Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3931 16 lipca 2016, 16:35

aga907 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny , slyszalyscie o tym jak niebezpieczne są ochraniacze na lozeczko ? W telewizji dzisiaj sluchalam . ja od zawsze mowilam ze tego nie chce , a po dzisiejszym programie to juz w ogóle .

Zgłoś nadużycie #3932 16 lipca 2016, 16:44

allanka Fajna mama
Aga słyszałam o tym, ale tak szczerze to pomyślałam, że przecież pełno ludzi tego używa i gdyby było aż tak niebezpieczne to by nie używali... Mam do tego takie dosyć sceptyczne podejście... No bo tak- smoczki nie- bo zęby krzywe i nie wiem co tam jeszcze, chodaki nie- bo bioderka i nogi i pełno takich rzeczy teraz słyszę, ale tak szczerze to myślę, że nasze mamy tego używały i żyjemy, co prawda mam krzywe nogi może to rzeczywiście od tego chodzika ;p

Zgłoś nadużycie #3933 16 lipca 2016, 16:56

Nacudja Gotowa na wszystko
Aga mój pies to owczarek kataloński/portugalski zależy kto mówi. Ja w ogóle myślałam, że mam kundla ze schroniska. O jej rasie dowiedziałam się u weterynarza.

Laviaa tez by mi się przydał taki leniwy dzień 😊

Iza współczuję, ale może nie będą jakoś bardzo uciążliwe.

A ja coś dziś mało ruchawa jestem, bo strasznie mnie boli w kroku przy chodzeniu. Najlepiej mi leżeć. No ale to pewnie po ratunkowym biegu do syna, który jak się później okazało przyciął sobie palce klamka od auta i nie mógł ich wyjac. Tego nie wiedziałam, słyszałam tylko wycie.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3934 16 lipca 2016, 17:05

Jej , Nacudja zrobił sobie cos poważnego ?
Allanka , nie wiem jak tam kiedyś było i kto używał . moja mama juz parę lat do tylu ze mną o tym rozmawiała jak bylysmy w niemowlęcym sklepie ze ona czegoś takiego na lozeczku nie miała i nie zalozylaby bo wg niej dziecko mogłoby się udusić. A dzisiaj mówili ile było juz śmierci lozeczkowej przez to ze takie maleństwo jak się obróciło w lozeczku po prostu się udusilo bo nie miało jak oddychać . dla mnie te liczby były przerażające . . mówili ze to powinno być wycofane . Dlatego ja bym nigdy tego nie założyła . .

Zgłoś nadużycie #3935 16 lipca 2016, 17:11

Oprócz tego ze to ładna ozdoba moim zdaniem nic nie wnosi. Takie malenstwo jeśli się obróci to bardzo delikatnie wiec nie uderzy się o szczebelki z taka siłą żeby zrobić sobie krzywdę . a przeciagi? Ja na pewno postawie lozeczko w miejscu w którym nie będzie żadnych przeciagow , a jak będzie potrzeba wywietrzenia to dziecko będzie ze mną a nie w lozeczku . takie jest moje zdanie , a wiadomo ze każdy robi jak uważa i każdy ma prawo do swojego zdania 😊 ale ja dużo czytam , wiadomo , moje pierwsze dziecko i staram się cokolwiek dowiedzieć chociaż pewnie żadne książki nie przygotuja do bycia mama jak natura i intuicja ;) ,ale jak mogę jakkolwiek zminimalizować ryzyko ze Dzieciątku się cos stanie to ja się tego podejme 😊

Zgłoś nadużycie #3936 16 lipca 2016, 17:13

Karolajla Gotowa na wszystko

allanka napisał(a)

Aga słyszałam o tym, ale tak szczerze to pomyślałam, że przecież pełno ludzi tego używa i gdyby było aż tak niebezpieczne to by nie używali... Mam do tego takie dosyć sceptyczne podejście... No bo tak- smoczki nie- bo zęby krzywe i nie wiem co tam jeszcze, chodaki nie- bo bioderka i nogi i pełno takich rzeczy teraz słyszę, ale tak szczerze to myślę, że nasze mamy tego używały i żyjemy, co prawda mam krzywe nogi może to rzeczywiście od tego chodzika ;p

Co do smoczkow to tak nie do końca bo są takie o kształcie anatomicznym i są one ok (moja córka akurat była anty smoczkowa więc miałam spokój), a co do chodakow to nie ma dwóch zdań bo są one nie zdrowe w niektórych krajach są one zabronione i wycofane ze sprzedaży-ja nie używałam przy córce i teraz też nie zamierzam ale to zdanie moje :-)

Zgłoś nadużycie #3937 16 lipca 2016, 17:15

aga907 napisał(a)

Allanka , nie wiem jak tam kiedyś było i kto używał . moja mama juz parę lat do tylu ze mną o tym rozmawiała jak bylysmy w niemowlęcym sklepie ze ona czegoś takiego na lozeczku nie miała i nie zalozylaby bo wg niej dziecko mogłoby się udusić. A dzisiaj mówili ile było juz śmierci lozeczkowej przez to ze takie maleństwo jak się obróciło w lozeczku po prostu się udusilo bo nie miało jak oddychać . dla mnie te liczby były przerażające . . mówili ze to powinno być wycofane . Dlatego ja bym nigdy tego nie założyła . .

Ochraniacze to dodatkowo siedlisko kurzu podobnie jak baldachimy a wiadomo przy tych małych pluckach średnio taki kurz jest ok ;D przy córce miałam tylko ochraniacze ale teraz chyba sobie odpuszczę.

Zgłoś nadużycie #3938 16 lipca 2016, 17:16

Nacudja piękny piesek 💕

Zgłoś nadużycie #3939 16 lipca 2016, 17:25

Kurcze szkoda ze nie mam juz tiulu :( bo mi się nudzi , a tak bym sobie porobila pompony i bym nie myślała o glupotach heh

Zgłoś nadużycie #3940 16 lipca 2016, 17:59

izabela23 Supermama
Wiele rzeczy jest niebezpiecznych niestety,ale nt ochraniaczy nie ?mam wyrobionego zdania.

A ja doznalam szoku stanelam na wage a ona pokazuje ze przez 17 dni przytylam prawie 3kg chyba jej nie wierze :-) a tak w ogole chyba ostatnio przesadzilam ze slodkosciami ciagle cos slodkiego do buzi pcham.

Ja jakbsie uda to smoczki dzieciom ogranicze do minimum bo ja musualam nosić aparat na zeby bo miala tzw smoczy zgryz chyba ze sie nie da wytrzymac to wtedy im dam po smoczku ;) hihi

Zgłoś nadużycie #3941 16 lipca 2016, 18:44

aga907 napisał(a)

Na szczęście nie, ale z daleka w ogóle nie widziałam co się dzieje. Zwłaszcza, że stał przyklejony do drzwi i wył. Zadziałał instynkt czy co...

Ja miałam taki ochraniacz i pewnie teraz tez będzie. Takie maleństwo faktycznie może go nie potrzebować, ale później trochę starszy szkrab potrafi się nieźle rzucać podczas spania 😉
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3942 16 lipca 2016, 18:58

To dobrze ze nic poważniejszego . dla starszego dziecka owszem , zalozylabym , ale dla niemowlaka nie :)
A ja się właśnie takich rzeczy dowiedzialam o fryzjerce mojego kota ze jestem w szoku. Taka milutka zawsze się wydawała z podejściem do zwierząt a się dowiedziałam ze jakas nie normalna jest ! Kolezanka ma obok niej gabinet , bo ta fryzjerka się przeniosła. I tym sposobem będę musiała dojeżdżać nie 8 a 35 km do fryzjera .

Zgłoś nadużycie #3943 16 lipca 2016, 19:45

Dziewczyny , nie da się tak klik- i przewinac czas do listopada ? 😁

Zgłoś nadużycie #3944 16 lipca 2016, 20:19

Marzenaa Gotowa na wszystko
Ja ochraniaczy do lozeczka tez nie kupuje, poza bezpieczenstwem dzidziusia mysle, ze bedzie mi wygodniej , bo z lozka bede widziala malutka, a jakbym zalozyla ochraniacz to by mi ja zaslanial.

Nacudja fajnego macie pieska :) A jak ogolnie Twoje samopoczucie, odpoczywasz nad jeziorkiem poza malym dzisiejszym incydentem z synkiem? Ciebie dzis kluje w kroku, a mnie tak kilka razy mocno zaklul brzuch z lewej strony ze sie wystraszylam. W ogole mnie boli na dole wzdluz pachwin od wczoraj ale to nie pachwiny tylko wyzej jakbym miala miesnie nadwyrezone..

Aga napisz jakie masz newsy o fryzjerce ;) Tez bym chciala tak przewinac czas do listopada, zeby juz wzystko bylo dobrze :)

Zgłoś nadużycie #3945 16 lipca 2016, 21:13

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja nie miałam na poczatku ocharaniacza z lenistwa ( nie chciało mi się wstawać żeby patrzeć czy Lena spi a bez ochraniacza z daleka widziałam), tak samo nie jestem za kolderkami ( dziecko kopie i może na głowę zarzucić) dlatego na poczatku młody bedzie spal w rożki a później w śpiworkach - tak jak córka :)
.
Mnie ciśnienie zaczelo martwic bo rośnie powoli od 3 tyg, miwrzylam właśnie i 145/85 to granica, jak jeszcze wzrośnie to będę musiała na ip jechac :/ powtórka z rozrywki bo z corka w 29 tyg wylądowałam w szpitalu z nadciśnieniem ale na szczęście do lekach ladnie spadalo :)

Zgłoś nadużycie #3946 16 lipca 2016, 21:17

izabela23 napisał(a)

Wiele rzeczy jest niebezpiecznych niestety,ale nt ochraniaczy nie ?mam wyrobionego zdania.

A ja doznalam szoku stanelam na wage a ona pokazuje ze przez 17 dni przytylam prawie 3kg chyba jej nie wierze :-) a tak w ogole chyba ostatnio przesadzilam ze slodkosciami ciagle cos slodkiego do buzi pcham.

Ja jakbsie uda to smoczki dzieciom ogranicze do minimum bo ja musualam nosić aparat na zeby bo miala tzw smoczy zgryz chyba ze sie nie da wytrzymac to wtedy im dam po smoczku ;) hihi

Iza to przybij piątkę ja przez miesiąc przytyłam 3kg, idę łeb w łeb jak w poprzedniej ciąży i jestem już 8kg na plusie :D

Zgłoś nadużycie #3947 16 lipca 2016, 21:20

adzik535 Gotowa na wszystko
Ja tez juz 8 na plusie :/ przez ostatnie 2 tyg przywalilam 2,5kg! :/ ale nie jest zle z corka na tym etapie mialam 15 kg :D

Zgłoś nadużycie #3948 16 lipca 2016, 21:26

A ja ciągle z waga i brzuszkiem w miejscu stoję . chociaż troszkę bym chciała znowu urosnac !

Marzena, dowiedzialam się jak kolezanka słyszy jak.ona.wrzeszczy na zwierzęta za ściana i często słyszy jak psy skomla . poza tym w ogóle nie dezynfekuje narzędzi . ah szkoda slow . i idzie człowiek do drugiego,.rozmawia z nim , przysięgam ze w życiu bym.o niej źle nie pomyślała . I tak się zna drugiego człowieka

Zgłoś nadużycie #3949 16 lipca 2016, 21:34

allanka Fajna mama
Oj tam dziewczyny z wagą i tak ja prowadzę teraz już pewnie z 9kg, a nie zdziwiłabym się gdyby nawet i 10 kg na pulsie no cóż... Nic w życiu mi tak nie wychodziło jak tycie :D

Co do ochraniaczy to wydaje mi się, że jest tak jak mówi Adzik, że taka zwykła kołderka też może być niebezpieczna, dziecko sobie na głowę zarzuci, albo jakoś się zawinie i tak samo jak z ochraniaczami. Ogólnie to ja jeszcze tak naprawdę o tym wszystkim nie myślałam. Przeanalizuję to jak będę robiła odpowiednie zakupy, a teraz póki co zbieram info :)

A my dzisiaj popołudniu skoczyliśmy sobie do Askota i chyba wybrałam wózek :) Najbardziej ze wszystkich spodobał mi się Nevo jedo memo, wizualnie jest ładny, gondolę ma całkiem dużą i duży kosz na zakupy na dole. I o dziwo nie zrujnuje nas finansowo :)

Zgłoś nadużycie #3950 16 lipca 2016, 21:52

Marzenaa napisał(a)

Ja ochraniaczy do lozeczka tez nie kupuje, poza bezpieczenstwem dzidziusia mysle, ze bedzie mi wygodniej , bo z lozka bede widziala malutka, a jakbym zalozyla ochraniacz to by mi ja zaslanial.

Nacudja fajnego macie pieska :) A jak ogolnie Twoje samopoczucie, odpoczywasz nad jeziorkiem poza malym dzisiejszym incydentem z synkiem? Ciebie dzis kluje w kroku, a mnie tak kilka razy mocno zaklul brzuch z lewej strony ze sie wystraszylam. W ogole mnie boli na dole wzdluz pachwin od wczoraj ale to nie pachwiny tylko wyzej jakbym miala miesnie nadwyrezone..

Aga napisz jakie masz newsy o fryzjerce ;) Tez bym chciala tak przewinac czas do listopada, zeby juz wzystko bylo dobrze :)

No powiem Ci, że dziś fatalnie. Chodzić nie mogę tak mnie boli gdzieś w kroku. I się tak właśnie zastanawiam czy krótka szyjka daje jakieś objawy bólowe... jak leżę to jest ok, ale przekrecenie się na drugi bok, wstanie czy potem chodzeniento juz masakra. Mam nadzieje, że do jutra mi przejdzie. Ogólnie to staram się odpoczywac. Do miasteczka jest 5km to nie jest jakaś długa podróż. Tam tylko zakupy, jakieś lody, ewentualnie plac zabaw ale to mąż lata. Także chyba bardzo się nie nadwyrezam. Ale dziś jestem wystraszona.