Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #951 20 kwietnia 2016, 15:41

justi_79 Zadomowiona
Kapuśniak z mieszanej kapusty - białej i kiszonej a pierogi teściowa przywiozła w weekend więc też jadłam hehe :D

Zgłoś nadużycie #952 20 kwietnia 2016, 16:18

izabela23 Supermama
Cześć :-) o mateńko,kobietki jak Wy mi smaka narobilyscie na kapuśniak z kapusty kwaśnej. Przecież mi kołtun z pragnienia sie zakreci hehe

Zgłoś nadużycie #953 20 kwietnia 2016, 16:21

allanka Fajna mama
O a jeszcze się pochwalę, że dzisiaj w końcu kupiłam szparagi :D zapłaciłam za nie miliony monet normalnie, ale w końcu się doczekałam, już od tygodnia chodziłam i męczyłam panią w warzywniaku kiedy w końcu będą- chyba dla świętego spokoju je zamówiła :D Będzie dzisiaj pyszna kolacja :D

A kapuśniak zrobię jutro na obiad :)

Zgłoś nadużycie #954 20 kwietnia 2016, 16:25

justi_79 Zadomowiona

allanka napisał(a)

O a jeszcze się pochwalę, że dzisiaj w końcu kupiłam szparagi :D zapłaciłam za nie miliony monet normalnie, ale w końcu się doczekałam, już od tygodnia chodziłam i męczyłam panią w warzywniaku kiedy w końcu będą- chyba dla świętego spokoju je zamówiła :D Będzie dzisiaj pyszna kolacja :D

A kapuśniak zrobię jutro na obiad :)

Ja nie mogę! Też myślałam dosłownie parę dni temu o szparagach :D :D :D

Zgłoś nadużycie #955 20 kwietnia 2016, 16:36

izabela23 Supermama
To ja Wam się przyznam,że ja nigdy w zyciu nie jadłam szparagów ;) ;)

Zgłoś nadużycie #956 20 kwietnia 2016, 16:41

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Mi się zdarzyło je spróbować dopiero ze 2 albo 3 lata temu i od początku się w nich zakochałam :) Polecam, może akurat przypadną Ci do gustu :)

Zgłoś nadużycie #957 20 kwietnia 2016, 17:00

adzik535 Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

ja tez jeszcze nie jadłam :D

Zgłoś nadużycie #958 20 kwietnia 2016, 17:22

Karolajla Gotowa na wszystko
Moj maz się że mnie śmieje bo jak słodycze były na stole to ja pierwsza byłam i zwykle szybko ich nie było a teraz? JABLKA

Zgłoś nadużycie #959 20 kwietnia 2016, 17:55

Truskawkowa Gotowa na wszystko
Ja szparagi raz jadlam i takie se sa dla mnie. Musze sie przejsc na rnek i zobaczyc co yam dobrego juz mają. Dziewczyny jestem teraz w 14 tyg i zastanawiam sie czybrac jeszcze kwas foliowy?

Zgłoś nadużycie #960 20 kwietnia 2016, 17:59

allanka Fajna mama

Truskawkowa napisał(a)

Ja szparagi raz jadlam i takie se sa dla mnie. Musze sie przejsc na rnek i zobaczyc co yam dobrego juz mają. Dziewczyny jestem teraz w 14 tyg i zastanawiam sie czybrac jeszcze kwas foliowy?

Mi lekarz w 12 tygodniu kazał odstawić, bo ponoć bierze się tylko do 12 :)

Zgłoś nadużycie #961 20 kwietnia 2016, 18:11

Kowy Fajna mama
Mnie się wydaje ze kwas foliowy można całą ciążę, zresztą jest polecany nie tylko kobietom w ciąży, dobrze działa na organizm.

Zgłoś nadużycie #962 20 kwietnia 2016, 19:48

justi_79 Zadomowiona
Mniam... pychota, polecam :)

Zgłoś nadużycie #963 20 kwietnia 2016, 21:05

AgataDuSo Zaprawiona w bojach

Truskawkowa napisał(a)

cała ciaże sie bierze kwas foliowy tylko ze od 15 tyg plus dha i witaminy od 15 tygodnia plus w czasie karmienia. Ja biorę praktycznie dha, witaminy i kwas foliowy od pierwszej ciązy do teraz bo karmilam małą piersią prawie 2 lata i zaraz jak odstawilam zaszlaw w drugą.

Zgłoś nadużycie #964 20 kwietnia 2016, 21:17

allanka Fajna mama

AgataDuSo napisał(a)

cała ciaże sie bierze kwas foliowy tylko ze od 15 tyg plus dha i witaminy od 15 tygodnia plus w czasie karmienia. Ja biorę praktycznie dha, witaminy i kwas foliowy od pierwszej ciązy do teraz bo karmilam małą piersią prawie 2 lata i zaraz jak odstawilam zaszlaw w drugą.

Mój lekarz powiedział, że mam go odstawić w 12 tygodniu.
Trochę mnie teraz zmartwiłaś tym, że bierze się przez całą ciążę... no, bo ja właśnie już nie biorę, a brałam zwiększoną dawkę na receptę. Na kolejnej wizycie na pewno o to spytam, bo sama już nie wiem...

Zgłoś nadużycie #965 20 kwietnia 2016, 21:22

adzik535 Gotowa na wszystko
Mój lekarz tez kazał odstawic kwas po 12 tyg. Póki sa dobre wyniki zamiast faszerwoac sie suplementami mowil ze świeże warzywa i owoce wystarcza :) każdy lekarz ma inne podejście :)

Zgłoś nadużycie #966 20 kwietnia 2016, 21:26

allanka napisał(a)

Mój lekarz powiedział, że mam go odstawić w 12 tygodniu.
Trochę mnie teraz zmartwiłaś tym, że bierze się przez całą ciążę... no, bo ja właśnie już nie biorę, a brałam zwiększoną dawkę na receptę. Na kolejnej wizycie na pewno o to spytam, bo sama już nie wiem...

Ja jestem taka że witaminy szybko ze mnie znikają i biorę jej od pierwszej ciąży. I wiem że te co ja bore femibion są inne z dodatkowym dha od 15 tygodnia do czasu karmienia. Po 6 tygodniu od porodu do końca karmienia brałam tańsze tabletki z Witaminer.

Zgłoś nadużycie #967 20 kwietnia 2016, 21:29

allanka Fajna mama

AgataDuSo napisał(a)

Ja jestem taka że witaminy szybko ze mnie znikają i biorę jej od pierwszej ciąży. I wiem że te co ja bore femibion są inne z dodatkowym dha od 15 tygodnia do czasu karmienia. Po 6 tygodniu od porodu do końca karmienia brałam tańsze tabletki z Witaminer.

Też biorę femibion no i do 12 tygodnia brałam jeszcze ten kwas foliowy 5mg (nie wiem czy to taka jednostka, ale na pewno było 5 czegośtam)

Zgłoś nadużycie #968 20 kwietnia 2016, 21:32

allanka napisał(a)

Też biorę femibion no i do 12 tygodnia brałam jeszcze ten kwas foliowy 5mg (nie wiem czy to taka jednostka, ale na pewno było 5 czegośtam)

Ja biorę sam femibion bo tam już masz kwas foliowy te rózowe tabletki to kwas z witaminami.

Zgłoś nadużycie #969 20 kwietnia 2016, 21:39

allanka Fajna mama

AgataDuSo napisał(a)

Ja biorę sam femibion bo tam już masz kwas foliowy te rózowe tabletki to kwas z witaminami.

No, ja właśnie musiałam jeszcze dodatkowo brać ten większy kwas, z racji tego, że w poprzedniej ciąży nasz synek miał wadę letalną ośrodkowego układu nerwowego... No i, żeby jakby w razie co nic takiego więcej się nie powtórzyło zalecili brać ten większy kwas foliowy, też brałam go przed ciążą prawie cały rok.

Zgłoś nadużycie #970 20 kwietnia 2016, 21:44

allanka napisał(a)

No, ja właśnie musiałam jeszcze dodatkowo brać ten większy kwas, z racji tego, że w poprzedniej ciąży nasz synek miał wadę letalną ośrodkowego układu nerwowego... No i, żeby jakby w razie co nic takiego więcej się nie powtórzyło zalecili brać ten większy kwas foliowy, też brałam go przed ciążą prawie cały rok.

no to teraz pewnie już nie musisz zwiększonej dawki brać bo wszystko najważniejsze rozwija się do 12 tyg. A miałaś już badania prenatalne? i jedno nie martw się bedzie wszystko dobrze ;) bo nawet femibionie masz normlaną dla kobiet w ciąży kwas foliowy i inne witaminy.