Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1531 23 maja 2016, 10:00

Nacudja Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczyny :)
Jak po weekendzie? Ja nawet się trochę zrelaksowałam. Zaliczyłam 85 urodziny dziadka, udało się kupić Młodemu sandałki i adidasy, rower zaliczony, sezon lodowy otwarty :) Grill u teściów planowany jest w przyszły weekend, bo zapowiadają na cały tydzień piękną pogodę. Dziś syn debiutuje na swojej pierwszej wycieczce, a ja cały czas zerkam na telefon czy nie dzwonili, że coś jest nie tak. Miałam też z rana pobraną krew i zobaczymy jak wyniki, bo wizyta za tydzień.
W Lidlu letnie ciuchy dziecięce gdyby któraś potrzebowała :)
A jakie macie pomysły na prezent na dzień mamy?
Miłego dnia :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1532 23 maja 2016, 10:49

sonne Gotowa na wszystko

Karolajla napisał(a)

No to tak, lekko jestem zmartwiona, wyniki badań ok poza tarczyca która jest obniżona, mam niezwłocznie udać sie do endokrynologa :-( żeby wykluczyć albo potwierdzić tarczyce i ewentualnie podać leki.Serduszko biło idealnie. A do endokrynologa udało mi się umówić na środę.

czyli tsh obniżone - u mnie w pewnym momencie było już prawie niewykrywalne - diagnoza: nadczynność ciążowa. Na ten moment bez leków, bo pozostałe hormony się uregulowały.Minus takie, że u mnie powodowała mega wymioty i jestem ciągle zmęczona. Endokrynolog zleci dodatkowe badania i na ich podstawie zadecyduje. Będzie ok ;-)

Zgłoś nadużycie #1533 23 maja 2016, 10:53

sonne Gotowa na wszystko
Weekend fajnie, spędziliśmy prawie cały na świeżym powietrzu.I zazdroszczę tym co mają domy z ogródkiem lub przynajmniej jakąś działkę. Bardzo mi tego brakuje mieszkając w bloku. Ale wieczorami padałam już ze zmęczenia. U nas dziś 29 stopni. Mobilizuje męża do zamontowania klimatyzacji. A dziś jadę na kontrolę do endokrynologa.

Zgłoś nadużycie #1534 23 maja 2016, 10:54

sonne Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Cześć Dziewczyny :)
Jak po weekendzie? Ja nawet się trochę zrelaksowałam. Zaliczyłam 85 urodziny dziadka, udało się kupić Młodemu sandałki i adidasy, rower zaliczony, sezon lodowy otwarty :) Grill u teściów planowany jest w przyszły weekend, bo zapowiadają na cały tydzień piękną pogodę. Dziś syn debiutuje na swojej pierwszej wycieczce, a ja cały czas zerkam na telefon czy nie dzwonili, że coś jest nie tak. Miałam też z rana pobraną krew i zobaczymy jak wyniki, bo wizyta za tydzień.
W Lidlu letnie ciuchy dziecięce gdyby któraś potrzebowała :)
A jakie macie pomysły na prezent na dzień mamy?
Miłego dnia :)

Mamie chyba kupię coś małego z biżuterii, ale w sumie to pomysłów brak.

Zgłoś nadużycie #1535 23 maja 2016, 11:37

Laviaa Fajna mama
ja dla mamy mam kosmetyczke ,czesto wyjezdza to jej sie przyda . Dzwonili do mnie z unikliniki i hematoonkologa mam 3 czerwca o 11
https://www.kranich-shop.de/kulturtasche-kulturbeutel-kosmetiktasche-schwarz/a-3...

Zgłoś nadużycie #1536 23 maja 2016, 11:46

Laviaa to nawet szybko ta konsultacja :) Dobrze - nie będziesz się długo zamartwiać :)
Moja nie wyjeżdża za często, a biżuteria była już wiele razy... No nic kombinuję dalej :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1537 23 maja 2016, 12:20

Laviaa Fajna mama
Nacudja moj pomysl to torebka , dobry krem do twarzy, wizyta u kosmetyczki, karta podarunkowa, jakas ladna koszula lub bluza, ksiazka.

Zgłoś nadużycie #1538 23 maja 2016, 13:45

Karolajla Gotowa na wszystko

sonne napisał(a)

czyli tsh obniżone - u mnie w pewnym momencie było już prawie niewykrywalne - diagnoza: nadczynność ciążowa. Na ten moment bez leków, bo pozostałe hormony się uregulowały.Minus takie, że u mnie powodowała mega wymioty i jestem ciągle zmęczona. Endokrynolog zleci dodatkowe badania i na ich podstawie zadecyduje. Będzie ok ;-)

Norma według badań to 0,27-3,4 a ja mam 0,25, chciałabym aby obeszło się bez leków i wszystko było ok

Zgłoś nadużycie #1539 23 maja 2016, 13:53

allanka Fajna mama
@Karolajla a to jeszcze nie jest aż tak źle, może akurat się obejdzie bez leków :) Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze. U mnie było 0,14 ale w pierwszym trymestrze, a teraz już się wyrównało ładnie.

A ja dzisiaj czuję się tragicznie :/ Prawie całą noc nie spałam, jak leżałam na jednym boku to mnie bolał, a jak na drugim to mnie drugi bolał. I tak się bujałam całą noc :/ A teraz co chwilę mnie coś kłuje w podbrzuszu, co mnie trochę niepokoi, ale mama mnie uspokaja, że jestem po prostu w ciąży i to normalne jest. Chyba jestem dzisiaj marudna bo nie wyspana.

Zgłoś nadużycie #1540 23 maja 2016, 15:41

izabela23 Supermama
Cześć :-)
Karolajla nie jest tragiczne to tsh w ciazy czesto sie obniża,ale ostatnio endo mówiła,że najwazniejsze aby ft3 i ft4 byly dobre.

Ja chyba mamie kupie jakies kwiaty na dzień matki,bo nie mam jak polatac po sklepach żeby coś ciekawego znaleźć,bo musze leżeć :-) i to mame zaprosicdo mnie ;) ;)

Zgłoś nadużycie #1541 23 maja 2016, 17:36

anoli Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny!

Ja z prezentem dla mamy nie pomoge bo my zazwyczaj dajemy czekoladki i kwiaty mamie i tesciowej.

Pogoda dzis wymarzona a mnie od weekendu jakies chorobsko trzyma, ale ze Milena na imieniny i dzien dziecka dostala w piatek od dziadkow trampoline także MUSIELISMY weekend spedzic na dzialce.

Jutro mam wizyte u lekarza i juz sie denerwuje bo nie wiem co postanowi z tym moim pessarem.

Ps. W biedronce tez ma byc odziez ciazowa chyba od piatku ale jakos tak nic konkretnego.

Zgłoś nadużycie #1542 23 maja 2016, 19:20

Laviaa Fajna mama
Anoli daj znać po wizycie. Ja zastanawiam się czy nie przyspieszyć o tydzień bo martwię się czy wszystko ok. Troszkę brzuch pobolewa. Z drugiej strony to myślę, że jakby było coś nie tak to bym miała jakieś inne objawy...

Zgłoś nadużycie #1543 24 maja 2016, 7:44

Sysia12 Fajna mama
Hej u nas pogoda piękna więc całe dnie siedzimy na dworze 😄 w weekend grilowalismy a w niedzielę siostra była zaprosić nas na chrzest więc 12 czerwca impreza się szykuję 😄
My mamom też kupujemy kwiaty i cos na osłodę 😄

Zgłoś nadużycie #1544 24 maja 2016, 9:17

Anoli daj znać po wizycie.
Laviaa myślę, że czasem w ciąży brzuch może pobolewać i nie każdy ból będzie groźny, ale jeśli się martwisz to faktycznie lepiej idź wcześniej i sprawdź.
Młody przeżył wycieczkę. Wrócił ubrudzony i upocony, ale bardzo zadowolony :) Chce jeszcze jechać :)
A mamie w końcu kupię bilety do kina na film "Dzień Matki" i wazon kulę wypełniony jej ukochanymi truskawkami :) Powinna być zadowolona :)

Zgłoś nadużycie #1545 24 maja 2016, 9:44

Laviaa Fajna mama
Właśnie sama nie wiem czy ten ból jeszcze normalny czy nie... Co chwilę do WC latam i sprawdzam czy nic się nie dzieje, chyba podjadę jutro sprawdzę czy wszystko ok.

Zgłoś nadużycie #1546 24 maja 2016, 9:46

Laviaa Fajna mama
Mówiłam, że synek da radę! Jak nie ma rodziców dookoła to dzieci robią się rozważane. Ja myślę, że chyba ty bardziej to przeżyłaś jak synek 😀

Zgłoś nadużycie #1547 24 maja 2016, 9:53

Laviaa napisał(a)

Mówiłam, że synek da radę! Jak nie ma rodziców dookoła to dzieci robią się rozważane. Ja myślę, że chyba ty bardziej to przeżyłaś jak synek 😀

Pewnie masz rację :) Dramat się zaczął jak się okazało, że w przedszkolu został jego ukochany miś bez którego się nigdzie nie rusza. Na szczęście babcia była przewidująca i kupiła dwa, więc mąż miał kursik :)

Zgłoś nadużycie #1548 24 maja 2016, 10:01

Laviaa Fajna mama
Babcia na medal!
Ja dziś rano nie mogłam się dobudzic i wstać, o mały włos syn nie spóźnił się do szkoły.

Zgłoś nadużycie #1549 24 maja 2016, 10:38

sonne Gotowa na wszystko

Karolajla napisał(a)

Norma według badań to 0,27-3,4 a ja mam 0,25, chciałabym aby obeszło się bez leków i wszystko było ok

moje obecnie to 0,034, a było miesiąc temu

Zgłoś nadużycie #1550 24 maja 2016, 10:43

sonne Gotowa na wszystko
Dziewczyny, a jak z odczuciem ruchów - czujecie często, rzadko, słabe, intensywne? u mnie zaczął się 19 tydz. a a bardzo rzadko cokolwiek czuję i do tego bardzo słabe. Pamiętacie kiedy powinny się zaczynać regularne ruchy?