Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #611 31 marca 2016, 8:22

Sysia12 Fajna mama
Truskawkowa nie ma się co stresować, wszystko będzie dobrze napewno 😄 ja mam w poniedziałek wizyte i też poproszę o zwolnienie.

Zgłoś nadużycie #612 31 marca 2016, 9:21

Truskawkowa Gotowa na wszystko
i na długo chcesz zwolnienie? bo ja na cały przyszły tydzień planuję.

Zgłoś nadużycie #613 31 marca 2016, 9:29

Nacudja Gotowa na wszystko
Truskawkowa nie denerwuj się. Będzie dobrze :-) Daj znać po wizycie.

Powiem Wam, ze tak się bronilam przed zwolnieniem, a teraz przeraża mnie wizja powrotu do pracy. Nie wiem jak mam tam funkcjonować z ta kwasota. Mam nadzieje, ze szybko znajdą zastępstwo i będę mogla posiedziec w domu. No chyba, ze jakoś cudownie zniknie to kwaśne cos.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #614 31 marca 2016, 9:32

Sysia12 Fajna mama

Truskawkowa napisał(a)

i na długo chcesz zwolnienie? bo ja na cały przyszły tydzień planuję.

Też coś takiego , tydzień na początek wystarczy 😄

Zgłoś nadużycie #615 31 marca 2016, 9:32

izabela23 Supermama
Witam się z mdłościami od samego rana ;) całą noc przespałam i dalej spać mi się chce-masakra :P

truskawkowa czekamy na wieści z wizyty,a o której masz wizytę?

Zgłoś nadużycie #616 31 marca 2016, 9:33

o 16. dam znać.

Zgłoś nadużycie #617 31 marca 2016, 9:38

izabela23 Supermama
Ja Wam dosłownie współczuję jak myślę sobie,że wy z taka sennoscia,mdlosciami czy wymiotami musicie siedzieć w pracy.

Zgłoś nadużycie #618 31 marca 2016, 9:54

sonne Gotowa na wszystko
Witam po świątecznie - też dziś idę do lekarza i zamierzam kontynuować zwolnienie do końca pierwszego trymestru, czyli jeszcze na 3 tyg. Niestety mnie wymioty nie opuszczają - a wtorek miała już tragiczny - nie wychodziłam z toalety i ratowałam się torecanem, aby do domu wrócić od rodziców. A tak to dzień witam i kończę wymiotami. Do tego tsh wyszło mi dużo poniżej normy i zobaczymy, czy coś mi na to da, bo chyba przez tarczycę jestem też taka osłabiona. I tak marzę już o 14 tyg. aby te wszystkie dolegliwości już ustąpiły.

Zgłoś nadużycie #619 31 marca 2016, 10:01

irving23 Supermama

anoli napisał(a)

Witam poświątecznie :)
Pierwsza wizyta już za mna ufff :)
Właśnie odnośnie testu Papp-a ucieszyłam się wczoraj na wizycie bo lekarz poinformował mnie że mogę je zrobić bezpłatnie, a tu guzik dzisiaj dzwonię umówić sie na wizytę a Pani poinformowała mnie że program się zakończył i można już tylko prywatnie - koszt około 500 zł :( Nie ukrywam że sporo, w poprzedniej ciąży nie robiłam - nie wiem co teraz zrobić - muszę się z tym przespać.

a było juz widać serduszko?
"Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane"

Zgłoś nadużycie #620 31 marca 2016, 10:02

irving23 Supermama

izabela23 napisał(a)

jestem po wizycie :)
wizyta była dość długa. :) a jeszcze musiałam zachaczyć o aptekę i sklep :)
Doktor zbadał najpierw mówił,że szyjka długa,ale ciut "kapciowata",ale taka jest chyba moja uroda.
Na USG dr mówi,o kurna widzi to Pani ?? ja mówię no tak ja wiem bliźniaki. na usg dwa pięknę serduszka z usg termin porodu wychodzi na 22 listopada,ale to dokładnie ustalimy na kolejnej wizycie,bo z wrażenia i ja i doktor żadne z nas nawet nie wspomniało o karcie ciąży. he
Pobrał mi dr wymaz z kanału szyjki macicy żeby wiedzieć czy tam jest okej i muszę brać leki 2x1 nospę forte, acard i natamycynę (dopochwowo) aby zachować czystość pochwy żeby nic tam się nie władowało nam i jak skończę ten mój lek dopochwowy progesteron to dalej mam kontynuować duphaston 3x2.
Doktor nie ukrywał,że ryzyko porodu przedwczesnego jest duże,ale mówił,że wierzy,że będzie tym razem wszystko super :)

super wiadomosci!!
Jeszcze po wyjściu z gabinetu dr powiedział to nas,że gdyby się coś działo to mam dzwonić,bo będziemy robić wszystko aby było dobrze :) Wizyty będą częste,bo co około 2 tygodnie...

Zgłoś nadużycie #621 31 marca 2016, 10:10

sonne napisał(a)

Witam po świątecznie - też dziś idę do lekarza i zamierzam kontynuować zwolnienie do końca pierwszego trymestru, czyli jeszcze na 3 tyg. Niestety mnie wymioty nie opuszczają - a wtorek miała już tragiczny - nie wychodziłam z toalety i ratowałam się torecanem, aby do domu wrócić od rodziców. A tak to dzień witam i kończę wymiotami. Do tego tsh wyszło mi dużo poniżej normy i zobaczymy, czy coś mi na to da, bo chyba przez tarczycę jestem też taka osłabiona. I tak marzę już o 14 tyg. aby te wszystkie dolegliwości już ustąpiły.

współczuję :-/ ja już dość dawno ostatni raz wymiotowałam, chyba z tydzień temu, a tak to lekkie mdłości- najgorzej w pracy, bo w domu jeszcze jako tako. idź na to zwolnienie i odpoczywaj.

Zgłoś nadużycie #622 31 marca 2016, 10:24

Nacudja Gotowa na wszystko
To tak nie do końca jest mus. Przynajmniej u mnie. Ja zawsze bylam zwolennikiem teorii, ze ciąża to nie choroba, ze w domu się zanudze, ze muszę mieć kontakt z ludźmi. Ocywiscie gdy nie ma potrzeby lezec, bo to inna kwestia. I w pierwszej ciąży świetnie się czulam, to pracowalam do 8 m-ca. Teraz te objawy mnie zaskoczyly. Na dodatek dochodzi jednak zmeczenie związane z opieka nad Mlodym, bo bez względu na to jak się czuje, mama musi być na chodzie.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #623 31 marca 2016, 11:45

anoli Zaprawiona w bojach
Tak :) co prawda na usg widziałam tylko taką plamkę pulsującą ale zawsze coś. W poprzedniej ciąży na pierwszej wizycie byłam około 8/9 tyg to zdecydowanie więcej już można zobaczyć.

Zgłoś nadużycie #624 31 marca 2016, 11:57

irving23 Supermama
[QUOTE=anoli;2973250]Tak :) co prawda na usg widziałam tylko taką plamkę pulsującą ale zawsze coś. W poprzedniej ciąży na pierwszej wizycie byłam około 8/9 tyg to zdecydowanie więcej już można zobaczyć.[/QUOT

To super!! Plamka pulsujaca mi wystarczy hihihih :) dr mi powiedzial ze moge przyjsc dzis aczkolwiek dla niego to spoko bo dostanie kase a ja zostane z ewentuslnym stresem i pustka w kieszeni. Ale chyba pojde bo ja niecierpliwa :p

Zgłoś nadużycie #625 31 marca 2016, 12:01

anoli Zaprawiona w bojach

irving23 napisał(a)

[QUOTE=anoli;2973250]Tak :) co prawda na usg widziałam tylko taką plamkę pulsującą ale zawsze coś. W poprzedniej ciąży na pierwszej wizycie byłam około 8/9 tyg to zdecydowanie więcej już można zobaczyć.[/QUOT

To super!! Plamka pulsujaca mi wystarczy hihihih :) dr mi powiedzial ze moge przyjsc dzis aczkolwiek dla niego to spoko bo dostanie kase a ja zostane z ewentuslnym stresem i pustka w kieszeni. Ale chyba pojde bo ja niecierpliwa :p

Myślę że spokojnie możesz iść i będzie już widać :) Ja też myślałam że za bardzo się pośpieszyłam z tą wizytą ale mi to głównie o zwolnienie chodziło, a lekarz mi mówił że są pacjentki które w dniu @ przychodzą albo i przed z zapytaniem czy ciąża jest :D

Zgłoś nadużycie #626 31 marca 2016, 14:18

sonne Gotowa na wszystko
Ja już po wizycie - dzieciak ma się dobrze, wyniki oprócz tsh w normie. Z tsh mam iść do endokrynologa i on zadecyduje o dalszym leczeniu. Zwolnienie dostałam na 3 tyg. Miała któraś kłopoty z tarczycą w ciąży?

Zgłoś nadużycie #627 31 marca 2016, 14:52

irving23 Supermama
a u mnie czułam, że coś nie tak...
byłam na usg, pecherzyk wyglada na 4-5 tydz. co jest niemozliwe, bo ostatni raz kochalismy sie 14 dnia cyklu, później mąż wyjechal na delegacje, później targi i nie mielismy kiedy...

No nic pozostaje mi czekać.

Zgłoś nadużycie #628 31 marca 2016, 14:53

irving23 Supermama
na opisie usg napisał ze 4 tydz.

Zgłoś nadużycie #629 31 marca 2016, 14:53

Nati89 Gotowa na wszystko

sonne napisał(a)

Ja już po wizycie - dzieciak ma się dobrze, wyniki oprócz tsh w normie. Z tsh mam iść do endokrynologa i on zadecyduje o dalszym leczeniu. Zwolnienie dostałam na 3 tyg. Miała któraś kłopoty z tarczycą w ciąży?

Witam, przepraszam, że się wtrącę (ja z wrześniówek 2016)... Problemy z tarczycą pojawiły się dopiero po pierwszym trymestrze, od 15 tygodnia jestem pod kontrolą endokrynologa i mam leki... Także idź i rozpocznij leczenie - maluchowi nic nie będzie ;) Z ciekawości jakie miałaś TSH?

Zgłoś nadużycie #630 31 marca 2016, 14:53

Nati89 Gotowa na wszystko

sonne napisał(a)

Witam, przepraszam, że się wtrącę (ja z wrześniówek 2016)... Problemy z tarczycą pojawiły się dopiero po pierwszym trymestrze, od 15 tygodnia jestem pod kontrolą endokrynologa i mam leki... Także idź i rozpocznij leczenie - maluchowi nic nie będzie ;) Z ciekawości jakie miałaś TSH?