Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #5091 3 sierpnia 2016, 10:10

aga907 Zaprawiona w bojach
Allanka , niestety większość szefowych tak ma ;)

Zgłoś nadużycie #5092 3 sierpnia 2016, 10:20

allanka Fajna mama
No, ale z szefem się bez problemu dogadałam. Ta dziewczyna ma jakiś problem ze sobą... A atmosfera w pracy jest ważna tym bardziej tam gdzie są zmiany po 12h i duży ruch. Jak się wszyscy ze sobą kłócą albo jeden drugiego obgaduje to ja uciekam z takiej pracy. Może dlatego pracowałam już prawie wszędzie :p

Zgłoś nadużycie #5093 3 sierpnia 2016, 10:22

allanka Fajna mama
Lavia no i kolejne super wieści dzisiaj :D Cieszę się, że to coś co dostałaś pomogło i morfologia taka ładna :)

Zgłoś nadużycie #5094 3 sierpnia 2016, 10:33

Nacudja Gotowa na wszystko

aga907 napisał(a)

Ja na te moje twardnienia dostalam teraz buscopan 2x1 i działa lepiej niż nospa , co więcej gin powiedziała ze jest bezpieczniejszy dla kobiet w ciąży .

A moja mała jakąś taka mało ruchliwa , juz 3 dzień mnie stresuje ... :(

Iza , cieszę się ze wszystko u Was dobrze , oby tak dalej :)

Lavia, dawaj znać jak będziesz znała wyniki :)

Ja mam na twardnienia spasmoline, tez niby lepsza i skuteczniejsza w ciąży. Moja tez mało ruchliwa, ale może taki jej urok. Dzieci w końcu są różne, pewnie te w brzuchu tez 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #5095 3 sierpnia 2016, 10:34

Laviaa napisał(a)

dziewczyny wiec wyniki oki sa :-) nie mam zadnej cukrzycy morfologia troszke lepsza bo skoczyla do 8.4

Laviaa super 😊 Oby tak dalej 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #5096 3 sierpnia 2016, 10:36

Laviaa Fajna mama
Allanka chyba w wiekszosci prac tak jest ,ze zawsze znajdzie sie czarna owca..

iza dobre wiadomosci ! Ja wierze w to ,ze szyjka wytrzyma jeszcze bardzo duzo...

Nacudja moja tez ma leniwe dni nie wiem czy to od pogody zalezy? czy od tego co jemy..

Zgłoś nadużycie #5097 3 sierpnia 2016, 10:38

Ok. Zwracam honor, moja mała nadrabia właśnie ;)
Lavia, super ze wyniki ok. Czyli wszystkie już maja za sobą tylko ja tak późno ta glukozę ? :P

Zgłoś nadużycie #5098 3 sierpnia 2016, 10:53

allanka Fajna mama
Ostatnio zauważyłam, że wróciła mi senność normalnie chyba jak z pierwszego trymestru. Wstanę, zjem śniadanie i znowu chce mi się spać i nie umiem funkcjonować bez popołudniowej drzemki. Też tak może macie? Bo nie wiem czy to mi się coś tak poprzestawiało, czy może kolejny urok trzeciego trymestru.

Zgłoś nadużycie #5099 3 sierpnia 2016, 11:04

Ja nie mam senności za to obrzygalam cala łazienkę przed chwila... Dziewczyny , mam brać witaminy , ale co ja mam zrobić jak wydalam kolejna 100 zł na witaminy po których znowu rzygam . . chce dla dzidziusia witaminki brać tym bardziej ze moje jedzenie nie jest za bardzo zróżnicowane , a po obojętnie jakiej firmie wymiotuje :(

Zgłoś nadużycie #5100 3 sierpnia 2016, 11:06

Laviaa Fajna mama
allanka ja tak mam od poczatku ciazy :-D ale ja kocham spac od zawsze

Zgłoś nadużycie #5101 3 sierpnia 2016, 11:08

Laviaa Fajna mama
aga a jakbys owoce przez sokowirówkę przepościła to nie musiałabyś łykać witamin?

Zgłoś nadużycie #5102 3 sierpnia 2016, 11:41

Hmm nie wiem ... Rzecz w tym ze ten kwas dha mam brać bo gin twierdzi ze jest wazny . i poleciła mi opaski sea band na nudności. Chyba się w nie zaopatrze

Zgłoś nadużycie #5103 3 sierpnia 2016, 11:57

Marzenaa Gotowa na wszystko
Dzien dobry :)

Iza ciesze sie , ze wszystko dobrze, szyjka jeszcze wytrzyma dlugo zobaczysz :)

Lavia gratuluje pozytywnego testu glukozy i zazdroszcze, ze to badanie juz za Toba. Ja ide jednak w piatek. Tez musialyscie same glukoze kupic?

Ja do jutra do poznego wieczora sama w domku siedze, maz pojechal w delegacje :( Mam plan jechac dzis do "smykolandii" i moze do "mamma i ja" podjade kupic jeszcze pare rzeczy, juz nowa komoda pomalu sie zapelnia :) A pozniej do dentysty na 17 i do porodu temat dentysty chyba bedzie zamkniety.
Twardnienia brzucha tez w ostatnim czasie mi sie pojawily ale to sa chyba te skurcze braxtona-hiksa, bo jak zmienie pozycje to brzuch wraca do normalnego stanu. I mam tak kilka razy dziennie. Aga, Nacudja jakie sa te wasze twardnienia? Moze to tez sa te skurcze?

Zgłoś nadużycie #5104 3 sierpnia 2016, 11:59

Dziewczyny 3 trymestr to sie zaczyna od 26 czy 27 tygodniaciazy? Bo w internecie to roznie pisza..

Zgłoś nadużycie #5105 3 sierpnia 2016, 12:20

Karolajla Gotowa na wszystko

Marzenaa napisał(a)

Dziewczyny 3 trymestr to sie zaczyna od 26 czy 27 tygodniaciazy? Bo w internecie to roznie pisza..

27tc ja już wkroczylam w ostatni 3 trymestr, teraz to już z górki ;-)

Zgłoś nadużycie #5106 3 sierpnia 2016, 12:23

aga907 napisał(a)

Hmm nie wiem ... Rzecz w tym ze ten kwas dha mam brać bo gin twierdzi ze jest wazny . i poleciła mi opaski sea band na nudności. Chyba się w nie zaopatrze

Mam te opaski. Używałam przez pierwsze 3 miesiące. Powiem Ci, że nadal sceptycznie podchodzę do ich skuteczności, ale faktem jest, że wymiotowalam mniej, choć nudności miałam i tak. Raz zrobiłam test i je zdjelam, to cały wieczór wisiałam nad kibelkiem, ale.to mógł być zbieg okoliczności lub podświadomość zrobiła swoje 😉 No wypróbować nie zaszkodzi 😊

Zgłoś nadużycie #5107 3 sierpnia 2016, 12:27

Karolajla napisał(a)

27tc ja już wkroczylam w ostatni 3 trymestr, teraz to już z górki ;-)

Czyli za rowniutki tydzien ja tez wkraczam w 3 trymestr :)

Zgłoś nadużycie #5108 3 sierpnia 2016, 12:31

Marzenaa napisał(a)

Dzien dobry :)

Iza ciesze sie , ze wszystko dobrze, szyjka jeszcze wytrzyma dlugo zobaczysz :)

Lavia gratuluje pozytywnego testu glukozy i zazdroszcze, ze to badanie juz za Toba. Ja ide jednak w piatek. Tez musialyscie same glukoze kupic?

Ja do jutra do poznego wieczora sama w domku siedze, maz pojechal w delegacje :( Mam plan jechac dzis do "smykolandii" i moze do "mamma i ja" podjade kupic jeszcze pare rzeczy, juz nowa komoda pomalu sie zapelnia :) A pozniej do dentysty na 17 i do porodu temat dentysty chyba bedzie zamkniety.
Twardnienia brzucha tez w ostatnim czasie mi sie pojawily ale to sa chyba te skurcze braxtona-hiksa, bo jak zmienie pozycje to brzuch wraca do normalnego stanu. I mam tak kilka razy dziennie. Aga, Nacudja jakie sa te wasze twardnienia? Moze to tez sa te skurcze?

Tez musiałam sobie sama glukoze kupić.

U mnie komoda się nie zapełnia, bo musimy z niej zrezygnować. Jesteśmy na etapie budowy szafy wnękowe dla dzieci, bo dwa łóżka i dwie komody się w ich pokoju nie zmieszczą. Także uzbrajam się w cierpliwość, no przynajmniej się staram. Co myslicie, żeby w kawałku drzwi od szafy wstawić tablicę, żeby mieli po czym mazać?

Co do twardnienia to moje jest takie, że zmiana pozycji nie pomaga. Brzuch robi się twardy jak kamień, mam wrażenie, że zaraz pęknie i przy tym bardzo boli, a każdy ruch tylko ten ból potęguje. Zazwyczaj wtedy się nie ruszam, żeby dało się przetrwać dopóki lek rozkurczowy nie zacznie działać.

Zgłoś nadużycie #5109 3 sierpnia 2016, 12:38

Nacudja napisał(a)

Tez musiałam sobie sama glukoze kupić.

U mnie komoda się nie zapełnia, bo musimy z niej zrezygnować. Jesteśmy na etapie budowy szafy wnękowe dla dzieci, bo dwa łóżka i dwie komody się w ich pokoju nie zmieszczą. Także uzbrajam się w cierpliwość, no przynajmniej się staram. Co myslicie, żeby w kawałku drzwi od szafy wstawić tablicę, żeby mieli po czym mazać?

Co do twardnienia to moje jest takie, że zmiana pozycji nie pomaga. Brzuch robi się twardy jak kamień, mam wrażenie, że zaraz pęknie i przy tym bardzo boli, a każdy ruch tylko ten ból potęguje. Zazwyczaj wtedy się nie ruszam, żeby dało się przetrwać dopóki lek rozkurczowy nie zacznie działać.

Fajnie , ze budujecie szafe, bedziesz miala wiecej miejsca, u mnie niestety tylko komoda wchodzi w gre.
Taka tablica to super sprawa, sa tez tapety naklejane kredowe mozna nakleic na szafie, scianie itp i fajnie wygladaja jak zwykla tablica tylko ze cieniutkia jest, a zawsze jak sie znudzi mozna zdjac. Ja sie zastanawiam czy w kuchni sobie takiej nie przykleic na scianie.

Tez mam nieprzyjemne uczucie przy twardnieniu brzucha ale u mnie zmiana pozycji pomaga. Mam nadzieje, ze leki beda Ci szybko lagodzic te nieprzyjemne dolegliwosci, bo jest to okropne.

Zgłoś nadużycie #5110 3 sierpnia 2016, 12:44

Obawiam się, że miejsca będzie tyle samo co teraz. Po prostu komodę syna zastąpi drugie łóżko 😉 Myślę, że szukanie czegoś większego to kwestia max 5 lat.