Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #4411 22 lipca 2016, 12:17

aga907 Zaprawiona w bojach

Marzenaa napisał(a)

Aga mnie dwoch lekarzy powtarzalo, ze klucia sa normalne i jest to efektem rozciagania sie wszystkiego wiezadel, macicy itp i ze nie powinnam sie tym przejmowac. Gorzej jak sa bole okresowe albo po prostu boli. Ale klucia ponoc sa normalne.
Jak juz mowimy o dolegliwosciach to mnie jest dzisiaj duszno strasznie i serce mi mocno wali, mam nadzieje ze nie wykituje ;) Czasem tez mam wrazenie ze serce mi nie rytmicznie pracuje, moze to przez to ze przybywa krwi w ciazy i dodatkowo te moje leki robia swoje. Miewacie tak czasem?

Marzena, ja tak mam. Identycznie. Tyle za ja juz tak miewalam przed ciąża , później mi to przeszło i teraz znowu mi się zdarza czasami. Akurat ostatnio tydzień temu to miałam , siedzialam sobie i miałam wrażenie ze mi serce na chwile staje i na nowo bije i tak pare razy, czasami szybko dudnilo jakby chciało nadrobić .

Zgłoś nadużycie #4412 22 lipca 2016, 12:22

izabela23 Supermama
Jak najbardziej pasuje d"a dziewczynki mięta uważam,że ladny kolor dla panienki :-)

Mi pęka glowa mam nadzieję,że to ppgoda tak wpluwa bo u mnie wokolo wszyscy sa chorzy,oby mnie nie wzięło bo strasznie boje sie kaszlu.

Ja ubranka jak kupije to biore czesc takich typowo dziewczecych część chlopiecych ale i takie neutralne biorę to wtedy nie bede musiala przebierac w tych ubrankach ze to dla chlopca a to dziewczynki tylko co wezme to wezme. Wczoraj zamawialam pajacyki i byly po 3 pakowane to wzielam dla dziewczynki dla chlopca a trzecie neutralne :-)

Zgłoś nadużycie #4413 22 lipca 2016, 12:24

Marzenaa Gotowa na wszystko

aga907 napisał(a)

Marzena, ja tak mam. Identycznie. Tyle za ja juz tak miewalam przed ciąża , później mi to przeszło i teraz znowu mi się zdarza czasami. Akurat ostatnio tydzień temu to miałam , siedzialam sobie i miałam wrażenie ze mi serce na chwile staje i na nowo bije i tak pare razy, czasami szybko dudnilo jakby chciało nadrobić .

Tez tak czasami miewalam przed ciaza ale bardzo zadko, czasem np po jakiejs wiekszej imprezie ;)
Tak jak ty tez opisujesz dokladnie ja mam, czasem jak leze zaczyna mi bic mocno bez powodu i czasem tak wlasnie nierownomiernie. A ostatnio mam to czesciej, szczegolnie to mocne kolatanie. Jak tak dluzej bedzie to zastanawiam sie czy nie isc do kardiologa, ja mam jeszcze te leki rozrzedzajace krew moze warto skonsultowac sie z kardiologiem przed porodem, sama nie wiem.

Zgłoś nadużycie #4414 22 lipca 2016, 12:35

anoli Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny :)
Co do lozeczka to ja przez 6 mcy mialam kolyske a pozniej turystyczne wlasnie ale z dokupionym materacem grubym (z kokosem chyba), pierwsze slysze aby ktos kładł dziecko na tym co jest w komplecie od lozeczka! Przeciez to twarda i cienka decha! Nawet na wakacjach jak nie braliśmy materacyka to wykladalam dno gruba koldra no ale to juz corka starsza byla.
Plusy jak dla mnie takiego lozeczka byly przede wszystkim z tym ze dziecko samo wchodzilo i wychodziło no i mozliwosc zlozenia w kazdej chwili zwlaszcza jak mieszka sie w bloku jak ja i kazde miejsce na wage zlota jest.
Teraz tez planuje kolyske i pozniej turystyczne kupie tylko nowy materac bo corka tamten juz niezle wymeczyla. Ja nie przepadam za tymi drewnianymi akurat.
No ale to rzecz jasna kazdy wybiera wedle wlasnej intuicji.

Zgłoś nadużycie #4415 22 lipca 2016, 12:37

izabela23 Supermama
Te uczucie o ktoryn piszecie wydaje mi sie ze moze wynikac wlasnie z ukrwienia wieksEgo ale i dzieci uciskaja rozne żyły, narzady. Ja,np.miewam tak ze leze nagle czuje sie jakby mi ktos klatke i gardlo zaciskal jakby gula stanela. Musze za tydzień powiedziec ginowi o tym

Zgłoś nadużycie #4416 22 lipca 2016, 12:45

allanka Fajna mama
Marzena no właśnie i o to chodzi ze ja też sobie wymarzylsm białe łóżeczko... I teraz nie wiem :( bo wygoda kontra marzenia. Mi jest czasami trudno jakby nabrać powietrza do końca. I też czasami serducho wali. Na ogół pomaga jak trochę pooddycham przepona jak nas w szkole rodzenia uczyli. Się dotleniam :D

Zgłoś nadużycie #4417 22 lipca 2016, 12:51

No to widze ze nie jestem sama z moimi dolegliwosciami. Ja ide sie dotlenic na spacer moze mi przejdzie, moze wejde do jakiegos sklepu kupic stanik miekki tym razem, bo te co kupilam jakies poltora miesiaca temu sa juz ciasne pod biustem :( kupie chyba teraz nieusztywniany zeby rosl z moimi piersiami ;)

Zgłoś nadużycie #4418 22 lipca 2016, 12:53

Allanka ja wybieram marzenia :) Wielkoscia az tak mocno sie te lozeczka chyba nie roznia.

Zgłoś nadużycie #4419 22 lipca 2016, 13:00

Nacudja Gotowa na wszystko
Cześć. Co do lozeczka to dla mnie turystyczne tak, ale.tylko na wyjazd. Materac twardy i składany na 4, malo stabilne, nie ma możliwości regulacji poziomów (przynajmniej moje), a z drewnianego dzieci też mogą wyjść same, bo większość ma już wyjmowane szczebelki. Ale każdy zrobi jak uważa 😊

Bunt dwulatka nas ominął, wiec dla mnie to trochę mit, ale mieliśmy i nadal mamy jakis bunt przedszkolaka.

A u nas znów nie ma pogody i siedzimy na jakimś wypasionym placu zabaw. Babcia z tata latają za synkiem, a ja się inhaluje przy tężniach z sokiem z sosny 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #4420 22 lipca 2016, 13:04

A ja znowu mam dzisiaj dzień paniki 😣 schizy na temat uplawow. One są takie białawe ,ale jak się rozetrze to przezroczyste . mam nadzieje ze to fizjologiczne uplawy . matko ,.ja nie chce tak panikowac, ja bym musiała co 4 dni do gina latać bo co chwilę cos sobie wkrece . skoro w poniedziałek ba wizycie było wszystko dobrze to chyba dalej jest ? Obłęd . chyba się za pompony zabiore

Zgłoś nadużycie #4421 22 lipca 2016, 13:16

allanka Fajna mama
Aga ja też mam takie białe uplawy i założę się ze wszystkie je mamy ;) nawet w karcie informacyjnej z IP pani doktor napisała że śluz normalny biały czy jakoś tak to było potem sprawdzę to Ci mogę napisać jak to dokladnie :) jak w poniedziałek było ok to teraz pewnie też tak jest :)

Nacudja jak Twoje wrażenia po tej Szkole żon? Bo ja czytam i mi się ta książka z lekka dziwna wydaje :P

Zgłoś nadużycie #4422 22 lipca 2016, 13:20

allanka napisał(a)

Aga ja też mam takie białe uplawy i założę się ze wszystkie je mamy ;) nawet w karcie informacyjnej z IP pani doktor napisała że śluz normalny biały czy jakoś tak to było potem sprawdzę to Ci mogę napisać jak to dokladnie :) jak w poniedziałek było ok to teraz pewnie też tak jest :)

Nacudja jak Twoje wrażenia po tej Szkole żon? Bo ja czytam i mi się ta książka z lekka dziwna wydaje :P

Allanka przepraszam za tak intymne pytanko , ale czy te twoje uplawy tez są takie wodniste? Tzn białe ale takie mokre , jeśli wiesz o co mi chodzi :)

Zgłoś nadużycie #4423 22 lipca 2016, 13:25

allanka Fajna mama
Aga ogólnie mi tam ostatnio często jest mokro bo cholerka jest gorąco jak nie wiem co, i ze tak powiem poce się w gatkach :P I na początku miałam taką schize ze wody no ale to by musiały być jakieś inteligentne wody co by je było widać na majtkach zawsze w tym samym miejscu i nigdzie więcej.

Zgłoś nadużycie #4424 22 lipca 2016, 13:26

anoli Zaprawiona w bojach
Ja to mam takie uplawy ciagle sa przezroczyste ewentualnie biale i wrecz wodniste ale ponoc przy pessarze to norma. Rano tylko gesciejsze

Zgłoś nadużycie #4425 22 lipca 2016, 13:44

Hmm no to mam nadzieje ze moje to tez norma. Wprawdzie nie mam ani pessaru ani tabletek dopochwowych juz żadnych , ale jak je rozetrze w palcach to są takie lepkawe , tylko na papierze toaletowym wyglądają wodnisto . no i mam je nie tylko jak leże ,.ale jak siedze czy chodze tez . bo ponoć płyn owodniowy głównie odchodzi jak się leży . a co do pocenia to tez tak mam ale wtedy wiem ze to od potu a te uplawy to jednak z pochwy . ok. Koniec schizow . zabieram się za pompony :)

Zgłoś nadużycie #4426 22 lipca 2016, 14:26

Laviaa Fajna mama
Aga założę się,że to pewnie naturalne uplawy. weź się kochana za pompony i nie denerwuj córeczki.
Anoli doszlas do siebie po wczasach?
Nacudja szkoda ze pogody nie ma,ale może dla ciebie to lepiej? Najważniejsze, że nie pada

Zgłoś nadużycie #4427 22 lipca 2016, 15:10

Zrobilam jednego i d...pa . nie umiem się skupić . wkładka cala wilgotna , zwariuje .

Zgłoś nadużycie #4428 22 lipca 2016, 15:26

pomyslowa_mama Zadomowiona

aga907 napisał(a)

Zrobilam jednego i d...pa . nie umiem się skupić . wkładka cala wilgotna , zwariuje .

a co lekarz na to ?? ? Tak obfite upławy nie są normalne. Ja w poprzedniej ciąży miałam za mocne upławy... dostałam globulki i przeszło

Zgłoś nadużycie #4429 22 lipca 2016, 15:32

pomyslowa_mama Zadomowiona
Nie wiem nawet kiedy a przysnełam z synkiem :( a miałam kroić kapustę.... ehhh. Przez te nocne pobudki i drapanie synka jesteśmy wszyscy wykończeni. Życie z małym atopikiem to nie bajka :(

Zgłoś nadużycie #4430 22 lipca 2016, 15:32

Jak miałam tak wcześniej , jeszcze zanim zsczelam brać luteine dopochwowa ,.to mi lekarze mówili ze to normalne w ciąży . potem bralam luteine dopochwowa to uplawy były po luteinie , wiec się nie przejmowałam. Ale od tygodnia nie biorę juz żadnych tabletek , w poniedziałek wzielam ost globulke dopochwowa pimafucin na grzybice , i było ok. A wczoraj mi sie zaczęły znowu takie mleczno- przezroczyste uplawy .