Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #4091 18 lipca 2016, 17:19

Karolajla Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

Ja uwielbiam takie zapachu ale nie moge tych perfumowanych a gdybym mogla to bym je jadla he

Ja ogólnie używam tylko tych jak najbardziej naturalnych kosmetyków do ciała, bo od wielu tych gdzie skład zajmuje pół opakowania mnie wysypuje, na szczęście od tych co wymienilam jest ok, i tak jak ty czasem mam ochote je zjesc, hehe

Zgłoś nadużycie #4092 18 lipca 2016, 17:21

Karolajla Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

Bylam na usg dzieci maja 471 i 527g. Ale szyjka od wewnątrz zaczela sie rozwierac :( i mowil ze bardzo dobra decyzja o szwie bo inaczej byłaby taka historia z szyjka jak poprzednio. Jednak szyjka rozwiera a dalej stop bo trzyma szew. Oby tylko wytrzymam jeszcze chociaz do 30tygodnia :( jedno z dzieci napiera glowka na szyjke i dlatego sie rozeszla..

Iza trzymam kciuki za was, dzieci niech posiedzą jak najdłużej najlepiej do 37tc, dobrze, że szew hamuje dalsze rozwieranie szyjki.

Zgłoś nadużycie #4093 18 lipca 2016, 17:26

Laviaa Fajna mama
Iza jak masz tylko możliwość to lepiej sprawdzić. Zawsze będziesz czuć się bezpiecznie a i mąż zobaczy maleństwa 😍
Ja nie mam problemów z kosmetykami ale i tak używam perfecta mama na brzuch i piersi i olejek z Nivea.

Zgłoś nadużycie #4094 18 lipca 2016, 18:36

allanka Fajna mama
Lepiej częściej podglądać dzieciaczki i trzymać rękę na pulsie :) Oby ten szef wytrzymał, w sumie nie ma nic innego do roboty tylko wytrzymać więc da radę.

Co do kremów na rozstępy, to ja smaruję a mimo to mnie swędzi np. dzisiaj brzucho... A moim piersiom to chyba już nic nie pomoże, rozstępy mam już od czasów rośnięcia, ale całe szczęście mój mąż nie ma pojęcia co to są rozstępy i, że one brzydko wyglądają ;) Tak samo jak ostatnio się położył bez koszulki i jak się mu przyjrzałam to oznajmiłam, że "o boże ty masz cellulit" to spytał co to jest ten cellulit i czy powinien się martwić :D

Zgłoś nadużycie #4095 18 lipca 2016, 18:43

aga907 Zaprawiona w bojach
Hej hej Iza , trzymam kciuki za Ciebie i dzieciaczki . Będzie dobrze !!! Tylko kontroluj 😘

Ja właśnie weszlam do domku . z malutka wszystko dobrze, szyjka długa zamknięta . ginekolog mi powiedziała ze nie mam się niczym martwić :) i jak się polozylam , a gin przylozyla USG to povzulam kopniaki i robi te USG mierzy i mówi : co to ta mama za pierdoly gada co , przecież takie kopniaki ze hej 😀

Zgłoś nadużycie #4096 18 lipca 2016, 19:50

Laviaa Fajna mama
Aga no widzisz ,a nie raz tak sie martwisz! nic tylko sie cieszyc

Zgłoś nadużycie #4097 18 lipca 2016, 19:57

Tak jest 😄 Lavia czasami poprostu psychika sobie robi co chce niestety. Ale racja . cza się cieszyć :) kupowanie i ogladanie rzeczy dla dzidziusia mnie relaksuje ;) potem pompony i jakoś dobrniemy do końca . muszę jedynie żelazo przyjmować bo mam lekka niedokrwistość i hemoglobinę poniżej normy no i zuravit mam brać cały czas ze względu na bakterie w moczu. A wizytę mam dopiero 22 sierpnia 😱 niestety 3 tyg urlopu ma moja ginekolog.

Zgłoś nadużycie #4098 18 lipca 2016, 20:20

izabela23 Supermama
A ja jakaś rozbita czuje się po tym USG,bo zaczęłam bać sie zew nie wytrzyma. jesten glupia,bo przecież po to byl zakladany zeby w wlasnie zapobiegal rozwieraniu się. Pewnie bede potrzebowala kilku dni zeby wziac się w garść. Zaczęłam się bardzo bać :(

Zgłoś nadużycie #4099 18 lipca 2016, 20:31

Nacudja Gotowa na wszystko
Anoli czerwony fotelik dla syna jest jak najbardziej odpowiedni 😊 My właśnie taki mamy 😊 A jak znioslas podróż nad morze? Wszystko było ok?

Allanka, Aga super, że po wizytach wszystko jest dobrze i maluchy rosną 😊 Ja na pęcherzu jeszcze nic nie czuję, bo mam wrażenie, że moja cały czas leży poprzecznie i smyra mnie po bokach.

Iza najważniejsze, że jesteś pod opieką lekarza i w porę zareagowal i założyl szew. Myślę, że przy oszczędnym trybie życia jaki teraz prowadzisz szew spokojnie wytrzyma do 30 tygodnia, a pewnie i dłużej 😊 Głowa do góry! Wszystko będzie dobrze 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #4100 18 lipca 2016, 21:12

anoli Zaprawiona w bojach
No właśnie zastanawiałam się pomiędzy czarnym a czerwonym i już zdecydowałam że będzie RED :)

Podróż nad morze była ok, gorzej z powrotem bo był korek na autostradzie jak zawsze - plecy i brzuch odmówiły mi posłuszeństwa nie mogłam wysiedzieć na tyłku w pewnym momencie jechałam nawet bez spodni bo miałam wrażenie że już wszystko mnie uwiera :) jednak 6 godz. w aucie to już trochę za długo jak dla mnie.

Na szczęście jutro wizyta więc dowiem się co i jak .... no mam nadzieję :)

Nacudja a Ty jak przeżyłaś czwartkową pogodę bo jak kojarzę jesteś na Kaszubach więc ja akurat też trafiam na te wichury i ulewy, szczerze to bałam się jak cholera...

Zgłoś nadużycie #4101 18 lipca 2016, 21:16

anoli Zaprawiona w bojach

izabela23 napisał(a)

A ja jakaś rozbita czuje się po tym USG,bo zaczęłam bać sie zew nie wytrzyma. jesten glupia,bo przecież po to byl zakladany zeby w wlasnie zapobiegal rozwieraniu się. Pewnie bede potrzebowala kilku dni zeby wziac się w garść. Zaczęłam się bardzo bać :(

Iza spokojnie - bądź dobrej myśli ja miałam pessar i jak tylko lekarz mi zdjął w 36 tyg od razu się zaczęło wiec widzisz ile wytrzymałam z tym.

Nie wiem czy mam rację ale wydaje mi się że szew to już naprawdę mocno trzyma więc nie powinnaś mieć obaw.

Zgłoś nadużycie #4102 18 lipca 2016, 22:01

Marzenaa Gotowa na wszystko
Aga super, ze wszystko dobrze z dzidziusiem i z szyjka :) Teraz sie niczym nie martw tylko ciesz sie, ze tak sie wszystko ladnie uklada.

Ja dzisiaj zadzwonilam do lekarza zeby sie dowiedziec czy mam sie przejmowac tym pobolewaniem w podbrzuszu podczas chodzenia i kazal mi jutro przyjsc na wizyte. Mam tez brac luteine 3razy dziennie co 8 godzin, teraz juz bede miala caly czas mokro w majtkach ;) Mam nadzieje, ze szyjka jeszcze wytrzyma chociaz te 15 tygodni...Jutro wizyt o 20:15 oby byla twarda i miala chociaz te 23mm.

Zgłoś nadużycie #4103 18 lipca 2016, 22:04

Marzenaa Gotowa na wszystko
Iza dobrze, ze masz szew zalozony, musi wytrzymac jeszcze te kilkanascie tygodni, wszystkie trzymamy kciuki zeby tak bylo. Tymbardziej, ze duzo lezysz to musi wytrzymac, nie ma innej opcji ;)

Zgłoś nadużycie #4104 18 lipca 2016, 23:21

adzik535 Gotowa na wszystko
Iza na pewno wszystko bedzie dobrze i jeszcze ciąże przenosisz!

Zgłoś nadużycie #4105 19 lipca 2016, 1:46

Iza , nie martw się . musisz być pozytywnej myśli . szew miał być po to żeby trzymać i trzyma . i wytrzyma pewnie bardzo długo .A dzieciaczkj urocza się cale i zdrowe . wszyscy trzymamy kciuki 😙😙😙 i pamiętaj , nie ma opcji ze się nie uda !!!

Marzena, trzymam kciuki za to żebyś usłyszała same dobre wieści . daj znać po wizycie ! :)

Mnie mała smyra od ginekologa i stuka głównie na dole. Ja to tak dziwnie odczuwam ze szok heh nie jestem pewna ale pęcherz chyba tam mam ;) jak jechalam autem czy np teraz jak leże to te stukniecia przechodzą jakby do tylu ?? ? Normalnie wrażenie jakby mi ktoś przy odbycie grzebal , sorki za obrazowe porównanie 😂 i tak sobie myślę , zaczynam panikowac ze aż do 22.08 nie będzie mojej gin. 😯

Zgłoś nadużycie #4106 19 lipca 2016, 8:01

izabela23 Supermama

adzik535 napisał(a)

Iza na pewno wszystko bedzie dobrze i jeszcze ciąże przenosisz!

No akurat przenosic to nie przenoszę na 10% bo bliźniaki ;) ;)

Przepraszam,że ja tak wczoraj tylko o sobie,ale gumor slaby miałam.

Cieszę się ze u was na wizytach wszystko ok

Zgłoś nadużycie #4107 19 lipca 2016, 8:25

Ah Iza . nie masz za co przepraszać. Każda jest w ciąży i każda rozumie . każda z nas przed wizyta drzy czy wszystko będzie ok. To zrozumiałe ze się wczoraj znartwilas , ale teraz uśmiech na twarze prosze . 😊 będzie dobrze 😙

Zgłoś nadużycie #4108 19 lipca 2016, 9:16

emiszym Zaprawiona w bojach
Izka będzie dobrze😉,musi być dużo leż z tą poduchą pod tylkiem😝 ja też tak robię i widzę tego efekty. Ja mam krótką szyjke 24mm i rozwarcie wew od ponad miesiąca i nic od tej pory się nie pogorszylo a jeden tydz miałam taki bardziej chodzony. Ale teraz znów leżę bo chcę donosic do 34 . Teraz nogi zaczęły mi upchnąć 😏 Najważniejsze pozytywne myślenie .
Aga i allanka cieszę się razem z Wami ze jest dobrze :)

Zgłoś nadużycie #4109 19 lipca 2016, 9:35

Laviaa Fajna mama
nie wiem jak u was ale u mnie mala strasznie sie rozleniwiła :-( ale dzis juz pare razy dala znac o sobiewiec sie uspokoiłam troszke, nie wiem czy to nie spowodowane tymi upalami...

Zgłoś nadużycie #4110 19 lipca 2016, 9:49

Nacudja Gotowa na wszystko

anoli napisał(a)

No właśnie zastanawiałam się pomiędzy czarnym a czerwonym i już zdecydowałam że będzie RED :)

Podróż nad morze była ok, gorzej z powrotem bo był korek na autostradzie jak zawsze - plecy i brzuch odmówiły mi posłuszeństwa nie mogłam wysiedzieć na tyłku w pewnym momencie jechałam nawet bez spodni bo miałam wrażenie że już wszystko mnie uwiera :) jednak 6 godz. w aucie to już trochę za długo jak dla mnie.

Na szczęście jutro wizyta więc dowiem się co i jak .... no mam nadzieję :)

Nacudja a Ty jak przeżyłaś czwartkową pogodę bo jak kojarzę jesteś na Kaszubach więc ja akurat też trafiam na te wichury i ulewy, szczerze to bałam się jak cholera...

Powiem Ci, że nas to najgorsze chyba ominęło. Fakt lało cały dzień i na wieczór mocno wiało, ale strat żadnych nie ma. Poza tym w domu i pod kołdrą było nieźle 😊 No I ogólnie pogoda to nas nie rozpieszcza 😯
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...