Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #91 29 lutego 2016, 14:36

adzik535 Gotowa na wszystko
A co to kogo obchodzi ze wpadka? Ja wspomonalam o drugim ale po ślubie..trudno ślub przyspieszony z lipca na maj i tez damy rade :) U nas wszyscy sie śmieją w żartach bo to juz nasza druga wpadka i mówią " ze do trzech razy sztuka". Nasza rodzina bardziej na luzie jest, a jezeli nawet ktos kreci nosem to mam to gdzies bo przy wychowywaniu i utrzymaniu Leny tez nikt mi nie pomógł to mam ich głęboko w poważaniu :P

Zgłoś nadużycie #92 29 lutego 2016, 14:36

tandem Supermama

Truskawkowa napisał(a)

Dziewczyny ... wczoraj powiedzieliśmy naszej najbliższej rodzinie o ciąży. Nasza Córeczka ma obecnie 1,5 roku. no i padło pytanie CZY PLANOWALIŚMY drugą ciążę. Aż mnie trzęsie do tej pory od tego idiotycznego, durnego, głupkowatego pytania, że aż nie wiem co odpowiadać w takiej chwili. Po pierwsze co to kogo obchodzi. Po drugie ale że za wcześnie ?? bo ja nie rozumiem. No kuźwa 2 lata różnicy to chyba całkiem normalnie prawda? Rodzina męża zareagowała tak jakbyśmy wpadli, byli zmartwieni i należało nam współczuć.
Macie pomysł jak równie głupio odpowiedzieć na takie pytanie? Bo wpadłam na: "ale coś ci się nie zgadza?"

Hej, też uważam, że głupio zapytali i rozumiem,że się dziwnie poczułaś, trzymam kciuki za wymyślenie do Świąt fajnych ripost :)

pozdrawiam z wątku staraczek ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #93 29 lutego 2016, 14:54

Sysia12 Fajna mama
Ja umyłam podłogi w domu i tak mi sie zrobiło słabo że musiałam w połowie usiąść

Zgłoś nadużycie #94 1 marca 2016, 19:12

paululka Fajna mama
Hej hej. O ranyyy za wcześnie źle za późno niedobrze :) najlepiej przymknąć oko na takie komentarze :) ) mnie męczą mdłości i sen. Cholerny sen! Bo jak tu spać przy 22 miesięczniku ;) jeszcze 2tyg do drugiej wizyty. Nie mogę się doczekać. Macie jakieś szczególne smaki? Mnie odrzuca od słodyczy.

Zgłoś nadużycie #95 2 marca 2016, 8:01

Truskawkowa Gotowa na wszystko
mnie się aż tak spać jak w pierwszej ciąży nie chce na szczęście a mam już na stanie 19 - miesięczniaka ;) też coś nie mogę jeść słodyczy, co jest dziwne bo wcześniej nie mogłam bez nich żyć. Jedynie rano jakiś pączek na zabicie mdłości. A wizytę i lekarza mam jutro i też nie mogę się doczekać :-)

Zgłoś nadużycie #96 2 marca 2016, 9:45

Nacudja Gotowa na wszystko
na te słodycze to chyba wszystkie mamy obecnie alergię :) dla mnie też mogą nie istnieć. prawdę mówiąc dla mnie aktualnie to każde jedzenie może nie istnieć. te mdłości mnie wykończą :( spać mi się nie chce, tylko i AŻ te mdłości mnie męczą. już nie daję rady. ja mam wizytę dopiero 17 marca.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #97 2 marca 2016, 9:55

i co robicie na te mdłości? bo ja jak zajadam to jest mi lepiej. nie mam apetytu ale jak zagryzę bananem czy kanapką to jest nieco lepiej. ale chyba już trochę przytyłam, bo jeansy stały się lekko ciasne hehe.

Zgłoś nadużycie #98 2 marca 2016, 9:59

jak byłam w pierwszej ciąży to też przesiadywałam na tym forum i jedna z użytkowniczek zrobiła taki fajny plik w excelu, który zamieściła w sieci i wpisywała tam wszystkie nasze imiona, skąd jesteśmy, ile mamy lat, czy mamy już dzieci, termin porodu, płeć i imię dziecka itd. oczywiście z czasem wszystko dopisywałyśmy na bieżąco, ale fajne to było. przez te 9 miesięcy trochę się poznałyśmy, niektóre dziewczyny nawet spotykały się, jak mieszkały blisko. Może któraś też to zrobi u nas, bo ja taka biegła nie jestem ;p

Zgłoś nadużycie #99 2 marca 2016, 10:13

ja na te mdłości to przerabiam wszystko co tylko przyjdzie mi do głowy. był imbir zalewany wrzątkiem, woda gazowana z cytryną, mięta, migdały, suche jedzenie typu suchary, wafle ryżowe, miętówki, ssanie mrożonych truskawek. kończą mi się pomysły, a mdli nadal :(
ja w pierwszej ciąży siedziałam na innym forum i tam też miałyśmy taką tabelkę. z niektórymi mamami do tej pory mam kontakt i na bieżąco wiemy co słychać. 9 miesięcy to kupa czasu i naprawdę można się poznać :) niestety nie podejmę się zadania, bo nie bardzo wiem jak to zrobić. mogę męża podpytać - może pomoże.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #100 2 marca 2016, 10:54

paululka Fajna mama
dzień dobryy :) truskawkowa, ja piszę z cudownymi dziewczynami poznanymi tutaj już przeszło 2 lata, niemal - codziennie!! z tabelką super, rzeczywiście ułatwia sprawę, zwłaszcza jak jest (będzie-oby) więcej mamusiek.
Ale ja też jestem lewa w te sprawy. Może poczekamy na jakąś dobrą duszyczkę ;)
Co do mdłości, już czasem mam wrażenie,że ustąpiły. I guzik. Też staram się zagryzać, czymkolwiek zanim jeszcze wstanę. Ale średnio pomaga. Jeszcze są piersi- eksplozja bólu.

Zgłoś nadużycie #101 2 marca 2016, 10:54

paululka Fajna mama
dzień dobryy :) truskawkowa, ja piszę z cudownymi dziewczynami poznanymi tutaj już przeszło 2 lata, niemal - codziennie!! z tabelką super, rzeczywiście ułatwia sprawę, zwłaszcza jak jest (będzie-oby) więcej mamusiek.
Co do mdłości, już czasem mam wrażenie,że ustąpiły. I guzik. Też staram się zagryzać, czymkolwiek zanim jeszcze wstanę. Ale średnio pomaga. Jeszcze są piersi- eksplozja bólu.

Zgłoś nadużycie #102 2 marca 2016, 10:55

paululka Fajna mama

Zgłoś nadużycie #103 2 marca 2016, 11:23

Poszukałam trochę w google jak to zrobić. Wyszła jakaś tabela online. Wklejam link. Każda z nas powinna móc sama ją uzupełnić. Dajcie znać czy to działa :)
Zawsze można dodać inne kolumny.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #104 2 marca 2016, 11:39

no chyba działa. kliknij w link i zobacz czy się zapisało. spróbuj też wpisać swoje dane. tylko nie klikała w żadne "zapisz" bo nie widziałam przycisku, po prostu zamknęłam plik i chyba jest.

Zgłoś nadużycie #105 2 marca 2016, 11:52

chyba faktycznie działa. nic lepszego nie wymyślę :) może jest mama, która się na tym bardziej zna?
jak chcecie to można tam dodać inne rzeczy lub zmienić te co są. np zamiast liczby lat wpisać datę urodzenia wtedy będziemy mogły świętować urodziny :P

Zgłoś nadużycie #106 2 marca 2016, 12:10

oo super, cześć Karolina :D jesteśmy w tym samym wieku hehe. z datą urodzin fajny pomysł.

Zgłoś nadużycie #107 2 marca 2016, 12:11

wstawiłam kolumnę z datą urodzin.

Zgłoś nadużycie #108 2 marca 2016, 12:23

no jestem jednak rok starsza :) wpisałam tyle, bo urodziny mam dokładnie tak jak Ty w kwietniu, czyli jeszcze nadal nie skończyłam, ale dobra potraktuje się rocznikowo :P

Zgłoś nadużycie #109 2 marca 2016, 13:01

no chciałaś się odmłodzić, bo urodziny już za miesiąc ;p

Zgłoś nadużycie #110 2 marca 2016, 15:05

Sysia12 Fajna mama
Hej dziewczyny o widzę tabelka super pomysł. Jak byłam na lipcowkach to też miałyśmy taką tabelkę tylko jedna z dziewczyn miała ja pod suwaczkami i caly czas byla widoczna😄 u mnie mdłości też dają o sobie znać chyba coraz bardziej i to przez cały dzień i jak dłużej postoje to bardzo mi słabo.