Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1471 17 maja 2016, 21:41

Nacudja Gotowa na wszystko
Adzik to jakiś mały wstydzioch, że nie chce się ujawnić 😄 Ale tak jak Laviaa mówi - najważniejsze, że wszystko dobrze 😊
Laviaa daj znać jutro po wizycie.
Iza pewnie jak będzie mogła to nam coś tu napisze...
Askli a jak Ty po wizycie? Chyba dziś tez była Twoja kolej? 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1472 17 maja 2016, 21:41

Szpilkka Supermama

anoli napisał(a)

Dziewczyny czy któraś z was jest już na zwolnieniu powyżej 33 dni? Bo mi już teraz zacznie wypłacać ZUS a ponoć dowiedziałam się od znajomej ze czekała ponad 2 m-ce na wypłatę ... no chore to.

Co do wakacji to już kiedyś pisałam ze ode mnie nad morze jest około 500 km więc jeśli lekarz nie zmieni zdania co do podróżowania to siedzę w domu NIESTETY.

Przepraszam że się wrace , ale będąc na L4, niezależnie od tego czy wpisane w zwolnienie jest leżenie czy chodzenie , nie można nawet wyjść z domu. Absolutnie nie wolno jeździć gdziekolwiek
W razie kontroli z Zusu trzeba być w domu, inaczej mogą wstrzymać pieniądze ze zwolnienia a macierzyńskiego można wcale nie dostać. Jedyne co można podczas L4 to jechać do lekarza i spowrotem.

Zgłoś nadużycie #1473 17 maja 2016, 22:28

allanka Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Przepraszam że się wrace , ale będąc na L4, niezależnie od tego czy wpisane w zwolnienie jest leżenie czy chodzenie , nie można nawet wyjść z domu. Absolutnie nie wolno jeździć gdziekolwiek
W razie kontroli z Zusu trzeba być w domu, inaczej mogą wstrzymać pieniądze ze zwolnienia a macierzyńskiego można wcale nie dostać. Jedyne co można podczas L4 to jechać do lekarza i spowrotem.

Yyyy ale skoro jest l4 chodzące to co nie mogę sobie nigdzie wyjść z domu? Na spacer dla zdrowotności? Tak mi się coś wydaję, że to nie do końca jest tak jak piszesz.
No i doczytałam- absolutnie nie jest tak jak piszesz :)  
adzik super, że wszystko ok i trzymam kciuki żeby na połówkowym mały wstydzioch się ujawnił :)

Zgłoś nadużycie #1474 18 maja 2016, 7:31

Laviaa Fajna mama
Na zwolnieniu w de to można jeździć, chodzić bez ograniczeń, nawet do pl mogłabym jechać. w pl też nie sądzę żeby nie można było nigdzie wyjść. Przecież leki trzeba kupić, zakupy, a wyprawka dla dziecka? Sama przyjdzie?

Zgłoś nadużycie #1475 18 maja 2016, 8:02

Szpilkka Supermama

allanka napisał(a)

Yyyy ale skoro jest l4 chodzące to co nie mogę sobie nigdzie wyjść z domu? Na spacer dla zdrowotności? Tak mi się coś wydaję, że to nie do końca jest tak jak piszesz.
No i doczytałam- absolutnie nie jest tak jak piszesz :)  
adzik super, że wszystko ok i trzymam kciuki żeby na połówkowym mały wstydzioch się ujawnił :)

Zapytajcie swojego ginekologa czy podczas l4 możecie jechać na wakacje.
Ja nie pisałam o pojsciu do apteki czy lekarza tylko o wyjeździe na wakacje.  W PL ZUS wychodzi z założenia ze jeśli jesteś na L4- choroba. Czyli Masz siedzieć w domu a nie podróżowa bo jeśli przyjdą Cię skontrolować a Ciebie nie będzie to mogą wstrzymać pieniądze. Moja koleżanka miała taką kontrolę. Teraz synek ma już rok a ona walczy nadal z zusem w sądzie bo ani nie dostała lasy za l4 ani macierzyńskiego. 
Ja akurat nie miałam wcale kontroli i wam też życzę żebyście jej nie miały ale różnie bywa.

Zgłoś nadużycie #1476 18 maja 2016, 9:06

izabela23 Supermama
Hej. Wczoraj mialam zabieg poszlo ok, czekam na obchod i mam nadzieje ze bede mogla juz wstawac do wc chociaz.

Zgłoś nadużycie #1477 18 maja 2016, 9:12

Karolajla Gotowa na wszystko

Szpilkka napisał(a)

Zapytajcie swojego ginekologa czy podczas l4 możecie jechać na wakacje.
Ja nie pisałam o pojsciu do apteki czy lekarza tylko o wyjeździe na wakacje.  W PL ZUS wychodzi z założenia ze jeśli jesteś na L4- choroba. Czyli Masz siedzieć w domu a nie podróżowa bo jeśli przyjdą Cię skontrolować a Ciebie nie będzie to mogą wstrzymać pieniądze. Moja koleżanka miała taką kontrolę. Teraz synek ma już rok a ona walczy nadal z zusem w sądzie bo ani nie dostała lasy za l4 ani macierzyńskiego. 
Ja akurat nie miałam wcale kontroli i wam też życzę żebyście jej nie miały ale różnie bywa.

Jest różnica, jakie zwolnienie, bo jak zalecane jest leżeć i wpisane to nie można ale jeśli takie jak moje, czyli normalne to nie ma problemu... Ciąża to ni choroba, a zwolnienie tak jak w moim przypadku dostałam bo prace mam fizyczna i mogła narażać ciążę. Ja dowiadywalam się juz rok temu u koleżanki z zusu. I z masz rację mogą wstrzymać wypłatę ale w przypadku gdy zwolnienie jest "leżące" z przyczyny zagrozonej ciąży. :-) bo to wszytsko jest notowane ale nie w przypadku zwykłego zwolnienia. Ja wiem bynajmniej tak od koleżanki z zusu.

Zgłoś nadużycie #1478 18 maja 2016, 9:26

kasik84 Gotowa na wszystko
Iza to super wieści mam nadzieję że już jesteś spokojniejsza.
Ja po nocy obudziłam się z opchnieta buzia okazało się że wyrzyna mi się ósemka no jaja jak berety

Zgłoś nadużycie #1479 18 maja 2016, 10:13

askli Supermama

Nacudja napisał(a)

Askli a jak Ty po wizycie? Chyba dziś tez była Twoja kolej? 😊

taaak :)
miałam prenatalne :)

dzidzius zdrowy - a to najwazniejsze :) w przyszlym tyg tylko jeszcze wyniki z krwii i bedzie z górki :) )
forever young :D

Zgłoś nadużycie #1480 18 maja 2016, 10:42

Laviaa Fajna mama
ja bylam dzis u lekarza ale okazalo sie ,ze jednak musze czekac na termin ... kiedy nie wiadomo bo dopiero maja do mnie oddzwonic ....

Zgłoś nadużycie #1481 18 maja 2016, 10:49

askli Supermama

Laviaa napisał(a)

ja bylam dzis u lekarza ale okazalo sie ,ze jednak musze czekac na termin ... kiedy nie wiadomo bo dopiero maja do mnie oddzwonic ....

a to nie zapisujesz sie wczesniej na wizyty?

Zgłoś nadużycie #1482 18 maja 2016, 10:56

Laviaa Fajna mama

askli napisał(a)

a to nie zapisujesz sie wczesniej na wizyty?

wlasnie nie wiem do konca jak to tu jest ... Bo nie dostajesz wypisu ze szpitala , karty informacyjnej ani nic jedynie list do lekarza prowadzacego...Przy wypisie ze szpitala lekarz powiedzial ,ze mam sie zglosic do hematoonkolga we wtorek lub srode ,ale nie mowil nic ,ze musze miec skierowanie ...Wczoraj tez bylam u gina i nie wystawila mi . Pan w recepcji zrobil xero listu i powiedzil ,ze pokaze lekarzowi i oddzowni... no nic poczekam pare dni moze sie cos wyjasni. Ten niemiecki system mnie czasami irytuje. Jak lezalam w szpitalu to wszystkie konsultacje byly prowadzone poza moimi plecami ja mialam tylko lezec i sie nie denerwowac ... ale wiecie jak to jest zyc w niewiedzy...

Zgłoś nadużycie #1483 18 maja 2016, 11:39

Iza świetne informacje :) Odpoczywaj teraz i wracajcie szczęśliwie do domu :)
Askli super, że wszystko wyszło w porządku :)
Laviaa przykro mi, że się nie udało dziś załatwić lekarza. Jeśli tamten system Cię irytuje, przypomnij sobie nasz polski z czekaniem do specjalisty w najlepszym razie po kilka miesięcy... Pewnie na dniach oddzwonią i będzie wizyta :)

Co do tego zwolnienia w ciąży, to też wydaje mi się, że jeśli nie ma zaleceń, że trzeba leżeć to można się swobodnie poruszać. Przecież ciąża to nie choroba i nie musimy zamykać się w domu na 9 miesięcy. Czasem wręcz nawet lekarz zaleca, żeby pojechać nad morze czy w góry dla zdrowotności :) Podobno nawet jeśli jest ta kontrola, to masz czas na złożenie wyjaśnień.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1484 18 maja 2016, 12:17

izabela23 Supermama
Cześć jutro wychodze do domu. Sopadlam dwoch lekarzy i jednego profesora podobno wybitny (bylam u niego wczesniej) przejrzal wszystko ucalowal i twierdzi,ze on zadnych nieprawidlowosci nie widzi :-) :-)

Zgłoś nadużycie #1485 18 maja 2016, 12:38

Sysia12 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Cześć jutro wychodze do domu. Sopadlam dwoch lekarzy i jednego profesora podobno wybitny (bylam u niego wczesniej) przejrzal wszystko ucalowal i twierdzi,ze on zadnych nieprawidlowosci nie widzi :-) :-)

Super wiadomości😄 odpoczywaj i nie denerwuj się już 😄😄😄

Zgłoś nadużycie #1486 18 maja 2016, 12:43

askli Supermama

izabela23 napisał(a)

:D super

Zgłoś nadużycie #1487 18 maja 2016, 13:01

Laviaa Fajna mama
Iza super wieści wiedziałam,że będzie dobrze!!

Zgłoś nadużycie #1488 18 maja 2016, 15:00

izabela23 napisał(a)

Świetnie :) Widzisz jak Cię tamta lekarka niepotrzebnie nastraszyła. Mówiłyśmy, że bedzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #1489 18 maja 2016, 17:46

gusia85 Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

Izaaaa super :-) swietnie i cudownie :-)

Zgłoś nadużycie #1490 18 maja 2016, 18:29

adzik535 Gotowa na wszystko
Grysia co u Ciebie? Dawno się nie odzywałaś?