocy. Oprocz tego , ze w ciagu dnia mnie bola i pachwiny i wogole, niepokoja mnie bole w nocy. Sa inne. Nie wiem jak je okreslic, takie jakby pecherz byl caly czas pelny i bolal. Meczy mnie to , bo to naprawde nie jest komfortowe i do tego stresuje

Zgłoś nadużycie #1978 8 czerwca 2016, 8:33

Nacudja Gotowa na wszystko
Dziewczyny super, że na wizytach wszystko ok :)
Adzik ale masz tam uparciuszka :)
No ja czekam z niecierpliwością na czwartek :)

aga ja mam chyba podobne bóle. tylko ja bym to opisała, że boli mnie całe krocze, czyli wg mojej osobistej diagnozy spojenie łonowe. boli jak za dużo pochodzę, po nocy jak wstaję, po pracy jak siedzę długo czy w nocy jak przekręcam się z boku na bok. czasem faktycznie trochę to przypomina ból pęcherza, zwłaszcza jak leżę na wznak w nocy. ogólnie takie bóle są normalne. robi się problem jak spojenie się rozejdzie, ale podobno zdarza się to rzadko 1 na 800 ciężarnych i to w sumie najczęściej przy jakimś ciężkim porodzie. zgłoś to lekarzowi. może przy kolejnym usg zerknie też na kości. zalecenia to odpoczynek, nieprzemęczanie się lub specjalny pas taki rehabilitacyjny, który zakłada się na wysokości bioder.
oczywiście w poprzedniej ciąży nie miałam takich problemów. ciekawe jest to, że niby ten sam organizm, a tak diametralnie różnie przebiega druga ciąża :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1979 8 czerwca 2016, 8:43

izabela23 Supermama

aga907 napisał(a)

Hej dziewczyny. U mnie na wizycie na szczescie tez wszystko ok, chociaz z crl wyszedl 15t1d a powinien 15t4 , mam nadzieje ze to o niczym nie swiadczy... Serduszko 140 . a na prenatalnym w 12t6d , ktore mialam ginekolog powiedzial, ze na 80% dziewczynka :) zobaczymy jak bedzie na kolejnym.

Mam do Was pytanko. Od jakiegos tygodnia zmagam sie z bolami podbrzusza w nocy. Oprocz tego , ze w ciagu dnia mnie bola i pachwiny i wogole, niepokoja mnie bole w nocy. Sa inne. Nie wiem jak je okreslic, takie jakby pecherz byl caly czas pelny i bolal. Meczy mnie to , bo to naprawde nie jest komfortowe i do tego stresuje

Aga mam podobnie w nocy ze tak cisnie i brzuch taki jakby napiety sie robi tylko ze ja niby nie odczuwam parcia na mocz a ide w takim momencie do wc i mija na dluzsza chwile. I tak w kółko kobiecznie zgłoś lekarzowi i fajnie,że wszystko dobrze :-)

Zgłoś nadużycie #1980 8 czerwca 2016, 8:48

Laviaa Fajna mama
ja nie chce nic mowic ale mnie tez czasem boli i wczoraj z tego wszystkiego zapytalam lekarki czy to mozliwe zeby mnie lozysko bolalo... Lekarka powiedziala ,ze wszystko jest oki.Boli bo sie rozciaga wszystko.

Zgłoś nadużycie #1981 8 czerwca 2016, 9:26

Karolajla Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki, widzę, że Wam dokuczaja dolegliwości bólowe, nie martwcie się te o których piszecie to nic niepokojącego raczej te gorsze uroki ciąży, nasze ciało się przygotowywane do wydania na świat maleństwa :-)
Mnie tylko wieczorami czasem spina się brzuch jak za dużo chodzę czy przedzwigam się nosząc córkę, jakby nie patrzeć młoda wazy już ponad 13kg a czasem po prostu potrzebuje żeby ją wziąć na ręce i przytulić, taka już jest, bardzo przytalaśna i wrażliwa :-)

Zgłoś nadużycie #1982 8 czerwca 2016, 9:59

Laviaa Fajna mama
musimy troche wyluzowac. ja za chwile dzwonie zapytac jak wczoraj byla hemoglobina

Zgłoś nadużycie #1983 8 czerwca 2016, 10:05

allanka Fajna mama
Hejo tak myślę, że skoro dużo z nas ma takie same objawy czy bóle to znaczy, że to musi być normalne, bo prawdopodobieństwo, że jest coś nie tak i to jeszcze to samo nie tak, u przypadkowych dziewczyn, które akurat zgadały się na forum jest eee w ogóle jakieś jest? Zupełnie nie znam się na statystyce :D Ale tak na logikę to chyba prędzej byśmy w totolotka wygrały, wszystkie :D

Laviaa to daj koniecznie znać jak wyszło :)

Zgłoś nadużycie #1984 8 czerwca 2016, 10:09

Laviaa Fajna mama
Kurcze znow dupa z ta hemoglobina :-( spadek ...7,2 normalnie rece mi opadaja ... domyslam sie ,ze to spowodowane jest tymi glupimi badaniami u hematologa , w piatek 10 fiolek wczoraj 5,a 6 ginekolog .Ludzie to nie jest normalne zeby co 4 dni tyle krwi dawac...

Zgłoś nadużycie #1985 8 czerwca 2016, 11:12

Laviaa, o matko strasznie dużo tej krwi Ci pobieraja, wszędzie robią Ci inne badania czy niektóre się powtarzają? Powiedz o tym wszyskim 3 lekarzom przy następnej wizycie, bo nie dość że tyle krwi Ci pobieraja to po co mają Cię kluc tak często. Biedactwo :(

Aga907 gratuluję dziewczynki i dobrych wyników :)

Ja z bólami mam podobnie ale się nie przejmuje nimi i nie mówiłam nawet lekarzowi, bo przecież wszystko się w nas rozrasta i rozciąga wiec musi trochę czasem gdzieniegdzie pobolec , a ból tez nie jest jakis uporczywy bardzo. Mnie czasem coś ciągnie z boku, najczęściej z prawej strony ale to też może dlatego, że miałam kiedyś wyrostek wycinany i może mi się zrosty porobiły i dlatego bardziej boli z tej strony. Czasem po dłuższym chodzeniu tez odczuwam taki jakby większy ciężar w dole brzucha. Jak wszystkie mamy podobnie to nie ma się czym stresować dziewczyny :)

Iza u mnie dziewczynka na 85-95% :) 22.06 lekarz na polowkowym powie pewnie na 100% :)
Iza ja chyba tej nocy tez wolałabym nie spać. Spałam 11 godzin...😄Ale takie głupoty m się śniły, że głowa mała. Najpierw przez pół nocy śniło mi się ze mnie mąż zdradzał z jakąś blondyna :) Budziłam się, usypialam i sen dalej się ciągnął. A potem śniło mi się, że moja mama urodziła dzidziusia...😁Ale zakończenie tego snu było okropne, nawet nie chce opowiadać. Jedyny plus tego wszystkiego , że wreszcie mnie głowa nie bolała po przebudzeniu :)

Zgłoś nadużycie #1986 8 czerwca 2016, 11:16

aga907 napisał(a)

Aga nie denerwuj się takimi niewielkimi różnicami w pomiarach. 3 dni to żadna różnica i jest to normalne. To są maleńkie różnice i czasem może nawet być niewielki błąd w pomiarze i w zależności jak się dzidzius ułoży czy jest bardziej wyprostowany czy mniej, takie jest moje zdanie.

Zgłoś nadużycie #1987 8 czerwca 2016, 11:17

anoli Zaprawiona w bojach
Hej Mamusie :)
Od piątku przerabiam temat choroby u córki, 3 dni walczyłyśmy z gorączką na szczeście jest już lepiej i wczoraj wróciła do przedszkola.
A ja od kilku dni wyraźnie czuję ruchy - szczerze mówiąc zapomniałam już jakie to dziwne uczucie (aczkolwiek bardzo przyjemne).
Mdłości i ogólne osłabienie nadal mnie męczą i jeszcze mi nocne skurcze w nogach się przyplątały.

Zgłoś nadużycie #1988 8 czerwca 2016, 11:35

Anoli dobrze , ze coreczce szybko przeszlo :)
U mnie ruchy tez juz mocniejsze ale ja pierwszy raz takie ruchy czuje i bardzo mi sie to podoba :)
Skurcze w nogach tez mialam przez pewien czas, okropienstwo. Czasem masaz meza pomagal, cale szczescie dawno ich nie mialam.

Zgłoś nadużycie #1989 8 czerwca 2016, 11:35

Anoli dobrze , ze coreczce szybko przeszlo :)
U mnie ruchy tez juz mocniejsze ale ja pierwszy raz takie ruchy czuje i bardzo mi sie to podoba :)
Skurcze w nogach tez mialam przez pewien czas, okropienstwo. Czasem masaz meza pomagal, cale szczescie dawno ich nie mialam.

Zgłoś nadużycie #1990 8 czerwca 2016, 11:36

kasik84 Gotowa na wszystko
Witam Was kochane moje od kilku dni próbuje do Was napisać ale na wątku październik cały czas wyskakuje mi jakąś strona z darmowymi aplikacjami dopiero teraz się udało też tak macie ?? ?
Na wątku stataczki 2016 jakiś się udawało wejść tylko tutaj lipa.
Zaraz Was nadrobil.
Ja dziś mam wizytę u położnej i powiem Was że jakieś dziwne uczucie strachu mam chyba pierwszy raz aż mnie brzuch pobolewa.
Dziewczyny gratuluję córek u mnie wciąż nix pewnego a połowkowe mam dopiero 4 lipca