Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1391 13 maja 2016, 11:49

Nacudja Gotowa na wszystko

Karolajla napisał(a)

Ja od jakiegoś czasu mam takie migreny, że głowa mała, czasem potrafi mnie taki ból głowy trzymać nawet pół dnia jak nie lepiej, co jakiś czas zdarza mi się,tak samo jak.zawroty głowy, je mam non stop, szczególnie jak wstaje to az mam biało przed oczami, i muszę się czegoś przytrzymać, ale wyniki badań mam w porządku więc to zmęczenie materiału i mam pić minimum 2litry wody dziennie.

I jak sobie radzisz z tymi bólami głowy?
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1392 13 maja 2016, 12:05

kasik84 Gotowa na wszystko
Ojej bóle głowy skąd ja to znam też mam średnio raz dwa w tygodniu.Mowia że jak głową w ciazy boli to na chłopca. ;) w poprzedniej ciąży miałam może ze dwa razy

Zgłoś nadużycie #1393 13 maja 2016, 12:12

kasik84 napisał(a)

Ojej bóle głowy skąd ja to znam też mam średnio raz dwa w tygodniu.Mowia że jak głową w ciazy boli to na chłopca. ;) w poprzedniej ciąży miałam może ze dwa razy

To źle mówią :) w poprzedniej ciąży miałam ból głowy tylko raz, ale taki że chodziłam po ścianie. Za to teraz średnio trafia się co 2-3 dni.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1394 13 maja 2016, 12:30

askli Supermama

anoli napisał(a)

Uff ja już po wizycie. Chyba najdłuższa w moim życiu 1 ,15 h w gabinecie :) wrażenia bardzo pozytywne jesli chodzi o lekarza baardzo dokladny. Wszystko wymierzone, sprawdzone na wyniki z krwi musze poczekac do przyszlego tygodnia. Jedyne co to serduszko sprawdzał kilkakrotnie bo szybciutko bije.

No i ....... płeć.... tu znów nic pewnego lekarz obstawial na synka ale ręki nie da uciąć. Powiedzial ze na 80% obstawia chlopaka :)

super :) ciesze się, że ok :)
teraz tylko poczekać na wyniki z krwii i wszystko bedzie świetnie
forever young :D

Zgłoś nadużycie #1395 13 maja 2016, 12:30

askli Supermama

Nacudja napisał(a)

To źle mówią :) w poprzedniej ciąży miałam ból głowy tylko raz, ale taki że chodziłam po ścianie. Za to teraz średnio trafia się co 2-3 dni.

a pijesz kawe?
jakie masz ciśnienie?

Zgłoś nadużycie #1396 13 maja 2016, 12:36

askli napisał(a)

a pijesz kawe?
jakie masz ciśnienie?

odkąd wiem o ciąży kawa mi nie smakuje. ciśnienie mam z reguły niskie 90/60. ostatnio na wizycie u lekarza miałam 110/60

Zgłoś nadużycie #1397 13 maja 2016, 12:50

askli Supermama

Nacudja napisał(a)

odkąd wiem o ciąży kawa mi nie smakuje. ciśnienie mam z reguły niskie 90/60. ostatnio na wizycie u lekarza miałam 110/60

czyli ogólnie w normie... może zrób sobie jakiś zimny okładi zdrzemnij się troszke :)

Zgłoś nadużycie #1398 13 maja 2016, 13:00

askli napisał(a)

czyli ogólnie w normie... może zrób sobie jakiś zimny okładi zdrzemnij się troszke :)

Chciałabym, ale jestem w pracy... :(

Zgłoś nadużycie #1399 13 maja 2016, 13:56

askli Supermama

Nacudja napisał(a)

Chciałabym, ale jestem w pracy... :(

ja tez :) cale szczescie ze moge z pracy sobie na spokojnie cos poczytac i poogadac z Wami :)

Zgłoś nadużycie #1400 13 maja 2016, 14:24

Karolajla Gotowa na wszystko

Marzenaa napisał(a)

Wow to szybko poczulas ruchy :)
Może i ja niedługo poczuje :)

Może dlatego, że to moja druga ciąża, przy córce pierwsze ruchy poczułam w 17tc :-)

Zgłoś nadużycie #1401 13 maja 2016, 14:30

Karolajla Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

I jak sobie radzisz z tymi bólami głowy?

No właśnie nie radzę, nawet teraz, od rana czuję jak mi pulusuje w skroniach ból. Nie biorę żadnych przeciwbólowych, ale chyba zapytam doktorowej przy okazji co mogę zrobić w takich sytuacjach. Serio, ból jest nieznośny. Moja ginekolog mówila, że bóle głowy pojawiają się jak organizmowi dostarcza się za mało wody a mnie średnio wychodzi wypijanie 2l wody dziennie więc może stąd te bóle.

Zgłoś nadużycie #1402 13 maja 2016, 15:15

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Może dlatego, że to moja druga ciąża, przy córce pierwsze ruchy poczułam w 17tc :-)

O to ja teraz już jestem w 17, ba nawet mam skończony 17 tydzień tak więc chcę poczuć ruchy i koniec kropka :D jeszcze chyba na nic w życiu tak nie czekałam jak na to :)

Dziewczyny bardzo współczuję tych bólów głowy :/ Dzisiaj to może coś w powietrzy wisi, bo też mnie zaczyna boleć :/
A jakie macie plany weekendowe? Ja właśnie czekam aż mi się karpatka upiecze, potem kończę robić szaszłyki i lecimy na grilla, chociaż tak po prawdzie to strasznie mi się dzisiaj nie chcę wychodzić.

Zgłoś nadużycie #1403 13 maja 2016, 18:40

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja w poprzedniej ciąży mialam silne bole glowy ale to w związku z ciśnieniem. Pomagaly zimne oklady i nasmarowywalam skronie amolem. Niestety apapy i inne pochodne paracetamolu nie działają wgl na mnie :/

Zgłoś nadużycie #1404 13 maja 2016, 21:22

Poddałam się. Wzięłam apap. Adzik zgadzam się, że normalnie nie działa, ale przy swego rodzaju detoksie leków w ciąży i apap daje czasem rade.

Nasze plany weekendowe obejmują urodziny koleżanki i zakupy butów dla syna.

Zgłoś nadużycie #1405 14 maja 2016, 11:51

izabela23 Supermama
Cześć ja w poniedziałek jadę do Warszawy ale czy założą mi szew to nie wiem-wątpię bo w wymazie z kanału szyjki macicy wyszly mi pojedyńcze bakterie escherischia coli :( :( jak sie wali to wszystko

Zgłoś nadużycie #1406 14 maja 2016, 15:01

Laviaa Fajna mama
po tygodniowym pobycie w szpitalu nareszcie w domku . Morfologia nadal slaba ale skoczyla do 8. Antybiotyk wzielam na bakterie w moczu. Musze we wtorek skontrolowac czy sie ich wyzbylam. Poza tym czeka mnie jeszcze wizyta u hematoonkologa i urologa. Najwazniejsze ,ze z kruszynka wszystko ok.
Iza glowa do gory bedzi dobrze.

Zgłoś nadużycie #1407 14 maja 2016, 15:03

Laviaa Fajna mama
Nacudja ale tabelke ładna nam sprawilas!

Zgłoś nadużycie #1408 14 maja 2016, 15:36

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Cześć ja w poniedziałek jadę do Warszawy ale czy założą mi szew to nie wiem-wątpię bo w wymazie z kanału szyjki macicy wyszly mi pojedyńcze bakterie escherischia coli :( :( jak sie wali to wszystko

No to wyleczą to szybciutko i założą ten szew. Od tego są lekarze żeby coś wymyślić. Na pewno coś poradzą i będzie dobrze. Mocno trzymam kciuki :)

Dziewczyny mam taki mały kłopot, od jakiegoś czasu jak wstaję, albo jak stanę w złej pozycji to boli mnie nad lewym pośladkiem. Na początku to olałam, bo poboli i przestanie, ale od kilku dni widzę, że zamiast przestawać to boli jeszcze bardziej i czasami jak wstaję to kuśtykam bo boli bardzo. Miałyście może coś takiego? Co to może być? Na następnej wizycie wspomnę o tym ginekologowi, ale to dopiero za 3 tygodnie. A tak myślę, że to chyba nie jest powód do tego, żeby lecieć do niego wcześniej.

Zgłoś nadużycie #1409 14 maja 2016, 15:55

Laviaa Fajna mama

allanka napisał(a)

Dziewczyny mam taki mały kłopot, od jakiegoś czasu jak wstaję, albo jak stanę w złej pozycji to boli mnie nad lewym pośladkiem. Na początku to olałam, bo poboli i przestanie, ale od kilku dni widzę, że zamiast przestawać to boli jeszcze bardziej i czasami jak wstaję to kuśtykam bo boli bardzo. Miałyście może coś takiego? Co to może być? Na następnej wizycie wspomnę o tym ginekologowi, ale to dopiero za 3 tygodnie. A tak myślę, że to chyba nie jest powód do tego, żeby lecieć do niego wcześniej.

byc moze dziecko uciska jakis nerw stad ten bol ,jak bardziej bedzie bolało to nawet do lekarza ogolnego mozesz podejsc i zapytac .

Zgłoś nadużycie #1410 14 maja 2016, 15:58

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

No to wyleczą to szybciutko i założą ten szew. Od tego są lekarze żeby coś wymyślić. Na pewno coś poradzą i będzie dobrze. Mocno trzymam kciuki :)

Ja mialam ostatnio stawalam na noge i kulałam nawet problem z podnoszeniem sie miałam czulam jakby kręgi mi cisnely ale na szczescie odpuscilo po kilku dniach