Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #1071 26 kwietnia 2016, 20:13

allanka Fajna mama
Odebrałam dzisiaj wyniki testu podwójnego i napisali mi w nich tak "stwierdzono brak podwyższonego ryzyka aberracji chromosomowych u płodu w oparciu o markery ultrasonograficzne oraz wynik testu podwójnego."
Czyli się cieszymy :)
No i ja w końcu wyszłam z domu, pomagam w przeprowadzce więc te dwa dni mi tak szybko uciekły, że naprawdę jestem w szoku, że jutro jest już środa. No i planuję na jutro zakupy. Macie może jakieś pomysły na prezent na roczek dla chrześniaka?

Zgłoś nadużycie #1072 26 kwietnia 2016, 20:20

Buuurgund Świeżo upieczona
Piszę do Pań z ogromną prośbą- czy są tu przyszłe Mamusie, które zechciałyby poświęcić chwilkę czasu na wypełnienie ankiety, która jest mi niezbędna do napisania pracy magisterskiej? Będę ogromnie wdzięczna!

https://www.interankiety.pl/interankieta/1e9ace1c524ef4c82d4d635422755642

Zgłoś nadużycie #1073 26 kwietnia 2016, 21:04

anoli Zaprawiona w bojach
Witam wieczorową porą :)

Ufff ja już po wizycie, wszystkie badania wyszły ok, usg też. Teraz tylko decyzja czy jechać na genetyczne + papp-a.

Na następną wizytę mam już pojawić się z pessarem, być może już lekarz mi założy.

No i jedno gorsze info to takie że w tym roku raczej z wyjazdem wakacyjnym muszę się pożegnać,w moim przypadku taka dłuższa podróż nie jest wskazana :( ((((( szkoda mi że dziecko będzie musiało całe lato się wykisić w domu ehhhh ://////////

Zgłoś nadużycie #1074 26 kwietnia 2016, 21:29

Nacudja Gotowa na wszystko
No ja też po wizycie. Poza infekcja wszystko jest ok - brzuch miękki, dziecko urosła,  ja nie przytyłam, szyjka zamknięta. Kolejna wizyta za miesiąc,  a na początku czerwca usg połówkowe. Mam powtórzyć morfologie i mocz i tyle 😊

Anoli a nie można zrobić tego usg genetycznego bez testu? Przykro mi z powodu wakacji. A może warto pomyśleć o czymś bliżej domu, żeby tylko zmienić na trochę otoczenie. Nie trzeba od razu jeździć przez pół kraju, żeby mieć udany wyjazd 😊

Allanka super, że wyniki w porządku 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1075 26 kwietnia 2016, 21:38

Nacudja napisał(a)

No ja też po wizycie. Poza infekcja wszystko jest ok - brzuch miękki, dziecko urosła,  ja nie przytyłam, szyjka zamknięta. Kolejna wizyta za miesiąc,  a na początku czerwca usg połówkowe. Mam powtórzyć morfologie i mocz i tyle 😊

Anoli a nie można zrobić tego usg genetycznego bez testu? Przykro mi z powodu wakacji. A może warto pomyśleć o czymś bliżej domu, żeby tylko zmienić na trochę otoczenie. Nie trzeba od razu jeździć przez pół kraju, żeby mieć udany wyjazd 😊

Allanka super, że wyniki w porządku 😊

No właśnie uparł się na ten test ale u niego to norma bardzo naciska na to swoje pacjentki bo ponoć w innych krajach UE to badanie to standard a to taki bardzo europejski lekarz he he :) .

U mnie w mieście niestety tego nie robią najbliżej w Łodzi a ja też zielona jestem w tym jak takie badanie wygląda.

Zgłoś nadużycie #1076 26 kwietnia 2016, 21:50

adzik535 Gotowa na wszystko
U mnie tez wszystko ok, dzidzia niestety nie pokazala co ma między nóżkami. :/ ale podczas badania wystawila kciuk i pokazala " ok" :D

Zgłoś nadużycie #1077 26 kwietnia 2016, 21:57

izabela23 Supermama
Swietne wieści dziewczyny :-)

Anoli a czemu musisz mieć pessar tez masz coś nie tak z szyjka ??

Zgłoś nadużycie #1078 26 kwietnia 2016, 22:27

allanka Fajna mama

anoli napisał(a)

No właśnie uparł się na ten test ale u niego to norma bardzo naciska na to swoje pacjentki bo ponoć w innych krajach UE to badanie to standard a to taki bardzo europejski lekarz he he :) .

U mnie w mieście niestety tego nie robią najbliżej w Łodzi a ja też zielona jestem w tym jak takie badanie wygląda.

Mój lekarz też się uparł na genetyczne w zeszłym roku, powiedział, że albo robię, albo on nie prowadzi ciąży, ale u niego to dlatego, że ma słaby sprzęt u siebie i powiedział, że on na oślep nie będzie tego robił, on musi wiedzieć co i jak. No i się dowiedział i ja też...

W każdym razie w tym roku, tak czy siak zrobiłabym sama te badania nawet jakby miała płacić, ale miałam za darmo tzn ze skierowaniem na nfz.
A test podwójny czyli to pappa to wygląda tak, że po prostu pobierają Ci krew i tyle. Czeka się z 2 tygodnie na wyniki :) No i jeżeli na usg wyjdzie, że jest wszystko ok, to z tego testu to często tylko potwierdzenie tego :)

Zgłoś nadużycie #1079 27 kwietnia 2016, 10:38

Anoli jeśli w Piotrkowie nie robią to polecam Gametę w Rzgowie (będzie na trasie do Łodzi) i dr Kozarzewskiego. Zna się na rzeczy. Sama do niego chodzę i ufam mu. Robił wszystkie usg w obu ciążach.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #1080 27 kwietnia 2016, 11:47

Nacudja napisał(a)

Anoli jeśli w Piotrkowie nie robią to polecam Gametę w Rzgowie (będzie na trasie do Łodzi) i dr Kozarzewskiego. Zna się na rzeczy. Sama do niego chodzę i ufam mu. Robił wszystkie usg w obu ciążach.

Dzięki za info no właśnie też polecał m.in. Gametę (aczkolwiek tam chyba to badanie jest najdroższe). Muszę zadzwonić i dowiedzieć się co i jak.

Zgłoś nadużycie #1081 27 kwietnia 2016, 12:00

izabela23 napisał(a)

Swietne wieści dziewczyny :-)

Anoli a czemu musisz mieć pessar tez masz coś nie tak z szyjka ??

Izabela23 ja w poprzedniej ciąży miałam zakładany pessar ze względu ze skracającą się szyjkę, niby można było tego nie robić ale lepiej było dmuchać na zimne i rzeczywiście dał radę bo po 2 dobach po jego zdjęciu na początku 36 tyg odeszły mi wody.

Mam ten pessar właśnie z poprzedniej ciąży i lekarz mówił żebym wzięła na następną wizytę, być może jeśli coś tam się będzie działo to zapobiegawczo założy.

Trochę się denerwuję bo poprzednio nosiłam 2 miesiące a teraz już od początku, no ale nic zobaczymy jak będzie póki co wszystko ok jest.

Minus jest taki że przy pessarze cały czas trzeba używać na noc globulki, unikać dźwigania no i zero przytulasków :) ( no wiecie w jakim sensie :) ))

Dziewczyny jak u was jest ze spaniem? Ja wcześniej miałam taki etap bezsenności a teraz do tego jeszcze doszły nocne mdłości i wymioty. Dzisiaj już o 2 w nocy musiałam lecieć do łazienki. Zapowiada się ciekawie ....:/

Zgłoś nadużycie #1082 27 kwietnia 2016, 17:42

gusia85 Gotowa na wszystko

anoli napisał(a)

Izabela23 ja w poprzedniej ciąży miałam zakładany pessar ze względu ze skracającą się szyjkę, niby można było tego nie robić ale lepiej było dmuchać na zimne i rzeczywiście dał radę bo po 2 dobach po jego zdjęciu na początku 36 tyg odeszły mi wody.
Mam ten pessar właśnie z poprzedniej ciąży i lekarz mówił żebym wzięła na następną wizytę, być może jeśli coś tam się będzie działo to zapobiegawczo założy.
Trochę się denerwuję bo poprzednio nosiłam 2 miesiące a teraz już od początku, no ale nic zobaczymy jak będzie póki co wszystko ok jest.
Minus jest taki że przy pessarze cały czas trzeba używać na noc globulki, unikać dźwigania no i zero przytulasków :) ( no wiecie w jakim sensie :) ))
Dziewczyny jak u was jest ze spaniem? Ja wcześniej miałam taki etap bezsenności a teraz do tego jeszcze doszły nocne mdłości i wymioty. Dzisiaj już o 2 w nocy musiałam lecieć do łazienki. Zapowiada się ciekawie ....:/

Anoli a mozesz powiedziec jak krotka masz teraz szyjke? I od ilu cm nalezaloby zalozyc ten pessar?
Moglabym spac calymi dniami i nocami :) I jesc ziemniaczki pieczone :)

Zgłoś nadużycie #1083 27 kwietnia 2016, 18:23

anoli napisał(a)

Ja mogłabym spać non stop i marze o tym, żeby choć jeden dzień moc spędzić w łóżku na nicnierobieniu 😀

Zgłoś nadużycie #1084 27 kwietnia 2016, 18:45

allanka Fajna mama
A ja im dłużej śpię tym gorzej się czuję. Przedwczoraj i wczoraj wstawałam o 7 rano i coś robiłam i było ok. Wieczorami byłam zmęczona. A dzisiaj spałam do 10 i jestem cały dzień nie do życia. Pojechałam do galerii i szybko uciekałam do domu, bo nie dawałam rady. Teraz jestem po drzemce, ale i tak się czuję zupełnie bez sił. Zupełnie nie wiem co się ze mną dzieję.

A i pochwale się mam tę super poduchę- rogala do spania i naprawdę dawno mi się tak cudownie nie spało, się zastanawiam jak ja bez tego funkcjonowałam dotychczas :D
No i pierwszy zakup ciążowy za mną- kupiłam sobie leginsy ciążowe i też się zastanawiam jak można było bez nich żyć :)

Zgłoś nadużycie #1085 27 kwietnia 2016, 19:12

gusia85 napisał(a)

Anoli a mozesz powiedziec jak krotka masz teraz szyjke? I od ilu cm nalezaloby zalozyc ten pessar?

Aktualnie to szyjka nie jest skrócona wszystko jest ok. Jak znajde to napusze Ci jak poprzednio mialam skrocona kiedy byl zakladany pessar.

Zgłoś nadużycie #1086 27 kwietnia 2016, 19:15

allanka napisał(a)

A ja im dłużej śpię tym gorzej się czuję. Przedwczoraj i wczoraj wstawałam o 7 rano i coś robiłam i było ok. Wieczorami byłam zmęczona. A dzisiaj spałam do 10 i jestem cały dzień nie do życia. Pojechałam do galerii i szybko uciekałam do domu, bo nie dawałam rady. Teraz jestem po drzemce, ale i tak się czuję zupełnie bez sił. Zupełnie nie wiem co się ze mną dzieję.

A i pochwale się mam tę super poduchę- rogala do spania i naprawdę dawno mi się tak cudownie nie spało, się zastanawiam jak ja bez tego funkcjonowałam dotychczas :D
No i pierwszy zakup ciążowy za mną- kupiłam sobie leginsy ciążowe i też się zastanawiam jak można było bez nich żyć :)

Ja właśnie jeszcze nie zakupilam. W smyku oglądałam ale kosztowala 170 zl, wolę zamówić na allegro bo chyba około 100 zl kosztuje.

Zgłoś nadużycie #1087 27 kwietnia 2016, 19:21

gusia85 napisał(a)

Poprzednio mialam założony na chyba coś około 1,5 cm ale to byl 24 tydzień albo 26.

Zgłoś nadużycie #1088 27 kwietnia 2016, 19:38

allanka Fajna mama

anoli napisał(a)

Ja właśnie jeszcze nie zakupilam. W smyku oglądałam ale kosztowala 170 zl, wolę zamówić na allegro bo chyba około 100 zl kosztuje.

Mi się udało, bo jak spotkałam się z koleżanką to okazało się, że ona ma tę poduchę i chętnie mi ją pożyczy. Tak więc ominęło mnie wydawanie pieniędzy na to, poszłam do rossmana za to i tam wydałam te miliony monet :p

Zgłoś nadużycie #1089 27 kwietnia 2016, 19:49

Marzenaa Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny!
Można się jeszcze do Was przyłączyć? :)

Zgłoś nadużycie #1090 27 kwietnia 2016, 19:56

allanka napisał(a)

Mi się udało, bo jak spotkałam się z koleżanką to okazało się, że ona ma tę poduchę i chętnie mi ją pożyczy. Tak więc ominęło mnie wydawanie pieniędzy na to, poszłam do rossmana za to i tam wydałam te miliony monet :p

Ha ha wiem tam -49% na cienie, kredki i tusze.