Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #71 26 lutego 2016, 18:55

gusia85 Gotowa na wszystko
Dziewczyny, ja to miałam tylko taki epizod, ale już żadnych mdłości, jeść mi się wcale nie chce.
Oprócz bolących piersi przy zdejmowaniu stanika nie mam żadnych ciążowych dolegliwości ... :)

Zgłoś nadużycie #72 26 lutego 2016, 19:38

Sysia12 Fajna mama
Ja właśnie też żadnych objawów nie mam tylko ze sikam bardzo często. A w pierwszej ciąży to od początku piersi bolały i mdłości też miałam.

Zgłoś nadużycie #73 26 lutego 2016, 19:48

paululka Fajna mama
Sysia widzę, że mamy maluszki w zbliżonym wieku :) to może teraz ja będę mieć córcię a Ty synusia, bo mamy odwrotne objawy w obu ciążach

Zgłoś nadużycie #74 26 lutego 2016, 20:40

Nacudja Gotowa na wszystko
W sumie prócz tego smaku i uczucia podchodzenia treści żołądka do gardla to innych dolegliwości nie mam.Pamiętam, ze w poprzedniej ciąży ciągle spałam na początku.
Co do smaków to mówią, że slodkie na dziewczynkę :-)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #75 26 lutego 2016, 20:42

adzik535 Gotowa na wszystko
o widzę nowe mamusie :)

Ja w poprzedniej ciązy przytyłam uwaga.... 30kg! :D Nie bójcie się to w większości był efekt jo-jo bo zamin dowiedziałam sie o ciązy byłam na Dukanie i prawie 20 kg poszło,ale jak dowiedziałam się o ciązy to zaczęłam normalnie jeść i tyle przywaliłam :)

U mnie mdłości tez są niestety, a w pierwszej ciązy nie miałam żadnych :/

Zgłoś nadużycie #76 26 lutego 2016, 20:43

Oooo i spać mogłabym teraz nawet na stojąco :) Ale mając w domu energiczną dwulatkę jest to niemożliwe niestety, jesteśmy same aż do 18 to nawet nie ma mi kto pomóc i młodej wziąć chociaż na godznkę żebym się położyła :/

Zgłoś nadużycie #77 26 lutego 2016, 20:53

No z drugim szkrabem w domu zdecydowanie inaczej mija ciążowy czas. Aż strach pomyśleć jak będzie dalej ;-)
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 13 kg.
Bierzecie jakieś witaminy? A jesteście już po jakiś badaniach?
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #78 26 lutego 2016, 22:05

Ja biorę folik tylko. A dzisiaj byłam badania robić : morfologia, mocz, cukier we krwi, toxo,WR, przeciwciała RH i jakies jeszcze były na skierowaniu ale nie pamiętam :)

Zgłoś nadużycie #79 27 lutego 2016, 8:26

Sysia12 Fajna mama

paululka napisał(a)

Sysia widzę, że mamy maluszki w zbliżonym wieku :) to może teraz ja będę mieć córcię a Ty synusia, bo mamy odwrotne objawy w obu ciążach

No powiem ci ze w pierwszej ciąży od początku czułam że będzie córcia a teraz znowu śmieje się do męża że będzie Mietek😄

Zgłoś nadużycie #80 27 lutego 2016, 8:28

Sysia12 Fajna mama

Nacudja napisał(a)

No z drugim szkrabem w domu zdecydowanie inaczej mija ciążowy czas. Aż strach pomyśleć jak będzie dalej ;-)
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 13 kg.
Bierzecie jakieś witaminy? A jesteście już po jakiś badaniach?

Na pewno nie bedziemy narzekać na wolny czas😄 ja jeszcze nie byłam u lekarza dopiero w marcu mam wizytę

Zgłoś nadużycie #81 27 lutego 2016, 8:31

Sysia12 Fajna mama

adzik535 napisał(a)

Oooo i spać mogłabym teraz nawet na stojąco :) Ale mając w domu energiczną dwulatkę jest to niemożliwe niestety, jesteśmy same aż do 18 to nawet nie ma mi kto pomóc i młodej wziąć chociaż na godznkę żebym się położyła :/

U mnie właśnie to samo też mogła bym spać cały dzień 😄 i też do 18 jestem sama czasem teście przyjadą i ja wezmą to mam trochę czasu dla siebie

Zgłoś nadużycie #82 27 lutego 2016, 9:34

Ja też biorę tylko folik. Byłam u lekarza, żeby potwierdził ciążę i polecil mi witaminy MamaDHA. Na razie ich nie mm i nie wiem czy brać, bo w poprzedniej ciąży ten sam lekarz mówił, że te wszystkie witaminy się nie wchłaniają. I czemu się to nagle zmieniło. Dostałam też skierowanie na badania ale jeszcze ich nie zrobiłam. Mam teraz wizytę w polowie marca dopiero to jeszcze zdążę. A jakieś USG miałyście już?

Zgłoś nadużycie #83 27 lutego 2016, 11:09

Tak na pierwszej wizycie miałam USG, żeby potwierdzić ciąże. Teraz też mam wizytę 8.03 i poproszę swojego lekarza o usg, bo poprzedni ( nie znałam poszłam do niego na wizyte bo nie było wolnych terminów do mojego) podczas usg potwierdził ciąże ppokazał zarodek ito ale zauważył coś koło lewego jajnika po czym stwierdził że teraz nie ma czasu sprawdzać i następnym razem się przyjrzy temu. Także nawet nie wiem co to tam było - może jakaś torbiel albo coś? Także przedstawie syt. mojemu ginowi mi mam nadzieje że zgodzi się na usg i sprawdzi co tam siedzi :)

Zgłoś nadużycie #84 29 lutego 2016, 8:29

Truskawkowa Gotowa na wszystko
Dziewczyny ... wczoraj powiedzieliśmy naszej najbliższej rodzinie o ciąży. Nasza Córeczka ma obecnie 1,5 roku. no i padło pytanie CZY PLANOWALIŚMY drugą ciążę. Aż mnie trzęsie do tej pory od tego idiotycznego, durnego, głupkowatego pytania, że aż nie wiem co odpowiadać w takiej chwili. Po pierwsze co to kogo obchodzi. Po drugie ale że za wcześnie ?? bo ja nie rozumiem. No kuźwa 2 lata różnicy to chyba całkiem normalnie prawda? Rodzina męża zareagowała tak jakbyśmy wpadli, byli zmartwieni i należało nam współczuć.
Macie pomysł jak równie głupio odpowiedzieć na takie pytanie? Bo wpadłam na: "ale coś ci się nie zgadza?"

Zgłoś nadużycie #85 29 lutego 2016, 8:32

Sysia12 Fajna mama
Dzień dobry po weekendzie 😄 ogłaszam że mdłości odpadły i mnie , zaczęło się wczoraj i dziś też miałam a już miałam nadzieję że tym razem mnie to ominie.

Zgłoś nadużycie #86 29 lutego 2016, 10:04

Hej Mamusie :)
Ja już nie daję rady. Te mdłości mnie wykończą. Nie miałam takich poprzednio. Już nie mam na nie pomysłu. Chyba bym wolała odwiedzić toaletę niż tak całe dnie się męczyć. Poranne to one są chyba tylko z nazwy...
Truskawkowa niestety nie wiem co odpowiadać w takiej sytuacji. Zawsze mądre riposty przychodzą po czasie. Może po protu byli zaskoczeni, bo w Waszych rozmowach nie pojawiał się temat drugiego dziecka. Ja jeszcze nie mówiłam. Najchętniej zrobiłabym to po usg genetycznym, ale dużo czasu jeszcze do tego, więc planuję oznajmić radosną nowinę w święta :)
I zazdroszczę Wam, że jesteście już po usg. Moja lekarka twierdzi, że wystarczy to genetyczne. Tylko nie wiem czy do tego czasu nie oszaleję, zastanawiając się czy serduszko bije i nie polecę gdzieś prywatnie :)

Zgłoś nadużycie #87 29 lutego 2016, 10:28

Wiem.. ale ja nie poczuwałam się nigdy do informowania rodziny kiedy planuję drugie dziecko. wiesz, jakby się tak głębiej zastanowić, to pytanie czy wpadliśmy to jest sugestia, że zrobiliśmy coś źle, że coś jest nie tak. jestem wrażliwa na punkcie głupkowatych rozmów ;p

Ja też uważam, że to jakaś pomyłka z PORANNYMI mdłościami. Przecież jak to się już uczepi to do wieczora...ja to nawet w nocy się obudzę i mi niedobrze. Dwa razy wymiotowałam i wtedy jest lepiej, bo czuje się ulgę.

Ja mam w czwartek usg- drugie już, posłuchamy bicia serduszka :) Trochę stresuję się ale mam nadzieję że wszystko będzie ok :)

Zgłoś nadużycie #88 29 lutego 2016, 10:45

Ja rozumiem, że nie musisz ich informować o planach, ale wiesz czasem w luźnych rozmowach ten temat wychodzi :) ja zawsze mówiłam, że jestem masochistką, że już pospałam i że mogłabym już mieć drugie :) U mnie teraz wie moja mama i w sumie zaskoczyło ją tylko to, że tak szybko nam poszło, bo poprzednio zajęło nam to 1,5 roku. Zobaczymy jakie będą w święta reakcje innych, ale myślę, że dużego szoku nie będzie. A już zwłaszcza sugestii wpadki. W końcu to będą 4 lata różnicy.

Zgłoś nadużycie #89 29 lutego 2016, 12:18

no właśnie zawsze mówiłam, że chcę drugie dziecko. aaaa tam, w święta się odgryzę jak się spotkamy ;p spać mi się dziś chce niesamowicie....

Zgłoś nadużycie #90 29 lutego 2016, 13:04

Sysia12 Fajna mama
Truskawkowa ja w takiej sytuacji powiedziała bym że wpadka była by wtedy gdy nie jestesmy małżeństwem przeciesz się kochacie to chyba normalne że z miłości rodzi się nowe życie i to powód do dumy a nie że wpadka nienawidzę tego słowa a pozatym tak jak napisałaś to nie jest ich sprawa😄 i nie dziwię ci się że tak sie poczulas