Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3651 12 lipca 2016, 14:02

Nacudja Gotowa na wszystko
Ale produkujecie tych stron 😉
Co do ciuchów to na allegro jest wielu polskich producentów ciuszków dla dzieci, które gatunkowo są dużo lepsze od tych z sieciowek, a ceny mają bardzo przystępne. Tak samo w małych sklepikach z ciuchami dziecięcymi.
Pilch tetrowych warto mieć więcej, bo naprawdę dużo ich używałam, choć na tyłku były jednorazowe.

Karolajla ja miałam pieluchy wielorozawowe i tak szybko jak je założyłam tak szybko zdjelam. Jak dla mnie porażka. Ani to tanie, ani wygodne zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Nigdy więcej.

W kwestii butelek się nie wypowiem, bo moje dziecko było niebutelkowe i niesmoczkowe - tylko cyc 😊

Sysia super, że się odezwalas i ze z córa juz dobrze. Dzielna dziewczynka z niej 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3652 12 lipca 2016, 14:05

A tak z innej beczki. Znacie jakiś preparat na muchy? Coś jak raid do kontaktu czy coś. Plaga tu jakaś. Nie ma komarow ani kleszczy, ale te muchy żyć nie dają. Nie nadążam z wybijaniem dziadostwa...
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3653 12 lipca 2016, 14:45

izabela23 Supermama

kasik84 napisał(a)

Hej hej witajcie dziewczynki

Iza Ty nie miałaś zxis wizytowac u Kucharczyka
U mnie kurcze waga zaczęła szybko rosnąć no coś ale co się dziwić jak mi chęć na słodkie wróciła ajjj
Ja mam.narazie tylko kilka sztuk tetroch pieluch 2 flanelowe i jedna flanelowe z podkładem z tyłu musze jeszcze parę sztuk dokupić ale to już Pl jak będę

Tak miałam, ale wczoraj wyszłam ze szpitala i bez sensu było żebym dziś znów usg robiła chciałam przełożyć na przyszły tydz i powiedzieli ze miejsca nie ma nie to nie pojadę do innego.

Waga... hmm moja tez zaczęła rosnąć 😤

Syria fajnie body na tym txm nawet kilka wybrałam i mam chęć zamówić 😈😈

Nacudja niestety nie doradzi w kwestii much, bo właśnie jedna gryzie mnie w nogę😲😲😲

Zgłoś nadużycie #3654 12 lipca 2016, 14:45

anoli Zaprawiona w bojach
Ja butelki mialam tommee tippee i teraz też kupie te w razie co. Dzis zajrzalam w sklepie na dzial z mlekami m. i za głowę sie zlapalam bo corka jak przestalam karmic do 3 lat pila hipp wtedy byl jeszcze w puszkach 800 gr a teraz robia 600 gr i to w kartoniku a cena chyba 65 zl a kiedys placilam okolo 40-50 no dajcie spokój :(

Zgłoś nadużycie #3655 12 lipca 2016, 15:10

aga907 Zaprawiona w bojach
Sysia , słodkie te rzeczy 😍😍😍
Nacudja , ja w tamtym roku miałam RAID do kontaktu i byłam zadowolona .
A ja zrobilam pierwsza rzecz do pokoiku dziecięcego , pierwszy w życiu pompon 😊😊😊

Zgłoś nadużycie #3656 12 lipca 2016, 15:19

Karolajla Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Ale produkujecie tych stron 😉
Co do ciuchów to na allegro jest wielu polskich producentów ciuszków dla dzieci, które gatunkowo są dużo lepsze od tych z sieciowek, a ceny mają bardzo przystępne. Tak samo w małych sklepikach z ciuchami dziecięcymi.
Pilch tetrowych warto mieć więcej, bo naprawdę dużo ich używałam, choć na tyłku były jednorazowe.
Karolajla ja miałam pieluchy wielorozawowe i tak szybko jak je założyłam tak szybko zdjelam. Jak dla mnie porażka. Ani to tanie, ani wygodne zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Nigdy więcej.
W kwestii butelek się nie wypowiem, bo moje dziecko było niebutelkowe i niesmoczkowe - tylko cyc 😊
Sysia super, że się odezwalas i ze z córa juz dobrze. Dzielna dziewczynka z niej 😊

Ja mam inne zdanie w kwestii wygody dla dziecka, wiadomo, że z jednorazowkami jest prościej i rodzice w większości wybierają je bo z wielo jest więcej "zabawy" ale mnie właśnie chodzi o to aby dziecku pupcia oddychala, każdemu co innego przypada do gustu i wygody mamy, niestety nadal jest więcej zwolenników jednorazowych pieluch bo jest prościej niż z wielo, kiedyś zamiast wielo były tetry :-)

Zgłoś nadużycie #3657 12 lipca 2016, 15:20

izabela23 Supermama

Sysia12 napisał(a)

Zobaczcie jakie malutkie aż się wzruszylam i zatesknilam za takim maluszkiem😄😄😄 no niestety większość w różu , mało co znalazłam dla chłopca

Ale cuda 😊😊😊

Zgłoś nadużycie #3658 12 lipca 2016, 15:26

izabela23 Supermama

Karolajla napisał(a)

Ja mam inne zdanie w kwestii wygody dla dziecka, wiadomo, że z jednorazowkami jest prościej i rodzice w większości wybierają je bez wielo jest więcej zabawy ale mnie właśnie chodzi o to aby dziecku pupcia oddychala, każdemu co innego przypada do gustu i wygody mamy, niestety nadal jest więcej zwolenników jednorazowych pieluch bo jest prościej niż z wielo, kiedyś zamiast wielo były tetry :-)

Nie jestem pewna czy dzieciom wygodniej w wielorazowych, ale każdy ma swoje zdanie i ma prawo robić jak uważa ☺ ja ze względu na wygodę wybiorę jednorazowe bo przy dwójce będzie co robic. W poprzedniej używałas jednorazowych? ?

Zgłoś nadużycie #3659 12 lipca 2016, 15:26

Mnie też już korci, żeby iść na strych po ciuszki córki i je odświeżyć ale jeszcze się wstrzymam, tyle pięknych ciuszków, nie mogę się doczekać aż będę mogła je obie tak samo ubierać :-)

Zgłoś nadużycie #3660 12 lipca 2016, 15:30

izabela23 napisał(a)

Nie jestem pewna czy dzieciom wygodniej w wielorazowych, ale każdy ma swoje zdanie i ma prawo robić jak uważa ☺ ja ze względu na wygodę wybiorę jednorazowe bo przy dwójce będzie co robic. W poprzedniej używałas jednorazowych? ?

Iza na początku tak a później dostałam wielo do testowania i uważam, że młodej było wygodniej teraz jestem w trakcie odpieluchowania młodej więc używamy pieluchomajtek ale oporowo to idzie, hehe

Zgłoś nadużycie #3661 12 lipca 2016, 15:49

emiszym Zaprawiona w bojach

Karolajla napisał(a)

Ja mam inne zdanie w kwestii wygody dla dziecka, wiadomo, że z jednorazowkami jest prościej i rodzice w większości wybierają je bo z wielo jest więcej "zabawy" ale mnie właśnie chodzi o to aby dziecku pupcia oddychala, każdemu co innego przypada do gustu i wygody mamy, niestety nadal jest więcej zwolenników jednorazowych pieluch bo jest prościej niż z wielo, kiedyś zamiast wielo były tetry :-)

Z tetra jest tak ,że jak posika to przemoczy wszystko ,śpiochy,kocyk ,prześcieradło itp nawet gdy się używa trzy pieluchy, na raz- dwie plus trzecia trójkąt . Trzeba ich mieć przynajmniej 60. A gdy kupa to wszystko na plecach przerabialam ten temat i dziękuję. Wszystko z kupy trzeba najpierw sprac w osobnej misce potem do pralki. Na pewno nie ma tu ekonomii . A z kupy często są plamy ,które ciężko schodzą i znów trzeba gotować . Ale każdy robi jak uważa 😊

Zgłoś nadużycie #3662 12 lipca 2016, 15:55

emiszym napisał(a)

Z tetra jest tak że jak posika to przemoczy wszystko ,śpiochy,kocyk ,prześcieradło itp nawet gdy się używali trzy pieluchy na raz dwie plus trzecia trójkąt . Trzeba ich mieć przynajmniej 60

Wiem o tym wiem, ale wielo to nie sama tetra tylko też otulacz bądź kieszonka i nie trzeba zmieniać za każdym razem tylko wymienia się same wkłady :-) córka jak odparzala dupcie od jednorazowych to pieluchowalam ja parę dni w terze i dwa dni i po odparzeniu.

Zgłoś nadużycie #3663 12 lipca 2016, 16:15

emiszym w samych tylko tetrach bym nie trzymała młodej bo to za dużo roboty ale jeśli chodzi o wielo to jest to ekonomiczne i ekologiczne, jeszcze raz powtarzam, że ja nie mówię o tetrach a pieluchach wielorazowych a to zupelnie dwie inne opcje. Ja nikogo nie namawiam tylko mówię jak ja zamierzam zrobić, jak to wyjdzie w praktyce to się okaże :-)

Zgłoś nadużycie #3664 12 lipca 2016, 16:15

Sysia12 Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Iza na początku tak a później dostałam wielo do testowania i uważam, że młodej było wygodniej teraz jestem w trakcie odpieluchowania młodej więc używamy pieluchomajtek ale oporowo to idzie, hehe

To ja się muszę pochwalić moja Maja już z trzy miesiące bez pieluszki😄😄😄

Zgłoś nadużycie #3665 12 lipca 2016, 16:19

Karolajla ja pomijam swoją wygodę, ale widziałam minę syna - nie było mu w tym wygodnie. Taka pielucha powoduje, ze pupa robi się w tym otulaczu i wkładzie dwa razy większa i w ciuchy się nie mieści, to jeszcze sprawia, że dziecku niewygodnie się leży. Poza tym wystarczyło jedno siku i przebieralam wszystko. Rozumiem, że każdy może mieć inne zdanie i lubić co innego, ale przy tych bambusowych pieluchach nie robilabym nic innego tylko przebierala dziecko.

Zgłoś nadużycie #3666 12 lipca 2016, 16:25

Nacudja napisał(a)

Karolajla ja pomijam swoją wygodę, ale widziałam minę syna - nie było mu w tym wygodnie. Taka pielucha powoduje, ze pupa robi się w tym otulaczu i wkładzie dwa razy większa i w ciuchy się nie mieści, to jeszcze sprawia, że dziecku niewygodnie się leży. Poza tym wystarczyło jedno siku i przebieralam wszystko. Rozumiem, że każdy może mieć inne zdanie i lubić co innego, ale przy tych bambusowych pieluchach nie robilabym nic innego tylko przebierala dziecko.

Ja mam dużo znajomych które używają wielo i wcale nie narzekają ani one ani dzieci od tego stanowczo twierdzą, że pupa wcale im się nie odparzala bo pupcia oddycha, są różne rodzaje wielo i rozmiary może poprostu Ty nie trafiłaś na odpowiednie dla was, albo to poprostu nie wasza bajka zabawa z wielo, ja zamierzam spróbować :-)

Zgłoś nadużycie #3667 12 lipca 2016, 16:31

No na pewno nie moja bajka. Chcesz probuj, ja wyrażam swoją opinię po testach 😊Wybieralam z mezem naprawde dlugo, przesledzilismy opinie i fora, wybralismy jedne z lepszych, w dobrym rozmiarze i zapłaciliśmy jak za zboże.
A i w jednorazowych synowi nie odparzyla sie pupa ani razu przez tyle czasu stosowania 😊

Zgłoś nadużycie #3668 12 lipca 2016, 16:38

Dla każdego co innego :-)
Szanuje Twoja opinie.

Zgłoś nadużycie #3669 12 lipca 2016, 16:48

Sysia12 Fajna mama
No już dziewczyny nie kłócić się o pieluchy każda zrobi jak będzie chciała 😄😄😄
Jaki macie obwód brzuszka? ?? ? Ja mam 95 cm

Zgłoś nadużycie #3670 12 lipca 2016, 17:03

Marzenaa Gotowa na wszystko
A ja nigdy nie mierzylam jeszcze obwodu brzucha, chyba muszę zaczac :)
Sysia słodkie te Twoje ubranka :)
Dokładnie dziewczyny proszę się nie kłócić o pieluszki ;) Każda zrobi jak będzie chciała. Ja osobiście jednorazowych będę używała na 100%

Aga pompon Ci wyszedł extra :) Mogłabyś sprzedawac ;)