Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #4131 19 lipca 2016, 15:05

aga907 Zaprawiona w bojach
Ja myslalam o rampersach na roz.74 😊 w smyku są piękne a są właśnie duże przeceny. Większość po 19.99 i 24.99 przecenionych z 40,50,60 zł.

Zgłoś nadużycie #4132 19 lipca 2016, 15:53

emiszym Zaprawiona w bojach

Marzenaa napisał(a)

Emiszyn moja szyjka jest o milimetr krotsza od Twojej , mam nadzieje, ze nadal ma 23mm. Chyba skorzystam z Twojej rady i tez wloze poduche pod tylek :) Ty masz zalozony pessar, tak? Chyba tez bym wolala zeby mi zalozyli..

Zapytaj lekarza powiem Ci że w poprzedniej ciąży miałam też rozwarcie www lejkowate ale szyjka była zamknięta więc nie miałam krążka urodziłam w 39tc a teraz niestety szyjka skrócona o 40% więc rygor leżenia mam . Sterydy też już dostałam lekarz się bardzo wystraszył bo skrocila się między wizytami 3tyg wystarczyły ale prowadziłam bardzo aktywny tryb życia nawet na rowerze jeździłam . Za pessar zapłaciłam 180zl można go założyć w gabinecie trwa to tyle co badanie ,nie boli ,ja miałam zakładane w szpitalu ze względu na podanie tych sterydow . Lekarz dalej mnie straszy ze muszę na poważnie wziąść sobie do serca to leżenie .4 tyg leżenia przede mną . Czuje się z nim bezpieczniej fizycznie i psychicznie 😊

Zgłoś nadużycie #4133 19 lipca 2016, 16:00

izabela23 napisał(a)

U Ciebie juz 30tydzień a u mnie jeszcze dluga droga do tego etapu,ale już powoli wybiajam z głowy zle myśli. A z ta poducha probuje ale nie daję rade bo synek lezy poprzecznie na wyzokosci pepka i jak podnosze pupę to on podjeżdża jeszcze wyzej i ciezko mi oddychać :( ale leżę caly czas i co hakis czas podkladam te poduche bo corcia lezy glowka w dol i wlasnie naciska na szyjke stąd ten lejek się zrobił mogłaby być taka grzeczna i polozyc sie z powrotem poprzecznie ;) ;)

Iza uwierz mi ze czas szybko leci mimo tego jak się tylko leży krążek miałam w 25tc zakładany a tu już 30. Odkąd odnalazłam Was tutaj zdecydowanie szybciej czas leci 😁 glowa do Góry będzie ok , staraj nie dopuszczać do twardniecia brzucha te skurcze też podobno moga skracać szyjke . Tak słyszałam ale ile w tym prawdy nie wiem . Ale przyjemne to nie jest .

Zgłoś nadużycie #4134 19 lipca 2016, 16:07

allanka napisał(a)

Kurcze opryszczka mi na ustach wyszła :/ Dziwne, zawsze mi wychodziła jak byłam przemęczona, albo jak mnie przeziębienie jakieś łapało. A teraz zdrowie dopisuje, wysypiam się i wyszła :/ Czytałam, że to może być bardzo mocno niebezpieczne jeżeli to pierwszy raz u mnie to już chyba któryś setny raz, więc chyba nie mam się czym martwić. Co myślicie?

Ja miesiąc przed zajściem w ciąży miałam polpasca w kartotece na czerwono było to zaznaczone na szczęście syn urodził się zdrowy i tak jest nadal 😊 a polpasiec dużo gorszy od opryszczki .

Zgłoś nadużycie #4135 19 lipca 2016, 16:20

Takie cudeńko dzisiaj zakupiłam

Zgłoś nadużycie #4136 19 lipca 2016, 16:20

allanka Fajna mama
Sukces ogarnęłam mieszkanie przed wyjazdem na błysk i jak wrócę i będzie syf to pozabijam :)
Teraz tylko muszę jeszcze obiad zrobić, a już mi się nie chcę. No i spakować się jakoś logicznie żebym nie musiała jutro tachać ciężkiej torby.
Emiszym dzięki :) Ogólnie to jak będzie okazja to dopytam jeszcze dzisiaj położną o tę opryszczkę, ale tak sobie myślę, że skoro już tyle razy miałam to nie powinna zaszkodzić.

Zgłoś nadużycie #4137 19 lipca 2016, 16:25

Allanka to życzę udanego wypoczynku 😉

Zgłoś nadużycie #4138 19 lipca 2016, 17:03

Laviaa Fajna mama
Emiszyn jak ja bym chciała być już w tym tyg co ty
Powoli mąż zbiera się za renowację łóżeczka, musi wyczyścić je, kupić nowe prowadnice do szuflady i jeszcze listwe dolna wymienić. Ciekawe ile mu zejdzie nad tym.

Zgłoś nadużycie #4139 19 lipca 2016, 18:24

Laviaa nie wiem od jakiego czasu macie problemy czy dolegliwości ,bo ja dopiero od miesiąca i jakoś mi to uziemienie narazie aż tak bardzo nie przeszkadza ,pojechalabyn na zakupy po kosmetyki ale wiem że mogę sobie zaszkodzić więc wolę ten czas jeszcze przeczekać😊

Zgłoś nadużycie #4140 19 lipca 2016, 19:40

aga907 Zaprawiona w bojach
Emiszym, piękne rzeczy 😊

A ja się dzisiaj jakoś źle czuje ... Cały dzień mnie boli podbrzusze ,.do tego Znowu czasami mi brzuszek twardnieje ah... Mam nadzieje ze jutro już będzie lepiej ...

Zgłoś nadużycie #4141 19 lipca 2016, 19:41

Karolajla Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny,
Emiszym super zakupy :-)
Ja ostatnio mam coraz więcej energi, choć córka ma coraz lepsze pomysły, wchodzi na krzesła, wspina się gdzie popadnie, ostatnia spodobało jej się wchodzenie na Słonika na kółkach i stanie na nim... nie nadazam za nią normalnie, a oto mój zakupy ale dla pierworodnej :-D kolejne zamówione są w drodze, dziewczyny czy wu też nie możecie doczekać się października, listopada? :-D

Zgłoś nadużycie #4142 19 lipca 2016, 19:46

Laviaa Fajna mama
Emiszyn ja mozna powiedziec ,ze prawie od samego poczatku mam cos ... najpierw modlilam sie by wytrwac do 12-13 tyg . pozniej do 23 , teraz modle sie o 30 :-) byle szczesliwie dotrwac

Zgłoś nadużycie #4143 19 lipca 2016, 19:55

grysia Gotowa na wszystko
Nie było mnie tydzień i ponad 20 stron naskrobalyscie.... Biorę się za czytanie ;) ja dziś miałam wizytę i u nas wszystko ok to tak w skrócie. Ide patrzeć co u Was

Zgłoś nadużycie #4144 19 lipca 2016, 20:13

Laviaa wytrwasz a nawet przenosisz, trzymam kciuki mocne :-)

Zgłoś nadużycie #4145 19 lipca 2016, 20:24

izabela23 Supermama
Aga myslr ze na takie wieksze ubranka to zanim dzidzia urosniebto jeszcze sporo promocji bedzie w smyku itp. :-)

Allanka brawo za przyplyw energii do sprzatania wiecie ile bym dala zeby móc wziac pozmywac podlogi poukaladac ubrania kurze :-) hihi

Karolajla ale cudna spodniczka :-) :-) czy nie mozemy sie doczekac listopada? Ja marze o koncu sierpnia,a potem o koncu wrzesnia ;)

Zgłoś nadużycie #4146 19 lipca 2016, 20:24

Laviaa Fajna mama
Grysia to super ,ze wszystko ok. jak nadrobisz to napisz co u Ciebie

Karola napewno nie przenosze , ale co tam najwazniejsze zeby zdrowe bylo. Sliczne rzeczy spódniczka slodka strasznie

Aga jak samopoczucie?

Zgłoś nadużycie #4147 19 lipca 2016, 20:32

izabela23 Supermama
Grysia ciesze sie ze wszystko dobrze :-) widzisz nie wolno nas zaniedbywac bo potem trzeba duzo czytać :-)

Mnie strasznue wszystko swedzi wychodza takie drobne krostki doslownie kropki a swedza jak diabli jak podrapie to zaraz kropka krwi i strupek. Co to moze byc?

Jutro musze jechac do urzedu pracy bo jestem zarejestrowana nie pomyslalam bo moglam ze szpitala wziac zwolnienie :-/

Zgłoś nadużycie #4148 19 lipca 2016, 20:39

izabela23 napisał(a)

Aga myslr ze na takie wieksze ubranka to zanim dzidzia urosniebto jeszcze sporo promocji bedzie w smyku itp. :-)

Allanka brawo za przyplyw energii do sprzatania wiecie ile bym dala zeby móc wziac pozmywac podlogi poukaladac ubrania kurze :-) hihi

Karolajla ale cudna spodniczka :-) :-) czy nie mozemy sie doczekac listopada? Ja marze o koncu sierpnia,a potem o koncu wrzesnia ;)

Iza ja termin na 4listopad mam, córkę przenosilam ale teraz po 37tc będę działać na różne sposoby aby samo sie ruszyło tak też radziła mi położna :-)

Zgłoś nadużycie #4149 19 lipca 2016, 20:41

allanka Fajna mama
Pytałam o tę opryszczkę i pani położna powiedziała, że na tym etapie ciąży to już to nie powinno zaszkodzić dziecku nawet jeżeli pierwszy raz bym to złapała, ale skoro już to miałam to mam być spokojna. Tylko, żeby powiedzieć o tym jak pojadę rodzić- tak więc jak któraś z was miała w ciąży opryszczkę to warto powiedzieć- bo ponoć dziecko będzie miało z tej okazji dodatkowe badanie słuchu.

I włączyła nam fragment filmu o metodzie dr Karpa uspokajania dzieci. Bardzo ciekawy, jak ponoć można w kilka sekund uspokoić dziecko. W ogóle ten lekarz ma dosyć ciekawe poglądy tak więc chyba warto sobie obejrzeć :) Tylko zapomniałam tytułu, ale po nazwisku lekarza na pewno można znaleźć :)

Zgłoś nadużycie #4150 19 lipca 2016, 20:42

allanka Fajna mama
Iza dzięki, ale teraz mnie mega plecy bolą przez to :p A jeszcze muszę się spakować, nie chce mi się... ;)