Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1891 6 czerwca 2016, 11:11

Nacudja Gotowa na wszystko
Jak czytam o Waszych wizytach co dwa tygodnie to dochodzę do wniosku, że muszę być albo mega szalona albo jakimś mistrzem spokoju i odwagi, bo to będzie dopiero moje 3 usg, a do końca zaplanowane jest jeszcze tylko jedno :) oczywiście zakładając, że po drodze nic się nie wydarzy.

allanka nie czytaj w internecie. po takiej lekturze zawsze głupie myśli przychodzą do głowy.

Dziewczyny zamiast panikować i się stresować, cieszmy się, że jesteśmy w ciąży i że jak do tej pory przebiegają one prawidłowo :) Martwieniem się na zapas nic nie zaradzimy :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1892 6 czerwca 2016, 11:12

Marzenaa Gotowa na wszystko
Ja na wizycie tuz przed usg mam takiego stresa, że jak lekarz mierzy mi ciśnienie to tetno mam około 130.Teraz juz go proszę żeby ciśnienie mierzył mi po usg, tetno wtedy mam już zawsze normalne :)

Zgłoś nadużycie #1893 6 czerwca 2016, 11:13

allanka Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Wiecie co ja to jestem już na maxa walnieta, jak siedzę przed usg mam stres jak diabli, zaczyna robić to oddech wstrzymuje jak mówi ok to cały stres schodzi później cieszę się 2 dni. Po tym czasie znów myśli głupie... Teraz jej powiem, że chce mieć wizyty co 2 tyg bo to za dużo stresu jak dla mnie...

A nie to standard, u mnie zawsze tak jest, z tym, że ta moja radość wydłuża się tak do tygodnia, a potem znowu mi odwala. Całe szczęście, dzisiaj mam wizytę u mojego ginekologa, a za tydzień mam połówkowe, znowu będę się cieszyć tydzień no i zostaną tylko dwa tygodnie na panikę. Normalnie wszystko mam wyliczone. No, ale jeżeli wszystko będzie dzisiaj ok, to jutro zaczynamy szkołę rodzenia, kto wie, może to też na mnie jakoś pozytywnie wpłynie.
Dobra to ja już sobie stąd idę.

Marzena książka to obowiązkowo, bo bym tam chyba odjechała w tej poczekalni :)

Zgłoś nadużycie #1894 6 czerwca 2016, 11:13

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Wiecie co ja to jestem już na maxa walnieta, jak siedzę przed usg mam stres jak diabli, zaczyna robić to oddech wstrzymuje jak mówi ok to cały stres schodzi później cieszę się 2 dni. Po tym czasie znów myśli głupie... Teraz jej powiem, że chce mieć wizyty co 2 tyg bo to za dużo stresu jak dla mnie...

Przybijmy sobie piątkę! Ja wychodząc z gabinetu zadowolona myślę sobie, fajnie ze wszystko dobrze a wsiadam do auta i co ?? Kur.. znów 2 tygodnie do wizyty czekać.. :)

ALLANKA,a ciebie jaki rodzaj strachow dopadł z czym zwiazanych ??

Jejku jakie my zestresowane prawie wszystkie

Zgłoś nadużycie #1895 6 czerwca 2016, 11:16

Marzenaa Gotowa na wszystko
No właśnie nie stresujmy się , bo wszystko w tej chwili u nas przebiega prawidłowo.
Wiecie z czego najbardziej się ciesze, nogi w tej ciazy gole co 3 -4 dni 😃
Normalnie musiałam w lato golić codziennie -max co 2 dni ale wtedy juz było widać odrastające włoski.
A teraz tak wolno rosną, super :) Żeby już tak zostało na zawsze :)

Zgłoś nadużycie #1896 6 czerwca 2016, 11:17

Laviaa Fajna mama
Nacudja gdybym miała ciążę książkowa i nie miała problemu z nerkami to też bym się nie stresowala. Niestety problemy plus poronienia zrobiły swoje... Czytać w necie nie ma co bo człowiek sobie wmawia nakręca się i choroby wynajduje. Ja już nie zaglądam staram się zaufać lekarzowi bo póki co wszystkie diagnozy były trafne

Zgłoś nadużycie #1897 6 czerwca 2016, 11:17

izabela23 Supermama
Nacudja ja to bym w wariatkowie wyladowala co miesiac wizyte mieć,ale u mnie wizyty co 2tyg sa przymusowe,a potem nawet co tydzień będą.

W poprzedniej ciąży normalnie mialam wizyty co 4 tyg :-)

Zgłoś nadużycie #1898 6 czerwca 2016, 11:24

Laviaa ja to rozumiem, ale tylko siebie umęczysz takim zamartwianiem się. Twoja ciąża nie jest książkowa, ale jest prawidłowa i z tego należy się cieszyć :) Jesteś pod opieką lekarza, masz częste kontrole i badania, lekarz mówi że jest ok - nie ma potrzeby się źle nakręcać. Głowa do góry :) Jestem pewna, że w październiku i listopadzie, a może już we wrześniu niektóre - wszystkie będziemy tulić swoje maluchy :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1899 6 czerwca 2016, 11:29

Laviaa Fajna mama
Też mam taką nadzieję i liczę na to.
Pogoda u nas śliczna pójdę później na leżak się położyć, kawkę wypije książkę może uda się mi poczytać. Zrobię Relax :-D mąż przyjdzie to obiadek zrobi.

Zgłoś nadużycie #1900 6 czerwca 2016, 11:50

Dziewczyny kiedy wykonuje się test obciążenia glukozą? W którym tygodniu? muszę się jakoś pod urlop ustawić, a w razie czego zgłosić się na wyjeździe i znaleźć jakieś laboratorium w Chojnicach.

Zgłoś nadużycie #1901 6 czerwca 2016, 11:53

Laviaa Fajna mama
miedzy 22 ,a 24 tyg bynajmniej tu w de... Kiedy wyjezdzasz na wczasy?

Zgłoś nadużycie #1902 6 czerwca 2016, 11:54

W lipcu. To jeszcze zdążę w Łodzi :)
Kojarzyło mi się, że jakoś 24-28 tydzień.

Zgłoś nadużycie #1903 6 czerwca 2016, 12:01

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Przybijmy sobie piątkę! Ja wychodząc z gabinetu zadowolona myślę sobie, fajnie ze wszystko dobrze a wsiadam do auta i co ?? Kur.. znów 2 tygodnie do wizyty czekać.. :)

A moje obawy to są takie ze może coś nie tak z moją szynką czy coś... dzisiaj już powiedziałam mojej mamie że to niemożliwe żeby ciaza przebiegała u mnie książkowo bo przecież mi takie rzeczy się nie zdarzają jakoś tak życie mnie uczy ciągle ze jeżeli coś może być nie tak to raczej będzie...mama mnie opierdzielila oczywiście ponoc swoje wycierpialam ale czy to tak działa? Siedzę właśnie w poczekalni i o dziwo jestem 4 a lekarz przyjeżdża dopiero za godzinę :)

Zgłoś nadużycie #1904 6 czerwca 2016, 12:08

Laviaa Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Ty choć masz 2 tyg a ja 4 :-P . Jutro poproszę aby były co 2 tyg ciekawe czy się zgodzi

Zgłoś nadużycie #1905 6 czerwca 2016, 12:11

Laviaa Fajna mama

allanka napisał(a)

A moje obawy to są takie ze może coś nie tak z moją szynką czy coś... dzisiaj już powiedziałam mojej mamie że to niemożliwe żeby ciaza przebiegała u mnie książkowo bo przecież mi takie rzeczy się nie zdarzają jakoś tak życie mnie uczy ciągle ze jeżeli coś może być nie tak to raczej będzie...mama mnie opierdzielila oczywiście ponoc swoje wycierpialam ale czy to tak działa? Siedzę właśnie w poczekalni i o dziwo jestem 4 a lekarz przyjeżdża dopiero za godzinę :)

Przynajmniej nie będziesz długo czekać. Ja mam na konkretną godzinę, a nie raz muszę czekać ponad godzinę.

Zgłoś nadużycie #1906 6 czerwca 2016, 12:11

aga907 Zaprawiona w bojach
Oj jak ja znam te stresy i czytanie na necie. Czasami sobie mysle , ze nasze mamy mialy duzo lepsza sytuacje :-) zadnego netu , usg i nie myslaly o glupotach tylko rodzily dzieciaczki :-) ja tez zestresowana , dzisiaj wizyta o 15.40 ale musze tam wczesniej zawitac bo pewnie i tak kolejka znowu bedzie. Mam nadzieje,ze bedzie wszystko ok. I oczywiscie u Was rowniez.

Nie wiem czy to stres tak na mnie dziala czy co ,ale ostatnio czesto jak sie poloze albo jak siedze , zaczynam czuc jak mi serce wali . martwie sie tym. W dodatku wyczytalam dzisiaj na necie ,ze nie powinno sie spac na wznak bo dziecko moze byc niedotlenione i sie wystraszylam,bo to moja ulubiona pozycja i czesto tak sypialam do wczoraj. Zauwazylam , ze bardzo bolalo mnie podbrzusze w nocy , dlatego zaczelam szukac informacji na necie a tam niedotlenienie mi wyskoczylo i znowu stres. Ja juz chce byc po wizycie...

Zgłoś nadużycie #1907 6 czerwca 2016, 12:13

Laviaa Fajna mama
Aga nie sądzę aby aż tak to było. Przecież to nie realne aby cała ciążę spać i leżeć na lewym boku

Zgłoś nadużycie #1908 6 czerwca 2016, 12:18

Podobno po 30 tygodniu to nie jest wskazane, ale jak dla mnie to chodzi o leżenie zupełnie płasko. Nie wiem jakie macie poduszki, ale zapewne nie śpicie bez.

Zgłoś nadużycie #1909 6 czerwca 2016, 12:21

aga907 Zaprawiona w bojach
No ja niestety przewaznie zjezdzam z poduszki i wlasnie spie na calkiem plasko bo tak lubie, ale po prostu bede teraz sie starac lezec na boczku . Co dziwne. Dzisiaj spalam po raz pierwszy na boczku i nie bolalo mnie tak podbrzusze w nocy. Moze macica mi cos uciskala w ten sposob hmm...

Zgłoś nadużycie #1910 6 czerwca 2016, 12:34

allanka Fajna mama

aga907 napisał(a)

No ja niestety przewaznie zjezdzam z poduszki i wlasnie spie na calkiem plasko bo tak lubie, ale po prostu bede teraz sie starac lezec na boczku . Co dziwne. Dzisiaj spalam po raz pierwszy na boczku i nie bolalo mnie tak podbrzusze w nocy. Moze macica mi cos uciskala w ten sposob hmm...

To spanie na lewym boku ciągle jest trudne próbowałam i serio w nocy przeważnie budzę się bo boli mnie biodro potem śpię trochę na prawym ale też w końcu coś zaczyna boleć i tak się walam z boku na bok. Na plecach to chyba bym nie zasnela całe życie spalam na brzuchu teraz jakas dziura w łóżku by się przydała :)

Tak myślę ze poczekam sobie tutaj do 14-15. Normalnie dzisiaj w poczekalni sama kobiety w ciazy :)

Dziewczyny dzisiaj zauważyłam coś wydobywajacego się z moich piersi... Co to? Czy ja umieram?