Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #851 16 kwietnia 2016, 15:13

allanka Fajna mama
Co jest z tym postem? Napisałam i jakieś głupoty się wyświetlają. No to napisze jeszcze raz- może się uda :)
@Karolajla No mam tak samo, zaczynam już 14!! I jakoś ciężko mi w to uwierzyć. A wczoraj czytałam, że niektóre kobiety w 14 tygodniu zaczynają czuć już ruchy dziecka, czy to jest możliwe? Ogólnie to nie liczę na to i zastanawiam się czy przypadkiem ktoś pisząc tamten artykuł nie walnął się o kilka tygodni :)

Zgłoś nadużycie #852 16 kwietnia 2016, 15:59

Sysia12 Fajna mama
Ja w pierwszej ciąży pierwsze ruchy córki poczułam w 17tyg a jak byłam ostatnio na wizycie to ginekolog powiedział mi że teraz pierwsze ruchy mogę czuć w 15tyg ale szczerze w to wątpię przecież dzidzi jeszcze malutkie jest😄

Zgłoś nadużycie #853 16 kwietnia 2016, 16:03

Sysia12 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Czy to możliwe aby dopiero teraz dopadaly mnie ciążowe dolegliwości? Wczesniej miałam mdłości,ale już ktorys dzień z rzędu nie mam apetytu w sumie jem na siłę aby jeść :( na obiad jadłam szczawiowke i teraz musiałam zjeść bo robiło mi się słabo to myślałam,że zjem ze smakiem zupe. Zjadlam kilka łyżek na siłę i po jedzeniu,mało nie wymiotowalam.

Wiesz co moja siostra go 13czy 14 tyg (nie jestem pewna) czuła się bardzo dobrze a później mówiła że bardzo zle się czuła i mdłości miała i samopoczucie też kiepskie, każda ciąża jest inna więc nie wykluczone 😄

Zgłoś nadużycie #854 16 kwietnia 2016, 16:17

adzik535 Gotowa na wszystko
Z córką w ciązy poczułam ruchy dopiero koło 21 tyg, a teraz jestemw 15 i jeszcze nic nie czułam :) Z resztą je pierwsze ruchy sa tak delikatne że łatwo je z jelitami pomylić - patrząc z perspektywy czasu :P Pierwsze skojarzenie do pierwszych ruchów to takie uczucie jak w jeziorze mała rybka dotknie nam stopy... to ta samo tylko w brzuchu :)

Zgłoś nadużycie #855 16 kwietnia 2016, 18:44

Nacudja Gotowa na wszystko
14 tydzień w pierwszej ciąży na ruchy dziecka to chyba jednak za wcześnie. Ja czułam kolo 18 tygodnia dopiero i faktycznie przypomina to rybke i przelewanie w jelitach. Chyba, że może jest się bardzo szczupłym to wtedy może jest to mozliwe w 14. Nie wiem nie jestem ;)
A ja znów wymiotuje. Najgorsze są wieczory. Zaczynam tracić nadzieje, ze w II trymestrze będzie jakas spektakularna poprawa :(
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #856 16 kwietnia 2016, 18:58

izabela23 Supermama
Czyli to ze niby w II trym przechodzi eszystko to mitem zaczyna byc ;)

Ja ruchy poczulam w 19tygodniu pamietam,ze czytałam ze juz moze byc czuc i polozylam sie na plecach spokojnie i poczułam takie puk jakby pstryczek :-) coś pięknego

Zgłoś nadużycie #857 16 kwietnia 2016, 22:41

irving23 Supermama
leca te tygodnie! Moja ciaza jedna z mlodszych bo koniec listopada termin a juz mi zlecialo ze hohoh, za 3-4 tyg badanie genetyczne :) Dobrze ze tak leci aczkolwiek co to bedzie ;)
"Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane"

Zgłoś nadużycie #858 17 kwietnia 2016, 9:52

Karolajla Gotowa na wszystko
Jak tam wam mija niedziela brzuchatki? 😊

Zgłoś nadużycie #859 17 kwietnia 2016, 10:15

izabela23 Supermama

Karolajla napisał(a)

Jak tam wam mija niedziela brzuchatki? 😊

Ja na leżąco :-) zaraz mnie tesciowa zawiezie do rodziców,bo jutro jade na konsultacje do Warszawy. Także proszę trzymajcie kciuki aby ten lekarz coś sensownego zaradzil

Zgłoś nadużycie #860 17 kwietnia 2016, 12:32

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja man dzisiaj wieeeeelkiego lenia, nawet chyba na obiad sobie gdzies pojedziemy bo nie mam weny do gotowania :P miłego dnia Kobietki :)

Zgłoś nadużycie #861 17 kwietnia 2016, 14:33

allanka Fajna mama
My dzisiaj też mamy tak bardzo leniwy dzień, że jeszcze nie dałam rady wygrzebać się z łóżka. Oczywiście z robienia obiadu też rezygnujemy dzisiaj. Przed chwilą miałam ochotę na tosta, zrobiłam go, a teraz leży sobie i mi jednak śmierdzi... Powoli przestaję kontrolować swój organizm. Zdarza mi się płakać w tak nieodpowiednich momentach, że sama nie wiem co się dzieję, ale nie mogę się powstrzymać. Zaczyna się robić ciekawie :D

Zgłoś nadużycie #862 17 kwietnia 2016, 17:24

AgataDuSo Zaprawiona w bojach
Dziewczynki wróciłam z weekendu od rodziców i kuje mnie w boku i nie wiem co robić. Za dwa dni mam wizytę i nie wiem czy jest sens jechania na izbę. Leże plaski to jest dobrze. Moze któraś z was tak miała?

Zgłoś nadużycie #863 17 kwietnia 2016, 17:27

izabela23 Supermama
Agata ciężko.stwierdzić co jest normalne a co nie przynajmniej u mnie,bo u mnie jest zazwyczaj to co u innych normalne to u mnie nienormalne,ale jesli pomaga jak polezysz to leż sobie moze przyjdzie.

Zgłoś nadużycie #864 17 kwietnia 2016, 18:12

anoli Zaprawiona w bojach

AgataDuSo napisał(a)

Dziewczynki wróciłam z weekendu od rodziców i kuje mnie w boku i nie wiem co robić. Za dwa dni mam wizytę i nie wiem czy jest sens jechania na izbę. Leże plaski to jest dobrze. Moze któraś z was tak miała?

Myślę ze jak najbardziej normalne mnie często boli brzuch, ciągnie bądź nawet wczoraj mialam klucie w jajniku.
Lekarz mi tłumaczył ze to przez to ze i macica i wiazadla sie powiększają.

Zgłoś nadużycie #865 17 kwietnia 2016, 18:30

allanka Fajna mama

AgataDuSo napisał(a)

Tak sobie myślę ze jeżeli nie masz problemu z dojazdem i się denerwujesz to zawsze można pojechać. Na izbie zrobią Ci usg i będziesz spokojniejsza. Sama już raz byłam w 7 tygodniu bo miałam plamienie delikatne. Wywalałam męża o 3 w nocy z łóżka. I naprawdę uspokoiła mnie ta wizyta. A w ciazy wiadomo co chwilę coś boli więc pewnie to nic złego, ale po co masz się zastanawiać i denerwować co to :)

Zgłoś nadużycie #866 17 kwietnia 2016, 18:48

AgataDuSo Zaprawiona w bojach

anoli napisał(a)

Myślę ze jak najbardziej normalne mnie często boli brzuch, ciągnie bądź nawet wczoraj mialam klucie w jajniku.
Lekarz mi tłumaczył ze to przez to ze i macica i wiazadla sie powiększają.

moze umnie jest to samo. Narazie przeszło ale jak jutro będzie to będę się dobijać do mojej pani ginekolog.

Zgłoś nadużycie #867 17 kwietnia 2016, 19:29

Sysia12 Fajna mama
My dzisiaj prawie cały dzień w trasie, chciałam kupić sukienkę ale nic nie kupiłam 😄
Iza powodzenia jutro na wizycie , daj znać po😄 też jutro mam wizyte po 15 , niby ma być to usg genetyczne trochę się denerwuje ale jestem dobrej myśli 😄
I wiecie co chyba zrobiła mi się kurzajka na stopie . Nigdy nie miałam i tak doktor Google podpowiedział że to kurzajka , powinnam o tym powiedzieć jutro na wizycie ?? ??

Zgłoś nadużycie #868 18 kwietnia 2016, 8:45

Ale fajnie macie z tymi wizytami, trzymam kciuki :-)
Ja usg gemetyczne mam 28kwietnia a wizytę 29kwietnia. Nie mogę się doczekać..

Zgłoś nadużycie #869 18 kwietnia 2016, 8:59

Nacudja Gotowa na wszystko
Dzień dobry z rana :)
Iza, Sysia dajcie znać po wizytach :)
Znów boli mnie głowa. Powiem Wam, że jeśli lekarz się nie pomylił na tym usg i faktycznie to będzie dziewczynka, to u mnie potwierdza się mit, że ciąże z dziewczynką znosi się dużo gorzej.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #870 18 kwietnia 2016, 9:56

Ja mam takie zawroty głowy jak się podnosze, ze musze się czegoś przytrzymać, masakra... Wyniki badań miałam ok więc nie wiem skąd te zawroty.
Pierwsza mam córkę i fakt, że znosiłam ciężko tamta ciążę, teraz jest podobnie ale czy gorzej czy lepiej? Sama nie wiem, mam wrażenie, że mdłości trochę mi odpuszczaja.