Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1211 6 maja 2016, 8:53

Laviaa Fajna mama
Ja mam nadzieję, że do września pochodzę jeszcze w swoich ubraniach, kupię może jakieś leginsy i bluzę bo sama nie wiem kiedy moja ciąże rozwiążą... Z synkiem dotrzymalam do 34 tyg i odzież ciążowa w ogóle nie była potrzebna...

mąż wziął wolne żeby troszkę młodym się zająć,może skoczymy do parku bo pogoda przepiękna

Zgłoś nadużycie #1212 6 maja 2016, 9:50

Marzenaa Gotowa na wszystko
Ja potrzebuje spodni, bo chodzę w jednych w pozostalych się nie dopinam. A jeśli chodzi o resztę ubrań to tez raczej ciążowych na razie nie kupuje, mam sporo luźnych bluzek wiec póki co będą ok :) Dzisiaj pogoda jest piękna , za chwilkę wychodzę i nie zamierzam szybko wracać do domku. Od paru dni znacznie lepiej się czuje, minęło mi zmęczenie które było w ostatnich tygodniach bardzo uciążliwe i mogłabym cały czas spać. Mam tez mniejsze mdlosci choc jak jestem glodna to mnie nadal dopadaja wiec staram sie czesto jesc...pewnie przytyje :( Mam nadzieje, ze wszystko jest ok z dzidzia i ze to po prostu kolejny etap ciazy. We wtorek ide do lekarza i mam nadzieje, ze bedże wszysków dobrze. A wy jak się dziewczyny czujecie, kiedy macie kolejne wizyty u lekarza?

Zgłoś nadużycie #1213 6 maja 2016, 10:09

allanka Fajna mama
Nie martw się, będzie wszystko dobrze, a wtorek to już za chwilkę tak jak poniedziałek ;)
Mam kolejną wizytę w poniedziałek :) Co do przytycia, to nie martw się tym, wszystkie przytyjemy ;) Też już nie mieszczę się w żadne spodnie, muszę zainwestować w jeszcze jedną parę leginsów, a jak zrobi się gorąco to pewnie jakieś kiecki. No i też czuje się o wiele lepiej, wstaję wyspana a nie zmęczona i chce mi się ruszać :) Zaczyna mi się podobać ten II trymestr :)

Zgłoś nadużycie #1214 6 maja 2016, 10:14

Karolajla Gotowa na wszystko

Marzenaa napisał(a)

Ja potrzebuje spodni, bo chodzę w jednych w pozostalych się nie dopinam. A jeśli chodzi o resztę ubrań to tez raczej ciążowych na razie nie kupuje, mam sporo luźnych bluzek wiec póki co będą ok :) Dzisiaj pogoda jest piękna , za chwilkę wychodzę i nie zamierzam szybko wracać do domku. Od paru dni znacznie lepiej się czuje, minęło mi zmęczenie które było w ostatnich tygodniach bardzo uciążliwe i mogłabym cały czas spać. Mam tez mniejsze mdlosci choc jak jestem glodna to mnie nadal dopadaja wiec staram sie czesto jesc...pewnie przytyje :( Mam nadzieje, ze wszystko jest ok z dzidzia i ze to po prostu kolejny etap ciazy. We wtorek ide do lekarza i mam nadzieje, ze bedże wszysków dobrze. A wy jak się dziewczyny czujecie, kiedy macie kolejne wizyty u lekarza?

Ja w poprzedniej ciąży ciazowe miałam tylko spodnie, w tej się wycfaniłam i dałam spodnie mamie żeby zrobiła mi wstawki na brzuch żeby nie kupować a po ciąży po postu je odpruje i będą jak wcześniej :-D

Wizytę mam teraz 20maja, dobrane pewnie skierowanie na usg polówkowe i nie mogę się doczekać, musze zrobić do czasu wizyty kolejne podstawowe badania które zleciła mi doktorowa :-)

Pogodę mamy piękna, całe dnie spędzamy na dworze, młoda w piaskownicy a ja czytam na świeżym powietrzu.

Narazie moja waga wyrównala się bo na początku schudłam 2kg przez mdłości ale już mdłości odpuścily w wróciłam do 57kg :-) staram się nie jeść ZA dwóch a zdrowo DLA dwóch :-) aczkolwiek jak każdy pozwalam sobie czasem na jakieś zachcianki, od poczatku królują u mnie owoce a najbardziej kwaśne jabłka, haha

Zgłoś nadużycie #1215 6 maja 2016, 10:29

allanka Fajna mama
Mam pytane odnośnie usg połówkowego. Czy to jest to samo badanie co drugie prenatalne? Bo się w tym troszkę pogubiłam :)

Zgłoś nadużycie #1216 6 maja 2016, 13:00

Nacudja Gotowa na wszystko

Karolajla napisał(a)

Ja zdecydowanie wole odzież ciążowa z hm :-)

Ja tam akurat nie mam nic do ciuchów z Lidla. Tak samo uważam, że fajne mają te dziecięce i często je kupuje dla syna 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1217 6 maja 2016, 13:03

allanka napisał(a)

Mam pytane odnośnie usg połówkowego. Czy to jest to samo badanie co drugie prenatalne? Bo się w tym troszkę pogubiłam :)

To samo tylko wykonywane jakos między 20-22 tygodniem. A że to równa połowa ciąży to się mówi na nie połówkowe 😊 Ja je mam 9 czerwca, a wizytę 31 mają.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1218 6 maja 2016, 13:07

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

To samo tylko wykonywane jakos między 20-22 tygodniem. A że to równa połowa ciąży to się mówi na nie połówkowe 😊 Ja je mam 9 czerwca, a wizytę 31 mają.

O to super, dzięki za odpowiedź :) No to w takim razie ja mam połówkowe 14 czerwca.

Zgłoś nadużycie #1219 6 maja 2016, 13:44

Iza, Irving gdzie jesteście? Dawno się nie odzywałyście... Wszystko ok?

Ja to się śmieję, że teraz to urodzę w biegu, bo Młody zapewnia mi mega kondycję. Pokochał znów rower (w końcu zaczął się sezon) i biegam za nim, bo samego puścić po parku nawet to jeszcze trochę strach. Skubany zasuwa na nim jak głupi ;) Powiem Wam, że po dwugodzinnym spacerze wracam skonana i marzę tylko o tym, żeby się położyć :)

Zgłoś nadużycie #1220 6 maja 2016, 15:30

anoli Zaprawiona w bojach

Nacudja napisał(a)

Ja tam akurat nie mam nic do ciuchów z Lidla. Tak samo uważam, że fajne mają te dziecięce i często je kupuje dla syna 😊

Ja też bardzo lubię ubrania z lidla jakościowo są zdecydowanie lepsze niż z niektórych sieciówek.

U mnie dzisiaj samopoczucie osiągnęło poziom zerowy, od wczorajszej kolacji zaczęły się wymioty i tak całą noc musiałam się mordować nic mi nie pomagało, już zaczynam się denerwować żeby nie doprowadzić do odwodnienia bo nawet po łyku wody było mi niedobrze

Zgłoś nadużycie #1221 6 maja 2016, 16:27

Nacudja napisał(a)

Ja też tak uważam. Gatunkowo mają naprawdę dobre rzeczy znacznie lepsze niz w wielu innych sklepach . Kiedyś kupiłam sobie spodnie od dresu i bluzę w super pastelowych kolorach, prałam juz je wiele razy i nic się z nimi nie dzieje. I dzisiaj kupiłam dwie pary leginsow, zdążyłam jeszcze byly ;) Jedne biało-czarne i drugie szare. Jeszcze się zastanawiam nad czarnymi :) W jednych juz chodzę po domu i wreszcie mam wygodnie na brzuszku , bo ostatnio nawet zwykłe dresy zaczęły być niewygodne, a myślałam że mi na długo starcza.

Zgłoś nadużycie #1222 6 maja 2016, 16:37

Karolajla napisał(a)

Ja w poprzedniej ciąży ciazowe miałam tylko spodnie, w tej się wycfaniłam i dałam spodnie mamie żeby zrobiła mi wstawki na brzuch żeby nie kupować a po ciąży po postu je odpruje i będą jak wcześniej :-D

Wizytę mam teraz 20maja, dobrane pewnie skierowanie na usg polówkowe i nie mogę się doczekać, musze zrobić do czasu wizyty kolejne podstawowe badania które zleciła mi doktorowa :-)

Pogodę mamy piękna, całe dnie spędzamy na dworze, młoda w piaskownicy a ja czytam na świeżym powietrzu.

Narazie moja waga wyrównala się bo na początku schudłam 2kg przez mdłości ale już mdłości odpuścily w wróciłam do 57kg :-) staram się nie jeść ZA dwóch a zdrowo DLA dwóch :-) aczkolwiek jak każdy pozwalam sobie czasem na jakieś zachcianki, od poczatku królują u mnie owoce a najbardziej kwaśne jabłka, haha

Dobry pomysł z tymi wstawkami Karolajla :)
Do 20 maja szybko czas Ci zleci, mnie nie wiem kiedy zlecial czas od poprzedniej wizyty, a minęły już 4 tygodnie.
Ja się na razie nie ważę zobaczę na wizycie we wtorek ile przytyłam , bo wydaje mi się ze że 2 kg mogłam przytyć :( Tez się staram zdrowo odżywiać choć ostatnio miałam straszna ochotę na chipsy i kupiłam takie "najbardziej zdrowe" w składzie miały tylko ziemniaki, sól i olej wiec się tym pocieszam no i małe opakowanie kupiłam :) A tak poza tym to zaczęłam gotować, bo jak nie chodzę do pracy to mam wreszcie więcej czasu wiec codziennie jem obiadki i dużo owoców i warzyw.

Zgłoś nadużycie #1223 6 maja 2016, 16:42

allanka napisał(a)

Nie martw się, będzie wszystko dobrze, a wtorek to już za chwilkę tak jak poniedziałek ;)
Mam kolejną wizytę w poniedziałek :) Co do przytycia, to nie martw się tym, wszystkie przytyjemy ;) Też już nie mieszczę się w żadne spodnie, muszę zainwestować w jeszcze jedną parę leginsów, a jak zrobi się gorąco to pewnie jakieś kiecki. No i też czuje się o wiele lepiej, wstaję wyspana a nie zmęczona i chce mi się ruszać :) Zaczyna mi się podobać ten II trymestr :)

Daj znać w poniedziałek jak będziesz po wizycie :)
Po leginsy proponuje wybrać się do Lidla -22zl za pare, a są fajne :) Tez juz nie mogę się doczekać kiedy będzie naprawdę ciepło i będę mogła chodzić w sukienkach, dobrze że większość mam luźnych :)

Zgłoś nadużycie #1224 6 maja 2016, 16:56

izabela23 Supermama
Hej ☺
ja od 3 mają była w szpitalu, dzisiaj wyszłam. Brzuszek robił mi się twardy często i pojechałam na IP dostałam trochę zastrzyków i mam nadzieję, że już to nie wróci.

Zgłoś nadużycie #1225 6 maja 2016, 17:15

anoli Zaprawiona w bojach

Marzenaa napisał(a)

Ja też tak uważam. Gatunkowo mają naprawdę dobre rzeczy znacznie lepsze niz w wielu innych sklepach . Kiedyś kupiłam sobie spodnie od dresu i bluzę w super pastelowych kolorach, prałam juz je wiele razy i nic się z nimi nie dzieje. I dzisiaj kupiłam dwie pary leginsow, zdążyłam jeszcze byly ;) Jedne biało-czarne i drugie szare. Jeszcze się zastanawiam nad czarnymi :) W jednych juz chodzę po domu i wreszcie mam wygodnie na brzuszku , bo ostatnio nawet zwykłe dresy zaczęły być niewygodne, a myślałam że mi na długo starcza.

He he ja też kupilam właśnie w tych kolorach, dobrze ze wczoraj po nie sie wybralam bo jest tyle kobiet w ciąży ze momentalnie sie rozeszly i zostaly tylko te duze rozmiary. Czy wy tez wszedzie widzicie brzuszki? Na osiedlu u mnie jest z 5 kobiet w ciazy co najmniej :)

Zgłoś nadużycie #1226 6 maja 2016, 17:31

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Hej ☺
ja od 3 mają była w szpitalu, dzisiaj wyszłam. Brzuszek robił mi się twardy często i pojechałam na IP dostałam trochę zastrzyków i mam nadzieję, że już to nie wróci.

O kurczę, a powiedzieli Ci od czego się tak robiło?

Ciesze się, że wszystko jest ok i trzymam kciuki, żeby to już więcej się nie powtórzyło :)

Zgłoś nadużycie #1227 6 maja 2016, 18:24

anoli napisał(a)

He he ja też kupilam właśnie w tych kolorach, dobrze ze wczoraj po nie sie wybralam bo jest tyle kobiet w ciąży ze momentalnie sie rozeszly i zostaly tylko te duze rozmiary. Czy wy tez wszedzie widzicie brzuszki? Na osiedlu u mnie jest z 5 kobiet w ciazy co najmniej :)

Ja właśnie myślałam, że na ciazowe to się tak nie rzuca ludzie, ale się przeliczylam. Teraz mam wrażenie, że mniej ciężarnych widzę, ale w pierwszej ciąży to normalnie co krok prawie ;)

To jak lubicie lidlowe ciuchy to od przyszłego czwartku letnie ciuchy dziecięce 😊

Zgłoś nadużycie #1228 6 maja 2016, 18:28

Marzenaa napisał(a)

Dobry pomysł z tymi wstawkami Karolajla :)
Do 20 maja szybko czas Ci zleci, mnie nie wiem kiedy zlecial czas od poprzedniej wizyty, a minęły już 4 tygodnie.
Ja się na razie nie ważę zobaczę na wizycie we wtorek ile przytyłam , bo wydaje mi się ze że 2 kg mogłam przytyć :( Tez się staram zdrowo odżywiać choć ostatnio miałam straszna ochotę na chipsy i kupiłam takie "najbardziej zdrowe" w składzie miały tylko ziemniaki, sól i olej wiec się tym pocieszam no i małe opakowanie kupiłam :) A tak poza tym to zaczęłam gotować, bo jak nie chodzę do pracy to mam wreszcie więcej czasu wiec codziennie jem obiadki i dużo owoców i warzyw.

Ja od początku ciąży przytyłam 2 kg, ale jeszcze wszystko przed nami 😁 I chyba jedna paczka chipsów nie ma się co przejmować. Myślę, że w granicach rozsądku można pofolgowac swoim smaczkom 😊 Ja też męża ostatnio wysłałam po shake'a 😊

Zgłoś nadużycie #1229 6 maja 2016, 18:29

izabela23 napisał(a)

Hej ☺

Kurcze Iza a wiadomo od czego to? Dobrze, że jesteś już w domu i ze wszystko ok 😊

Zgłoś nadużycie #1230 6 maja 2016, 19:39

anoli napisał(a)

Ja też mam wrażenie ze dookoła same kobiety w ciąży albo z wozkami :) A jak nie kobiety z wozkami to tatusiów z wozkami widze ;)