Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #591 30 marca 2016, 11:33

kasik84 Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

to nieciekawie z tym terminem,a normalnie w którym tygodniu w uk miałabyś usg 12?

11/12zwykle usg chyba że zdecyduje się na to genetyczne to wtedy 12/13 tydz

Zgłoś nadużycie #592 30 marca 2016, 11:53

adzik535 Gotowa na wszystko
Ciesze sie juz ja juz jestem po tym genetycznym i wszystko jest w porządku, u Was tez na pewno tak będzie!
Bez wchania sie na nie zgodziłam, nawet gdyby wyszlo nieprawidłowe wyniki to wolałabym być przygotowana na ewentualna chorobę dziecka

Zgłoś nadużycie #593 30 marca 2016, 11:56

anoli Zaprawiona w bojach
Witam poświątecznie :)
Pierwsza wizyta już za mna ufff :)
Właśnie odnośnie testu Papp-a ucieszyłam się wczoraj na wizycie bo lekarz poinformował mnie że mogę je zrobić bezpłatnie, a tu guzik dzisiaj dzwonię umówić sie na wizytę a Pani poinformowała mnie że program się zakończył i można już tylko prywatnie - koszt około 500 zł :( Nie ukrywam że sporo, w poprzedniej ciąży nie robiłam - nie wiem co teraz zrobić - muszę się z tym przespać.

Zgłoś nadużycie #594 30 marca 2016, 12:05

Truskawkowa Gotowa na wszystko

adzik535 napisał(a)

Ciesze sie juz ja juz jestem po tym genetycznym i wszystko jest w porządku, u Was tez na pewno tak będzie!
Bez wchania sie na nie zgodziłam, nawet gdyby wyszlo nieprawidłowe wyniki to wolałabym być przygotowana na ewentualna chorobę dziecka

ja też tak wolę. zresztą po to są badania genetyczne, żeby w razie czego wcześnie wykryć chorobę i jeśli są możliwości wyleczyć/zoperować jeszcze w brzuchu.

Zgłoś nadużycie #595 30 marca 2016, 12:09

Nacudja Gotowa na wszystko

Truskawkowa napisał(a)

ja też. a w pierwszej ciąży jak miałaś? my powtarzaliśmy :(

W pierwszej ciąży bylo ok. Chyba 1,3 mm
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #596 30 marca 2016, 12:23

Truskawkowa napisał(a)

ja też tak wolę. zresztą po to są badania genetyczne, żeby w razie czego wcześnie wykryć chorobę i jeśli są możliwości wyleczyć/zoperować jeszcze w brzuchu.

usg genetyczne wykrywa choroby takie jak zespol downa czy edwardsa lub inne choroby genetyczne ana nie niestety nie ma lekarstwa ani operacji, mozna co najwyzej przerwac ciaze.I chyba wlsanie to ma nacelu to usg , racja mozna jedynie sie przygotoeac do choroby i cala ciaze zyc ze swiadomoscia.Ale to juz kazdego indywidualna decyzja, ja po tym co widzialam na wlasne oczy gdzie kyzynka moja przechodzila przez kilka tyg nie bylam w stanie sie zdecydowac.wady wrodzone rozwojowe mozna wykryc na dobrym sprzecie nazwyklym -usg tak mi sie wydaje, niewiem co zrobie tera

Zgłoś nadużycie #597 30 marca 2016, 12:34

anoli Zaprawiona w bojach

kasik84 napisał(a)

usg genetyczne wykrywa choroby takie jak zespol downa czy edwardsa lub inne choroby genetyczne ana nie niestety nie ma lekarstwa ani operacji, mozna co najwyzej przerwac ciaze.I chyba wlsanie to ma nacelu to usg , racja mozna jedynie sie przygotoeac do choroby i cala ciaze zyc ze swiadomoscia.Ale to juz kazdego indywidualna decyzja, ja po tym co widzialam na wlasne oczy gdzie kyzynka moja przechodzila przez kilka tyg nie bylam w stanie sie zdecydowac.wady wrodzone rozwojowe mozna wykryc na dobrym sprzecie nazwyklym -usg tak mi sie wydaje, niewiem co zrobie tera

kasik84 masz rację - moja znajoma też miała taka sytuację że lekarze dopatrzyli się nieprawidłowości a dziecko urodziło się zdrowe. A z tym przerwaniem ciąży też ponoć różnie jest z tego co mówił mi lekarz w jego lekarskiej karierze taka sytuacja zdarzyła się tylko raz (po interwencji matki do Izby Lekarskiej czy gdzieś tam).

Miejmy jednak nadzieję że nas nie dotyczy to, lepiej nie martwić się na zapas.

Zgłoś nadużycie #598 30 marca 2016, 12:36

nie tylko zespół downa itd ale też wady serca, kręgosłup i już we wczesnym życiu płodu przeprowadza się operacje. to są skrajne sytuacje ale zawsze.

Zgłoś nadużycie #599 30 marca 2016, 12:59

Truskawkowa napisał(a)

nie tylko zespół downa itd ale też wady serca, kręgosłup i już we wczesnym życiu płodu przeprowadza się operacje. to są skrajne sytuacje ale zawsze.

zgadza siekochana ale wady serca sa w stanie wykryc dopiero po 20 tyg ciazy nie wczesniej wiec moim zdaniem badanie genetyczne na tak wczesnym etapie daje tylko dodatkowy stres.Ale kazdy ma prawo do wyboru

Zgłoś nadużycie #600 30 marca 2016, 13:01

izabela23 Supermama

anoli napisał(a)

Witam poświątecznie :)
Pierwsza wizyta już za mna ufff :)
Właśnie odnośnie testu Papp-a ucieszyłam się wczoraj na wizycie bo lekarz poinformował mnie że mogę je zrobić bezpłatnie, a tu guzik dzisiaj dzwonię umówić sie na wizytę a Pani poinformowała mnie że program się zakończył i można już tylko prywatnie - koszt około 500 zł :( Nie ukrywam że sporo, w poprzedniej ciąży nie robiłam - nie wiem co teraz zrobić - muszę się z tym przespać.

Jeśli USG w 11-13 tyg ciąży wyjdzie prawidłowe to wydaje mi się,że nie ma potrzeby robić Pappa. My zrobiliśmy w poprzedniej ciąży,ale tak na prawdę ja nie wiedziałam co to jest nawet. Lekarz wspomniał,że można jeszcze takie wykonać teraz jeśli usg będzie prawidłowe to nie będę robiła. Jednak decyzja pozostaje Tobie :)

Zgłoś nadużycie #601 30 marca 2016, 13:15

znalazlam wolny terminn ten piatek szok

Zgłoś nadużycie #602 30 marca 2016, 15:37

kasik84 napisał(a)

znalazlam wolny terminn ten piatek szok

Świetnie :-) Trzymam kciuki za owocna wizytę :-)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #603 30 marca 2016, 17:48

izabela23 Supermama
jestem po wizycie :)
wizyta była dość długa. :) a jeszcze musiałam zachaczyć o aptekę i sklep :)
Doktor zbadał najpierw mówił,że szyjka długa,ale ciut "kapciowata",ale taka jest chyba moja uroda.
Na USG dr mówi,o kurna widzi to Pani ?? ja mówię no tak ja wiem bliźniaki. na usg dwa pięknę serduszka z usg termin porodu wychodzi na 22 listopada,ale to dokładnie ustalimy na kolejnej wizycie,bo z wrażenia i ja i doktor żadne z nas nawet nie wspomniało o karcie ciąży. he
Pobrał mi dr wymaz z kanału szyjki macicy żeby wiedzieć czy tam jest okej i muszę brać leki 2x1 nospę forte, acard i natamycynę (dopochwowo) aby zachować czystość pochwy żeby nic tam się nie władowało nam i jak skończę ten mój lek dopochwowy progesteron to dalej mam kontynuować duphaston 3x2.
Doktor nie ukrywał,że ryzyko porodu przedwczesnego jest duże,ale mówił,że wierzy,że będzie tym razem wszystko super :)

Jeszcze po wyjściu z gabinetu dr powiedział to nas,że gdyby się coś działo to mam dzwonić,bo będziemy robić wszystko aby było dobrze :) Wizyty będą częste,bo co około 2 tygodnie...

Zgłoś nadużycie #604 30 marca 2016, 17:52

Izunia rewelacyjne wiesci

Zgłoś nadużycie #605 30 marca 2016, 18:38

grysia Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, nadrobilam posty. Wielkie gratulacje dla wszystkich i powodzenia na usg. Nie ma się co stresować, ze jeszcze serduszka nie widac.
Ja przyznam, że nie daje rady. Jest mi już tak niedobrze, że nic nie pomaga. Na szczęście nie codziennie, niestety zawsze na wieczór i noc :(
Przyznam, że jest to szczególnie męczące z dwulatkiem u boku :) mam nadzieję że szybko przejdzie

Zgłoś nadużycie #606 30 marca 2016, 18:41

izabela23 Supermama

grysia napisał(a)

Hej dziewczyny, nadrobilam posty. Wielkie gratulacje dla wszystkich i powodzenia na usg. Nie ma się co stresować, ze jeszcze serduszka nie widac.
Ja przyznam, że nie daje rady. Jest mi już tak niedobrze, że nic nie pomaga. Na szczęście nie codziennie, niestety zawsze na wieczór i noc :(
Przyznam, że jest to szczególnie męczące z dwulatkiem u boku :) mam nadzieję że szybko przejdzie

moje mdłości też się wzmagają :-/ :-/ dzisiaj pojawiły się rano i w południe,ale teraz tak mnie mdli,że ledwo siedzę...

Zgłoś nadużycie #607 30 marca 2016, 19:16

Iza swietna wiadomość :-D Teraz na pewno będzie dobrze :-)

Zgłoś nadużycie #608 30 marca 2016, 21:16

adzik535 Gotowa na wszystko
Iza super wieści! :)

U mnie dopiero teraz mdlosci przeszly a to juz 12tydz+2, gdzie w poprzedniej ciąży nic nie mialam ani mdlosci ani wymiotów :/

Zgłoś nadużycie #609 31 marca 2016, 8:16

Iza, cieszę się, że wszystko ok :) ja mam dziś usg i lekki stresik. mam kilka spraw do lekarza, chcę trochę zwolnienia no i żeby mnie przepisał w końcu na nfz, zapytam o kartę ciąży bo wciąż nie mam założonej. no i nie wiem czy dziś nie będzie genetycznego...
mnie mdłości lekko ustąpiły (odpukać). miewam jeszcze, ale już jest lepiej. Oby! i tego Wam życzę :)

Zgłoś nadużycie #610 31 marca 2016, 8:18

Sysia12 Fajna mama
Hej dziewczyny u mnie mdłości też nie odpuszczają, przeziębienie nieszczęście przeszło i szczęśliwie ominęło corcie😄
Iza gratuluję super wiadomości dwa serduszka wow😄