Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1671 31 maja 2016, 9:41

Laviaa Fajna mama
No i nie wiesz już sama w jakim kierunku iść. Plus jest taki, że masz wszystko po dziewczynce więc zawsze można na szybko dokupić Rzeczy dla chłopca. Ja mam na odwrót. Dobrze, że z pierwszym nie było takiego zamieszania. ja znam 2 takie pary co urodzila się inna płeć niż lekarz mówił. Na Szybko musieli przemalowywac pokój ubranka kupować normalnie hard core 😀.

Zgłoś nadużycie #1672 31 maja 2016, 9:42

Laviaa Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Ja jeszcze nie wiem kto zamieszkuje mój brzuch :D
I chyba nie chce wiedzieć, postanowiłam z mężem że w tej ciąży chce mieć niespodziankę i nie chce znać płci mojego kinderka, jedynie jemu lekarz powie jeśli będzie chciał :-)

Podziwiam ja bym nie wytrzymała.

Zgłoś nadużycie #1673 31 maja 2016, 9:48

Sysia12 Fajna mama
Ja też podziwiam że nie chcesz wiedzieć 😄

No gdyby była dziewczynka to chyba nic nie musiała bym kupować a przy chłopcu sporo będę musiała kupić ale tak sobie myślę że to może być nawet fajne jak by nie patrzeć nowe doświadczenie i szał pierwszych zakupów może być ciekawie😄😄😄

Zgłoś nadużycie #1674 31 maja 2016, 9:51

Laviaa Fajna mama
Wózek kupujecie nowy czy zostawiacie? ja mój kupowałam 7 lat temu... Na spacerowce wychowalo się 3 dzieci więc nie nadaje się do niczego

Zgłoś nadużycie #1675 31 maja 2016, 9:58

anoli Zaprawiona w bojach
U nas wózek póki co jest tematem sporów i jakoś nie możemy dojść do porozumienia, ale tak czy inaczej musimy kupić nowy bo mamy tylko spacerówkę starą na działce a po córce sprzedaliśmy dwa wózki.

Zgłoś nadużycie #1676 31 maja 2016, 10:06

Marzenaa Gotowa na wszystko

Sysia12 napisał(a)

Hej ja wczoraj po wizycie doznalam szoku a mianowicie moja dziewczynka zamieniła się w chłopca 😄 pytałam lekarza trzy razy bo nie mogłam uwierzyć 😄 a pozatym mały rośnie zdrowo i wszystko jest dobrze , wizyta za trzy tyg 😄
A u was widzę zachcianki na czereśnie, truskawki no ja też już zaczęłam sezon truskawkowy 😄 ubrań jeszcze ciążowych nie kupowałam bo ja schudłam trzy kg więc jeszcze bez problemu wchodzę w normalne ubrania ,ale też jakieś spodenki musze zakupić 😄
Pokazywać brzuszki jak ładnie rosną  😄mój taki 😄

Sysia12 Ale ładny brzuszek :) Jestem w pierwszej ciąży , a już mam podobny. I widzę, że pościel w grochy mamy taką sama :)
Gratuluję chlopca :) Może i u mnie się zmieni za tydzień na wizycie ;)

Zgłoś nadużycie #1677 31 maja 2016, 10:22

Laviaa napisał(a)

Zazdroszczę mnie się wydaje,że nie czuje kompletnie nic,a jak już to myślę,że to od jelit... Na szczęście za tydzień wizyta i dowiem się czy wszystko ok
Sysia to będziesz mieć parke, mąż chyba szczęśliwy?

Lavia też czasem czuje coś w brzuszku ale nie mam pewnosci i nie wiem czy to przypadkiem nie jelita choć raczej nie czułam wcześniej nic takiego wiec mam nadzieje , ze to dzidzius :)

Zgłoś nadużycie #1678 31 maja 2016, 10:25

Nacudja Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

Wózek kupujecie nowy czy zostawiacie? ja mój kupowałam 7 lat temu... Na spacerowce wychowalo się 3 dzieci więc nie nadaje się do niczego

Ja mam dwa wózki po synu - gondolę i spacerówkę terenową. Były kupowane w kolorach unisex i specjalnie zostawiane, bo od zawsze mówiłam o dwójce dzieci. Zostawiałam też ciuchy i myślę, że nie ma co szaleć z tym różem (jesli się potwierdzi dziewczynka), bo takiemu szkrabowi jest wszystko jedno jaki ma kolor. W sumie z takich dużych rzeczy to muszę kupić tylko fotelik i przewijak.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1679 31 maja 2016, 10:33

Mnie czekają duże zakupy. Nie mam wózka, fotelika, łóżeczka, przewijaka, ciuszków.
Za jakiś miesiąc dwa będę musiała się juz zacząć rozglądać.

Zgłoś nadużycie #1680 31 maja 2016, 10:35

Laviaa Fajna mama
Ja musze kupić prawie wszystko fotelik ten pierwszy, wózek, komode kupię z przewijakiem, pościel do łóżeczka, laktator, ciuchy mam po pierwszym dokupie tylko parę sztuk nowych żeby do lekarza było czy na wyjście 😜. Syn też nie wszystko miał niebieskie lub w auta więc będzie Dobrze

Zgłoś nadużycie #1681 31 maja 2016, 10:39

O pościel do łóżeczka i komodę tez musze kupic :) Pewnie jeszcze mnóstwo inych rzeczy dojdzie po drodze. Kiedy zaczynacie takie większe zakupy?

Zgłoś nadużycie #1682 31 maja 2016, 10:47

Kowy Fajna mama
Ja potrzebuje wozka rok po roku, chce kupić używany laktator i może kilka ciuszków, ale generalnie będą po synu. Do tego lozeczko, nie mam pojęcia jakie dla dwulatka. Najchetniej bym go zostawila w tym ze szczebelkami.

Zgłoś nadużycie #1683 31 maja 2016, 11:03

allanka Fajna mama
O kurczę właśnie mi uświadomiłyście, że ja muszę kupić wszystko. Całe szczęście do zakupu wózka zdeklarował się mój tata :) A jeśli chodzi o ciuszki to siostry koleżanka ma pełno po chłopcu i już pyta czy możemy je zabrać i tak samo po moim małym kuzynie. Będzie zabawnie jak nasz chłopiec okaże się też jednak dziewczynką :D Ale takiemu małemu to co za różnica jaki kolor śpioszków nosi :)
A dziewczyny co sądzicie o wózkach 3w1? Bo ja właśnie o takim myślę, ale wiem, że opinie są podzielone co do niego :)

Sysia12 to pewnie się nieźle zdziwiłaś :) Po Twoim wpisie zaczęłam uświadamiać mojego męża, że nasz chłopiec też może jeszcze okazać się dziewczynką, ale on idzie w zaparte, że na bank chłopiec :D zobaczymy za dwa tygodnie na połówkowym :)

Zgłoś nadużycie #1684 31 maja 2016, 11:04

Marzenaa napisał(a)

O pościel do łóżeczka i komodę tez musze kupic :) Pewnie jeszcze mnóstwo innych rzeczy dojdzie po drodze. Kiedy zaczynacie takie większe zakupy?

W poprzedniej ciąży, a termin też miałam na październik, zaczęłam się rozglądać jakoś własnie w czerwcu i lipcu. W sierpniu finalizowałam większość wyborów :) A ciuszki to kupowałam jak mi się coś spodobało lub była jakaś promocja :) We wrześniu na początku miałam już spakowaną torbę do szpitala i dobrze się stało, bo do października nie dotrwałam :) Ostatnie przygotowania typu ubieranie pościeli, sprzątanie, karuzele itp robił mój mąż sam, bo ja byłam w szpitalu z małym.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1685 31 maja 2016, 11:09

allanka napisał(a)

A dziewczyny co sądzicie o wózkach 3w1? Bo ja właśnie o takim myślę, ale wiem, że opinie są podzielone co do niego :)

Ja akurat nie jestem zwolennikiem tego typu wózków. Po pierwsze są ciężkie, po drugie każda jego "funkcja" jest jak dla mnie za mała. Jak patrzyłam zimą na te dzieciaczki w kombinezonach i kocach w tych malutkich gondolach, to cieszyłam się, że mój jeździ jak pan :) Tak samo ze spacerówką. Ale co mama to inna opinia i sama będziesz musiała zdecydować :) Ja miałam osobno wózek głęboki, osobno terenową spacerówkę i potem na sam koniec parasolkę, ale bardzo krótko jej używałam, bo ja wyrodna matka kazałam dziecku chodzić :)

Zgłoś nadużycie #1686 31 maja 2016, 11:14

Allanka tez chyba się zdecyduje na wózek 3w1. Na razie oglądałam tylko w internecie i podoba mi się póki co ten:
http://www.wozki-mutsy.pl/pl/p/EVO-3w1-fotelik-Maxi-Cosi-Cabriofix/148
Ale jeszcze w międzyczasie zmieni mi się pewnie z 5 razy.
Musze zobaczyc jak jeździ.
Widziałam fajny zielony ale nie chce w takich kolorach jak żółty czy zielony bo muszki, osy itp będą się zlatywac. Tez nie chce jasnego bo będzie zaraz brudny, czarny w lato będzie się bardzo nagrzewal wiec padło na odcienie szarości. Fotelik chciałabym maxi-cosi i póki co ten model mi nawet odpowiada. Cena też nie jest tragiczna, bo niektóre wózki potrafią kosztować nawet ponad 5tys zł.

Zgłoś nadużycie #1687 31 maja 2016, 11:18

Nacudja napisał(a)

W poprzedniej ciąży, a termin też miałam na październik, zaczęłam się rozglądać jakoś własnie w czerwcu i lipcu. W sierpniu finalizowałam większość wyborów :) A ciuszki to kupowałam jak mi się coś spodobało lub była jakaś promocja :) We wrześniu na początku miałam już spakowaną torbę do szpitala i dobrze się stało, bo do października nie dotrwałam :) Ostatnie przygotowania typu ubieranie pościeli, sprzątanie, karuzele itp robił mój mąż sam, bo ja byłam w szpitalu z małym.

Jejku faktycznie to już za dużo czasu nie zostalo ;) ja co prawda mam termin na listopad ale w sierpniu-max wrzesniu chciałabym mieć już większość rzeczy. Wiec w lipcu najpozniej musze się zacząć porządnie rozglądać. Dobrze , że do pracy nie chodzę to mam więcej czasu.

Zgłoś nadużycie #1688 31 maja 2016, 11:19

Sysia12 Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Ja wózek mam po Mai zielony na szczęście 😄 i właśnie ten 3w1 i szczerze to zachwycona z niego nie byłam za bardzo nie dość że wielki to w dodatku ciężki 😄 napewno kupimy spacerówke bo nie wyobrażam sobie że znowu będę tachać ten wielki a tu jeszcze Maja jest 😄

Zgłoś nadużycie #1689 31 maja 2016, 11:21

Sysia12 Fajna mama
Też myślę koniec lipca zacząć przeglądać ubranka i cała resztę, później sporządze listę co dokupić i tak pomalutku się wszystko nazbiera😄

Zgłoś nadużycie #1690 31 maja 2016, 11:34

allanka Fajna mama
Tak sobie myślę, że mam 14 czerwca połówkowe i po tym badaniu chyba już zacznę na poważnie myśleć chociażby o wózku. Bo jak one rzeczywiście są takie ciężkie i małe to bez sensu, skoro mam termin na koniec października to rzeczywiście może być tak jak pisze Nacudja, że ubiorę małego w kombinezon i będzie miał za ciasno. Z drugiej strony zależy mi bardzo na tym, żeby ten fotelik samochodowy pasował do tej ramy od wózka, ale teraz tak myślę, że jak to dziecko będzie ubierane na mrozy to też bez sensu, nie będę go upychać w tym foteliku. Matko ciężkie wybory przed nami :D W każdym razie jedno wiem na pewno, nie zamówię nic przez internet zanim nie zobaczę, nie dotknę i nie zrobię jazdy próbnej w sklepie.
Myślicie, że kołyska której foto wrzucam może być przydatna? Bo mój mąż gdzieś znalazł to i powiedział, że zrobi, ale nie wiem czy nie będzie to jakiś niepotrzebny grat :) Boże jak dobrze, że jest to forum, przynajmniej można posłuchać różnych opinii od już doświadczonych dziewczyn, sama to bym chyba się pogubiła :)