Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #971 20 kwietnia 2016, 21:48

allanka Fajna mama

AgataDuSo napisał(a)

no to teraz pewnie już nie musisz zwiększonej dawki brać bo wszystko najważniejsze rozwija się do 12 tyg. A miałaś już badania prenatalne? i jedno nie martw się bedzie wszystko dobrze ;) bo nawet femibionie masz normlaną dla kobiet w ciąży kwas foliowy i inne witaminy.

Miałam już prenatalne, normalnie tak się stresowałam, że prawie 2 noce nie spałam, ale jest wszystko dobrze. No i badanie przeprowadzał nam pan doktor, który poprzednio też robił nam to prenatalne, tak więc wszystko było sprawdzane po dwa razy. A główkę dzieciątka pokazywał nam przez 10 minut i omawiał która kość czaszki jest która, żeby zagwarantować, że wszystko jest na swoim miejscu :)
No i czekam jeszcze tylko na wyniki tego testu podwójnego, ale nie martwię się już tym, aż tak bardzo mocno, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #972 20 kwietnia 2016, 21:57

AgataDuSo Zaprawiona w bojach

allanka napisał(a)

Miałam już prenatalne, normalnie tak się stresowałam, że prawie 2 noce nie spałam, ale jest wszystko dobrze. No i badanie przeprowadzał nam pan doktor, który poprzednio też robił nam to prenatalne, tak więc wszystko było sprawdzane po dwa razy. A główkę dzieciątka pokazywał nam przez 10 minut i omawiał która kość czaszki jest która, żeby zagwarantować, że wszystko jest na swoim miejscu :)
No i czekam jeszcze tylko na wyniki tego testu podwójnego, ale nie martwię się już tym, aż tak bardzo
mocno, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze :)

Przypomniałaś mi badanie jak ja miałam z córką dwie noce przeryczałam że przezierność karkowa jest w górnej granicy i pół internetu prześwietliłam. Póżniej usg i facet nie miły powiedział że dziecko ma dwa guzki, które jak nie bedzie wady się wchłoną. Wróciłam po usg i znowu płacz bo nic konkretnego nie wiedzialam i czekanie na test pappa. I mój mąż poweidział mi nawet jak bedzie chorę to to jest nasze dziecko i dał mi dużo wsparcia. MIelismy z mezem przed weselem mały prezent dostalismy wyniki i było wszystko wporządku. Teraz do 28 kwietnia my czekamy na prenatalne.
Allanka bedzie wszystko dobrze u ciebie.  Juz możesz czekac spokoj nie do porodu.

Zgłoś nadużycie #973 20 kwietnia 2016, 22:07

Nacudja Gotowa na wszystko
Kwas foliowy można brać przez całą ciążę ale najważniejsze zadanie ma właśnie spełniać do 12 tygodnia. Potem nie ma już za bardzo znaczenia. Co do witamin to w poprzedniej ciąży nie brałam żadnych. Lekarka zawsze wysłała mnie na stragan z owocami i warzywami :) Z tych sztucznych witamin naprawdę niewiele zostaje w naszym organizmie.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #974 20 kwietnia 2016, 22:24

allanka Fajna mama

AgataDuSo napisał(a)

Przypomniałaś mi badanie jak ja miałam z córką dwie noce przeryczałam że przezierność karkowa jest w górnej granicy i pół internetu prześwietliłam. Póżniej usg i facet nie miły powiedział że dziecko ma dwa guzki, które jak nie bedzie wady się wchłoną. Wróciłam po usg i znowu płacz bo nic konkretnego nie wiedzialam i czekanie na test pappa. I mój mąż poweidział mi nawet jak bedzie chorę to to jest nasze dziecko i dał mi dużo wsparcia. MIelismy z mezem przed weselem mały prezent dostalismy wyniki i było wszystko wporządku. Teraz do 28 kwietnia my czekamy na prenatalne.
Allanka bedzie wszystko dobrze u ciebie.  Juz możesz czekac spokoj nie do porodu.

No to Cię rozumiem, niezły horror wam lekarz zafundował. U nas było podobnie, powiedział, że podejrzewa wadę ośrodkowego układu nerwowego, ale nic więcej i zaprosił na konsultację do bardziej doświadczonej pani doktor na za dwa dni. To były trudne dwa dni, na przemian płakałam i modliłam się, żeby wszystko było ok no i pojechaliśmy tam pełni nadziei. A pani doktor, bardzo miła zresztą, w zasadzie zaraz po spojrzeniu w monitor usg powiedziała co jest. Nie dało się nic zrobić...
No i teraz całe szczęście te badania wyszły dobrze, ale nadal się boję. Tylko to chyba już taki strach jaki odczuwa każda z nas w ciąży. Ale mimo wszystko chciałabym, żeby ten czas szybciej leciał, żeby już koniec maja chociaż był :)

Zgłoś nadużycie #975 20 kwietnia 2016, 22:31

allanka Fajna mama
Boże... Mąż mi przed chwilą przywiózł pączka i wiecie co- ja głupia go zjadłam... Normalnie czuję jak mi tyłek rośnie. Ale był przepyszny :)

Zgłoś nadużycie #976 20 kwietnia 2016, 22:36

adzik535 Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Kwas foliowy można brać przez całą ciążę ale najważniejsze zadanie ma właśnie spełniać do 12 tygodnia. Potem nie ma już za bardzo znaczenia. Co do witamin to w poprzedniej ciąży nie brałam żadnych. Lekarka zawsze wysłała mnie na stragan z owocami i warzywami :) Z tych sztucznych witamin naprawdę niewiele zostaje w naszym organizmie.

Dokładnie ta samo powiedział mi mój gin :)

Zgłoś nadużycie #977 20 kwietnia 2016, 22:41

justi_79 Zadomowiona

adzik535 napisał(a)

Dokładnie ta samo powiedział mi mój gin :)

Mi też powiedział, że najważniejsze to brać folik przez pierwsze 3 miesiace, później już nie trzeba.

Zgłoś nadużycie #978 21 kwietnia 2016, 9:21

Kowy Fajna mama
Ja mam i bez ciąży takie niedobory że wolę coś brać, zawsze costam się wchłonie.

Zgłoś nadużycie #979 21 kwietnia 2016, 9:52

akaasha Gotowa na wszystko
Hej,
a ja odebrałam wyniki morfologii itp i okazało się, że hemoglobina piękna! :) A w poprzedniej ciąży miałam bardzo niską.
W przyszłym tyg wizyta już nie mogę się doczekać.
Ja od początku biorę femibion i mam jeść dużo warzyw żeby nie było problemu z nerkami jak w pierwszej ciąży. Choć i tak woda Jan mnie nie ominie zapewne ( fuj ).
Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #980 21 kwietnia 2016, 10:55

AgataDuSo Zaprawiona w bojach

Kowy napisał(a)

Ja mam i bez ciąży takie niedobory że wolę coś brać, zawsze costam się wchłonie.

Jak u mnie, jak nie biore to zaraz poczatki anemii.

Zgłoś nadużycie #981 21 kwietnia 2016, 12:27

allanka napisał(a)

Boże... Mąż mi przed chwilą przywiózł pączka i wiecie co- ja głupia go zjadłam... Normalnie czuję jak mi tyłek rośnie. Ale był przepyszny :)

Nie przejmuj się teraz wagą. Po ciąży przy kp waga sama leci w dół :) Dodatkowo regularne spacery działają cuda (zwłaszcza jak dzieć śpi tylko wtedy jak wózek jedzie) ;) Ja ważyłam mniej niż przed ciążą :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #982 21 kwietnia 2016, 13:03

irving23 Supermama

Truskawkowa napisał(a)

Ja tez bylam ogromna wielbicielka czekolady a teraz zjem kostke i mi niedobrze :D

ja to samo, wole teraz na słono :)
"Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane"

Zgłoś nadużycie #983 21 kwietnia 2016, 13:06

irving23 Supermama

AgataDuSo napisał(a)

cała ciaże sie bierze kwas foliowy tylko ze od 15 tyg plus dha i witaminy od 15 tygodnia plus w czasie karmienia. Ja biorę praktycznie dha, witaminy i kwas foliowy od pierwszej ciązy do teraz bo karmilam małą piersią prawie 2 lata i zaraz jak odstawilam zaszlaw w drugą.

ja troche krócej karmiłam, jak tylko odstawiłam to tez zaszlam w ciaze ;)

Zgłoś nadużycie #984 21 kwietnia 2016, 13:06

irving23 Supermama

allanka napisał(a)

O a jeszcze się pochwalę, że dzisiaj w końcu kupiłam szparagi :D zapłaciłam za nie miliony monet normalnie, ale w końcu się doczekałam, już od tygodnia chodziłam i męczyłam panią w warzywniaku kiedy w końcu będą- chyba dla świętego spokoju je zamówiła :D Będzie dzisiaj pyszna kolacja :D
A kapuśniak zrobię jutro na obiad :)

daj znac czy juz dobre, bo w sumie jeszcze wczesnie :)

Zgłoś nadużycie #985 21 kwietnia 2016, 13:08

irving23 Supermama

allanka napisał(a)

Też biorę femibion no i do 12 tygodnia brałam jeszcze ten kwas foliowy 5mg (nie wiem czy to taka jednostka, ale na pewno było 5 czegośtam)

mi ze wzgledu na duze mdłosci kazali odstawic femibion i sam kwas łykać, ponoć witaminki wzmagaja mdłosci

Zgłoś nadużycie #986 21 kwietnia 2016, 13:11

irving23 Supermama

Nacudja napisał(a)

Nie przejmuj się teraz wagą. Po ciąży przy kp waga sama leci w dół :) Dodatkowo regularne spacery działają cuda (zwłaszcza jak dzieć śpi tylko wtedy jak wózek jedzie) ;) Ja ważyłam mniej niż przed ciążą :)

na mnie KP tez zdziało cuda, mialam 6 kg mniej niz przed ciaza :)

Zgłoś nadużycie #987 21 kwietnia 2016, 13:23

allanka Fajna mama

irving23 napisał(a)

daj znac czy juz dobre, bo w sumie jeszcze wczesnie :)

Tak się nastawiłam na te szparagi, ale nie były tak smaczne jak powinny. Wyszły gorzkie :/ Chyba jeszcze poczekam z tydzień albo dwa i może będą smaczniejsze :)

A jak wam mija dzisiaj dzień? Bo u mnie jak co dzień... Śpię, wstaję, gotuję obiad, sprzątam i tak w kółko... Mam jakiegoś doła. Znajomi za bardzo nie mają czasu, wiadomo każdy pracuję, więc siedzę tu sama z kotem.

Zgłoś nadużycie #988 21 kwietnia 2016, 13:34

Ja w pracy oczywiście... Potem druga praca w domu ;)
Pamiętam, że w pierwszej ciąży też pracowałam, ale nadrobiłam wtedy zaległości filmowe i książkowe, chodziłam na spacery z psem, włóczyłam się po sklepach, co środa byłam w kinie (kiedyś było coś takiego jak środy z orange), wirtualnie kompletowałam wyprawkę (co prawda kupowałam wszystko już w zaawansowanej ciąży, ale dużo wcześniej wszystko wybierałam), dłubałam biżuterię hand made. Na pewno uda Ci się znaleźć coś co sprawi Ci przyjemność :)

Zgłoś nadużycie #989 21 kwietnia 2016, 14:58

anoli Zaprawiona w bojach

allanka napisał(a)

Mam takie pytanie przepraszam zupełnie nie związane z wątkiem, ale może któraś z was miała taką sytuację, że kupowała mieszkanie od dewelopera? Może ktoś mi doradzi w jaki sposób można go sprawdzić? Jestem w tym zupełnie zielona, a spodobało nam się takie jedno mieszkanko i to nie drogo jak na mieszkania, ale się boję, że nagle ten deweloper zbankrutuje, albo coś równie strasznego...

Jejku ale postów do nadrobienia , wow :)
Hmm najprościej będzie pewnie poszukać w necie ale i też sprawdzić jakie i czy w ogóle wcześniej jakieś inwestycje realizował, spróbuj popytać na forum miasta w którym mieszkasz.

Zgłoś nadużycie #990 21 kwietnia 2016, 15:08

anoli Zaprawiona w bojach
Dziewczyny czy któraś z was używa/używała poduszki do spania typu rogal? Mam problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania i obkładam się masą ,,jaśków" i coraz poważniej myślę o zakupie żeby trochę sobie ulżyć.

Ja na zwolnieniu jestem od końca marca i do pracy wiem że nie wrócę, ale nie jest mi z tego powodu wcale smutno :) w poprzedniej ciąży akurat wypadło mi na miesiące jesienno/zimowe i jeszcze musiałam leżeć więc miałam dużo wolnego czasu na tv, książki i gazety :)