Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1851 3 czerwca 2016, 22:31

Laviaa Fajna mama
Nacudja niby jedność ale róznica duża.
Karolajla ja też nie lubię zabobonow i przesądów. Jak byłam w pierwszej ciąży to co chwila nie rób tego, nie nos tamtego a ja robiłam swoje i dziecko urodziło się całe i zdrowe!
U nas burza już 2 w ciągu wieczora ale nie pada tylko błyski i grzmoty

Zgłoś nadużycie #1852 3 czerwca 2016, 22:45

Karolajla Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Ale jakiego pecha? Co ja mam niby temu dziecku zrobić? Wystraszy się brzucha czy co? Ksiadz nie ochrzci, bo chrzestna ciezarna? Masakra jakas. W moim przypadku wystarczyło miesiąc poczekać i byłoby po ciąży.

Mnie się nie pytaj dla mnie to głupota, ja bylam w ciazy jak zostałam chrzestna i jakoś wszyscy żyjemy :-)

Zgłoś nadużycie #1853 3 czerwca 2016, 22:58

Laviaa Fajna mama
Jakby im zależało to by poczekali to samo z moim bratem

Zgłoś nadużycie #1854 4 czerwca 2016, 9:50

aga907 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny,
Troszke nie zagladalam a tu takie zaleglosci, ale nadrobilam czytaniem :-) dziekuje za pamiec i rady dotyczace tych nieszczesnych jelit :-) jest lepiej , zabola jeszcze czasami porzadnie,ale jakos daje rade. Ostatnio tzn.w srode bylam na badaniu moczu i o zgrozo - cialka ketonowe - 150mg . Przy normie do 5. Myslalam ze na zawal zejde :/ zadzwonilam do swojej ginekolog i pojechalam na wizyte- 2,5 h w poczekalni :( . I powiedziala mi, ze mam wyglodzony organizm dlatego taki wynik :( na szczescie z dzidziusiem wszystko ok. To najwazniejsze. A ja musze zaczac na hamca jesc ,bo sie ladnie wystraszylam... W poniedzialek mam wizyte w szpitalu u tej samej pani ginekolog, ktora powiedziala ze do poniedzialku sie nade mna zastanowi czy nie polozyc mnie na tydzien do szpitala pod kroplowy :( a ja 15 tydz, dalej nudnosci, dalej wymioty i ta okropna wrazliwosc na zapachy ;( ale dla dobra dziecka i siebie zaczelam jesc mimo ze kompletnie nie mam ochoty , mam nadzieje ze to cos da :(

P.s. ciesze sie , ze wszystkie dziewczyny spotykaja same dobre wiesci :-) to podnosi na duchu !!!

Zgłoś nadużycie #1855 4 czerwca 2016, 20:23

allanka Fajna mama
aga nie ma co, trzeba jeść :) Dziecko przecież potrzebuje witamin i tej całej reszty, a jak tego nie dostaje, to sobie bierze od Ciebie. Więc jedz :) A teraz jeszcze jest cudowny sezon gdzie są już pyszne truskawy (chociaż ja dzisiaj akurat trafiłam na jakieś okropne) zaczynają się czereśnie, co prawda kosztują jeszcze miliony, ale dobry znak, że już są. No i masa innych świeżych owoców i warzyw. Uwielbiam ten czas :) Więc korzystaj a zobaczysz, że wyniki się poprawią.

Dziewczyny jak odczuwacie ruchy dziecka? Bo ja coraz częściej czuję takie jakby przelewanie się w podbrzuszu, albo jakby się maleństwo ocierało o moje podbrzusze od środka. I nie wiem czy tak ma być... Chyba wchodzę w taki etap, że ta ciąża, zaczyna się dla mnie robić coraz bardziej przerażająca. Nie wiem co jest normalne, a co nie i czy tak ma być. Spytam o wszystko w poniedziałek na wizycie, ale ja zaczynam chyba panikować już teraz :/ Powiedzcie mi, że to wszystko jest normalne, a ja jestem walnięta :/

Zgłoś nadużycie #1856 4 czerwca 2016, 20:34

aga907 Zaprawiona w bojach
Allanka , ja niestety nie moge sie wypowiedziec na ten temat , bo jestem dopiero w 15 tyg i jedyne co odczuwam to jelita ;) ale straaaasznie Ci zazdroszcze , ze to juz ten etap ruchow dziecka :) ponoc najpiekniejszy :) a ze przerazajacy to tez wierze , bo ja pewnie tez bede wystraszona :D ale i tak sie doczekac nie moge :)

Zgłoś nadużycie #1857 4 czerwca 2016, 21:39

Marzenaa Gotowa na wszystko
Allanka nie martw się ja zaczynam mieć podobnie wiec nie jesteś sama :)
Dzisiaj byliśmy z mężem nad wodą i siedziałam cały czas w cieniu pod parasolem jedynie co po słońcu chodziłam to jak szlam siku, a ze dużo pije wody to byłam z 5 razy w ciągu 4 godzin :) Teraz siedzę po kąpieli i nie mogę uwierzyć, że mam tak czerwona twarz i dekolt podczas gdy lezalam caly czas w cieniu. I oczywiście też zaczęłam juz panikować żeby mi plamy nie wyskoczyły itp. Brzuszek miałam cały czas zasłonięty wiec z dzidzia napewno ok.
A jeśli chodzi o ruchy to ja czuję czasami takie jakby delikatne dotykanie od środka nie wiem jak to nazwać. Nigdy czegoś takiego nie czułam wiec pewnie to dzidzius się rozpycha. Ale czuje jeszcze rzadko choć codziennie i najczęściej po obiedzie jak się położę wygodne na kanapie. Czasem też rano czuje jak leżę na boku.
Tak więc Allanka nie przejmuj się i pisz co Cię trapi, po to tu m.in. wszystkie jesteśmy zeby wymieniać się wlasnymi spostrzeżeniami :)

Zgłoś nadużycie #1858 4 czerwca 2016, 22:17

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja juz czuje normalnie ruchy, mąż tez pod ręką jak polozy na brzuchu :) początkowo ruchy odczuwalam tez jak przelewanie i lekkie smyraniw ( jak w jeziorze rybka otrze sie o noge- to tak samo tylko od wewnatrz) :) wczoraj w nocy lokator tak się rozpychal ze nie mogłam spokojnie spać :) jeszcze chwila i wszystko dostana pierwsze solidne kopniaki! :)

Zgłoś nadużycie #1859 4 czerwca 2016, 22:25

adzik535 napisał(a)

Ja juz czuje normalnie ruchy, mąż tez pod ręką jak polozy na brzuchu :) początkowo ruchy odczuwalam tez jak przelewanie i lekkie smyraniw ( jak w jeziorze rybka otrze sie o noge- to tak samo tylko od wewnatrz) :) wczoraj w nocy lokator tak się rozpychal ze nie mogłam spokojnie spać :) jeszcze chwila i wszystko dostana pierwsze solidne kopniaki! :)

Dobre porównanie z ta rybka Adzik535, dokładnie takie mam odczucie :)

Zgłoś nadużycie #1860 5 czerwca 2016, 9:04

Cześć dziewczyny, u nas sezon na truskawki się zaczął, my mamy swoje na polu pyszne soczyste i słodkie, zdrowe bo nie pryskane i na naturalnym nawozie :-) zapraszam na truskawki, hehe
Ja ruchu też już czuję na tyle, że jak kinderek da popis to czujemy pod ręką :-) cudownie czuć to znowu.

Zgłoś nadużycie #1861 5 czerwca 2016, 9:57

Laviaa Fajna mama
U nas truskawki są od miesiąca ale nie takie pyszne jak polskie. Wczoraj odwiedził mnie tata bo jechał do Anglii przywiózł mi pyszne polskie jedzonko i sok z pokrzywy na anemie. I młode buraczki.

Zgłoś nadużycie #1862 5 czerwca 2016, 18:27

allanka Fajna mama
Dzięki za odpowiedzi :) Ale wam zazdroszczę, że wasi mężowie mogą już poczuć maleństwa :) Już się nie mogę doczekać kiedy mój będzie mógł to poczuć, tak sobie myślę, że wtedy się od mojego brzucha już zupełnie nie oderwie :)

Zgłoś nadużycie #1863 5 czerwca 2016, 21:26

Dziewczyny strasznie się martwię. Chyba zaczynam panikowac :(
Wczoraj leżąc na plecach poczulam twardy brzuch w jednym miejscu taką jakby kulkę wielkości wiekszej mandarynki czy to może być macica, która mi twardnieje? Jak zmienie pozycje to jest ok, po pewnym czasie juz tego nie czulam, reszta brzucha byla miekka. Wcześniej nic takiego nie zauważyłam. Czy jak twardnieje brzuch i powinno to niepokoic to cały czy tylko w dole brzucha ? Dzisiaj sporo chodziłam i teraz jak się położyłam tez to samo poczułam. Reszta brzucha jest miękka tylko w dole w tym jednym miejscu jest twardo :(

Zgłoś nadużycie #1864 5 czerwca 2016, 21:32

Marzenaa napisał(a)

Dziewczyny strasznie się martwię. Chyba zaczynam panikowac :(
Wczoraj leżąc na plecach poczulam twardy brzuch w jednym miejscu taką jakby kulkę wielkości wiekszej mandarynki czy to może być macica, która mi twardnieje? Jak zmienie pozycje to jest ok, po pewnym czasie juz tego nie czulam, reszta brzucha byla miekka. Wcześniej nic takiego nie zauważyłam. Czy jak twardnieje brzuch i powinno to niepokoic to cały czy tylko w dole brzucha ? Dzisiaj sporo chodziłam i teraz jak się położyłam tez to samo poczułam. Reszta brzucha jest miękka tylko w dole w tym jednym miejscu jest twardo :(

Może to nie twardnieje, tylko łożysko, ja łożysko mam na przedniej ścianie brzucha i normalnie go wyczuwam jak położę się na wznak, co do samych twardnien brzucha czyt. macicy to jeśli nie są bolesne to tez na pewno nie szkodliwe.

Zgłoś nadużycie #1865 5 czerwca 2016, 21:38

W ok 20tyg, zaczynają pojawiać się tak zwane skurcze BH (Braxtona - Hicka) one mają za zadanie przygotować nasza macicy, niektóre kobiety odczuwają je jak bóle miesiączkowe, brzuch wtedy zaczyna twardniec od góry i schodzi w dół.

Zgłoś nadużycie #1866 5 czerwca 2016, 21:42

Karolajla napisał(a)

Może to nie twardnieje, tylko łożysko, ja łożysko mam na przedniej ścianie brzucha i normalnie go wyczuwam jak położę się na wznak, co do samych twardnien brzucha czyt. macicy to jeśli nie są bolesne to tez na pewno nie szkodliwe.

Brzuch mnie nie boli, mam nadzieje ze to łożysko. We wtorek mam wizytę u lekarza wiec musze spytać w którym miejscu mam umiejscowione łożysko. Zaraz sobie zrobię listę, bo mam tyle pytań od ostatniej wizyty, że jak nie zapisze to pewnie połowę zapomnę. Dzięki Karolajla trochę mnie uspokoilas, nawet nie przyszło mi do głowy, że to mogloby być łożysko.

Zgłoś nadużycie #1867 5 czerwca 2016, 21:46

Marzenaa napisał(a)

Brzuch mnie nie boli, mam nadzieje ze to łożysko. We wtorek mam wizytę u lekarza wiec musze spytać w którym miejscu mam umiejscowione łożysko. Zaraz sobie zrobię listę, bo mam tyle pytań od ostatniej wizyty, że jak nie zapisze to pewnie połowę zapomnę. Dzięki Karolajla trochę mnie uspokoilas, nawet mi nie przyszło do głowy, że mogloby być to łożysko.

Spokojnie kochana, jak nie boli to całe szczęście ale zapytać jeszcze swojego lekarza na wizycie nie zaszkodzi. Swoją drogą ja chyba też zacznę zapisywać co muszę obgadać z doktorka bo wszystko przypomina mi się jak wychodzę z gabinetu, hehe

Zgłoś nadużycie #1868 5 czerwca 2016, 21:58

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

W ok 20tyg, zaczynają pojawiać się tak zwane skurcze BH (Braxtona - Hicka) one mają za zadanie przygotować nasza macicy, niektóre kobiety odczuwają je jak bóle miesiączkowe, brzuch wtedy zaczyna twardniec od góry i schodzi w dół.

O matko jak dobrze, że to napisałaś, bo mi to się już ryczeć dzisiaj chciało. Tak mnie dziwnie zaczęły plecy pobolewać jak przed okresem zazwyczaj no i podbrzusze, ale tak delikatnie- co nie zmienia faktu, że się przeraziłam i leżę cały dzień się nie ruszam i czekam nie wiem na co- chyba na jutro, bo mam wizytę. Mam nadzieję, że te moje pobolewanie to własnie przez to co napisałaś, albo może dziecko znowu na coś naciska. Też muszę sobie zrobić listę pytań do lekarza, bo trochę tego jest co koniecznie muszę wiedzieć. No i jakoś tak chyba mam złe przeczucia...Niby ostatnio było książkowo, ale wiadomo, że to się może szybko zmienić. Kurczę myślałam, że im dalej tym będę się mniej bała, a tutaj okazuję się, że jestem coraz bardziej przerażona.

Zgłoś nadużycie #1869 5 czerwca 2016, 22:06

Mam tak samo, zawsze tyle jest emocji przy tych wizytach, że teraz zapisałam, żebym tylko nie zapomniała notesu do lekarza ;) Dzisiaj po obiedzie mocniej niż do tej pory zaczęłam czuć ruchy maluszka może za bardzo zaczęliśmy z mężem dotykać brzuszka, mąż ucho przystawial itp :) Wcześniej może też tak miałam z tym twardszym miejscem tylko tego nie wyczułam. Mam tylko nadzieje ze jest wszystko ok z dzidzia.

Zgłoś nadużycie #1870 5 czerwca 2016, 22:10

allanka napisał(a)

O matko jak dobrze, że to napisałaś, bo mi to się już ryczeć dzisiaj chciało. Tak mnie dziwnie zaczęły plecy pobolewać jak przed okresem zazwyczaj no i podbrzusze, ale tak delikatnie- co nie zmienia faktu, że się przeraziłam i leżę cały dzień się nie ruszam i czekam nie wiem na co- chyba na jutro, bo mam wizytę. Mam nadzieję, że te moje pobolewanie to własnie przez to co napisałaś, albo może dziecko znowu na coś naciska. Też muszę sobie zrobić listę pytań do lekarza, bo trochę tego jest co koniecznie muszę wiedzieć. No i jakoś tak chyba mam złe przeczucia...Niby ostatnio było książkowo, ale wiadomo, że to się może szybko zmienić. Kurczę myślałam, że im dalej tym będę się mniej bała, a tutaj okazuję się, że jestem coraz bardziej przerażona.

Też bym chciała jutro wizytę, nie wiem czy dotrwam do wtorku..
Nie miej złych przeczuc! Wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki. O której masz wizytę?
Tez się zaczynam bać ale jestem dobrej myśli, bo w końcu przecież musi się udać :)