Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #5051 1 sierpnia 2016, 18:14

allanka Fajna mama
Nacudja no też mi się tak wydawało i lekarz też tak powiedział, nie wiem co te położne tak gadają :/ No, ale  też stwierdził, że "położne już tak mają, że są przeciwniczkami znieczuleń".  Najbardziej to mi się podobało to  "niech sama sobie wytrzyma" :D  Ale pożyjemy zobaczymy :) Było by miło gdyby aż tak nie bolało.
A ja mam pierwsze liczenie za sobą. 3 minuty 10 ruchów- koniec liczenia, a mała nadal hasa ;)

Zgłoś nadużycie #5052 1 sierpnia 2016, 19:42

Laviaa Fajna mama
niestety musze ja jutro robic i do z wiekszej dawki bo stwierdzili ,ze jak mam cukrzyce to przy 50 mg nie wyjdzie... az mi sie nie chce tam jechac . Rano jeszcze na 8:30 mam termin w aptece do mierzenia ponczoch uciskowych na opuchlizne

Zgłoś nadużycie #5053 1 sierpnia 2016, 19:45

allanka Fajna mama
Lavia a co to za opuchlizna, że musisz mieć takie pończochy? Dasz radę z tą krzywą... Też miałam na chyba 75 mg. Do przeżycia tylko strasznie chciało mi się to zwrócić i prawie zemdlałam :p Będzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #5054 1 sierpnia 2016, 20:16

Laviaa Fajna mama
puchna mi stopy czasami bardziej czasami mniej i na to są tu specjalne ponczochy ktore minimalizuja opuchlizne zobaczymy czy to dobry wynalazek czy tylko takie gadanie

Zgłoś nadużycie #5055 1 sierpnia 2016, 20:26

Marzenaa Gotowa na wszystko
Allanka popytaj jeszcze w innych bankach w ktoryms Wam musza przyznac kredyt tylko zeby warunki byly dla Was korzystne. Fajnie, ze na wizycie wszystko dobrze. Tez liczylam tak z ciekawosci ruchy mojej malej dzisiaj i szybciutko dobila do 10 :)

Iza ciesze sie, ze u Ciebie spokoj i nic sie nie dzieje zlego i dzieciaczki ladnie rosna.

Nacudja ja wizytuje dopiero 22 sierpia (w moje urodzinki akurat wizyta wypada, moze w ramach prezentu lekarz mi zrobi usg 3d hehe ;) )

Laviaa masz zylaki na nogach czy po prostu Ci zaczely puchnac w ciazy stad te rajstopy uciskowe?
Ja tez dostalam skierowanie na glukoze :( Boje sie , ze zwymiotuje bo ja czasem miewam odruchy wymiotne od roznych lekow w postaci plynnej. Trzeba sie jakos przygotowywac przed tym badaniem np nie jesc od ktorejs godziny? Ja sie dzisiaj nazarlam tylu slodyczy , ze chyba pojde w srode dopiero na to badanie.

Zgłoś nadużycie #5056 1 sierpnia 2016, 20:31

Laviaa napisał(a)

puchna mi stopy czasami bardziej czasami mniej i na to są tu specjalne ponczochy ktore minimalizuja opuchlizne zobaczymy czy to dobry wynalazek czy tylko takie gadanie

Takie rajstopy uciskowe z apteki sa mega ciasne, moja babcia miala i mnie bylo ciezko zalozyc na stope. Chyba , ze w de maja inne moze nowoczesniejsze ;) Na pewno poprawiaja krazenie w nogach i dzieki temu powinny mniej puchnac.

Zgłoś nadużycie #5057 1 sierpnia 2016, 20:32

allanka Fajna mama
Marzena jak się nie ma cukrzycy to nie powinno mieć wpływu to, że się zjadło dużo słodyczy, ale wiadomo, lepiej nie jeść :p Ogólnie to zazwyczaj trzeba się umówić na to badanie, to sobie zadzwoń lepiej do laboratorium i od razu spytaj czy możesz sobie wziąć cytrynę- polecam, dzięki niej da się to wypić ;) A Nacudja mówiła, że 12h przed tym badaniem nie powinno się jeść, w internetach wyczytałam, że min. 6, a potem, że 8 w efekcie zjadłam jogurt o 22, bo nie wytrzymałam :p A na badanie poszłam o 8 rano. Wyszło dobrze :)

Zgłoś nadużycie #5058 1 sierpnia 2016, 20:39

allanka napisał(a)

Marzena jak się nie ma cukrzycy to nie powinno mieć wpływu to, że się zjadło dużo słodyczy, ale wiadomo, lepiej nie jeść :p Ogólnie to zazwyczaj trzeba się umówić na to badanie, to sobie zadzwoń lepiej do laboratorium i od razu spytaj czy możesz sobie wziąć cytrynę- polecam, dzięki niej da się to wypić ;) A Nacudja mówiła, że 12h przed tym badaniem nie powinno się jeść, w internetach wyczytałam, że min. 6, a potem, że 8 w efekcie zjadłam jogurt o 22, bo nie wytrzymałam :p A na badanie poszłam o 8 rano. Wyszło dobrze :)

W takim razie jutro sie umowie na srode. Cytryne cale szczesce moge ze soba zabrac juz kiedys o to pytalam w moim labolatorium :) Dzisiaj nazarlam sie tyle smiej zelkow ze lepiej jak jutro nie pojde :) Zelki chodzily juz za mna kilka dobrych dni :)

Zgłoś nadużycie #5059 1 sierpnia 2016, 21:00

Laviaa Fajna mama
Marzena nie mam zylakow tylko opuchlizne .

Zgłoś nadużycie #5060 1 sierpnia 2016, 21:30

Nacudja Gotowa na wszystko
Marzenaa jakoś wydawało mi się, że Ty też dzisiaj się wizytujesz 😊 Ja wiem, że 12h przed badaniem nie powinno się jeść. Tak mi powiedziałam mama, która pracuje przy pobieraniu krwi. Uwierzyłam na słowo i juz w internecie nie sprawdzałam.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #5061 1 sierpnia 2016, 21:39

Nacudja napisał(a)

Marzenaa jakoś wydawało mi się, że Ty też dzisiaj się wizytujesz 😊 Ja wiem, że 12h przed badaniem nie powinno się jeść. Tak mi powiedziałam mama, która pracuje przy pobieraniu krwi. Uwierzyłam na słowo i juz w internecie nie sprawdzałam.

O matko to ja nie wiem czy tyle godzin wytrzymam :)
A jak Nacudja znioslas ta glukoze?

Zgłoś nadużycie #5062 1 sierpnia 2016, 21:49

allanka Fajna mama

Marzenaa napisał(a)

No właśnie ja nie wytrzymałam dlatego zaczęłam czytać i jak zobaczyłam, że są różne info to wciągnęłam jogurt :D

Dzisiaj miałam słaby dzień odnośnie tych kredytów i w ogóle, ale tak bardzo pocieszyło mnie to, że przytyłam tylko 1,5 kg :p Wiem, że to niezbyt mądre, ale cieszy :p

Zgłoś nadużycie #5063 1 sierpnia 2016, 21:53

Laviaa Fajna mama
Allanka ja 2 kg ale co tam najważniejsze zdrowie dzidziusia. Trzymam za was kciuki i nowy kredyt

Zgłoś nadużycie #5064 1 sierpnia 2016, 21:57

allanka Fajna mama
Lavia, ale ja w sumie to mam już 10kg na plusie :p :p Grunt to zdrowe dzieciaczki :) Dzięki. No i gratulację dla Was zakupu mieszkania :)

Zgłoś nadużycie #5065 1 sierpnia 2016, 22:08

Marzenaa napisał(a)

Wytrzymasz. Te 12 godzin to przecież sem akurat. Ja to badanie znioslam bezboleśnie i to bez cytryny 😉 Ważne, żeby nie było gorące i wypić wszystko na raz, bez przerw. Wtedy nie czuć nawet smaku 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #5066 1 sierpnia 2016, 22:13

Laviaa Fajna mama
Allanka ja +11 ale sie nie załamuje.
Ja jutro mam tą glukoze w większej dawce i 2h czekania, jakaś porażka normalnie

Zgłoś nadużycie #5067 1 sierpnia 2016, 22:20

Laviaa napisał(a)

Allanka ja +11 ale sie nie załamuje.
Ja jutro mam tą glukoze w większej dawce i 2h czekania, jakaś porażka normalnie

Tez miałam 2 godziny czekania i 75g glukozy. Pobierane krew zaraz po wypiciu, po godzinie i po dwóch. Dasz rade 😊

Zgłoś nadużycie #5068 1 sierpnia 2016, 22:21

allanka Fajna mama
Lavia dasz radę :) Też siedziałam tam 2h. Nabrałam sobie gazet i książkę, ale jakoś nie miałam okazji poczytać bo leżałam na tej leżance ;) Szybko zleci :)

Zgłoś nadużycie #5069 2 sierpnia 2016, 7:24

pomyslowa_mama Zadomowiona
witajcie porannie :) :) :)

Zgłoś nadużycie #5070 2 sierpnia 2016, 8:04

izabela23 Supermama
Hej :-) lsvia przybijmy sobie piątkę,bo też jutro w szpitalu maja zrobić mi test glukozy!
Allanka mam nadzieje,ze w innym banku wam się uda z kredytem :-)

Aga, dała byś mi chociaz pół cm tej swojej szyjki :-)