Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #4151 19 lipca 2016, 20:58

anoli Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny ja po wizycie no niby wszystko ok - pessar na miejscu szyjka w porządku no ale kur... mac nie robił mi usg i znów nie wiem kto to! Juz mam zrypany wieczór tym sposobem ehh...

Zgłoś nadużycie #4152 19 lipca 2016, 20:59

aga907 Zaprawiona w bojach
Lavia , no takie średnie samopoczucie . nie wiem czy przyczyna tez nie są gazy jelitowe , bo cały dzień dzisiaj jakoś tak dziwnie mam. 2 razy dzisiaj byłam i normalnie się wyproznilam chociaż brzuszek trochę przy tym bolal ,.a.teraz.chce a nie umiem. A dzidzi cos tam.smyra dzisiaj ale leciutko . i malo właśnie czuje po stronie brzuszka a jakieś dziwne pukniecia jakby w środku albo od tylu co nie wiem czemu , ale do przyjemnych rzeczy nie należy. I nie wiem czy to dzidzia czy jelita :/

Zgłoś nadużycie #4153 19 lipca 2016, 21:00

Aha ,.no i jeszcze mam po prawej str przez.prawie caly brzuszek takie przeszywajace szarpnięcia co jakiś czas. Nie chce panikowac., bo przecież wczoraj byłam na wizycie , wszystko miałam sprawdzane i było wszystko super. Ale psychika zas działa

Zgłoś nadużycie #4154 19 lipca 2016, 21:02

Anoli , a powiedzialas ze chcesz mieć USG i chcesz poznać płeć ?

Zgłoś nadużycie #4155 19 lipca 2016, 21:07

allanka Fajna mama
Aga dziecko czasami tak od środka kopie :) Czuję czasami jakby gdzieś w drugą stronę kopała, albo w dół. To jest dziwne uczucie, jak się dobija do dołu, wczoraj cały dzień prawie raczyła mnie takimi kopniakami, czasami trafiała w pęcherz :/

Anoli super, że wszystko ok, mam nadzieję, że jesteś już spokojniejsza. Kurczę no i słabo, że bez usg mógł już zrobić żeby nie trzymać Cię w niepewności :/

Zgłoś nadużycie #4156 19 lipca 2016, 21:08

Ta ostatnio jak bylam to akurat bokiem sie ustawilo no a dzis mi nie robil wcale bo stwierdzil ze za czesto to nie zdrowo :/ on to dziwny akurat w tym temacie jest :(

Zgłoś nadużycie #4157 19 lipca 2016, 21:13

izabela23 Supermama
Aga takie pobolewania moga byc przez gazy/zaparcia ja tak mam i niestety jak biora gazy musze brac kilka dni espumisan a jak problem z zalatwieniem to calkiem czeska komedia wtedy nawet wydaje sie ze twardnieje a po wyproznieniu mija. Milekarz kazal tego bardzo pilnowac bo.

Anoli chyba troche przesadzil gin z tym ze za czesto usg to co powiedzialby na moje cotygodniowe usg ?? ;)

Zgłoś nadużycie #4158 19 lipca 2016, 21:14

izabela23 Supermama
Aaa aga a z tymi ruchami "od tylu" to ja wczoraj sie przekonalam czemu tak bywa jak moj syn odwrocil sie plecami do brzucha to potem dzieci kopia w dziwne miejsca

Zgłoś nadużycie #4159 19 lipca 2016, 21:16

Anoli , to rzeczywiście dziwny jest :) ja mam na każdej wizycie USG , nawet jak byłam badana tydz wczesniej .
Allanka, chyba właśnie o to uczucie mi chodzi co opisalas . więc muszę chyba po prostu się przyzwyczaić do tego . tez właśnie czasami mam wrażenie jakbym w pęcherz dostała , no a do tego właśnie te pachwiny ciągnące dzisiaj. Mam wrażenie ze odkąd kopie w druga stronę ja odczuwam większe bóle w podbrzuszu. A tak jest od wczoraj wieczora

Zgłoś nadużycie #4160 19 lipca 2016, 21:31

Dajcie spokój u mnie to cyrku teraz dzieja sie byly dwa szpitale z oddziałami polozniczymi a teraz ma byc jeden jest takie zamieszanie i balagan ze szkoda gadać :/ no ale coz teraz czasu nie cofne urodzic i tak bedzie trzeba :D

Zgłoś nadużycie #4161 19 lipca 2016, 23:20

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja też po wizycie. Ledwo nie skonczylo się szpitalem bo ciśnienie na granicy normy mam w domu a jak mierzyla mi położna to 160/90 kazala posiedziec i wpadli do 150/72. Czyli nieciekawie. Gin chcial juz mnie na szpital wysyłać ale uprosilam go żeby jeszcze poczekać. Jak wzrośnie mi teraz powyżej 140/90 to od razu na ip mam się zgłosić :/

Zgłoś nadużycie #4162 20 lipca 2016, 7:26

emiszym Zaprawiona w bojach

Laviaa napisał(a)

Emiszyn ja mozna powiedziec ,ze prawie od samego poczatku mam cos ... najpierw modlilam sie by wytrwac do 12-13 tyg . pozniej do 23 , teraz modle sie o 30 :-) byle szczesliwie dotrwac

To ja tak miałam w poprzedniej ciąży cały czas coś od samego początku problemy, 4 pobyty w szpitalu przez całą ciążę nudności bleee dopiero miesiąc przed porodem po odstawieniu wszystkich leków było dobrze to był najpiękniejszy okres tamtej ciąży bo nawet nudności ustaliły urodziłam39tc . Będzie dobrze,nawet się nie obejrzymy a będziemy miały maleństwa przy sobie 😉

Zgłoś nadużycie #4163 20 lipca 2016, 7:29

Karolajla napisał(a)

Cześć dziewczyny,
Emiszym super zakupy :-)
Ja ostatnio mam coraz więcej energi, choć córka ma coraz lepsze pomysły, wchodzi na krzesła, wspina się gdzie popadnie, ostatnia spodobało jej się wchodzenie na Słonika na kółkach i stanie na nim... nie nadazam za nią normalnie, a oto mój zakupy ale dla pierworodnej :-D kolejne zamówione są w drodze, dziewczyny czy wu też nie możecie doczekać się października, listopada? :-D

Karola piękny komplet mojej córce na pewno by się spodobał uwielbia sukienki spódniczki wszystko co się kręci 😁

Zgłoś nadużycie #4164 20 lipca 2016, 7:42

Anoli mój lekarz też jest tego zdania i nie mam o to pretensji bo ufam mu i to bardzo ,po usunięciu obumarlego płodu byłam pod jego opieką przez rok czasu gdy dał zielone światło na zajście w ciążę to całą ją kontrolował wiecznie do niego wydzwanialam ,przyjechałam z wizyty a za parę dni plamilam to jak się pokazałam w jego gabinecie nie kasowal za badanie i tak było często .Teraz jak jest potrzeba albo jak mu mówię ze coś mnie niepokoji to robi usg ,teraz miałam trzecie prenatalne w cenie wizyty ,😊mam do niego pełne zaufanie i to się liczy😊
Andzik  kontroluj to ciśnienie nie ma z tym żartów ,z tego co się orientuję gdyby dalej było wysokie to jest to wtedy wskazaniem do cc . Nie stresuj się a będzie dobrze😉

Zgłoś nadużycie #4165 20 lipca 2016, 8:11

allanka Fajna mama
Adzik oby było ok z ciśnieniem, a jak nie to żeby chociaż leki zadziałały. Dobrze, że jesteś pod kontrolą. Będzie dobrze :)

Emiszym masz przecudną córkę :) To co napisałaś jeszcze bardziej utwierdza mnie w tym, że nie ma człowieka bez historii... Tylko dlaczego te historie na ogół są czymś złym albo strasznym? Dlaczego wszystkie nie jesteśmy tylko po samych dobrych, miłych i szczęśliwych przeżyciach a po ulicach nie biegają jednorożce... Jest jeden plus ja też dzięki temu co się wydarzyło nabrałam pełnego zaufania do mojego lekarza, wiem, że pokieruje mnie dobrze, zawsze powie prawdę, jest człowiekiem z którym mogę porozmawiać, zaopiekuję się mną i dzieckiem i mu zależy. Od samego początku powtarzał, że naprawdę bardzo mi kibicuje i póki co robi wszystko co potwierdziłoby te słowa.

A ja powoli się zbieram. Kurczę i tylko zastanawiam się jak ja przeżyję, a raczej prześpię tydzień bez mojej poduchy do spania potocznie zwanej przez mojego męża anakondą... ;)

Zgłoś nadużycie #4166 20 lipca 2016, 8:32

izabela23 Supermama
Hejo a wezcie mnie walnijcir w łeb. Troche sie denerwuje bo te moje maluszki tak sie ukladaja ze nie wiem czy ja czuje ruchy jednego czy dwojki maluchow. Ja wlasnie wracam z urzedu pracy i bede lezec u pachniec caly dzien ;)

Zgłoś nadużycie #4167 20 lipca 2016, 8:55

allanka Fajna mama
Iza nie mam pojęcia co Ci napisać. Pewnie jest tak, że czujesz oboje, może się bawią ze sobą czy coś i tak jakby jedno ;) Kupiłam sobie książę która polecałyście "Zanim się pojawiłeś" i mam zamiar ją przeczytać w pociągu :D

Zgłoś nadużycie #4168 20 lipca 2016, 9:08

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

Iza nie mam pojęcia co Ci napisać. Pewnie jest tak, że czujesz oboje, może się bawią ze sobą czy coś i tak jakby jedno ;) Kupiłam sobie książę która polecałyście "Zanim się pojawiłeś" i mam zamiar ją przeczytać w pociągu :D

Czytaj,czytaj warto :-)

Zgłoś nadużycie #4169 20 lipca 2016, 9:11

Adzik , i jak ciśnienie ?
Allanka , udanego wypoczynku!
Iza , nie mam pojęcia jakie są odczucia przy blizniakach , ale niedawno bylas na wizycie i było dobrze , wiec się nie martw :) może jest tak jak Allanka mówi, ze czujesz ruchy obu a myślisz ze tylko jednego :)

Dziewczyny , tak myślę nad pieluchami , macie jakieś sprawdzone na pierwsze dni do szpitala i miesiące ? Bo mi się co chwile wyświetlają różne reklamy , pampers jakieś złote , zielone , rozmiary różne , huggies . ja jestem zielona w tym kompletnie

Zgłoś nadużycie #4170 20 lipca 2016, 9:13

Emiszym, a córeczka cudowna 😁