Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1591 27 maja 2016, 18:03

izabela23 Supermama
Wkleję wam post ze staraczek

Dziewczyny w ciazy i te,ktore niebawem w ciazy będą :-) ostatnio poinformowała mnie położna w Warszawie,ze warro wykonać badanie na konflikt płytokowy krwi,ktory występuje tylko u 2% kobiet ciężarnych jednak jeśli już wystąpi to może zabić dziecko przez malopłytkowosc. Ro sa chyba tylko badania,ale ja spotkałam kobietę,która miała taki konflikt i jej dziecko zmarło 3tyg po porodzie bo jej płytki krwi walczyly z malenstwem. Ja bede robila to badanie,ale dzwoniłam do lab i prosili aby zadzwonic w poniedziałek bo jestem pierwszą pacjentka ktora w ich lab chce to zbadać aha i można wykonać je w wybranych laboratoriach tylko

A to strona,na ktorej mozecie poczytać:
www.konfliktplytkowy.ihit.waw.pl

Zgłoś nadużycie #1592 27 maja 2016, 18:16

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Wkleję wam post ze staraczek

Dziewczyny w ciazy i te,ktore niebawem w ciazy będą :-) ostatnio poinformowała mnie położna w Warszawie,ze warro wykonać badanie na konflikt płytokowy krwi,ktory występuje tylko u 2% kobiet ciężarnych jednak jeśli już wystąpi to może zabić dziecko przez malopłytkowosc. Ro sa chyba tylko badania,ale ja spotkałam kobietę,która miała taki konflikt i jej dziecko zmarło 3tyg po porodzie bo jej płytki krwi walczyly z malenstwem. Ja bede robila to badanie,ale dzwoniłam do lab i prosili aby zadzwonic w poniedziałek bo jestem pierwszą pacjentka ktora w ich lab chce to zbadać aha i można wykonać je w wybranych laboratoriach tylko

A to strona,na ktorej mozecie poczytać:
www.konfliktplytkowy.ihit.waw.pl

dzięki za taką informację, kurczę pierwszy raz niestety o tym słyszę :/ Ale poczytam i pewnie wykonam te badanie tym bardziej, że z tego co teraz na szybko wyczytałam jest ono za darmo :)

Zgłoś nadużycie #1593 27 maja 2016, 18:57

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

dzięki za taką informację, kurczę pierwszy raz niestety o tym słyszę :/ Ale poczytam i pewnie wykonam te badanie tym bardziej, że z tego co teraz na szybko wyczytałam jest ono za darmo :)

No chyba za darmo tylkomusisz znalezc w jakiej placowce mozesz u siebie zrobic :-)

Zgłoś nadużycie #1594 27 maja 2016, 19:12

Karolajla Gotowa na wszystko
U mojej ginekolog to badanie to podstawa na szczęście :-)

Zgłoś nadużycie #1595 27 maja 2016, 19:14

izabela23 Supermama

Karolajla napisał(a)

U mojej ginekolog to badanie to podstawa na szczęście :-)

I badalas? Placilas za nie?

Zgłoś nadużycie #1596 27 maja 2016, 20:15

Karolajla Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

I badalas? Placilas za nie?

Nie nie placilam, w pierwszej ciąży miałam robione też to badanie :-)

Zgłoś nadużycie #1597 27 maja 2016, 22:23

aga907 Zaprawiona w bojach
Witam wszystkie mamusie i przyszle mamusie :-) nie wiem czy moge tutaj pisac , bo jestem listopadowka a jestem nowa na forum :-) jestem w 14t i 1d ciazy. Tydzien temu mialam bardzo dokladne badanie usg i wszystko bylo super z moim malenstwem. Od poczatku ciazy miewam bole podbrzusza, raz slabsze raz mocniejsze, ale jak narazie na badaniach wszystko bylo ok . Ale od paru dni bole sie nasilily i sie strasznie martwie a wizyta dopiero 06.06. Boli mnie tak jakby macica i kluja pachwiny. Czy Wy tez tak mialyscie ? Czy to cos niepokojacego ? :( kiedys mowilam sobie ze jak bede w ciazy to bede najszczesliwsza osoba na swiecie a ja od poczatku ciagle sie zamartwiam czy z dzieckiem wszystko dobrze , czy dalej serduszko bije , itp. Wariuje a gdzie tam listopad ;( pozdrawiam cieplo

Zgłoś nadużycie #1598 27 maja 2016, 23:31

allanka Fajna mama

aga907 napisał(a)

Witam wszystkie mamusie i przyszle mamusie :-) nie wiem czy moge tutaj pisac , bo jestem listopadowka a jestem nowa na forum :-) jestem w 14t i 1d ciazy. Tydzien temu mialam bardzo dokladne badanie usg i wszystko bylo super z moim malenstwem. Od poczatku ciazy miewam bole podbrzusza, raz slabsze raz mocniejsze, ale jak narazie na badaniach wszystko bylo ok . Ale od paru dni bole sie nasilily i sie strasznie martwie a wizyta dopiero 06.06. Boli mnie tak jakby macica i kluja pachwiny. Czy Wy tez tak mialyscie ? Czy to cos niepokojacego ? :( kiedys mowilam sobie ze jak bede w ciazy to bede najszczesliwsza osoba na swiecie a ja od poczatku ciagle sie zamartwiam czy z dzieckiem wszystko dobrze , czy dalej serduszko bije , itp. Wariuje a gdzie tam listopad ;( pozdrawiam cieplo

Witamy :)
Ogólnie to chyba każdą z nas coś boli, ciągnie, albo kłuje, no, albo wszystko naraz :) Wszystko tam jednak w środku musi się powiększyć i rozciągnąć. No i skoro na badaniach powiedzieli, że ok, to pewnie nic się nie zmieniło :) Myślę, że to dlatego tak boli. Ale ja akurat wyznaję zasadę, że jeżeli coś złego się dzieję, ma się złe przeczucia, albo boli bardziej jak zawsze, to można podjechać na sor i tam zawsze zrobią usg i będzie wiadomo czy wszystko jest ok.
I tak sobie myślę, że bycie w ciąży to szczególny czas, bardzo szczęśliwy, ale jednak nerwy są, czy wszystko jest dobrze. I te nerwy to chyba już na zawsze z nami zostaną, najpierw w ciąży, a potem jak już dzieciaczki przyjdą na świat :) Poczekaj jeszcze trochę aż zaczniesz czuć pierwsze ruchy dzieciątka, to dopiero jest coś pięknego no i będziesz trochę spokojniejsza. Do tych nerwów trzeba się przyzwyczaić i absolutnie z nimi nie przesadzać, bo maleństwo wszystko wyczuwa. A szczęśliwa mama to i szczęśliwe dziecko :)
A no i wizytujemy razem, bo też mam lekarza 6 czerwca :)

Zgłoś nadużycie #1599 27 maja 2016, 23:53

allanka bardzo dziekuje za wiadomosc :-) podniosla mnie na duchu. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze . zazdroszcze tego, ze juz w 19 tygodniu jestes :-) ! Mam nadzieje ze i ja doczekam i ze szybko przeleci no i oczywiscie ze na wizycie i u mnie i u Ciebie bedzie wszystko oki :) ja chyba juz nie ufam swoim przeczuciom :I najpierw myslalam, ze jestem bezplodna i nigdy w ciaze nie zajde - a zaszlam w 3 cyklu staran , ale oczywiscie takie schizy mialam od dawna, pozniej jak nie przyszedl okres poszlam do ginekologa , ale ginekolog oprocz tego ze mozliwa jest ciaza nic wiecej nie powiedzial - bo nic nie bylo widac oprocz powiekszonej macicy, wkrecilam sobie ciaze pozamaciczna.1.5 tyg pozniej poszlam na wizyte i okazalo sie, ze jest pecherzyk , ale bardzo malutki. Naczytalam sie na forum jako ze byl to juz ponad 6t , ze może to byc pusty pecherzyk ciazowy co oczywiscie sobie wmowilam. Ale na kolejnej wizycie zobaczylam serduszko. Bylam mega szczesliwa dopoki nie przyszlam do domu i nie naczytalam sie o poronieniach. I od tamtej pory co chwile ,,mam przeczucia " , ktore sa na szczescie rozwiewane na kolejnej wizycie lekarskiej . Ale za kazdym razem tydzien po takiej wizycie , znowu dzieje sie cos co mnie nie pokoi i znowu siedze i mam ochote wyc , bo sie tak boje o dziecko. Chyba jestem chora na glowe ;-( odkad siegam pamiecia miewalam ataki nerwicy lekowej i zastanawiam sie czy dla dobra dziecka nie powinnam odwiedzic jakiegos psychologa.

Zgłoś nadużycie #1600 28 maja 2016, 12:46

allanka Fajna mama
aga907 stanowczo mniej czytaj głupot w internecie. Nie ma co sobie wkręcać, że coś się stanie. Jesteś już w 2 trymestrze tym fajniejszym i bezpieczniejszym :)

Dziewczyny czy zdarzyło wam się zasłabnąć? Mi dzisiaj się to przytrafiło i trochę się tym faktem zdenerwowałam. Byłam z mężem na targu i odpłynęłam, miałam do wyboru albo się przewrócić, albo usiąść jakiemuś facetowi który sprzedawał cośtam w samochodzie :) Pan całe szczęście okazał się sympatyczny i mnie nie wykopał :D Mąż dostarczył wodę i doszłam do siebie. W domu zmierzyłam sobie ciśnienie i było ok. Tak sobie myślę, że teraz chyba ze względu na ciążę i upały może to się zdarzać. Jak wy sobie radzicie z tym? Bo boje się, że jak wrócę do Wrocławia to będę się bała sama wyjść z mieszkania, bo tam zawsze jest jeszcze cieplej niż tutaj.

Zgłoś nadużycie #1601 28 maja 2016, 18:07

Mi sie to jeszcze nie zdarzylo . Ale zaczely mi sie ostatnio okropne zawroty glowy na co musze uwazac m.in. przy wstawaniu . Moja kolezanka za to w ciazy czesto miewala zaslabniecia i bylo to wlasnie w okresie upalow . Takze nie martw sie , ale doradz sie lekarza :-) pozdrawiam cieplo

Zgłoś nadużycie #1602 28 maja 2016, 21:11

anoli Zaprawiona w bojach
Witam

Allanka ja w tym tygodniu mialam taka sytuację w sklepie i to daleko dość od domu nagle zrobiło mi sie gorąco i czułam ze lada moment upadne zdążyłam tylko wyjsc na zewnatrz i posiedzialam kilkanascie minut na murku ale tez od tego czasu troche boje sie wypuscic gdzies dalej zwlaszcza w taka pogode.

Zgłoś nadużycie #1603 29 maja 2016, 10:07

Witam Was dziewczyny. Dzisiaj w nocy wyladowalam na pogotowiu, bo dostalam takiej kolki jelitowej , ze myslalam ze  to albo wyrostek albo mi zaraz jelita rozerwie. Zbadala mnie lekarka , wyslala na ginekologie ale lekarz po zrobieniu usg stwierdzil ze jest ok i wyslal mnie do lekarki na dol. Dostalam zastrzyk z no-spy i wyslali do domu. Dzisiaj jest o niebo lepiej niz wczoraj ale ciagle czuje bol a szczegolnie przy obracaniu sie czy wstawaniu. Mama mi chciala zrobic herbatke z kopru wloskiego, ale przeczytalam na niej ze kobiety w ciazy nie powinny pic a na necie sa sprzeczne informacje. Moze znacie jakies bezpieczne sposoby na pozbycie sie takiej kolki ??

Zgłoś nadużycie #1604 29 maja 2016, 11:24

izabela23 Supermama
Hej.
AGA ja często miewam problemy z jelitami niestety. wyni to np z tego że jak pojem troche zbyt ciezkich produktów to niejednokrotnie myślałam,że mi rozerwie jelita. Koedys nawet myślałam,że to jajnik a to okazało się że właśnie zapchane jelita. Teraz jak czuje,ze zaczyna mnie coś brać to od razu odstawiam słodycze i inne ciezkie rzeczy. Lekarz mówił,że mogę brać espumisan 3x2 i faktycznie pomaga bo nawet jak czuję ciezkosc to nie ma tych "napąpowanych" jelit. Dzisiaj właśnie tak mam że muszę odstawic na jakiś czas lody slodycze i inne bo już robi mi Ciężko. OZE

Zgłoś nadużycie #1605 29 maja 2016, 11:30

izabela23 Supermama
Wrr moze spróbuj i Ty tak jak ja ?? Wiem jaki to ból.

Widzę mowa o zaslabnieciach mi niestety zdarza się to notorycznie. Ogolnie leżę ciagle ale woadomo trzeba czasami jechac na wyniki,do lekarza itp to niestety jak stane chwilę np w kolejce to zaraz muszę usiąść bo robi mi się slabo i jestem bliska omdlenia. Ostatnio nawet jak byłam w ośrodku na zastrzyku to stalam chwile i mowie do pielegniarki robi pani szybko bo zaraz zemdleje. Efekt był taki,że musiałam leżeć na kozetce z nogami do góry.

Mi smutno,bo mąż dzisiaj wyjechal :(

Wczoraj mama moja przywiozla mi spodenki jeansowe ciazowe wyhaczyla je w uzywancu za 5zl ale bardzo fajne :-) i jak na mnie szyte

Zgłoś nadużycie #1606 29 maja 2016, 20:52

Gosia.82 Gotowa na wszystko
Izabela23 Gratuluję Ci i bardzo się cieszę że będziesz mamą bliźniąt to niesamowite uczucie :-) Jeśli masz konto na fb to zapraszam Cię na zamkniętą grupę wieloracz.zawrót. gł. Jest to fajna grupa sprzedaży gdzie można kupić i sprzedać wiele rzeczy dla bliźniąt i nie tylko :-) przydatne już przy kompletowaniu wyprawki.
Pozdrawiam lipcówka 2014

Zgłoś nadużycie #1607 29 maja 2016, 21:43

izabela23 Supermama

Gosia.82 napisał(a)

Izabela23 Gratuluję Ci i bardzo się cieszę że będziesz mamą bliźniąt to niesamowite uczucie :-) Jeśli masz konto na fb to zapraszam Cię na zamkniętą grupę wieloracz.zawrót. gł. Jest to fajna grupa sprzedaży gdzie można kupić i sprzedać wiele rzeczy dla bliźniąt i nie tylko :-) przydatne już przy kompletowaniu wyprawki.
Pozdrawiam lipcówka 2014

A jak tę grupę znaleźć? Dziękuję za gratulacje i pamięć :-)

Zgłoś nadużycie #1608 29 maja 2016, 21:56

Wystarczy w wyszukiwarce fb podać tą nazwę możesz mi też na oriv podać swoje dane to dodam Cię do znajomych i będę Cię mogła wtedy zaprosić do twj grupy i jeśli byś też chciała to do grupy lipcówki 2014 która tam się przeniosła

Zgłoś nadużycie #1609 29 maja 2016, 22:02

izabela23 Supermama

Gosia.82 napisał(a)

Wystarczy w wyszukiwarce fb podać tą nazwę możesz mi też na oriv podać swoje dane to dodam Cię do znajomych i będę Cię mogła wtedy zaprosić do twj grupy i jeśli byś też chciała to do grupy lipcówki 2014 która tam się przeniosła

Dołączę niebawem do wieloraczej grupy... :-) do lipcowek niestety nie mogłabym dołączyć :-/

Zgłoś nadużycie #1610 29 maja 2016, 22:28

Ok nie dziwię Ci się. Pozdrawiam