Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1751 1 czerwca 2016, 8:51

Laviaa Fajna mama
ja bol po cesarce pamietam do dzis tego nie da sie zapomniec

Zgłoś nadużycie #1752 1 czerwca 2016, 9:02

izabela23 Supermama

Sysia12 napisał(a)

Hej mnie też tak głowa dzisiaj boi od 5rano i do tego wody nie mamy ehhh jak na złość mam wolne ,prania tyle a tu kicha na sucho chyba będę prać. ...

Iza wiesz od czego masz te zaslabniecia ?

A co do porodu to najważniejsze żeby wszystko przebiegło prawidłowo bez komplikacji , ja Maje rodzilam sn i też miałam bóle z kręgosłupa jakaś masakra dotarłam się chyba na cały szpital, a jak tylko położyli mi ja na brzuchu to wszystko poszło w niepamięć 😄😄😄

Chyba ciąża tak na mnie wplywa i slabne no i to ze leżę cały czas

Zgłoś nadużycie #1753 1 czerwca 2016, 10:01

askli Supermama

anoli napisał(a)

Co do porodu to myślę że nie ma określenia który jest lepszy. Najlepszy to taki gdzie dziecko i mama sa zdrowi i wszystko przebiega bez komplikacji.

zgadzam się w 100%
forever young :D

Zgłoś nadużycie #1754 1 czerwca 2016, 10:03

askli Supermama

Laviaa napisał(a)

ja bol po cesarce pamietam do dzis tego nie da sie zapomniec

a ja się czułam świetnie... praktycznie od poczatku chodziłam jak nowo narodzona... w piątek nas wypisali, a w niedziele już sama jechałam samochodem na zakupy...
forever young :D

Zgłoś nadużycie #1755 1 czerwca 2016, 10:12

Laviaa Fajna mama
zazdroszcze ! ja 3 dni lezalam na intensywnej terapii bo co chwile tracilam przytomnosc ....
Kurcze ejstem wsciekla bo nie moge dostac szybkiego terminu do nefrologa ;-( najblizszy 26 sierpien.... Pojade w piatek do hematoonkologa to przejde sie tam i popytam. mam nadzieje ,ze morfologia jest jakas w miare i z dzieckiem ok

Zgłoś nadużycie #1756 1 czerwca 2016, 11:10

Nacudja Gotowa na wszystko
Laviaa to i tam u Was kolejki do specjalisty? Myślałam, że to tylko uroki PL...
Iza uważaj na siebie. Dobrze, że mama z Tobą była. Może jej zlecaj zakupy, a sama wyjdź najwyżej przed dom na leżaczek :)

No i mam równo połowę :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1757 1 czerwca 2016, 11:34

Laviaa Fajna mama
nacudja gratuluje polowy!
do nefrologa taki termin bo pierwszy raz . ogolnie tutaj tak system dziala ,ze na pierwsza wizyte czeka sie dlugo ,a kolejne od reki ... Urolog na 16 wiec szybko. Jedyna szansa na szybszy termin do nefrologa to jak moj ginekolog uzupelni wniosek o szybki termin wtedy max 2 tyg sie czeka.prywatna wizyta to kolo 200-300 euro.. wiec odpuszcze sobie.

Zgłoś nadużycie #1758 1 czerwca 2016, 12:34

allanka Fajna mama
Nacudja gratulujemy połowy :)
Laviaa ale słabo, że tak długo musisz czekać. Trzymam kciuki co by się udało jednak wcześniej :) Co jak co, ale w ciąży to się nie powinno czekać w żadnych kolejkach do lekarzy.
Pamiętam jak w zeszłym roku, jak byłam wtedy jeszcze w ciąży chciałam się umówić na nfz na konsultację do genetyka, to mi pani powiedziała, że najbliższe wolne terminy za rok... :/ Ale wtedy całe szczęście byłam pod opieką bardzo fajnej pani doktor, która pozałatwiała mi wszystko od ręki, tyle, że za tego genetyka i tak musiałam zapłacić.

Jak wam mija dzień? Ja dzisiaj z rana wybrałam się do tesco i wróciłam jakby mnie ktoś wiadrem wody oblał. Jestem sobie już takim małym słoniątkiem :) A teraz sobie leżę i próbuję zebrać moc do zrobienia w końcu porządku w szafie. Coś chyba za bardzo się rozleniwiłam już na tym l4 :D

Zgłoś nadużycie #1759 1 czerwca 2016, 12:48

sonne Gotowa na wszystko

allanka napisał(a)

O kurczę właśnie mi uświadomiłyście, że ja muszę kupić wszystko. Całe szczęście do zakupu wózka zdeklarował się mój tata :) A jeśli chodzi o ciuszki to siostry koleżanka ma pełno po chłopcu i już pyta czy możemy je zabrać i tak samo po moim małym kuzynie. Będzie zabawnie jak nasz chłopiec okaże się też jednak dziewczynką :D Ale takiemu małemu to co za różnica jaki kolor śpioszków nosi :)
A dziewczyny co sądzicie o wózkach 3w1? Bo ja właśnie o takim myślę, ale wiem, że opinie są podzielone co do niego :) )

My mamy wózek 2 w1 , bo jeżeli chodzi o fotelik to ja jestem tylko za atestowanymi, a ceny z wózków, które mają testowane foteliki zwalały jednak z nóg. Mamy tako marine - gondola duża, małą woziłam do 7mc, spacerówka też nawet ok. Ale i tak kupiliśmy mniejszą i składaną, bo ta zajmowała prawie cały bagażnik przy wyjazdach.

Zgłoś nadużycie #1760 1 czerwca 2016, 12:51

sonne Gotowa na wszystko

Karolajla napisał(a)

Ja tam uważam, że jeśli nie ma wskazań medycznych do cc to kobieta powinna rodzic naturalnie. A ryzyko porodu naturalnego jest minimalne niż ryzyko komplikacji po i w trakcie cc, nie zapominajmy, że cc to ingerencja w ciele kobiety i poważna operacja, sama miałam cc przy córce i drugi raz bez powodu pociąć się nie dam, teraz chce Urodzić siłami natury :-)
Oczywiście to moje zdanie.

Jestem podobnego zdania, ale każdy decyduje o sobie. Ja czego najbardziej obawiałam się przy poprzedniej ciąży to właśnie cesarki, bo mimo wszystko to operacja. Rodziłam naturalnie 13 h, bolało i to bardzo, teraz też sn, no chyba, że będzie wyższa konieczność.

Zgłoś nadużycie #1761 1 czerwca 2016, 13:00

sonne Gotowa na wszystko
Ja od kilku dni męczę się z alergią -coś pyli i oczy swędzą i łzawią, z nosa leci. A niestety leki tylko miejscowe i z dużą ostrożnością. Jak się potwierdzi, że dziewczynka to dużych zakupów nie planuję. Praktycznie wszystkie akcesoria mam - dokupię tylko trochę ciuszków cieplejszych, bo poprzednia z lipca.

Zgłoś nadużycie #1762 1 czerwca 2016, 13:32

allanka Fajna mama

sonne napisał(a)

Ja od kilku dni męczę się z alergią -coś pyli i oczy swędzą i łzawią, z nosa leci. A niestety leki tylko miejscowe i z dużą ostrożnością. Jak się potwierdzi, że dziewczynka to dużych zakupów nie planuję. Praktycznie wszystkie akcesoria mam - dokupię tylko trochę ciuszków cieplejszych, bo poprzednia z lipca.

Kurczę teraz jest ten głupi czas alergii :/ Mam nadzieję, że szybko minie :)
A ja wyskoczyłam jeszcze do warzywniaka pod domem i patrzcie co znalazłam :D

Zgłoś nadużycie #1763 1 czerwca 2016, 14:04

Nacudja Gotowa na wszystko
sonne 13h? ja uwinęłam się w 5 od odejścia wód, z czego ostatnia faza (parcie) 15 minut :) podobno drugi poród może być szybszy :)
allanka już są czereśnie? super, poszukam dziś na rynku :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1764 1 czerwca 2016, 14:31

Sysia12 Fajna mama
Ale smaka mi zrobiłaś na te czereśnie pysznie wyglądają i pewnie tak samo smakują 😄

Zgłoś nadużycie #1765 1 czerwca 2016, 15:04

sonne Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

sonne 13h? ja uwinęłam się w 5 od odejścia wód, z czego ostatnia faza (parcie) 15 minut :) podobno drugi poród może być szybszy :)

niestety 13 h od odejścia wód - parcie chyba 30 min. Mam nadzieję, że drugi będzie szybszy ;-)

Zgłoś nadużycie #1766 1 czerwca 2016, 15:08

anoli Zaprawiona w bojach

Nacudja napisał(a)

No mojej kuzynki szwagierka właśnie urodzila 3 tyg temu corke ............w aucie! 3 poród i poszło ekspresowo.
Dziewczyny jestem pod wrażeniem waszych brzuszkow. Moj taki:

Zgłoś nadużycie #1767 1 czerwca 2016, 15:26

Laviaa Fajna mama
anoli brzusiu sliczny. ale szwagierka miala przygode nie zazdroszcze... moja bratowa ma rodzic na dniach...

Zgłoś nadużycie #1768 1 czerwca 2016, 16:05

allanka Fajna mama
sonne 13h? Boże... :/
To ja też się pochwalę moim brzuszkiem ;)

Zgłoś nadużycie #1769 1 czerwca 2016, 16:46

Sysia12 Fajna mama
dziewczyny brzuszki śliczne :-)
Anoli gratulacje dla szwagierki :-) wasze dzieciaczki będą z jednego roku :-) u mnie też tak jest moja córka z córką siostry są z jednego roku i dzieli je tylko 11dni a teraz ona urodziła ponad miesiąc temu no a ja w pazdzierniku :-) i też będą z jednego roku.

To mi wody odeszły w czasie porodu a skurcze takie co 6min zaczeły się o 15 o 18 zabrali mnie na porodówke i 5min przed 21 urodziła się Maja :-)

Zgłoś nadużycie #1770 1 czerwca 2016, 16:48

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja rodzilam 11 godzin, w tym 2faza( parcie) 1h20min - jeszcze chwila i na cesarkw by mnie brali bo niby dluzej niż 1,5godz druga faza nie powinna trwać. Najśmieszniejsze ze bylam taka g lodna ze te ziemniaki z przypalonym mięsem podgrzewane w mikrofalii ( przyniosła mi polozna) to byla najsmaczniejsza rzecz jaka jadłam :D