Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #411 21 marca 2016, 16:13

irving23 Supermama
Ja po pierwszej ciazy sporo schudlam chyba dzieki dlugiemu kp a teraz normalnie mam piłkę jak w 5 mc
"Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane"

Zgłoś nadużycie #412 21 marca 2016, 16:17

gusia85 Gotowa na wszystko
O matko dziewczyny a ja myslalam, ze to tylko ja przesadzam, ze mi brzuch urosl :) Wczoraj założyłam pierwszy raz spodnie ciażowe bo normalne juz byly ciasnawe :) sa bardzo wygodne gdyby tylko nie spadaly :)
od stycznia mam 2kg na plusie i zadnych dolegliwosci :) Te Wasze mdlosci to kosmiczne jakies :)

Zgłoś nadużycie #413 21 marca 2016, 16:19

O matko dziewczyny a ja myslalam, ze to tylko ja przesadzam, ze mi brzuch urosl :) Wczoraj założyłam pierwszy raz spodnie ciażowe bo normalne juz byly ciasnawe :) sa bardzo wygodne gdyby tylko nie spadaly :)
od stycznia mam 2kg na plusie i zadnych dolegliwosci :) Te Wasze mdlosci to kosmiczne jakies :)

Zgłoś nadużycie #414 21 marca 2016, 16:47

kasik84 Gotowa na wszystko
Gusia jak dobrze ze i ty nie masz dolegliwości bo już myślałam że ja jakaś dziwna jestem

Zgłoś nadużycie #415 21 marca 2016, 16:56

Nacudja Gotowa na wszystko
Ja od poczatku ciąży schudlam kg, choc uważam, ze brzuch mi już trochę wywalilo. W poprzedniej ciąży przytylam 13kg, ale schudlam więcej bo dlugo karmilam, a na dodatek mialam dużo ruchu, bo mój Mlody na spacerach spal i to tylko wtedy jak wózek jezdzil. Także trzeba bylo latać :-)
Ale jestem zla na siebie, ze zanim pojechalismy z synem do lekarza nie zadzwonilam. Oczywiście w dniu dzisiejszym zrobil sobie wagary :-
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #416 21 marca 2016, 17:07

adzik535 Gotowa na wszystko
ja w ciązy z Leną prawie 30 kg przytyłam no ale wiele z tego to był efekt jojo diety :) Teraz z waga stoje w miejscu od stycznia, a miałam na diete iść zeby do ślubu jakoś wygladac atu buch dwie krechy i ani diety ani figury na ślub :P No i ślub przyspieszony o 3 msc :P Oj ta fasolka nam namieszała w planach :)

Zgłoś nadużycie #417 21 marca 2016, 18:55

qazzaq Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, przenoszę się z listopadowych mamusiek ;) u mnie teraz brzuch już widać tak jak i w pierwszej ciąży przytyłam na boczkach i tyłku, pamiętam jak śmieli się że mnie ze nie zdjelam koła ratunkowego, no cóż taka moja uroda w ciazy 😊w pierwszej przytyłam 25kg rozstępy ogromne zrobiły się z dnia na dzień chociaż smarowalam się kremami każdego dnia. Jestem ciekawa czy się powiększa rozstępy. Jestem troszkę przerażona jak dam radę z dwójka dzieci; )

Zgłoś nadużycie #418 21 marca 2016, 19:33

KasiaMamaJula Świeżo upieczona
Hej, też się dołączam do Was z listopadowych mam :-) jestem dziś po pierwszej wizycie u lekarza, potwierdzony 7 tydzień. Piersi bolą mnie tak, że nie mogę dotknąć, do tego mdłości... Oby szybko przeszło. Czy jest jakaś Mama z Hashimoto? Zmagam się od kilku lat i nie jest łatwo...

Zgłoś nadużycie #419 21 marca 2016, 20:25

irving23 Supermama
Fajnie więcej listopadowych mam 😊 kurcze ja dopiero sie o ciazy dowiedzialam 5 tydzień nie skonczony a juz brzuch? ! Mozecti dlatego ze corka dopiero 17mc...

Zgłoś nadużycie #420 21 marca 2016, 21:20

olazopola Zaprawiona w bojach
Hej. Ja rownież będę listopadową mamą :-)
Test robiłam w zeszłym tygodniu. Dzisiaj mam 6t1d.

Z objawów podobnie jak u Was, brzuszek już wystaje i cały czas mnie pobolewa. Piersi bolą na maksa od paru dni przed planowaną @.
Mdłości brak- może mnie ominą :-)
To moja pierwsza ciąża mimo że mam 34 lata. Walczyłam o nią 8 lat z wieloma przejściami. Teraz nastawiam się tylko pozytywnie.
Pierwszą wizytę mam 31 marca.

Zgłoś nadużycie #421 21 marca 2016, 21:32

kasik84 Gotowa na wszystko
Gratulacje Olazopola masz rację pozytywne nastawienie najważniejsze.

Zgłoś nadużycie #422 21 marca 2016, 22:52

KasiaMamaJula napisał(a)

Hej, też się dołączam do Was z listopadowych mam :-) jestem dziś po pierwszej wizycie u lekarza, potwierdzony 7 tydzień. Piersi bolą mnie tak, że nie mogę dotknąć, do tego mdłości... Oby szybko przeszło. Czy jest jakaś Mama z Hashimoto? Zmagam się od kilku lat i nie jest łatwo...

Ja "odkryłam" Hoshimoto w ciąży. Wcześnie sucha skóra (mam AZS), zmęczenie, brak koncentracji (praca w kilku miejscach), wieczne zimno (przecież zima? :-) nadwaga (zdrowa żywność? no proszzzz kto ma na to czas?) i prawidłowe wyniki tsh nic nie sugerowały, dopiero dociekliwość mojego gin pomogła i teraz biore euthyrox 25 i już widzę poprawę. a co Tobie sprawia trudność?

Zgłoś nadużycie #423 22 marca 2016, 6:29

irving23 Supermama

olazopola napisał(a)

Z objawów podobnie jak u Was, brzuszek już wystaje i cały czas mnie pobolewa. Piersi bolą na maksa od paru dni przed planowaną @.
To moja pierwsza ciąża mimo że mam 34 lata. Walczyłam o nią 8 lat z wieloma przejściami. Teraz nastawiam się tylko pozytywnie.

Gratulacje! Dobre podejście to podstawa!

Zgłoś nadużycie #424 22 marca 2016, 7:18

Truskawkowa Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Ja od poczatku ciąży schudlam kg, choc uważam, ze brzuch mi już trochę wywalilo. W poprzedniej ciąży przytylam 13kg, ale schudlam więcej bo dlugo karmilam, a na dodatek mialam dużo ruchu, bo mój Mlody na spacerach spal i to tylko wtedy jak wózek jezdzil. Także trzeba bylo latać :-)
Ale jestem zla na siebie, ze zanim pojechalismy z synem do lekarza nie zadzwonilam. Oczywiście w dniu dzisiejszym zrobil sobie wagary :-

ja też przytyłam 13 kg po pierwszej ciąży :) a po roku zrzuciłam te całe 13 i dodatkowo 10 kg. Ale to właśnie przez karmienie piersią no i opieka nad małą.

Zgłoś nadużycie #425 22 marca 2016, 7:21

dziewczyny wezmę chyba z tydzień wolnego. nie dość że mam mdłości to jeszcze ciągle mi słabo. i zastanawiam się kto powinien mi je wypisać. Ginekolog czy lekarz pierwszego kontaktu? Pamiętam że jak w pierwszej ciąży poszłam po zwolnienie na kilka dni do lekarza rodzinnego w przychodni to mi zwróciła uwagę że to ginekolog wypisuje. ale przecież do gina chodzi się co miesiąc, do tego często prywatnie, to nie będę leciała z dnia na dzień do niego po zwolnienie.

Zgłoś nadużycie #426 22 marca 2016, 7:22

irving23 Supermama
i u mnie podobnie, długie karmienie córki pomogło mi zrzucic jeszcze 6 kg ;) nie karmie jej od tygodnia, chociaz załuje bardzo :( ale moze tak bezpieczniej...

Zgłoś nadużycie #427 22 marca 2016, 7:25

irving23 Supermama

Truskawkowa napisał(a)

dziewczyny wezmę chyba z tydzień wolnego. nie dość że mam mdłości to jeszcze ciągle mi słabo. i zastanawiam się kto powinien mi je wypisać. Ginekolog czy lekarz pierwszego kontaktu? Pamiętam że jak w pierwszej ciąży poszłam po zwolnienie na kilka dni do lekarza rodzinnego w przychodni to mi zwróciła uwagę że to ginekolog wypisuje. ale przecież do gina chodzi się co miesiąc, do tego często prywatnie, to nie będę leciała z dnia na dzień do niego po zwolnienie.

mnie tez mega mdli, w oogle jem suchary albo i nie... i wybieram sie do lekarza pierwszego kontaktu.

Zgłoś nadużycie #428 22 marca 2016, 7:29

olazopola napisał(a)

Gratulacje !! Będziemy się wspierać i wszystko będzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #429 22 marca 2016, 7:30

DZIEWCZYNY WPISYWAĆ SIĘ DO TABELKI !!!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #430 22 marca 2016, 7:31

irving23 napisał(a)

mnie tez mega mdli, w oogle jem suchary albo i nie... i wybieram sie do lekarza pierwszego kontaktu.

a widzisz ja mam za tydzień wizytę u ginekologa więc poczekam jeszcze i go zapytam. Powiem mężowi żeby mi kupił suchary :D