Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3371 6 lipca 2016, 21:39

Nacudja Gotowa na wszystko
Pewnie, że ogarniecie 😀
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3372 7 lipca 2016, 3:20

aga907 Zaprawiona w bojach
Jest środek nocy a ja nie potrafie zasnac bo się stresuje maluszkiem. Wiem , ze pisalyscie ze jak się  ruszac nie będzie nie mam panikowac , ale chyba mam słabą psychikę. Cały dzień ruszalo sie dużo mniej niż ostatnio a od wieczora cisza. Leże płasko co zawsze pomagało i dalej cisza. Będę siwa. Dobranoc

Zgłoś nadużycie #3373 7 lipca 2016, 6:50

izabela23 Supermama
Aga bo Ty dostaniesz ode mnie lańsko w! Dziecko nie rusza . Sie na każde Twoje zawołanie na tym etapie ma prawo jeszcze się niewiele ruszac robic dlugie przerwy potem to co innego.
Oj wybacz że to napiszę,alje widzę że Ty bardzo sie doszukujesz czegoś iizłego w tej ciąży, bardziej niz te które mają na prawdę komplikacje. AA myślałam,że to ja jestem największa panikara :-)
Oczywiście nie pisze tego aby cie zdenerwowac bo po to jest forum zeby pisac o swoich lękach,ale na prawde nie doszukuj sie problemow na siłę. Ja tez czasami sie stresuje bo np jedno dziecko ruchliwe mocno mam drugie nie,ale od czasu do czasu sie poruszy i staram sie zachowac spokoj.

Zgłoś nadużycie #3374 7 lipca 2016, 7:51

allanka Fajna mama
Aga Iza ma rację wiesz o tym prawda? A poza tym to daj też temu dziecku się wyspać co? ;) powiem Ci coś, jak Nacudja wylądowała w szpitalu to ja wpadłam w panike ze o Boże przecież mi też się tak może zrobić. I gryzlam się tym strasznie. Powiedziałam o swoich obawach pewnej osobie i wiesz co mi powiedziała coś okropnego ze jak sie bardzo czegos boisz i ciągle o tym myślisz to pewnie prędzej czy później się to stanie bo sama to wywolam. Wkurzylam się ale efekt był taki ze robiłam wszystko żeby i tym nie myśleć. Nie możemy za dużo myśleć jeśli nie dzieje się nic złego to trzeba się cieszyć tym co jest :) A u Ciebie się nic złego nie dzieje dziecko czasami będzie się ruszać bardziej a czasami mniej no tak to już jest i pamiętaj ze to też zależy od tego jak jest ułożone :)

Glukoza z cytryną polecam ;) nawet smaczna i cytrynowa :)

Zgłoś nadużycie #3375 7 lipca 2016, 7:52

emiszym Zaprawiona w bojach

allanka napisał(a)

Hehe noo :) Już mam przygotowane gazetki i może jakaś książkę sobie wezmę :) No i oczywiście trzeba uważać, bo próba wejścia do gabinetu właśnie po godzinie i po dwóch, w moim laboratorium może skończyć się tragicznym pobiciem przez babcie czekające w kolejce.

emiszym cytryna już przygotowana :D

To super 😉 oby tylko się zgodzili wycisnąć . Powodzonka , czekamy na relację 😁

Zgłoś nadużycie #3376 7 lipca 2016, 7:56

Allanka to extra już się bałam ,że strzelą Focha i nie zrobią Ci tego , ktoś tu pisał ,że co niektórzy mają z tym problem. 😃 a babuszki są, czy jeszcze śpią ? 😁

Zgłoś nadużycie #3377 7 lipca 2016, 8:00

allanka mój mąż też zawsze powtarza, że złe myślenie ściąga źle rzeczy...
A co do badania, to widzisz nie była ta mikstura taka straszna do wypicia 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3378 7 lipca 2016, 8:07

allanka Fajna mama

emiszym napisał(a)

Allanka to extra już się bałam ,że strzelą Focha i nie zrobią Ci tego , ktoś tu pisał ,że co niektórzy mają z tym problem. 😃 a babuszki są, czy jeszcze śpią ? 😁

Są ale mało ich jest :) A z tą cytryną to ja już wcześniej pytałam czy mogę i Panie nie miały problemu są z tych sympatycznych :) O i w poczekalni zrobiło się pusto. I podeszła do mnie jakaś Pani przed chwilą i dała mi paczkę tą z lovi z butelką i smoczkiem. Bardzo mnie to zaskoczyło :)

Zgłoś nadużycie #3379 7 lipca 2016, 8:10

Widzisz jak miło 😃

Zgłoś nadużycie #3380 7 lipca 2016, 8:11

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

allanka mój mąż też zawsze powtarza, że złe myślenie ściąga źle rzeczy...
A co do badania, to widzisz nie była ta mikstura taka straszna do wypicia 😊

Była dobra, dziecko z miejsca czkawke dostało :) Ale ja teraz zaczynam mieć zgage bleee. Staram się nie myśleć negatywnie od początku się starałam ale nie ukrywam że czas do pierwszego prenatalnego był dla mnie szczególnie trudny. To chyba tak samo jak dla Izy ten 28 tydzien. Ale damy radę kto jak nie my i będzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #3381 7 lipca 2016, 8:20

Pewnie, że będzie dobrze. Musi być 😊
Myślę, że każda z nas denerwowała się przed jakimś ważniejszym badaniem, choć rozumiem Wasz podwójny stres. Ja teraz panikuje przed każdą wizytą 😉 Puls mam chyba dwa razy większy niż normalnie aż dziw, że wypadku żadnego po drodze nie spowodowałam 😉

Zgłoś nadużycie #3382 7 lipca 2016, 8:27

allanka Fajna mama
A mówią że ciaza to taki piękny czas dla kobiety no dobra jest piękny ale również stresujacy. I ten strach to nam do końca życia już chyba o te nasze dzieci zostanie. Ale zazdroszcze tym które tak beztrosko przechodzą ten cały czas.
O matko ale mi się tu nudzi :/

Zgłoś nadużycie #3383 7 lipca 2016, 8:27

izabela23 Supermama
No przyznam Wam,że w pierwszej ciazy to czlowiek wielu rzeczy nieświadomy jest i ja bylam duzo spokojniejsza, wtej najbardziej boje się,ze znowu magicznie znikna wody tak jak poprzednio,ale ale dlatego od sierpnia wizyty bede miala co tydzien aby to monitorowac dlatego trauma dla mnie jest ta luteina bo te riwycieki różne,ale trochę tez ucze sie odganiac zle myśli jak mysle o czyms zlym to zaraz wale sie w glowe i sobie "no iza jeszcze chociaz te 8 tygodni musisz wytrzymac" mi gin powiedzial ze czy chce czy nie bede sie stresowala do 28 tc,ale ze jesli nie bede sobie radzila to mam powiedziec to wlaczymy leki i psychologa i damy rade przebrnąć. :-) :-)  
Aż muszę to Allanka napisac, a nie mówiłam,że da sie przeżyć glukoze ?? Brawo zuch dziewczyna

Zgłoś nadużycie #3384 7 lipca 2016, 8:41

allanka Fajna mama
Iza przebiłam Nacudje bo leżę bo tak mi się słabo nagle zrobiło ze masakra jakby mnie Panie na tej leżance nie polozyly to bym leżała na podłodze :P masakra :/

Zgłoś nadużycie #3385 7 lipca 2016, 9:13

Dobra allanka wygralas 😉 mój fotel to pikuś przy leżance 😉

A ja w całym tym zamieszaniu ze szpitalem i strachem przed wyjazdem zapomniałam kupić kostium. Dziś w akcie desperacji przymierzyłam swój jednoczęściowy no i jakoś wlazlam. Także ciesze się, że mam stówkę w kieszeni na inne wydatki 😊

Zgłoś nadużycie #3386 7 lipca 2016, 9:18

ALLANKA powiem Ci ze Ty to się umiesz ustawić😁😁😁😁

Zgłoś nadużycie #3387 7 lipca 2016, 9:23

Karolajla Gotowa na wszystko
Ja tez uważam, że źle myśli przyciągają źle rzeczy, a po drugie co ma być to będzie niestety. Wszytskie tu się stresujecie a ja staram się cieszyć ta ciąża przeżywać ja pozytywnie i się nie stresuje, kazdy nowy tydzień witam z uśmiechem nie myślę o złych rzeczach bo po co? Zrozumcie, że wasz stres ma wpływ na dziecko, może tak do was dotrę (tych panikujacych 😜) i to jest udowodnione naukowo, maluchy odczuwają już większość bodźcy tymbardziej was stres,matka jest oaza spokoju i bezpieczeństwa dla swojego nienarodzonego dziecka ale jak matka jest niespokojne to dziecko też i wtedy napewno nie czuję się bezpiecznie. Także głowa do góry! Cieszcie się ciąża zamiast szukać z złych Rzeczy na siłę.

Zgłoś nadużycie #3388 7 lipca 2016, 9:25

Ludzie mają gorzej, nie mają co jesc, matki wychowują ciężko chore dzieci... Patrzymy na życie z tej dobrej perspektywy :-)

Zgłoś nadużycie #3389 7 lipca 2016, 9:27

Jeszcze inni dzieci mieć w ogóle nie mogą...
Taki motywator dla was na dziś :-)

Zgłoś nadużycie #3390 7 lipca 2016, 9:41

Karolajla napisał(a)

Jeszcze inni dzieci mieć w ogóle nie mogą...
Taki motywator dla was na dziś :-)

Dokładnie Święte słowa stres najgorsza i ostatnia rzecz jaka jest potrzebna ciężarnej a każde pukniecie ,stukniecie czy chwila ciszy nie oznacza od razu tragedii NIE DAJMY SIE ZWARIOWAC. JA dzisiaj pessar miałam bardzo nisko już pewnie byłabym na IP ale nauczyłam się z nim funkcjonować. Położyłam poduche pod pupę i wciaglo go wyżej . Spokój i tylko SPOKOJ Nas uratuje 😃