Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1171 2 maja 2016, 11:47

Nacudja Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczyny :)
Jak Wam mija długi weekend? Na wyjazdach czy w domu? Pogoda nas raczej nie rozpieszcza... Ja dziś pracuję, ale kompletnie nic się nie dzieje, także chyba będę się ewakuować wcześniej.
Jak samopoczucie? Brzuchy rosną? :)

Czy w ciąży można jeździć na rowerze?
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1172 2 maja 2016, 11:52

sonne Gotowa na wszystko
My spędzamy majówkę w domu - przyjechał mój tata i szaleje z małą. A ja próbuję leczyć zatoki - i w ogóle dopadło mnie przeziębienie i męczę się od czwartku.

Zgłoś nadużycie #1173 2 maja 2016, 11:53

sonne Gotowa na wszystko
A pogoda u nas piękna, a szkoda, że nie muszę siedzieć w domu.

Zgłoś nadużycie #1174 2 maja 2016, 12:36

justi_79 Zadomowiona
Hej dziewczyny :)
Ile postów do nadrobienia ;) Ja w weekend odpoczywam, dzieci się "pozbyłam" - Franio pojechał do dziadków a dziewczyny do babci ;) A JA wzięłam się za przesadzanie kwiatków a teraz leżę i pachnę :)

Zgłoś nadużycie #1175 3 maja 2016, 8:36

Karolajla Gotowa na wszystko
Hej, hej gdzie wszystkie brzuchatki?
My weekend aktywnie, codziennie gdzieś jeździmy a to do siostry a to na zakupy, wczoraj byłam zawieźć zwolnienie do zusu, wizytę mam teraz 20maja bo później moja p.doktor idzie na urlop a woli mnie wcześniej zobaczyć, wtedy też da mi skierowanie na usg polówkowe :-) dostałam narazie skierowanie na kolejne podstawowe badania potrzebne a przy następnej wizycie będę miała cytologie...

Córka tez mnie oszczędza jest grzeczna jak nigdy i ostatnio zaczęła się przytulać do brzuszka i mówi "dzidzi"☺

Zgłoś nadużycie #1176 3 maja 2016, 10:57

Laviaa Fajna mama
czesc dziewczyny chyba nieśmiało mogę się do was przyłączyć, wcześniej nie chciałam zapeszać ze względu na 2 wcześniejsze poronienia... mam nadzieje ,ze teraz będzie wszystko dobrze. Wczoraj bylam na badaniach genetycznych i wszystko jest ok. wstępnie lekarz powiedział ,ze córka będzie.

Zgłoś nadużycie #1177 3 maja 2016, 11:23

Marzenaa Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

czesc dziewczyny chyba nieśmiało mogę się do was przyłączyć, wcześniej nie chciałam zapeszać ze względu na 2 wcześniejsze poronienia... mam nadzieje ,ze teraz będzie wszystko dobrze. Wczoraj bylam na badaniach genetycznych i wszystko jest ok. wstępnie lekarz powiedział ,ze córka będzie.

Cześć Laviaa, gratuluję dobrych wyników badań i coreczki :) Teraz juz wchodzisz w ten bezpieczniejszy okres wiec na pewno bedzie wszystko dobrze :) Ja bede miała badania genetyczne za tydzień 11 maja, mam nadzieje, ze będzie wszystko ok i ze dowiem sie czy to chlopiec czy dziewczynka :) Miałam podobne przejścia jak ty z tym ze ja 3 razy...ale jestem dobrej mysli :) Przepisał Ci lekarz jakieś leki po tych dwóch poronieniach? Ja miałam zrobiony szereg badań, szkoda tylko że nie wcześniej i biorę teraz zastrzyki z hearyny i acard.

Zgłoś nadużycie #1178 3 maja 2016, 11:42

Laviaa Fajna mama

Marzenaa napisał(a)

Cześć Laviaa, gratuluję dobrych wyników badań i coreczki :) Teraz juz wchodzisz w ten bezpieczniejszy okres wiec na pewno bedzie wszystko dobrze :) Ja bede miała badania genetyczne za tydzień 11 maja, mam nadzieje, ze będzie wszystko ok i ze dowiem sie czy to chlopiec czy dziewczynka :) Miałam podobne przejścia jak ty z tym ze ja 3 razy...ale jestem dobrej mysli :) Przepisał Ci lekarz jakieś leki po tych dwóch poronieniach? Ja miałam zrobiony szereg badań, szkoda tylko że nie wcześniej i biorę teraz zastrzyki z hearyny i acard.

Ja mieszkam w de i tutaj troszke inaczej dzialaja ... Nie robia nic poki nie poronisz 3 razy... Ja trafiłam na spoko lekarke po 2 poronieniach wyslala mnie do hematologa(o ile dobrze pamietam ,ze to byl hematolog) zrobila badania biochemiczne ale wszystko wyszlo dobrze... w tej ciazy przepisala mi progesteron dopochwowo 2x1 ,a pozniej zwiekszyla do 2x2.Kontrole poczatkowo mialam co 2 tyg. od razu dostalam zwolnienie na caly okres ciazy tzw arbeitsverbot. mam lezec i nie przemaczac sie, wiec staram sie oszczedny tryb zycia prowadzic ale stres mnie nie opuszcza za kazda wizyta w wc...mam nadzieje ,ze niedlugo poczuje pierwsze ruchy dziecka i troszke sie uspokoje

Zgłoś nadużycie #1179 3 maja 2016, 12:18

Marzenaa Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

Ja mieszkam w de i tutaj troszke inaczej dzialaja ... Nie robia nic poki nie poronisz 3 razy... Ja trafiłam na spoko lekarke po 2 poronieniach wyslala mnie do hematologa(o ile dobrze pamietam ,ze to byl hematolog) zrobila badania biochemiczne ale wszystko wyszlo dobrze... w tej ciazy przepisala mi progesteron dopochwowo 2x1 ,a pozniej zwiekszyla do 2x2.Kontrole poczatkowo mialam co 2 tyg. od razu dostalam zwolnienie na caly okres ciazy tzw arbeitsverbot. mam lezec i nie przemaczac sie, wiec staram sie oszczedny tryb zycia prowadzic ale stres mnie nie opuszcza za kazda wizyta w wc...mam nadzieje ,ze niedlugo poczuje pierwsze ruchy dziecka i troszke sie uspokoje

Mnie dopiero po 3 zrobili komplet badań, wiec w Polsce jest podobnie..mialam miedzy innymi badania genetyczne zrobione. Z jednych z nich wyszlo mi, ze moga mi się tworzyc mikrozakrzepy co mogło być przyczyną poronien stąd lekarz przepisał mi heparyne i acard, poza tym też biorę luteine 2x1. Ja teraz trochę mniej się stresuje ale na początku tez miałam stres przy każdej wizycie w toalecie, to jest okropne. Ale odkąd zobaczyłam na usg pięknie bijące serduszko i lekarz mnie uspokoił przestałam się tak stresować. Ty tym bardziej powinnaś się mniej denerwować, bo jesteś już po badaniach genetycznych i wszystko jest w porzadku :) Mnie też już się marzą pierwsze kopniaczki :)

Zgłoś nadużycie #1180 3 maja 2016, 12:30

Laviaa witamy 😊 Myślę, że skoro jesteś po badaniach genetycznych i lekarz mówi, że jest ok, to chyba możesz się trochę uspokoić. Na pewno wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki 😊

A u nas znowu się przypętało jakieś choróbsko. Młody wymiotuje. Mówi, że go gardło i brzuch boli. I zamiast iść z babcią do zoo, biedny męczy się w domu. Jutro wizyta u lekarza :(
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1181 3 maja 2016, 16:04

Laviaa Fajna mama
Biedny synek, zdrówka dla małego zawsze się coś przyplacze wtedy kiedy nie trzeba . O której wizyta?

Zgłoś nadużycie #1182 3 maja 2016, 18:01

Na szczęście wcześnie, bo już o 10. Zawsze nas dopada jak są wolne dni :(

Zgłoś nadużycie #1183 3 maja 2016, 19:03

anoli Zaprawiona w bojach

Nacudja napisał(a)

Cześć Dziewczyny :)
Jak Wam mija długi weekend? Na wyjazdach czy w domu? Pogoda nas raczej nie rozpieszcza... Ja dziś pracuję, ale kompletnie nic się nie dzieje, także chyba będę się ewakuować wcześniej.
Jak samopoczucie? Brzuchy rosną? :)

Czy w ciąży można jeździć na rowerze?

Witam po aktywnie spędzonym długim weekendzie :) Nacudja z tego co się orientuję w ciąży jazda na rowerze jest niewskazana, ale może najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego żeby się upewnić.

Zgłoś nadużycie #1184 3 maja 2016, 19:05

anoli Zaprawiona w bojach

Laviaa napisał(a)

Witamy! Najważniejsze to być dobrej myśli, z pewnością wszystko będzie teraz dobrze :)

Zgłoś nadużycie #1185 4 maja 2016, 11:21

adzik535 Gotowa na wszystko
Jazda sama w sobie nie jest niebezpieczna dla ciąży, chodzi tu o ewentualne skutki upadku ;)
.
U nas juz odliczanie... Do ślubu zostały 3 dni ;)

Zgłoś nadużycie #1186 4 maja 2016, 11:32

allanka Fajna mama

adzik535 napisał(a)

Jazda sama w sobie nie jest niebezpieczna dla ciąży, chodzi tu o ewentualne skutki upadku ;)
.

O super :) I jak nastawienie przed? :)

A my wczoraj wróciliśmy z weekendu było sympatycznie- oczywiście od teściowej dowiedziałam się co ona miała w każdej kolejnej ciąży, wyobraźcie sobie wszystkie możliwe komplikacje- ona je miała... Pół nocy przez to nie spałam :/ A tak poza tym było miło. Pogoda dopisała :) Mogłam poleżeć sobie na słoneczku z książką i spotkać się ze znajomymi. Aż nie chciało się wracać :)

Zgłoś nadużycie #1187 4 maja 2016, 12:49

Laviaa Fajna mama

adzik535 napisał(a)

.

Stres już jest? Wszystko dopiete na ostatni guzik?

Zgłoś nadużycie #1188 4 maja 2016, 13:59

Adzik to pewnie nerwy już są 😊 Powodzenia. To będzie na pewno niezapomniana noc. Koniecznie pokaż nam zdjęcie kiecki i poopowiadaj jak było 😊

Laviaa mówiłaś, że na usg wyszło, że córa. A starszego macie synka? 😊

Wiecie, że ten kwas w gardle lub jak kto woli zgaga meczy mnie do tej pory. Zaczynam wierzyć, że tak będzie przez 9 miesięcy

Zgłoś nadużycie #1189 4 maja 2016, 14:16

Dziewczyny a mam jeszcze pytanie odnośnie wyników badań krwi i toxo. W tej ciąży wyszło mi IgG 396,5 i IgM 0,628 (norma IgG reaktywny powyżej 3, IgM niereaktywny poniżej 0, 8) . Lekarka mi tłumaczyła, że najważniejsze jest IgM i skoro ono jest w normie nie mam się czym martwić. Ale się martwię, bo w poprzedniej ciąży IgG miałam na poziomie 15,8 a IgM 0,28.
I teraz moje pytanie skoro już w pierwsze ciąży badania wykazywały, że przeszłam toxo skąd takie wysokie wyniki teraz? Czy możliwe jest przechodzenie toxo dwa razy? I dlaczego lekarz nie kazał skontrolować tych wyników, kierując mnie na kolejne badania? I tak je zrobię przy najbliższym pobraniu, ale trochę panikuję.

Zgłoś nadużycie #1190 4 maja 2016, 15:03

Laviaa Fajna mama
Nacudja tak starszy synek :-) .Co do badan to mnie sie wydaje ,ze jak przeszlas toxo to nie ma niebezpieczenstwa dla dziecka i te igg wynikaja z wiekszej odpoornosci na chorobe