Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #511 24 marca 2016, 12:51

Nacudja Gotowa na wszystko
Jak tak dalej pójdzie to będziemy miały całe zemdlone forum ;)
Niestety rennie nie dało rady. Zostało mi mleko wypróbować, którego zapach i bez ciąży działa na mnie mdląco.

sonne udanej podróży :) Strasznie daleko się wybieracie.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #512 24 marca 2016, 12:53

Truskawkowa Gotowa na wszystko
no a prywatnie w Anglii nie robią usg?

Zgłoś nadużycie #513 24 marca 2016, 12:53

w sensie wcześniej niż w 12 tyg

Zgłoś nadużycie #514 24 marca 2016, 13:23

irving23 Supermama

Nacudja napisał(a)

Jak tak dalej pójdzie to będziemy miały całe zemdlone forum ;)
Niestety rennie nie dało rady. Zostało mi mleko wypróbować, którego zapach i bez ciąży działa na mnie mdląco.

sonne udanej podróży :) Strasznie daleko się wybieracie.

mi przeszły mdłosci raz sa zaraz ich nie ma. Z córka wcale nie mialam wiec moze bedzie podobnie :)
"Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane"

Zgłoś nadużycie #515 24 marca 2016, 13:24

irving23 Supermama

Truskawkowa napisał(a)

w sensie wcześniej niż w 12 tyg

z tego co zrozumiałam to tylko w polskich klinikach
"Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane"

Zgłoś nadużycie #516 24 marca 2016, 13:31

irving23 napisał(a)

mi przeszły mdłosci raz sa zaraz ich nie ma. Z córka wcale nie mialam wiec moze bedzie podobnie :)

Życzę Ci tego :)
Ja z synem też nie miałam, dlatego teraz jestem zielona w temacie i nie wiem jak sobie z nimi radzić ;)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #517 24 marca 2016, 13:35

no a wy dziewczyny chodzicie prywatnie czy na NFZ? bo u mnie wygląda to tak, że pierwsze wizyty są prywatnie a potem przepisują na fundusz. w pierwszej ciąży u tego samego lekarza, dwie pierwsze tylko miałam prywatnie, a potem już za free i teraz mam nadzieję, że trzecia wizyta którą mam za tydzień będzie ostatnią prywatnie i przepisze mnie na fundusz. no generalnie nie wiem czy by mnie gdzieś w moim mieście na fundusz na pierwszą wizytę przyjęli bo czeka się miesiącami :/

Zgłoś nadużycie #518 24 marca 2016, 13:35

qazzaq Gotowa na wszystko
Poczytałam wczoraj forum i mnie dopadły mdłości i wymiotuje rano i wieczorem, mam nadzieję że przejdzie niedługi. Ja też jadę do rodziców na swieta 500km jutro wyjeżdżam o 5 rano, córka już nie może się doczekać że do babci jedzie ;)

Zgłoś nadużycie #519 24 marca 2016, 13:42

Truskawkowa napisał(a)

no a wy dziewczyny chodzicie prywatnie czy na NFZ? bo u mnie wygląda to tak, że pierwsze wizyty są prywatnie a potem przepisują na fundusz. w pierwszej ciąży u tego samego lekarza, dwie pierwsze tylko miałam prywatnie, a potem już za free i teraz mam nadzieję, że trzecia wizyta którą mam za tydzień będzie ostatnią prywatnie i przepisze mnie na fundusz. no generalnie nie wiem czy by mnie gdzieś w moim mieście na fundusz na pierwszą wizytę przyjęli bo czeka się miesiącami :/

Ja chodzę prywatnie. Miałam duże problemy z zajściem w pierwszą ciążę, obijałam się od lekarza do lekarza i każdy stawiał inną nietrafioną diagnozę. Kiedyś z polecenia trafiłam do obecnej lekarki i po 4 miesiącach byłam w ciąży. Prowadziła pierwszą ciążę i myślę, że do końca poprowadzi i tę. Wiem, że koszty są znaczne, ale zaufanie jest bezcenne :)

Zgłoś nadużycie #520 24 marca 2016, 13:50

niulka87 Gotowa na wszystko
Hej, już kiedyś się tu meldowałam ale niestety brak czasu..... obecnie juz nie pracuje i zajmuje się naszym trzyletnim synkiem, wiec mamy nadzieję ze teraz bedzie dziewuszka :) zresztą ważne zeby było zdrowe. Ciąze mam zagrożoną, pierwsza tez była z komplikacjami, takze duzo odpoczywam .. taki system kanapowo łózkowy o ile się da bo wiadomo jak ma się ju jedno dziecko to jest troszke trudniej :) Musze Wasp oczytac i nadrobic ;) pozdrawiam wiosennie :) :) :)

Zgłoś nadużycie #521 24 marca 2016, 13:54

tak z ciekawości chciałąm paytac ile juz przytyłyscie? czy może schudłyscie? ja mam juz ponad 4 kg na plusie :( od poczatku wilczy apetyt, zero wymiotów....jestem załamana :( w pierwszej ciazy przytyłam prawie 20 kg przez to ze lezałam prwie 4 miesiace bez ruchu a teraz poczatek u juz tyle.....nie tyle brzuch mi urósł co tyłek, i nogi grubsze.... :(

Zgłoś nadużycie #522 24 marca 2016, 13:57

no nie pocieszę cię bo tu większość wymiotujących i bez apetytu :D ale szczerze to ci zazdrościmy, przynajmniej ja. marzę, żeby mieć normalny apetyt a nie walczyć z mdłościami.

Zgłoś nadużycie #523 24 marca 2016, 14:10

ja pochłaniam wszystko od zdrowej ekologicznej zywnosci, owoców, warzyw po fast foody i inne dziewne rzeczy .....

Zgłoś nadużycie #524 24 marca 2016, 17:22

kasik84 Gotowa na wszystko
Niestety w UK prywatnie tylko w pl klinikach czasem ale bardzo rzadko się zdarza że robi się usg wcześniej ale to muszą być do tego odpowiednie wskazania np podejrzanie ciąży pozamacicznej. Powiem Wam że w pierwszej ciąży panikowalam i odrazy pojechałam prywatnie na usg narazie jakoś jestem spokojna i cierpliwie czekam zwłaszcza że odpukać nic się nie dzieje niepokojącego ale czy wytrzymam do 12 tyg? Wątpię. Druga sprawa angielscy lekarze nie ratują i nie podtrzymują ciąży do 12 tyg zdają się na naturę, oni nawet nie wiedzą co to jest luteina czy dupek

Zgłoś nadużycie #525 24 marca 2016, 17:31

izabela23 Supermama
Witam wszystkie walczące z mdłościami i te bez mdłości :) Mnie dzisiaj mdli,ale takie znośne to jest :) na święta nie mam kompletnie nic zrobione a zawsze lubiłam przy garach stać no katastrofa pustki w lodówce :) jutro może coś upichcze...

Zgłoś nadużycie #526 24 marca 2016, 20:13

kasik84 napisał(a)

Niestety w UK prywatnie tylko w pl klinikach czasem ale bardzo rzadko się zdarza że robi się usg wcześniej ale to muszą być do tego odpowiednie wskazania np podejrzanie ciąży pozamacicznej. Powiem Wam że w pierwszej ciąży panikowalam i odrazy pojechałam prywatnie na usg narazie jakoś jestem spokojna i cierpliwie czekam zwłaszcza że odpukać nic się nie dzieje niepokojącego ale czy wytrzymam do 12 tyg? Wątpię. Druga sprawa angielscy lekarze nie ratują i nie podtrzymują ciąży do 12 tyg zdają się na naturę, oni nawet nie wiedzą co to jest luteina czy dupek

To wspolczuje. U nas usg to norma. Ja mialam pierwsze w 4tyg i 5dniu ciazy 😄

Zgłoś nadużycie #527 24 marca 2016, 21:33

anoli Zaprawiona w bojach
Dziewczyny a próbowałyście tych tabletek o których wcześniej pisałam? Może warto spróbować? Mi póki co pomagają czuje się zdecydowanie lepiej - nawet dziś umyłam okna :)

Cena nie jest wysoka bo zapłaciłam około 10 zł. Chociaż jeśli próbowałyście z naparem z imbiru to efekt może być podobny bo skład to kłącze imbiru i witamina B6.

Zgłoś nadużycie #528 24 marca 2016, 21:38

anoli Zaprawiona w bojach

Nacudja napisał(a)

Ja chodzę prywatnie. Miałam duże problemy z zajściem w pierwszą ciążę, obijałam się od lekarza do lekarza i każdy stawiał inną nietrafioną diagnozę. Kiedyś z polecenia trafiłam do obecnej lekarki i po 4 miesiącach byłam w ciąży. Prowadziła pierwszą ciążę i myślę, że do końca poprowadzi i tę. Wiem, że koszty są znaczne, ale zaufanie jest bezcenne :)

Ja też prywatnie - są to koszty to fakt, bo oprócz wizyt za wszystkie badania się płaci ale ja w poprzedniej ciąży miałam zakładany pessar i historia pewnie się powtórzy, a wiem że nie każdy lekarz umie go zakładać i jeszcze zdarza się że zakładają szew a ja na to się nie pisze.

Zgłoś nadużycie #529 24 marca 2016, 22:26

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja chodzę na NFZ ale mój gin to naprawde lekarz z powołania. Nie robi mu różnicy czy prywatnie czy na kasę. Wszystko wytłumaczy, nie śpieszy się kochany człowiek :) Ale mysle ze gdyby nie przyjmowal na nfz to chodzilabym na pewno do niego prywatnie. W ciąży trzeba mię 100% zaufanie do lekarza. W poprzedniej ciąży zmoenialam lekarza 2-3 razy aż trafiłam na mojego obecnego :)

Zgłoś nadużycie #530 25 marca 2016, 7:33

Sysia12 Fajna mama
Dzień dobry 😄 u mnie od 6 bardzo kiepsko wymioty okropne aż mnie brzuch boli... chyba pominęłam trn post o tabletkach co to za tabletki? ?

Ja też chodzę na Nfz i też jestem z mojego gina bardzo zadowolona chodzę do niego od pierwszego razu jak miesiaczke dostałam i tak już zostanie 😄