Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3771 14 lipca 2016, 12:42

Karolajla Gotowa na wszystko
Moja to takie ADHD, że ciągle ja czuję, skubana tak się wypina że szok :-D

Zgłoś nadużycie #3772 14 lipca 2016, 13:31

allanka Fajna mama
Też będę miała kolejne usg dopiero w 30 tc. Mój gin co prawda robi usg ale to trwa minute sprawdza szyjke i jak małej bije serducho czasami nawet mi jej nie pokazuje ale już przywyklam skoro jest ok to jest ok :) no i kolejne usg to te 3 prenatalne mam dopiero 16 sierpnia ale myślę ze to szybko zleci. Tym bardziej że chyba w przyszłym tygodniu pojadę sobie do rodziców nie chce mi się w tym mieście siedzieć tym bardziej ze chyba zaraz się wkurze bo jeszcze nic mi sie nie udało załatwić dzisiaj a ciągle leje i jestem cala mokra już mimo parasola :/

Zgłoś nadużycie #3773 14 lipca 2016, 13:55

aga907 Zaprawiona w bojach
No to czekany . siedzimy w poczekalni :) Allanka , miesiąc to ci zleci jak nie wiem . ani sie nie obejrzymy a Ty będziesz pisać ze na badanie idziesz ;)

Zgłoś nadużycie #3774 14 lipca 2016, 15:49

izabela23 Supermama
A mnie zastanawia zawsze to,że właśnie ogólne zalecenie to 3 usg w ciąży,bo w teoretycznie zdrowych i ksiazkowych ciazach też może okazać się że coś jest nie tak,bo tak na prawde jak tylko 3 USG to gdyby dziecko źle przybieralo na wadze lub miało za mało wód to nawet nikt by nie wiedział. I trochę mnie dziwią takie zalecenia właśnie moim zdaniem to zdecydowanie za mało i powonno być to zmienione zeby chociaz co 2 miesiące.

A ja dzisiaj caly dzien zmęczona jestem,aż się boję ruszać jutro do tego endokrynologa.

Zgłoś nadużycie #3775 14 lipca 2016, 15:58

izabela23 Supermama
Dziewczyny jak wizyty?

Zgłoś nadużycie #3776 14 lipca 2016, 16:02

Iza jeśli coś się dzieje z dzieckiem to organizm daje o tym znać zawsze wtedy udajemy się na kontrole więc ja uważam, że w zdrowo rozwijającej się ciąży to jest wystarczająco te 3usg, a gdybanie, że w zdrowej ciąży może też coś się dziać... Przecież jak coś ma sie stać to się stanie tak czy siak, jednym te 3usg starcza inni robią co wizytę, ważne, żeby ufać swojemu lekarzowi, już był ten temat poruszany. Ja nigdy z góry nie zakładam, że "a co jak coś się stanie" idąc ulica też może coś się stać... Także nawołuje o pozytywne myślenie :-)

Zgłoś nadużycie #3777 14 lipca 2016, 16:03

Ja co wizyta mam sprawdzane tętno i bicie serca dziecka i to mi wystarcza :-)

Zgłoś nadużycie #3778 14 lipca 2016, 16:08

izabela23 Supermama

Karolajla napisał(a)

Iza jeśli coś się dzieje z dzieckiem to organizm daje o tym znać zawsze wtedy udajemy się na kontrole więc ja uważam, że w zdrowo rozwijającej się ciąży to jest wystarczająco te 3usg, a gdybanie, że w zdrowej ciąży może też coś się dziać... Przecież jak coś ma sie stać to się stanie tak czy siak, jednym te 3usg starcza inni robią co wizytę, ważne, żeby ufać swojemu lekarzowi, już był ten temat poruszany. Ja nigdy z góry nie zakładam, że "a co jak coś się stanie" idąc ulica też może coś się stać... Także nawołuje o pozytywne myślenie :-)

Mi nie chodzi o to ze trzeba byc negatywnym nastawieniu tylko wlasnie o to ze czasami mozna sie zdziwic i może organizm nie dac znać,że coś sie dzieje zlego. Ja napisalam tylko co ja myślę, nie chce rozwijać niepotrzebnie tematu ;)
A zaufanie do lekarza to tez temat rzeka. Z zaufaniem trzeba ostroznie

Zgłoś nadużycie #3779 14 lipca 2016, 16:14

Iza przepraszam chyba niezbyt fajnie się wyrazilam, chodzi mi poprostu o to, że stać może się coś zawsze, a każdy ma inne potrzeby, możliwe, że jestem takiego nastawienia dlatego, że nie musieliśmy długo starać się o dzieci, i póki co (dziękujemy Bogu) wszystko jest ok. Jestem realistyka i optymistka i nie zakładam, że coś się stanie bo jak ma to i tak się stanie i zwykle my nie mamy na to wpływu. Jeśli mój post zabrzmiał atakujaco to przepraszam ;-)

Zgłoś nadużycie #3780 14 lipca 2016, 16:37

allanka Fajna mama
Iza mi te 3 usg to też za mało... Wiadomo martwię się, ale chciałam chodzić akurat do tego lekarza, ze względu na to, że mnie zna, wie co się działo wcześniej, nie zostawił mnie na pastwę losu no i chyba zapracował na to, żebym mu zaufała, ale nie ukrywam, że pewnie byłabym spokojniejsza gdybym miała częściej to usg. W każdym razie być może jak postaramy się kiedyś o rodzeństwo dla naszej małej to będę mogła pozwolić sobie na to żeby chodzić do tego lekarza prywatnie, a tam usg co miesiąc na super sprzęcie. Póki co zasuwam na NFZ i warunki są jakie są. Co wizytę lekarz sprawdza tętno dziecka na usg i no niewiele więcej na nim widać. No, ale się uprałam na tego lekarza to mam...Chyba, że wygram w totolotka po drodze to zasponsoruje mojej przychodni super extra nowoczesne usg takie, że ho ho :D

A poza tym to tak sobie myślę- musi być dobrze i koniec. Cholera no przecież po burzy zawsze wychodzi słonko nie? I dla nas właśnie wyszło :) A dla Ciebie to nawet dwa słoneczka :)

Zgłoś nadużycie #3781 14 lipca 2016, 17:35

Laviaa Fajna mama
Melduje się po usg więc mała ma 625 gram i 28 cm. Cała zdrowa. Jedyny minus duża ilość wód plodowych i lekarza zastanawiają się czy czasami nie mam cukrzycy ciążowej... Za 2 tyg będę robić test. Jeśli wyjdzie, że cukru nie ma to być może taka moja uroda ale lekarze prenatalni chcą kontrolować co 3 tyg stan Dziecka i mój. Prawdopodobnie jednak będzie wczesniak ale może koło 36 tyg jak dla mnie to zawsze lepiej jak 34 tyg. Zakupiłam z mężem fotelik chciałam czerwony ale on był z wystawy więc zdecydowałam się na szary.

Zgłoś nadużycie #3782 14 lipca 2016, 17:43

allanka Fajna mama
Lavia ale superowe foto małej! Prześliczna! :D Też chce takie zdjęcie :) Super, że wszystko dobrze. No i trzymam kciuki, żeby to jednak była taka Twoja uroda, a nie cukrzyca.

Zgłoś nadużycie #3783 14 lipca 2016, 17:52

Laviaa napisał(a)

Melduje się po usg więc mała ma 625 gram i 28 cm. Cała zdrowa. Jedyny minus duża ilość wód plodowych i lekarza zastanawiają się czy czasami nie mam cukrzycy ciążowej... Za 2 tyg będę robić test. Jeśli wyjdzie, że cukru nie ma to być może taka moja uroda ale lekarze prenatalni chcą kontrolować co 3 tyg stan Dziecka i mój. Prawdopodobnie jednak będzie wczesniak ale może koło 36 tyg jak dla mnie to zawsze lepiej jak 34 tyg. Zakupiłam z mężem fotelik chciałam czerwony ale on był z wystawy więc zdecydowałam się na szary.

Lavia oby to była taka uroda, Pociesze Cie, że ja w ciąży z pierworodna też miałam Baaardzo dużo wód plodowych i cukrzycy nie miała także trzymam kciuki za Ciebie :-)

Zgłoś nadużycie #3784 14 lipca 2016, 18:21

allanka Fajna mama
Dziewczyny stresuję się, mała od rana się trochę poruszała, a potem już cisza. Zjadłam kilka śliwek, potem obiad i nic... Nawet napiłam się coli, bo zawsze na nią mega reagowała i też nic. Trzymam rękę na brzuchu i też nie reaguję... Wysyłam męża po coś słodkiego, jak to nie zadziała to chyba pojadę na IP... Kurczę nie chcę wyjść na panikarę... Wiem, że niby dziecko nie musi jeszcze się regularnie ruszać, no, ale tak żeby na nic nie zareagowała? Tym bardziej, że dzisiaj się trochę nachodziłam i to też zawsze na nią działało tak, że później fikała koziołki :/

Zgłoś nadużycie #3785 14 lipca 2016, 18:27

Laviaa Fajna mama
Allanka a może się rusza, a ty nie czujesz? Mam nadzieję, że wszystko jest Oki. Informuj nas na bieżąco.

Wyczytałam, że od nerek duża ilość może być, na razie się nie martwię. Zobaczymy za 3 tyg

Zgłoś nadużycie #3786 14 lipca 2016, 18:51

Marzenaa Gotowa na wszystko
Lavia zdjęcie super :) Fotelik tez bardzo ładny dla mnie szary kolor jest ładniejszy od czerwonego :)
Mam nadzieję, że to nie cukrzyca tylko taka Twoja uroda.

Allanka może coś w tym jest ze dzisiejsza pogoda tak rozleniwiajaco wpływa na nasze maluszki, moja też chyba cały dzień śpi, czułam ją tylko kilka razy. Spróbuj jeszcze ze słodyczami może to na nią zadziala ;)

Zgłoś nadużycie #3787 14 lipca 2016, 18:51

allanka Fajna mama
Lavia pewnie tak jest, że się rusza, a ja nie czuję. Pewnie znowu się jakoś poprzewracała odwrotnie i stresuje swoją biedną matkę. Jak ona teraz już tak to co będzie dalej, jak zacznie dojrzewać na przykład, dobrze, że gimnazja likwidują, może będzie łatwiej :p A tak serio to nadal jej nie czuję... Nadal mam stresa, moja czekolada która ma spowodować to, że zacznie tak szaleć, że w końcu ja poczuję jeszcze nie dotarła.

A ciekawe co tam u Agi. Dawaj znać czy dziewczynka czy chłopiec :)

Zgłoś nadużycie #3788 14 lipca 2016, 18:57

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

Dziewczyny stresuję się, mała od rana się trochę poruszała, a potem już cisza. Zjadłam kilka śliwek, potem obiad i nic... Nawet napiłam się coli, bo zawsze na nią mega reagowała i też nic. Trzymam rękę na brzuchu i też nie reaguję... Wysyłam męża po coś słodkiego, jak to nie zadziała to chyba pojadę na IP... Kurczę nie chcę wyjść na panikarę... Wiem, że niby dziecko nie musi jeszcze się regularnie ruszać, no, ale tak żeby na nic nie zareagowała? Tym bardziej, że dzisiaj się trochę nachodziłam i to też zawsze na nią działało tak, że później fikała koziołki :/

Jak dalej sie nie bedzie ruszac to wtedy pojedź sprawdzic lepiej dmuchac na zimne i wyjsc na panikare niz sie stresowac. Moze to pogoda? Moje jedne tez jakos dzis ledwo wyczuwalne :-/

Zgłoś nadużycie #3789 14 lipca 2016, 19:04

aga907 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny , melduje ze po wizycie na usg prenatalnym będę miała córeczkę :D zdjęcie mam ale w samochodzie bo czekam jeszcze w kolejce do mojej ginekolog bo mi luteiny zabraknie na jutro a czekam juz od 16.30 i jeszcze 5 babek przede mną a dopiero teraz maz mi dowiozl telefon . moje dzidzi ma 368 gram , nie wiem ile cm ;) ale zdrowe . Jezu , jaka ulga ze wszystko dobrze .

Zgłoś nadużycie #3790 14 lipca 2016, 19:09

Laviaa Fajna mama
Aga gratuluję córeczki. Fantastycznie, że wszystko dobrze byle do przodu cały czs