Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #5031 31 lipca 2016, 23:03

anoli Zaprawiona w bojach
A ja dziewczyny też juz zaczynam sie zamartwiac bo znow mam te miesiaczkowe bóle brzucha ktore sprawiaja dyskomfort. Ja juz zaczynam watpic ze to jest normalne a wizyta dopiero za tydzień :(

Zgłoś nadużycie #5032 1 sierpnia 2016, 7:53

Nacudja Gotowa na wszystko
Anoli może warto skonsultować się wcześniej z lekarzem? Może chociaż zadzwoń i zobacz co Ci powie?

Iza Ty masz chyba dziś to usg i jakieś badania? daj znać po 😊 A jak się czujesz?

Rozpieszczanie mamy się już skończyło. Synek na wakacjach wstawał przed 8, teraz wróciliśmy do pobudek o 6... ehhh
Po nocy kregoslup nie boli, ale pewnie pod wieczór znów się zacznie. Odcinek lędźwiowy mi dokucza.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #5033 1 sierpnia 2016, 8:20

emiszym Zaprawiona w bojach
Dziewczyny trzymam kciuki za wasze mieszkania i kredyty oby same pozytywne rozpatrzenia.
Mnie bolą stopy chyba za ciężka jestem ,oprócz tego mam ten zespół niespokojnych nóg 😭 dzisiaj wizyta o 20 tej . Liczycie już ruchy ?

Zgłoś nadużycie #5034 1 sierpnia 2016, 9:36

izabela23 Supermama
Hej. Byłam na USG szyjki nie ruszali,bo powiedzieli,że jeżeli nic sie nie sączy itp to lepiej tego nie ruszać,bo usg przezpochwowe jest duża ingerencją dla szwu i szyjki. No i powiedzieli byłby sens poraz kolejny mierzyć ją gdyby istniał jakiś inny cudowny szew ale takowy nie istnieje i trzeba zdac sie na ten,który mam.

Zrobili dokladne USG dzieci córcia ma 697g synek 752g ladnie rosną co mnie cieszy baardzo,ale lekarz powiedział,że raczej jeszcze troszkę z nimi zostanę.

Zgłoś nadużycie #5035 1 sierpnia 2016, 9:54

aga907 Zaprawiona w bojach

anoli napisał(a)

A ja dziewczyny też juz zaczynam sie zamartwiac bo znow mam te miesiaczkowe bóle brzucha ktore sprawiaja dyskomfort. Ja juz zaczynam watpic ze to jest normalne a wizyta dopiero za tydzień :(

Anoli , mam raczej takie same bóle. Ost często mnie mecza niestety . dzisiaj mam wizytę u gina , napisze później co mi powie. Mam nadzieję ze wszystko będzie ok ...

Iza , bardzo się cieszę ze u Was wszystko dobrze 😄

Zgłoś nadużycie #5036 1 sierpnia 2016, 10:49

allanka Fajna mama
Iza no to chyba dobre wiadomości prawda? :) Super, że dzieciaczki sobie rosną ładnie no i dobrze, że zostajesz w tym szpitalu. Niech mają was na oku. W ogóle to pewnie nie obraziłabyś się gdyby zostawili Cię już do rozwiązania? Trzymam kciuki, żebyście całą trójką zostali tam jak najdłużej i żeby maleństwa sobie pięknie urosły i wyszły dopiero jak przyjdzie ten odpowiedni na to czas :)

A ja już sobie siedzę w mieszkaniu i jakaś taka to mało miła zmiana. Wczoraj jeszcze o tej godzinie siedzieliśmy sobie przed domkiem, popijaliśmy kawę i zagryzaliśmy ciachami. A dzisiaj? Mieszkanie w którym jest 27 stopni i siedzę sama. Co jest miłe to, to, że kot zatęsknił i ciągle chce się tulić :) No i muszę zacząć zbierać się do lekarza, ale jakoś nie chce mi się za bardzo ruszać.

Lavia jak tam po wizycie? I jak przetrwałaś tę glukozę okropną? :)

Zgłoś nadużycie #5037 1 sierpnia 2016, 11:26

izabela23 Supermama
Allanka dokladnie tak, ja mogę leżeć tu do rozwiązania

Zgłoś nadużycie #5038 1 sierpnia 2016, 12:27

allanka Fajna mama
No to jest info z banku odpowiedź negatywna bo pani analityk uznała brak stabilności zatrudnienia... co z tego ze umowę mam na 2 lata do przodu... siedzę w poczekalni i próbuje się nie rozryczeć.... :(

Zgłoś nadużycie #5039 1 sierpnia 2016, 12:46

Ojej Allanka , przykro mi , ale może sprobujcie jeszcze raz i może w jnnym banku? Nie raz slyszalam.ze ludzie tak długo próbowali aż do skutku. Z reszta moi rodzice jak dwa lata temu się starali o kredyt to odrazu im babka powiedziała ze jak dostaną odmowę to znowu złożyć wnioski aż.do skutku .

A ja siedze w poczekalni do gina i normalnie się stresuje . a gorąco mi jak cholera . zaraz padne

Zgłoś nadużycie #5040 1 sierpnia 2016, 13:01

Laviaa Fajna mama
skasowalo mi posta ... wiec tak jestem wsciekla jak diabli , awanture zrobilam u lekarki w recepcji do tego stopnia ,ze nie zrobilam glukozy... . wizyta ok jakies bakterie w pochwie (dostalam leki) recepte na ponczochy uciskowe . Szyjka 31 mm ysg nie robila bo w czwartek mam na 14 do kliniki. jedyny plus dnia dzisiejszego ,ze mieszkanie kupilismy ... Przeprowadzenie ksiag wieczystych notariusze i inne sprawy do 25 sierpnia potrwaja po tym czasie dostajemy klucze i mozemy remontowac . Mieszkanie 3 pokoje 78 metro plus taras przedluzony .

Zgłoś nadużycie #5041 1 sierpnia 2016, 13:14

Allanka bardzo mi przykro. Może spróbujcie w innym banku?

Iza dobrze, że dzieciaczki rosną i z nimi ok. Niech Cię trzymają nawet i do końca samego jeśli to ma pomóc. Zobaczysz będzie dobrze 😊

Laviaa a co się stało u lekarza? A po co te ponczochy? Gratulacje w związku z mieszkaniem 😊 A jak synek?
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #5042 1 sierpnia 2016, 13:36

Laviaa Fajna mama
Miałam być godzinę przed wizytą (byłam 1,5) ale jakoś wszyscy byli ważni tylko nie ja. 2 razy mnie z laboratorium wyprosila babka i na końcu zrobiłam jej jazdę że chyba sobie żarty że mnie robi bo miałam mieć badania i wizytę a co chwile każdy ważny prócz mnie i, że w takim układzie ja dziś glukozy nie robię bo czasu nie mam i wizytę mam na 9:30 i mam o tej godzinie wejść bo czekać nie będę...
Synek dziś na Skype będzie to się dowiem,wczoraj na ognisku był

Allanka współczuję weź złóż do innego banku napewno się uda

Zgłoś nadużycie #5043 1 sierpnia 2016, 14:37

allanka Fajna mama
Właśnie jadę do innego banku. U lekarza szybko zeszło. Wszystko jest ok szyjka długa w zasadzie to bez zmian. Mala sobie hasała po brzuchu miała cudownie skrzyżowanie nóżki którymi mnie okladala podczas badania ;) mam już zacząć liczyć ruchy trzy razy dziennie ma się ruszać 10 razy w ciągu godziny. A no i przytylam jednie 1.5kg od poprzedniej wizyty. To chyba dobry wynik chociaż no od początku właśnie wyszła dyszka.

Zgłoś nadużycie #5044 1 sierpnia 2016, 15:22

gusia85 Gotowa na wszystko
Allanka skorzystaj z doradcow kredytowych, przedstawia Ci oferte bankow, w ktorych kredyt otrzymasz, i wybierzecie najlepszy. Moja przyjaciolka tak zrobila i bardzo sobie chwali zachowane nerwy :-) to nic nie kosztuje.

Zgłoś nadużycie #5045 1 sierpnia 2016, 16:08

anoli Zaprawiona w bojach
Aga daj znać jak po wizycie i co Ci powiedzial lekarz na te bóle.

Allanka spróbujcie w innym banku tak jak radzą dziewczyny i glowa do gory.

Laavia gratuluje zakupu mieszkania.

Nacudja nie zadzwoniłam do lekarza bo juz kiedyś mnie pouczał ze bole brzucha w ciazy to norma ponoc in silniejsze bole miesiaczkowe sie ma tym bardziej w ciazy mozna odczuwać ale ja juz sama nie wiem :(
Najgorzej jest rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem do tego jeszcze mam bole w kości ogonowej ze przy siedzeniu na twardym nie moge sie podnieść ale to akurat moze byc skutkiem pessara.

Zgłoś nadużycie #5046 1 sierpnia 2016, 16:10

allanka Fajna mama
Gusia jesteśmy już z mężem umówieni ze jak teraz nie wyjdzie to bierzemy doradcę ale to nie jest tak do końca ze nic nie kosztuje z tego co się dowiedziałam to po prostu oni sa ugadani z bankami ze rzeczywiście banki im za to płacą ale z naszego kredytu który automatycznie robi sie odrobinkę większy.

Pochodzilam sobie po centrum handlowym kończą się chyba już wyprzedaże bo nic tu nie ma. W smyku dużo rzecZy -70% ale no zostały same resztki. Tak więc póki co trzymam się tego ze nic więcej nie kupuję :P

Zgłoś nadużycie #5047 1 sierpnia 2016, 16:42

A ja dziewczyny po wizycie i jestem wkoncu uspokojona 😀 ta mama od mojej gin to naprawdę rzeczowa babka , wszystko mi slicznie wytłumaczyła. Więc okazało się ze moja szyjka ma ponad 5 cm. Chyba 5.30 z.tego co pamiętam, szczelnie zamknięta wiec przestaje panikowac - przynajmniej na jakiś czas haha . bóle mam i to czasami mocne , ginekolog mi powiedziała ze ze wzgledu na to ze jestem bardzo szczupła mogę to mocno odczuwać wszystko . mam zmniejszona znowu dawkę luteiny do tej do miałam wczesniej czyli 2x2. I powiedziała mi ze te skurcze co mam są ciazowe zwykle, bo gdyby były porodowe to by mi się szyjka rozwierala i skracala a przy takiej szyjce jaka mam mam być spokojna,więc mi ulzylo. Trzeci ginekolog potwierdził dziewczynkę . :) ale jestem szczęśliwa !

Zgłoś nadużycie #5048 1 sierpnia 2016, 17:10

allanka Fajna mama
Aga to Ty masz prawdziwą szyję, a nie szyjkę ;) Mam nadzieję, że już do końca ciąży będziesz spokojniejsza. Moja mała dzisiaj tak fika, że myślałam, że do tego centrum nie dojdę jak wysiadłam z autobusu, tak mi się cudownie na pęcherz położyła. Też czuję jakieś kłucia, ale to jak lekarz powiedział, mała robi się coraz większa, teraz już pewnie ponad kilogram ma, więc i jej kopniaki stają się coraz bardziej odczuwalne czasami aż zaboli, no ale co się dziwić jak ona mi ze skrzyżowanych nóg uderza w bok to boli ;)

Rozmawiałam też z lekarzem o znieczuleniu podczas porodu i jak mu powiedziałam, że nam położna w szkole rodzenia powiedziała, że dopiero jak jest rozwarcie 7cm można podać i, że jak się już tak długo wytrzymało to już się wytrzyma, to powiedział i tutaj cytuję "niech sama sobie wytrzyma" i, że bzdura znieczulenie się podaje przy 4cm czasami można nawet wcześniej. Więc nie mam się martwić no i ponoć w szpitalu w którym chcę rodzić zatrudnili więcej anestezjologów i ponoć łatwiej z tym znieczuleniem. No, ale to ponoć, czyli pożyjemy zobaczymy :)

Zgłoś nadużycie #5049 1 sierpnia 2016, 17:31

Allanka , no dziwne z ta szyjka bo w Szpitalu 2 tyg temu było 3.45 cm. Ale u nich w gabinecie prywatnie maja bardzo dobry sprzęt , i nawet na oczy pierwszy raz.widzialam swoja szyjkę hihi na ekranie mi pokazywała i tłumaczyła .No i ze to zalezy od sprzetu i np od tego czy nie miałam pęcherza pełnego , a wiem ze wtedy na wizycie miałam :)

Zgłoś nadużycie #5050 1 sierpnia 2016, 18:08

Allanka przy 7 cm juz jest za późno na znieczulenie 😉 Przynajmniej ja tak miałam, bo później juz się zrobiło błyskawicznie 10, wiec nawet by nie zdążyło zadziałać. I super, że wszystko ok po wizycie 😊

Aga to może teraz będziesz spokojniejsza 😊 Fajnie, że wszystko dobrze 😊

Marzenaa, emiszym czekamy na wieści 😊

Laviaa to faktycznie nieciekawie wyszło u tego lekarza. To będziesz jeszcze te glukozę robić?

Anoli no ja się nie znam. Jeśli lekarz powiedział, że to jest ok to ja się kłócić nie będę. Ja cierpie teraz najbardziej na bóle pleców w odcinku ledzwiowym i wieczorem mam twardy brzuch. Poza tym jakoś ujdzie.