Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1551 24 maja 2016, 10:55

Laviaa Fajna mama
z tego co pamietam to wlasnie na poczatku sa nieregularne ruchy, pewnie po 22 albo 24 tyg powinnas dobrze czuc

Zgłoś nadużycie #1552 24 maja 2016, 11:07

anoli Zaprawiona w bojach

Laviaa napisał(a)

Anoli daj znać po wizycie. Ja zastanawiam się czy nie przyspieszyć o tydzień bo martwię się czy wszystko ok. Troszkę brzuch pobolewa. Z drugiej strony to myślę, że jakby było coś nie tak to bym miała jakieś inne objawy...

Laviaa jeśli sie niepokoisz to lepiej idz wcześniej na wizyte, aczkolwiek ja czesto miewam bole brzucha i zglaszalam to lekarzowi i powiedzial ze jest to normalne dlatego teraz juz malo sie tym przejmuje. Chyba ze sa to bole takiego typu jak skurcze.

Zgłoś nadużycie #1553 24 maja 2016, 11:08

Laviaa Fajna mama
anoli ja jestem po 2 poronieniach i teraz juz sama nie wiem czy cos sie dzieje czy tak ma byc...

Zgłoś nadużycie #1554 24 maja 2016, 13:05

Sysia12 Fajna mama
Ja w pierwszej ciąży cos koło 22-23tydz już czułam tak dość intensywne ruchy i zawsze wieczorem jak już lezalam to mała dawała czadu😄 a teraz czuje że się rusza ale jeszcze delikatnie i nie zawsze 😄

Zgłoś nadużycie #1555 24 maja 2016, 13:28

Nacudja Gotowa na wszystko

sonne napisał(a)

Dziewczyny, a jak z odczuciem ruchów - czujecie często, rzadko, słabe, intensywne? u mnie zaczął się 19 tydz. a a bardzo rzadko cokolwiek czuję i do tego bardzo słabe. Pamiętacie kiedy powinny się zaczynać regularne ruchy?

Nie wiem kiedy powinny, ale ja czuję już regularnie. Jeszcze nie znam dokładnego rozkładu dnia małej osóbki, ale daje znaki. Na początku miałam długą przerwę między pierwszym poczuciem a dalszymi, co mnie mocno stresowało, ale teraz regularnie wiem, że ktoś tam mieszka :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1556 24 maja 2016, 15:14

Laviaa jak brzuch?
Iza jak się czujesz?
Kasik jak Ci w pl? Byłaś już u lekarza? :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1557 24 maja 2016, 15:43

Laviaa Fajna mama
ja po wizycie ogolnie wszytko ok dzidzia rosnie , szyjka w miare dluga zamknieta. Bol od rosnacej macicy i jeszcze byc moze od kregoslupa jak nie przejdzie do 2 tyg to dostane skierowanie do ortopedy na masaze

Zgłoś nadużycie #1558 24 maja 2016, 16:45

Karolajla Gotowa na wszystko

sonne napisał(a)

Dziewczyny, a jak z odczuciem ruchów - czujecie często, rzadko, słabe, intensywne? u mnie zaczął się 19 tydz. a a bardzo rzadko cokolwiek czuję i do tego bardzo słabe. Pamiętacie kiedy powinny się zaczynać regularne ruchy?

A łożyska nie masz na przedniej ścianie brzucha? Ja mam i choć czuję ruchy to sa stłumione i delikatne :-) często kobiety ktore maja tak umiejscowione łożysko później czują ruchy albo delikatnie.

Zgłoś nadużycie #1559 24 maja 2016, 17:20

adzik535 Gotowa na wszystko
Regularne ruchy powinny być po 25 tyg :)

Zgłoś nadużycie #1560 24 maja 2016, 18:24

Sysia12 Fajna mama

Karolajla napisał(a)

A łożyska nie masz na przedniej ścianie brzucha? Ja mam i choć czuję ruchy to sa stłumione i delikatne :-) często kobiety ktore maja tak umiejscowione łożysko później czują ruchy albo delikatnie.

No to prawda też mam na przedniej ścianie łożysko a w pierwszej miałam z tylu i lepiej czułam ruchy😄

Zgłoś nadużycie #1561 24 maja 2016, 18:25

anoli Zaprawiona w bojach
Ja już po wizycie. Uniknelam pessara ale tylko do nastepnej wizyty. Mimo ze szyjka dluga i zamknieta żę wzgledu na poprzedni wczesny porod bede musiala miec zalozony. A no i musze zaczac lykac witaminy i wiecej pic a wcale nie mam ochoty na wode. To chyba tez przez te wymioty w najgorszym razie bede musiala brac elektrolity. Przez to tez przez miesiac nic nie przytylam ale to akurat mnie nie martwi.

Zgłoś nadużycie #1562 25 maja 2016, 7:02

izabela23 Supermama
Cześć :-)

Ja czuję się w miarę ok caly czas leżę,a dzisiaj o 19:30 mam wizytę u gina.
Nacudja tak to jest z tymi pierwszymi wyjazdami samodzielnymi maluchów. Pamiętam jak kilka miesięcy temu moja siostra panikowala jak jej córcia miała jechac na wycieczkę :-) a mala wróciła wniebowzieta

ANOLI trzymam kciuki za założenie pessara dobrze,że mozesz mieć pessar bo ja muszę miec szew a to bardziej inwazyjne
SONNE ja jeszcze nie czuję ruchów,ale z tego co pamiętam to chyba regularne ruchy to po 24 tc tak jak mówi Lavia.

Zgłoś nadużycie #1563 25 maja 2016, 9:14

Laviaa dobrze, że to tylko rosnąca macica :)
Anoli dobrze, że z dzidzią wszystko ok. Ja też miałam do pewnego czasu wodowstręt, ale minął. Teraz mam wrażenie, że ciągle mi się chce pić i nie mogę się napić do końca. A najgorzej jest na wieczór. No i przez to stale latam do toalety.
Izabela świetnie, że dobrze się czujesz. Odpoczywaj :) Pewnie mąż i rodzice skaczą dookoła Ciebie - i dobrze tak powinno być :) Daj znać po wizycie dzisiejszej :)
Adzik jak się czujesz w roli żony? ;)
Allanka a jak Twoje samopoczucie? :) Lepiej już?

Zgłoś nadużycie #1564 25 maja 2016, 9:29

izabela23 Supermama

Nacudja napisał(a)

Laviaa dobrze, że to tylko rosnąca macica :)
Anoli dobrze, że z dzidzią wszystko ok. Ja też miałam do pewnego czasu wodowstręt, ale minął. Teraz mam wrażenie, że ciągle mi się chce pić i nie mogę się napić do końca. A najgorzej jest na wieczór. No i przez to stale latam do toalety.
Izabela świetnie, że dobrze się czujesz. Odpoczywaj :) Pewnie mąż i rodzice skaczą dookoła Ciebie - i dobrze tak powinno być :) Daj znać po wizycie dzisiejszej :)
Adzik jak się czujesz w roli żony? ;)
Allanka a jak Twoje samopoczucie? :) Lepiej już?

Oj mąż dba i to bardzo wszystko podaje mi do łóżka śniadanie,obiad itd daje pod nos i z pod nosa zabiera ;) Także jest bardzo opiekuńczy niestety w niedzielę już musi wracać do Niemiec.
Dam znać chociaz nie wykluczone,że jitro dopiero :-)

Zgłoś nadużycie #1565 25 maja 2016, 9:49

Laviaa Fajna mama
Nacudja kamień z serca mi i mężowi spadł . wczoraj zaszalalam i kupiłam skarpetki dla małej

Zgłoś nadużycie #1566 25 maja 2016, 10:10

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Nacudja kamień z serca mi i mężowi spadł . wczoraj zaszalalam i kupiłam skarpetki dla małej

Ja bym chciała już coś kupić,ale jakoś nie moge się przełamać. Może po polowkowym się skuszę ?? A skarpetki cudowne takie malusie i slodziutkie

Zgłoś nadużycie #1567 25 maja 2016, 10:12

Iza wracać? To znaczy, że tam pracuje? A często przyjeżdża czy musisz sobie sama radzić?
Laviaa słodkie :) Ja się jeszcze staram powstrzymywać :) No chociaż do usg połówkowego, żeby potwierdziła się płeć z tamtego usg :)

Zgłoś nadużycie #1568 25 maja 2016, 10:25

Laviaa Fajna mama
Ja nie mogłam niestety ale mam nadzieję że będzie wszystko ok.

Zgłoś nadużycie #1569 25 maja 2016, 10:27

izabela23 Supermama

Nacudja napisał(a)

Iza wracać? To znaczy, że tam pracuje? A często przyjeżdża czy musisz sobie sama radzić?
Laviaa słodkie :) Ja się jeszcze staram powstrzymywać :) No chociaż do usg połówkowego, żeby potwierdziła się płeć z tamtego usg :)

Mąż pracuje w De i dopoki nie bylam w ciąży to jeździliśmy razem. Przyjeżdża stosunkowo czesto,bo max co 6 tygodni także da się przeżyć. Jak go nie ma to mam pomoc bo teściowa mieszka na dole takze wszystko też poda pod nos ppsprzata itd,ale tak psychicznie to potrzebuje aby byl ze mną teraz :( niestety musi pracować żeby po urodZeniu mógł wziąć wiecej wolnego :

Zgłoś nadużycie #1570 25 maja 2016, 10:40

Laviaa na pewno będzie dobrze, co ma nie być :) Ja raczej pisałam w kontekście kolorów :)
Iza dobrze, że masz pomoc od teściowej i nie jesteś sama. Choć z drugiej strony szkoda, że nie jesteście teraz razem. No i potem jak się dzieciaczki urodzą. Ja czasem przy jednym wymiękałam, a miałam męża pod ręką, a co dopiero z dwójką ;) Ale na pewno się wszystko poukłada i dacie radę :)