Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1911 6 czerwca 2016, 12:39

aga907 Zaprawiona w bojach
Ja ostatnio zauwazylam na swoich takie strupki jakby. Tez sie zastanawialam co to takiego .

Ty juz bedziesz po wizycie, ja niestety dopiero czekac. Ale i tak nic nie pobije ostatniego czekania w poczekalni , 2.5 godziny . Myslalam że ze stresu obgryzę wszystkie krzesła w poczekalni :-0

Zgłoś nadużycie #1912 6 czerwca 2016, 12:40

Laviaa Fajna mama
allanka to normalne niektore kobiety maja juz siare w 20 tyg ciazy. Jak bedzie bardzo duzo to kup sobie wkladki laktacyje do stanika.
Aga to teraz troszke pospisz sobie na boku prawym lub lewym .

Zgłoś nadużycie #1913 6 czerwca 2016, 12:41

izabela23 Supermama
Allanka myślę,że bedziesz żyć :-) mja wczoraj zauważyłam,ze mam kropelki "wody" na sutkach a nawet żółtą wydzielinke tym sie nie przejmuj :-)

Ja niestety coraz rzadziej leżę na plecach,bo wtedy mi ciężko oddychać. A na prawym dretwieje mi noga

Zgłoś nadużycie #1914 6 czerwca 2016, 12:42

allanka Fajna mama
A nie mnie jakoś stres puścił i dostałam głupiego humoru. Ah te hormony :D pewnie jak wejdę do lekarza to zacznę się trzasc i cisnienie bede miala 500

Zgłoś nadużycie #1915 6 czerwca 2016, 12:52

aga907 Zaprawiona w bojach
Bedzie dobrze !!! A głupi humorek jest najlepszy !!! Chciałabym, żeby mnie złapała jakaś głupawka , bo nie miałam już chyba z dobrych czterech miesięcy a przydałoby się takie rozluźnienie .
Dziewczyny , czy Wy dalej jesteście wrażliwe na zapachy? Bo ja się męczę już. Musiałam się przenieść do rodziców , już chyba z miesiąc u nich siedzę bo u siebie w domu nie mogę wytrzymać. Mamy podzielony dom na gore i dol. Dwa osobne mieszkania ale wspolna klatka schodowa. Na dole mieszka brat i bratowa meza. I katastrofa. Nie dosc , ze nie mozna przetlumaczyc szwagrowi , ze palenie w domu przy otwartym oknie nic nie daje, to w dodatku jego zona takie swinstwa gotuje , ze ja jak jestem w domu u siebie to wszystko czuje i wymiotowalam nawet po 8 razy. Cokolwiek zjadlam odrazu ladowalo w wc. Uwieziona juz tylko w sypialni bylam a i tak dochodzily do mnie zapachy z dolu. Moj maz to tylko na weekend przyjezdza do moich rodzicow a tak biedactwo musi sam tam siedziec . obled.

Zgłoś nadużycie #1916 6 czerwca 2016, 12:59

Marzenaa Gotowa na wszystko
Ja ostatnio spie z poducha ciazowa , mam w spadku od siostry i bardzo mi z nia wygodnie wiec usypiam na boku lewym lub prawym i moge sobie zarzucic noge na ta poduche i jest super wygodnie :) Rano czesto budze sie na plecach wiec mysle ze to jest ciezkie do opanowania zeby spac tylko na lewym boku.
Tez ostatnio zauwazylam cos zoltego na sutkach tylko u mnie byly takie drobinki zaschniete wiec pewnie to normalne skoro tez tak macie :)

Zgłoś nadużycie #1917 6 czerwca 2016, 14:02

Laviaa Fajna mama
Ja od tygodnia mam tą poduche ciążowa kupiłam za 20 euro i jestem mega zadowolona polecam każdej ciężarnej

Zgłoś nadużycie #1918 6 czerwca 2016, 15:16

Fajna jest ta poducha można jednocześnie podłożyć ja pod głowę między kolana, między stopy i się do niej przytulic :) Ja też jestem z niej b.zadowolona.

Dziewczyny czy jecie czasem śledzie? Bo ja dzisiaj byłam w sklepie po rybkę na obiad i nie mogłam się oprzeć sledziom i właśnie trochę zjadlam :) A czytałam kiedyś, że nie powinno się w ciazy surowych ryb jeśc, a śledź jest przecież surowy. A wędzone ryby jecie np łososia wędzonego?

Zgłoś nadużycie #1919 6 czerwca 2016, 15:19

Allanka jak po wizycie?

Zgłoś nadużycie #1920 6 czerwca 2016, 15:20

Laviaa Fajna mama
ja w pierwszej ciazy jadlam sledzie z lisnera , tu sa podobne ale jednak smak nie ten sam wiec nie jem ... Moja kolezanka cala ciaze jadla lososia wedzonego i wszystko bylo ok. duzo ciezarnych je sledzie mysle ,ze nic Ci nie bedzie

Zgłoś nadużycie #1921 6 czerwca 2016, 15:34

Nacudja Gotowa na wszystko
Nie powinno się jeść ryb wędzonych na zimno. Można te wędzone na gorąco i one nie zaszkodzą.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1922 6 czerwca 2016, 15:43

allanka Fajna mama
No to ja właśnie wróciłam :) I wicie co? Jestem walnięta, mój lekarz też tak chyba myśli- śmiał się, że teraz to ja już mam obawy wszystkich ciężarnych. Oczywiście jest wszystko idealnie. Szyjkę mam długą, mówił coś o 40-kilku mm, a maleństwo nie dość, że sobie spało, to jeszcze cudownie wypięło się do nas tyłkiem :D Wredne- po mamusi :) Ale serduszko mu ładnie biło. Za tydzień we wtorek mam połówkowe to dowiemy się czegoś więcej.
Dziewczyny dzięki za wsparcie :) Tak mi teraz lepiej i już nie mogę się doczekać tego wtorku za tydzień :)
Teraz trzymam za was kciuki, żeby było tak jak u mnie :)

A do co poduchy ciążowej to ja teraz bez niej to bym już chyba nie zasnęła :) Też ją bardzo polecam.

Zgłoś nadużycie #1923 6 czerwca 2016, 15:53

allanka napisał(a)

No to ja właśnie wróciłam :) I wicie co? Jestem walnięta, mój lekarz też tak chyba myśli- śmiał się, że teraz to ja już mam obawy wszystkich ciężarnych. Oczywiście jest wszystko idealnie. Szyjkę mam długą, mówił coś o 40-kilku mm, a maleństwo nie dość, że sobie spało, to jeszcze cudownie wypięło się do nas tyłkiem :D Wredne- po mamusi :) Ale serduszko mu ładnie biło. Za tydzień we wtorek mam połówkowe to dowiemy się czegoś więcej.
Dziewczyny dzięki za wsparcie :) Tak mi teraz lepiej i już nie mogę się doczekać tego wtorku za tydzień :)

A do co poduchy ciążowej to ja teraz bez niej to bym już chyba nie zasnęła :) Też ją bardzo polecam.

Allanka super! Bardzo się ciesze, ze wszystko w porzadku :)
Za tydzień pójdziesz juz na spokojnie na połówkowe :)

Zgłoś nadużycie #1924 6 czerwca 2016, 16:19

Laviaa Fajna mama
Allanka super wiadomosci! oby takie byly do konca ciazy!

Zgłoś nadużycie #1925 6 czerwca 2016, 17:14

Karolajla Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Jak czytam o Waszych wizytach co dwa tygodnie to dochodzę do wniosku, że muszę być albo mega szalona albo jakimś mistrzem spokoju i odwagi, bo to będzie dopiero moje 3 usg, a do końca zaplanowane jest jeszcze tylko jedno :) oczywiście zakładając, że po drodze nic się nie wydarzy.

allanka nie czytaj w internecie. po takiej lekturze zawsze głupie myśli przychodzą do głowy.

Dziewczyny zamiast panikować i się stresować, cieszmy się, że jesteśmy w ciąży i że jak do tej pory przebiegają one prawidłowo :) Martwieniem się na zapas nic nie zaradzimy :)

Haha, to ja jestem w ogóle hardcore , bo wizyty mam raz w miesiącu a usg miałam tylko jedno :-D

Co do glukozy wykonuje się między 20-24tc i w tym czasie też powinno być usg tak zwane "połówkowe".

Zgłoś nadużycie #1926 6 czerwca 2016, 17:25

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Haha, to ja jestem w ogóle hardcore , bo wizyty mam raz w miesiącu a usg miałam tylko jedno :-D

Co do glukozy wykonuje się między 20-24tc i w tym czasie też powinno być usg tak zwane "połówkowe".

O matko, to faktycznie jesteś hardcore, chyba bym oszalała, jakbym chociaż raz w miesiącu tego usg nie miała. Mój lekarz co prawda na swoim przedwojennym sprzęcie mało co widzi, ale widać, że serducho bije i dziecko się rusza. Tzn dzisiaj się nie ruszało, więc spało, albo medytowało czy coś :)

O a mój lekarz mi nie dał skierowania na tę glukozę, ani nic o niej nie mówił. Może na kolejnej wizycie, ale to będzie już 24-25 tydzień. Dostałam skierowanie na standardową morfologię i znowu na toksoplazmozę bo się ponoć po 20 tygodniu drugi raz wykonuje :)

Zgłoś nadużycie #1927 6 czerwca 2016, 17:26

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

Świetne wieści. 😀 ciesze się ze wszystko dobrze

Zgłoś nadużycie #1928 6 czerwca 2016, 17:30

Co do poduchy ciążowej dla mnie ona jest za mała, ja muszę konkretnie nogę zarzucić, haha mam takie poduszki duże i je ładuje między nogi :p ew na męża zakładam.

W ogóle mąż się ze mnie śmieje bo ja kocham spać na brzuchu i teraz mimo tego brzucha potrafię tak się ułożyć, że śpię prawie, że na wznak na brzuchu :-)

Zgłoś nadużycie #1929 6 czerwca 2016, 17:31

allanka napisał(a)

O matko, to faktycznie jesteś hardcore, chyba bym oszalała, jakbym chociaż raz w miesiącu tego usg nie miała. Mój lekarz co prawda na swoim przedwojennym sprzęcie mało co widzi, ale widać, że serducho bije i dziecko się rusza. Tzn dzisiaj się nie ruszało, więc spało, albo medytowało czy coś :)

O a mój lekarz mi nie dał skierowania na tę glukozę, ani nic o niej nie mówił. Może na kolejnej wizycie, ale to będzie już 24-25 tydzień. Dostałam skierowanie na standardową morfologię i znowu na toksoplazmozę bo się ponoć po 20 tygodniu drugi raz wykonuje :)

Serduszko sprawdza zawsze takim detektorem i to mi wystarcza :-)

Zgłoś nadużycie #1930 6 czerwca 2016, 18:34

Laviaa Fajna mama
Karolajla jesteś prawdziwym mega hard corem ja bym chyba siwa i lysa bo bym rwala włosy z głowy z nerwowo i pewnie wszystkie pazury wyobgryzala