Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1411 14 maja 2016, 16:22

allanka Fajna mama
A to jest nadzieja, że przejdzie :) Dzięki :) Tak sobie myślę, że żuczek mógłby jeszcze trochę poczekać z tym uciskaniem na nerwy i w ogóle, ale z drugiej strony jak chce to niech robi co mu się podoba byle by było mu dobrze.

Zgłoś nadużycie #1412 14 maja 2016, 22:23

Nacudja Gotowa na wszystko
Izabella jedziesz do tego poleconego przez swojego gina lekarza? Myślę, że infekcje wylecza i szew będzie można założyć. Na pewno coś wymyśla, żeby było dobrze 😊

Laviaa super, że już jesteś w domu. Od razu humor pewnie lepszy. Dobrze, że coś podskoczylo z ta hemoglobina  (czyli jest tendencja rosnąca) i ze z dzieckiem ok 😊 Te złe wyniki są od nerek? A przetaczali Ci w końcu krew?

Allanka tez myślę, że to może być ucisk na jakiś nerw. Gdyby nie przechodziło, to ja bym chyba skonsultowala to z lekarzem.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1413 15 maja 2016, 9:33

Laviaa Fajna mama
Niestety moje nerki w ciąży są niewydolne i stąd takie spadki morfologii. Krwi nieprzetaczali bo zbyt ryzykowne dla dziecka. Najważniejsze, że będę pod opieką hematoonkologa, nefrologa i ginekologa jak będzie bardzo źle to podadzą mi hormon na przyrost hemoglobiny

Zgłoś nadużycie #1414 15 maja 2016, 10:51

izabela23 Supermama

Nacudja napisał(a)

Izabella jedziesz do tego poleconego przez swojego gina lekarza? Myślę, że infekcje wylecza i szew będzie można założyć. Na pewno coś wymyśla, żeby było dobrze 😊

Laviaa super, że już jesteś w domu. Od razu humor pewnie lepszy. Dobrze, że coś podskoczylo z ta hemoglobina  (czyli jest tendencja rosnąca) i ze z dzieckiem ok 😊 Te złe wyniki są od nerek? A przetaczali Ci w końcu krew?

Allanka tez myślę, że to może być ucisk na jakiś nerw. Gdyby nie przechodziło, to ja bym chyba skonsultowala to z lekarzem.

Mamy zamiar jechać 19 lub 31 maja do tego lekarza chyba ze ktos by powiedzial ze nic sie nie dzieje z kosmowkami

Zgłoś nadużycie #1415 15 maja 2016, 13:12

La_Lano Świeżo upieczona
Hej Mamusie :) chciałam Wam polecić kocyki i poduszeczki firmy La Lano. Nasza firma dopiero się rozkręca więc można liczyć na jakieś gratisy i darmową wysyłkę ;) Strona internetowa jest w budowie dlatego jeśli macie ochotę to zapraszamy na

facebooka https://www.facebook.com/LaLanoMinky/
lub allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=LA+LANO&bmatch=base-relevan...

Dzięki za uwagę :)

Zgłoś nadużycie #1416 15 maja 2016, 13:12

La_Lano Świeżo upieczona
Hej Mamusie :) chciałam Wam polecić kocyki i poduszeczki firmy La Lano. Nasza firma dopiero się rozkręca więc można liczyć na jakieś gratisy i darmową wysyłkę ;) Strona internetowa jest w budowie dlatego jeśli macie ochotę to zapraszamy na

facebooka https://www.facebook.com/LaLanoMinky/
lub allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=LA+LANO&bmatch=base-relevan...

Dzięki za uwagę :)

Zgłoś nadużycie #1417 15 maja 2016, 17:31

Dziewczyny zaczynam się denerwować. W zeszła sobotę poczułam pierwsze ruchy. Jestem pewna, że to było to, bo jak się wie na co się czeka to się tego nie da pomylić 😊 Potem nie zwracałam na nie uwagi, bo za szybko zasypialam. Teraz od piątku czekam i sprawdzam i nic. Napilam się coli, najadlam słodyczy i nic. Nie wiem czy już panikować czy raczej tamta sobotę potraktować jako falstart. Do najszczuplejszych nie należę, ale to w sumie druga ciaza i mialo byc niby szybciej. Usg mam dopiero 9 czerwca.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1418 15 maja 2016, 19:39

Karolajla Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Dziewczyny zaczynam się denerwować. W zeszła sobotę poczułam pierwsze ruchy. Jestem pewna, że to było to, bo jak się wie na co się czeka to się tego nie da pomylić 😊 Potem nie zwracałam na nie uwagi, bo za szybko zasypialam. Teraz od piątku czekam i sprawdzam i nic. Napilam się coli, najadlam słodyczy i nic. Nie wiem czy już panikować czy raczej tamta sobotę potraktować jako falstart. Do najszczuplejszych nie należę, ale to w sumie druga ciaza i mialo byc niby szybciej. Usg mam dopiero 9 czerwca.

Ja myślę, że potraktować jako falstart, nie panikować, nie zawsze w drugiej ciąży można wyczuć ruchy wcześniej i to też zależy od masy ciała tak czytałam :-) Spokojnie poczekam czekaj. Martwić sie można gdyby bolał brzuch czy by były krwawienia a tak spokojnie :-)

Zgłoś nadużycie #1419 15 maja 2016, 19:59

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

Lekarz mi ostatnio mówił, że nie mam się martwić bo taki normalny czas żeby poczuć ruchy to między 18 a 20 tygodniem. I też wspomniał o tym, że nawet dla kolejnej ciąży to też jest normalny czas bo nie zawsze czuje się te ruchy wcześniej. A wiesz jak masz ułożone łożysko? U mnie jest na przedniej ścianie i przez to też mogę poczuć ruchy później, bo przeszkadza. Myślę, że jeszcze chwilkę i będziesz pięknie czuła swoje maleństwo :)

Zgłoś nadużycie #1420 15 maja 2016, 20:14

adzik535 Gotowa na wszystko
allanka spokojnie :) Spróbuj ułożyć się w innej pozycji, j np bardziej czuję ruchy na lewym boku jak leże niż na wznak. Tez miałam dzien żee nic nie czułam ale to normalne na tak wczesnym etapie. Martwić mogłabys się jakbyś była w 26 tc i tu taka cisza by nastąpiła. Także spokojnie kochana :)

Zgłoś nadużycie #1421 15 maja 2016, 21:22

Dzięki. Trochę mnie uspokoilyscie. Jestem pewna tego co czułam i liczę na to, że wkrótce się to powtorzy. Do usg będę siedzieć jak na szpilkach.

Zgłoś nadużycie #1422 15 maja 2016, 23:28

Truskawkowa Gotowa na wszystko
Nacudja spokojnie...... dont panic :) ja tez tak mialam, ze byla przerwa po pierwszym kopniaku, a od 3 dni juz czuje w miare regularnie :)
Kurde nie biore zadnych witamin no i kwasu foliowego :/ waham sieczy dobrzebo lekarz niby mowil aby btac witaminy ale wyniki mam w normie a czuje na bank ze ma po prostu uklady z producentem :/ bo zaleca mi konkretne ktore zreszta mozna kupic u nich w centrum medycznym :/ a naczytalam sie ze od witamin sa duze dzieci, w pierwszej bralam i faktycznie bylo 4600 :/

Zgłoś nadużycie #1423 15 maja 2016, 23:30

*W pierwszej ciazy bralam witaminy i corka byla duza. Niejasno napialam...

Zgłoś nadużycie #1424 16 maja 2016, 8:17

Karolajla Gotowa na wszystko

Truskawkowa napisał(a)

Nacudja spokojnie...... dont panic :) ja tez tak mialam, ze byla przerwa po pierwszym kopniaku, a od 3 dni juz czuje w miare regularnie :)
Kurde nie biore zadnych witamin no i kwasu foliowego :/ waham sieczy dobrzebo lekarz niby mowil aby btac witaminy ale wyniki mam w normie a czuje na bank ze ma po prostu uklady z producentem :/ bo zaleca mi konkretne ktore zreszta mozna kupic u nich w centrum medycznym :/ a naczytalam sie ze od witamin sa duze dzieci, w pierwszej bralam i faktycznie bylo 4600 :/

Ja w pierwszej ciąży nie bralam witamin praktycznie a córka 4620kg, myślę, ze to ściema większość kobiet bierze w ciazy witaminy :-D moja pani doktor mówiła, że to genetyka, i "pocieszyla" że jak pierwsze dziecko urodziłam takie duże to żeby liczyć się, że drugie nie będzie dużo mniejsze bo.zwykle to juz ma sie tendencje i taka gemetyke do rodzenia takich dzieci, haha

Zgłoś nadużycie #1425 16 maja 2016, 8:40

Dobra ruszył się wczoraj na wieczór mały uparciuch :) Jakaś mało ruchawa w porównaniu z synem, ale może się jeszcze rozbuja :)
Myślę, że każda z nas na którymś etapie spanikuje ;) To chyba "uroki" ciąży ;)

Ja w pierwszej ciąży nie brałam żadnych witamin. teraz lekarka poleciła mi MamaDHA. Kupiłam i w sumie zamierzam wybrać jedno opakowanie. Nie jestem jakoś zwolennikiem sztucznych witamin, bo one i tak mało się wchłaniają. Poza tym zaraz rozpoczyna się sezon na świeże :)

Zgłoś nadużycie #1426 16 maja 2016, 8:45

Iza ściskam mocno kciuki za dzisiejszą wizytę :)
Koniecznie daj znać po.

Zgłoś nadużycie #1427 16 maja 2016, 9:02

Laviaa Fajna mama
Ja biorę witaminy i kwas omega3 ale ja mam z nerkami więc wspomagam się czym mogę byle dzidzia była Większa od synka bo pewnie znów się skończy cesarka w 34 tyg

Zgłoś nadużycie #1428 16 maja 2016, 13:28

No i znalazła się dziewczyna na moje zastępstwo. Oficjalnie ogłaszam, że od 1 lipca idę na zwolnienie :)
Teraz tylko muszę ją wszystkiego nauczyć i mogę zapomnieć o pracy :) Choć pewnie przez pierwszy miesiąc będę miała codziennie telefony...

Zgłoś nadużycie #1429 16 maja 2016, 13:36

No to superNacudja. Juz tylko z gorki :)

Zgłoś nadużycie #1430 16 maja 2016, 14:38

Laviaa Fajna mama

Nacudja napisał(a)

No i znalazła się dziewczyna na moje zastępstwo. Oficjalnie ogłaszam, że od 1 lipca idę na zwolnienie :)
Teraz tylko muszę ją wszystkiego nauczyć i mogę zapomnieć o pracy :) Choć pewnie przez pierwszy miesiąc będę miała codziennie telefony...

w koncu odpocziesz i zrelaksujesz sie , na spokojnie wyprawke przygotujesz